Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Én is majdnem... na jó, egészen! :O

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

És most komolyan ez megy 10 percen keresztül?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3) morhange


morhange
tag

Én is elkönnyeztem :O

(#4) minimäl


minimäl
csendes tag

csatlakozom. :O

SUBWAVE SESSION FOREVER. - HP ENVY 15 Coming Soon.

(#5) DEJVID válasza Cthulhu Dawn (#2) üzenetére


DEJVID
őstag

Igen, és most fészbukon mindenki ezt linkeli be. Igazán remek.

(#6) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Honnét jöttek haza ezek a katonák? Minek is voltak ott? Gondolom, ott is lehetne megható videót készíteni. Mondjuk arról, amikor a lakodalmat szétlőtték Afganisztánban. Ott is meghatódnak ám a gyerekek, amikor apu hazakerül.

(#7) Vakegérke válasza potyautas (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahogy mondod.

Valóban megható ez a kisfilmecske, megható a hozzátartozók öröme.
Azonban keserűvé válnak a könnyek, ha belegondolunk abba, hogy ezek a hazatérő katonák lehet, hogy árvákat gyártottak idegen földön. Lehet, hogy vér tapad a kezükhöz, amellyel szeretteiket ölelgetik.

Kettőnkön kívül gondol erre valaki?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Gergő_ válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Gergő_
őstag

Nekem is inkább ez a része vetődött fel. :(
És emellett az is, hogy közülük kb. 30000 nem tért haza, tehát az ő családjaik is sírnak most.

(#9) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) dízelracer


dízelracer
senior tag

A háború a legnagyobb faszság a világon. Fiatal családos emberek akik előtt még ott állna az egész élet felsőbb utasításra mint holmi birkák összeugranak és halomra ölik egymást. Bravó... :(((

(#11) talmida


talmida
Közösségépítő

Megható képsorok.

Vakegérke, Gergő_ és a többiek,szerintem ne legyünk már ilyen csőlátók. :N A katonák nem a háborút, hanem a haza védelmét jelképezik. :B Bármely nemzet katonája is valaki, az az ember megbecsülést érdemel, mert a hazáját védi. Szerintem ne bonyolódjunk bele a politikába, mert az úttévesztő. Itt most nem az a lényeg, hogy eldöntsük, hogy melyik harcban, mit csinált a katona, igazságos vagy igazságtalan háborúban harcolt-e? ..mellesleg nem is minden katona megy háborúzni, mégis távol van a szeretteitől.. Hanem az a lényeg, hogy a katona önként a hazája szolgálatába állt, amiért hála és köszönet jár neki. Ezért is érzékenyülünk el. ...nem csak az ölelés ténye miatt.. :B ..szerintem...

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#12) dízelracer válasza talmida (#11) üzenetére


dízelracer
senior tag

"A katona önként a hazája szolgálatába áll"

Ez itt a lényeg. Most én leszek az érzéketlen stb... de én pont ezért "nem sajnálom" egyiket sem. :N

(#13) talmida válasza dízelracer (#12) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nemcsak, hogy sajnálni kéne őket, hanem kifejezetten hálásnak kéne lenni értük. :U Te nem érted azt, hogy a katona téged is véd?? :F

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#14) Gergő_ válasza talmida (#11) üzenetére


Gergő_
őstag

lehet hogy csőlátó vagyok, de te keresztényként támogatod a háborúkat? :((

(#15) Vakegérke válasza talmida (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ehhez mit szólsz?

Nem támadás, csak hangosan gondolkodtam.

Szerk: Haza védelme? Te sem gondolod komolyan, ugye?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) talmida válasza Gergő_ (#14) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szerinted a katonaság fölösleges?? :F

Vakegérke, bocs, de nem megyek bele ebbe a "játékba", mert szerintem pont nem erről van szó.

Nem a háborút támogatom, hanem a haza védelmét. Ki látott már országot védtelenül?? :Y

Lenne véleményem, de direkt nem megyek bele a politikai vitákba. Nagyon kicsi vagyok én ahhoz, hogy megítéljem ezeket a dolgokat, de a katonákat és a rendőröket is TISZTELEM. :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#17) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ácsi, nagyon széthúznak a vélemények.....

igazat adok talmidának, hiszen a katona a haza védelmére esküdött fel, akár az élete árán is....

de a fő témát nézve, helytelenítem, hogy egy távoli országban tegyenek rendet, a koalíciós erők részeként.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) Gergő_ válasza talmida (#16) üzenetére


Gergő_
őstag

Nem a védelem nem az, de ami most zajlik 20 éve a világban az az.
Szerintem ne rontsuk Vodafone írását offokkal, viszont a másik topik pont ezt a témát szolgálja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19) dízelracer válasza talmida (#13) üzenetére


dízelracer
senior tag

Engem véd? Ugyan már mivel? Azzal a pár darab Grippennel meg tucatnyi tankkal ami a magyar honvédségnél még hadra fogható állapotban van? Eleve katonáink sincsenek. Nincs létszám. Hálásnak lenni ? Szerinted ha valaki lerohanna minket magyarokat a magyar haderő bárkit is meg tudna védeni itthon? Ne légy már ennyire naív.

(#20) talmida válasza dízelracer (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, a közös vagyont védi, s ezáltal téged, vagyis a tiédet is! :K Ha Magyarország bármiféle politikai bajba kerülne, igenis a magyar katonákat küldenék az élvonalba, mégha nevetségesen kevesen és hiányos felszereléssel vannak is.. :U Vagy, ha természeti katasztrófa lenne, akkor is a katonákat vezényelnék ki, pl árvíz esetén, hogy védjék a gátat :K Hogy létezik az, hogy te ezért nem vagy hálás?? :(((

Szerintem ez nem OFFolás, de, ha a totyiknyitó annak érzi, akkor befogom.. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#21) Gergő_ válasza talmida (#20) üzenetére


Gergő_
őstag

Most arról van szó, hogy a világrendőrség mindenhol 'védekezik' és ezt az emberek jónak találják, miközben százezrek vesztik életüket.
Szerinted védelem megtámadni ártatlan, szegény országokat?

(#22) Karma


Karma
félisten

Mi az a zene a háttérben? :)

“All nothings are not equal.”

(#23) talmida válasza Gergő_ (#21) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Próbáld meg a lényeget látni. A visszaélések, rossz politikai döntések, esetleges rossz vezetők stb stb nem indokolják azt, hogy egy alapvetően hasznos védelmi rendszerben szolgáló embert ne becsüljünk meg, vagy ne legyünk érte hálásak. :((( Erről van szó, nem egyébről. :B És nem is a SÜNről van szó! :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#24) dízelracer válasza talmida (#20) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ha a magyar katonákat frontvonalra küldenék 3nap alatt vége lenne a "háborúnak" egyszerűen elfogynának. Eleve milyen ország az ami nem tudja megvédeni magát? Se eszköze se embere nincs a magyar haderőnek. Az kurvára jól néz ki a tv-ben mikor afganisztánban járőröző magyar katonákat mutogatnak fullos felszerelésben csak a magyar valóság sajnos baromira nem ez. Árvíz? Én ugyanúgy mentem a 2002-es árvíz idején, vezényelni sem kellett mert magamtól jelentkeztem a századszinten a felettesemnél. Természeti katasztrófákat teljesen felesleges ide sorolni mert alap dolog, hogy megy mindenki akibe csak egy cseppnyi jóérzés szorult. Öreg, fiatal, katona, civil, férfi, nő, tökmindegy. Minden dolgos kéz aranyat ér. Felesleges ezt a katonákra kihegyezni.

(#25) Gergő_ válasza talmida (#23) üzenetére


Gergő_
őstag

Én a az arab országokban harcoló idegen katonáknak nem vagyok hálás, lehet amerikai vagy magyar...(ők nem védekeznek, hanem pusztítanak)
Teljesen másról beszélünk, szerencsére. :)

(#26) talmida válasza dízelracer (#24) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Csak azt nem tudom, hogy ez az "anarchikus"nak tűnő szemléletetek hova fog vezetni? :F Előbb-utóbb senkit és semmit nem fogtok tisztelni? :Y

Gergő_ A #11-ben kifejtettem, hogy én mire gondolok. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#27) finest válasza dízelracer (#19) üzenetére


finest
őstag

A nyári árvíz idején a szentesi laktanyából hetekig odavoltak a gátakat pakolni a katonák északon, úgy hogy nem is tudtak hazajönni...de persze csak lopják a napot a rozsdás tankokban.
Érdekes elgondolkodni azon, h miért van legalább kétszeres létszámba a rendőrség a katonasághoz képest? A katonaság hagyományosan a külső ellenségtől véd, és rendszerint nagyobb az ázsiója a rendőrségnél, mivel feladataiból adódóan lojális(abb) a lakossághoz. A rendőrség hagyományosan a belső ellenségtől véd. Na, de ki is a belső ellenség?...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#28) talmida válasza finest (#27) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem ezt kérdezted, meg utólag látom, hogy nem is hozzám intézted a hsz-odat :B , de mind1, bocs! ;] Na, szóval, ha nem jól funkcionál a katonaság , vagy a rendőrség, azt nektek, az ott élőknek kell megváltoztatni jóra. Fel kell szólalni az országházán az általatok választott küldötteknek, és az asztalra kell csapni. ;] Komolyan. Másként nem lehet jó mederbe terelni a dolgokat. Mindenkinek a felelőssége a jelenlegi vezetés, mert mindenkinek volt és van beleszólása. ..csak komolyan kéne venni..

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#29) Gergő_ válasza talmida (#26) üzenetére


Gergő_
őstag

Szerinted az vietnami, afganisztáni, iraki háború helyes keresztény cselekedet?

(#30) dízelracer válasza finest (#27) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nem kéne kiforgatni az ember szavait. Senki nem mondott ilyet, hogy lopják a napot a rozsdás tankokban :U . Én csupán azt mondom, hogy aki annyira hülye, hogy csak mert a politikai vezetőknek épp olyanjuk van ezért vezényszóra büszkén zászlót lobogtatva lerohan egy védtelen ártatlan idegen országot és vérét veszi az ott élő többnyire ártatlan embereknek akik megpróbálják útját állni az elnyomóknak, az ne csodálkozzon rajta ha seggbe lövik mint hívatlan látogatót. Engem ez a videó egyáltalán nem hatott meg, sőt felháborított. Azokért ki fog sírni akik családot gyereket hagytak maguk után mert valami arrogáns amerikai rambó agyonlőtte? Értük ki fog kiállni? Értük és a gyermekikért ki fog sírni? Őket ki fogja hősként tisztelni? Mert az én szememben ők a hősök, nem az aki lerohan egy országot és sorra öldökli az elnyomás ellen minden eszközzel védekezni próbáló (többnyire) civileket... ezen nem ártana kicsit elgondolkodni pár embernek. :(((

(#31) talmida válasza Gergő_ (#29) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez viszont már tuti, hogy nem tartozik ide. :N Egyébként meg az igazság védelme, az a helyes. :K

IN GOD WE TRUST!

(#32) Gergő_ válasza talmida (#31) üzenetére


Gergő_
őstag

Nagyon egyszerű kérdést tettem fel, de ez persze ilyenkor már nem tartozik ide. Érdekes elgondolás. Én befejeztem.

(#33) finest válasza Gergő_ (#29) üzenetére


finest
őstag

Ez a kiskatona szintjén, akiket itt a videón mutogatnak, teljesen felesleges kérdés, nincs abban a helyzetben, h morális/etikai kérdésékkel foglalkozzon. Nem is nagyon teheti meg, h ellenszegül a parancsnak, ez nagyjából a katonaság lényege. (Pusztán azért sem, mert nincs minden információ birtokában, nem kötik az orrára, h mit miért tesz.) Abban is biztos vagyok, h a morális kérdések pillanat alatt elfelejtődnek, amikor elkezdenek lőni, és mindenki arra koncentrál, h az akciót túlélje.
Amúgy érdekes volt hallani annál a török hajó megszállásánál a török TV-éstől, amikor az izraeli kommandó elkezdett lőni a hajónlévőkre, h "a hitetlenek az emberekre lőnek" - the savages are killing people... Ennyit a vallási és etikai normákról, nem kétlem, h ugyan ez keresztény vagy zsidó vallású emberek szájából is elhangozhatott volna, sőt a barokk korban a keresztényeknek vajmi kevés fejfájást okozott más keresztényeket, ti. protestánsokat ölni a százéves háborúban. Kb. ennyit a normákról. A fenti példa csak azért érdekes, mert én utoljára az Egri csillagokban olvastam azt, h a törökök hitetleneknek, pogánynak hívják a másik embert. Úgy tűnik ez a megbélyegzés ma is elfogadott még. A morális kérdés meg feloldva.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#34) Gergő_ válasza finest (#33) üzenetére


Gergő_
őstag

Üdv!
Pontosan a keresztény kiskatona egyéni világfelfogásáról van szó, hiszen ennek globális következményei vannak.
A katolikus egyháznak irdatlan nagy bűnlajstroma van, amit szégyen lenne letagadni, azt a millió és millió életet, amikor pápák gyerekeket és katonákat küldtek meghalni és gyilkolni az ige nevében.
Most az Óperenciás tengeren túlon megint nem ugyanez zajlik? Bele szabad ékelni egy keresztény öntudatba a háborút és a gyilkolást, azt hazudva, képmutatóan, hogy ez jó célt szolgál?( ez egy demagóg mondat, tudom én) :D
Tehát pont ezen van a hangsúly, az egyéni morálon. Ez így érdekesen hangzik, de szerintem létezik és ebből alakul ki az etika.
Nem szabadna elhallgatnunk, elsunyulnunk a bűnöket, hiszen akkor soha nem leszünk tisztában a kockázatokkal.
Vissza kéne oltani az emberekbe a humanizmust, hátha újra gyökeret verne.

[ Szerkesztve ]

(#35) talmida válasza Gergő_ (#32) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szerinted egyszerű a kérdés, szerintem meg nagyon nem. :B Ahhoz, hogy pontos ítéletet alkothassak, jobban kéne ismernem a múltat és az egész történelmet, én meg tudvalevőleg inkább a matekkal és egyebekkel foglakoztam az életem során.. Lehet, hogy neked ez egy egyszerű kérdés, de azon is gondolkodj el, hogy ismersz e minden indítékot, körülményt és TÉNYT? Az előttem szólónak különben teljesen igaza van, mert egy kiskatona csak a parancsnak engedelmeskedik.

Másrészt nem mindenki keresztény, aki annak mondja magát. :B Obama is kereszténynek mondja magát. :DDD Meg Darwin is az volt.. :DDD meg Hitler is :DDD ..ugye, szép kis sor? ;] Valójában az az igazi keresztény, aki Krisztust követi. Hogy milyen volt Krisztus? Olvasd el az Evangéliumokban. ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#36) Karma válasza talmida (#35) üzenetére


Karma
félisten

Vagy nézze meg a The Man From Earth-öt ;]

Egyébként meg nem kell történésznek lenni, se a "pontos ítélet" nem annyira kritikus, de azért kíváncsi lennék, hogy a Gergő által felsorolt háborúkban hol látod az Igazság Védelmét.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#37) talmida válasza Karma (#36) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Majd holnap vagy talán PÜben válaszolok, de most mennem kell aludni. :B

IN GOD WE TRUST!

(#38) Gergő_ válasza talmida (#35) üzenetére


Gergő_
őstag

Én nem szeretnék veled vitázni, mert kibújtál a kérdés alól.
Ezt azt is jelentheti, hogy részben egyetértesz az általam felsorolt népirtásokkal.
Vietnamban lepermetezték a lakosságot, brutális mérgekkel, amelynek még ma is megvan a hatása. Irakban és Afganisztán sem zajlik ez másképp.

"Másrészt nem mindenki keresztény, aki annak mondja magát."

Lehet én nem vagyok az(egyre jobban úgy tűnik), de nem is szeretnék tagja lenni egy olyen értékrendnek, amely többszörösen ellentmond magának, különbséget tesz ember és ember között, és pusztít.
Remélem nem gondolod azt, hogy minden kiskatona ártatlan és poénból megy harcolni.

'Valójában az az igazi keresztény, aki Krisztust követi. Hogy milyen volt Krisztus? Olvasd el az Evangéliumokban.'

Ő teljesítette a parancsokat? Behódolt valakinek is hogy mentse az irháját???
Ha hiszünk benne, hogy lehetséges egy békés világ, akkor biztosan soha nem fog bekövetkezni, mert mindig a védelem nevében fogunk támadni. Krisztus ilyet soha nem tett.

[ Szerkesztve ]

(#39) finest válasza Gergő_ (#34) üzenetére


finest
őstag

Én nem értem miről beszélsz. A humanizmus kora sem volt éppen a béke ideje. A humanizmus a reneszánsz és a barok között volt. Mind a két korszak bővelkedett katonai fejlesztésekben, háborúkban, sőt. Szerintem Európa történetének legvérzivatarosabb korszakai voltak.
A probléma az, h nem felvilágosult humanisták vívják a háborúkat. Nem is lenne jó, ha ilyenekkel próbálnák, mert lenyesnék őket a gátlástalan "buták". Az átlag kiskatona, akár amerikai, akár magyar, szerintem a zsoldért van ott javarészt, (Most a katonaság nem kötelező, vagy elhívatottságból, vagy megélhetésből megy oda valaki.) nincs abban a helyzetben hogy etikáról filozofáljon. Akármilyen normák vannak, meg lehet találni az elvi feloldozást. A keresztényeknél például azért nem bűn az állatok megölése és fogyasztása étkezési céllal, mert úgy tartják, h az állatok - az emberrel ellentétben - nem lelkes lények. Ezzel szemben a buddhisták meg elítélik az állatok leölését. Kinek van igaza?
Arra akarunk kilyukadni, h elképzelhető-e, h az ember ne öljék egymást, ne legyenek háborúk?

Ahogy olvasom a hozzászólásaidat, nekem Morus Tamás jut eszembe, azt hiszem élete tökéletesen megtestesíti azt a keresztény, humanista embert, akit te értékelnél! Nem volt az a behódolós fajta, le is nyakazta a király, hiába volt kancellár és kora legelismertebb gondolkodója, de az elveit nem adta fel.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#40) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Mindenkinek gratulálok, akik bevonják a témába a háborút, és az "amerikaigazságtalan" gondolatokat. Ez a videó emberi érzelmekről szól, semmi többről, szerintem illene ennek megfelelően kezelni.

(#41) Karma válasza Psychonaut (#40) üzenetére


Karma
félisten

(Nem leszek ezzel a hozzaszolassal nepszeru.)

Igy is felfoghatjuk, en konkretan hanyok tole. Nem veletlen kapcsolodtam be az OFF temaba inkabb. Mondjuk kitartoan erdekelne, milyen zene megy a hatterben.

Igy mar boldog vagy? :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#42) talmida válasza Gergő_ (#38) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Már leoltottam a lámpát, aludni készültem, de mégis visszajöttem válaszolni. :P

A kitérő válaszom egyáltalán nem azt jelenti, ahogy értelmezted. :N Amikor kicsi voltam, minden egyszerű volt, fekete és fehér. Tini koromban is mindenre csípőből tudtam a választ, de, ahogy telik az idő, azt veszem észre, hogy egyre bonyolultabbnak tűnnek a kérdések. Egyre kevésbé tudom a választ. Megmagyarázom, hogy miért. Aki Mo-on él, az jól tudja, hogy mit jelentett a kádár-rendszer. Szüleim is és jómagam is benne éltünk....és mégis el tudtak hitetni, ..ha nem is mindenben, de némely dologban nagyon átvertek :((( Erre csak később jöttem rá. Hogy jön ez ide? Úgy, hogy Kádár Jánost egy jó embernek tartottam sokáig, amíg meg nem tudtam a dolgait.. :(( Érdemes volt védenem? :( Ugyanígy vagyok a mostani vezetőkkel is. Igaz, már nem olyan naívan hiszek bennük, de átverhető vagyok sajnos. Vagyis senki sem menne túl sokra az én politikai véleményemmel. Eljutottam arra a pontra, hogy DIREKT nincs is véleményem bizonyos (politikai) kérdésekben. Ez van. Sajnálom.

A kereszténységet pedig légyszíves ne keverd össze a katolikus egyház gonoszságaival és egyéb népírtó gazemberek tetteivel. Hülyeségeket beszélsz, ha azonosítod őket, :((( mert a keresztény szó eredetileg és most is mást jelent, pontosan azt jelenti, amit már leírtam, vagyis KRISZTUST KÖVETŐt jelent. Igen, Jézus Krisztus jól kiosztotta a képmutatókat, a csalókat, a fölfuvalkodottakat stb. Nincs nála példamutatóbb jó vezető, aki csak a mesebeli Mátyás Királlyal vetekedhet. ;] Az a jó csak, hogy Ő igazi. :C :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#43) Psychonaut válasza Karma (#41) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem mondtam azt, hogy szeretni kell, csak annyit, hogy kezeljük ennek megfelelően.
Amúgy: Garry Schyman - Praan

(#44) Karma válasza Psychonaut (#43) üzenetére


Karma
félisten

Koszi! :R

“All nothings are not equal.”

(#45) Gergő_ válasza finest (#39) üzenetére


Gergő_
őstag

:) Én filozófiai értelemben gondoltam humanizmusra, emberközpontúságra, erkölcsközpontúságra, amelyben Isten meghatározó és az egyetlen tökéletes igazság.

@talmida
Én akkor sem érzek igazságosnak a vietnami öldöklést.
Krisztust követem, de nem a háborúban, szent háború nem létezik. Ahogy keresztény ember sem, aki be akarja állítani annak.

(#46) nem_tom válasza Psychonaut (#40) üzenetére


nem_tom
őstag

Örülök, hogy nem csak én láttam így a videót. Ott a pont. :)

Amúgy, szerintem egy katona a haza védelme miatt, igenis tiszteletet érdemel. De csakis akkor.

[ Szerkesztve ]

(#47) potyautas válasza Psychonaut (#40) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Azért engedtessék meg, hogy egy felmálházott, fegyveres katona a háborút juttassa eszünkbe! Lehet mondani, hogy csupán érzelmekről szól a videó, de ennyi erővel azt is fel lehetett volna venni, amikor a lányomért mentem az óvodába. Ő is örült ennyire nekem.

(#48) vergilx válasza Gergő_ (#14) üzenetére


vergilx
őstag

a keresztények nem kis háborút robbantottak ki a középkorban.... :K (keresztes háború)

(#49) Gergő_ válasza vergilx (#48) üzenetére


Gergő_
őstag

Tényleg? Én erről miért nem hallottam soha? :F

(#50) vergilx válasza Gergő_ (#49) üzenetére


vergilx
őstag

csak azért említettem,mert nem olyan kis bűntelen múltú vallás(én is keresztény vagyok). ha meg télleg nem hallottál róla.......történelem általános 6. osztály kb..okosodás..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.