Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Legalább a palacsinta jól sikerült. :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) VoDaFoNe válasza engusz (#1) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Ammár rég elfogyott :DDD

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#3) engusz válasza VoDaFoNe (#2) üzenetére


engusz
veterán

Akkor ma legyen újra. Búfejeltőnek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szerintem egyátalán nem "illik" kérdése az egész.

Sokkal jobban teszed, ha nem másokra hallgatsz és ezt magad döntöd el, hogy illik-e vagy sem. :K

(#5) joghurt


joghurt
addikt

Azért vegyük észre, hogy nem táblázatkezelésből, vagy OOo SpreadSheetből, hanem Excelből. :W

A tej élet, erő, egészség.

(#6) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

3-as infóból? Túlélhető....
Nehogy már családi perpatvar legyen egy M$ termék miatt :D :D
(LoL ameriákban családi erőszakra hivatkozva szépet lehetne perelni rajtuk :DDD )

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

a kis cseles.. beírja logoutra, hogy ne személyesen kelljen elmondania apukájának ;]

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#8) engusz válasza joghurt (#5) üzenetére


engusz
veterán

Amúgy, ez egy érdekes helyzet. Amíg arról volt szó, hogy iskolai feladatokat kellet megoldani, addig egy csöppet sem volt érdekes az Excel. Nem csak nekem, senkinek sem. De ahogy arról lesz szó, hogy a munkádat fogja (kellene) segítse, már rákényszerülsz, hogy kitanuld. És ki fogod.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) Vladi


Vladi
nagyúr

Jajanaja...

Egyik jó haverom levelezőn tanul. Az infó zh-ját én csináltam meg. Kellett egy promitív weboldal és egy egyszerű táblázat. 20 perc alatt megvolt.

Erre mit kap, na mit? Hát kettest. :(((
Be akartam menni reklamálni a tanárnál, hogy mie he? :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) VladimirR válasza Vladi (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ne menj, ha megtudja, hogy bolcsesz vagy, atirja egyesre ;p

(#11) Vladi válasza VladimirR (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr

:O :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) juliabrilke válasza Vladi (#9) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezt meg illik inkább elhallgatni!. :DDD

(#13) joghurt válasza engusz (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Nem, mert az adott titkárnő korlátoltságát és rugalmatlanságát jelzi, ha nem képes nagy általánosságban szövegszerkesztésre és táblázatkezelésre. Csak azt tudja, hogy az Excel 2003-ban hol találja az adott gombot (mert azt tanulta a tanfolyamon), aztán már egy Excel2007-re való átállástól is kifekszik. Ha meg OOo SpreadSheet elé ültetem, akkor csak néz ki a fejéből bután.

Nem azzal van a bajom, hogy tanítanak Excelt, hanem hogy csak azt. Ráadásul közpénzből szoktatják rá a diákokat egy pénzes szoftverre.

A tej élet, erő, egészség.

(#14) nemma válasza VoDaFoNe (#2) üzenetére


nemma
addikt

Figyelj, nekem apám volt webszerkesztő/programozó, szóval eléggé benne van a dolgokban, ettől függetlenül mindig 3-as voltam informatikából:)
Kb 50-55 éves fizika tanárból átképzett tanárom volt, mindent beseggelt a könyvből és írásbeli dolgozatokat(!) várt el tőlünk, miközben egy játékot nem tudott megcrackelni :D

Szóval, nem a tanárral van a baj? Tudod, először sose magunkba keressük a hibát! ;] :)

(#15) 7


7
addikt

Az Excel csak egy program. Ha használni kell, akkor is maximum annyit várhatnak el tőled, hogy magadtól utánanézel, és meg tudod csinálni, amit kell. Nem hiszem, hogy az informatikai tudás abból áll, hogy minden felhasználói programot ismersz. Inkább abból, hogy minél önállóbban, elegánsabban és biztonságosabban meg tudod csinálni számítógépen azt, amit akarsz.

Ezt megmondhatod a Tae-Kwon Do-zó stoptáblás Tesz-vesz pingvinnek is. :P

(#16) VladimirR válasza 7 (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a gond az, hogy legtobb helyen nem tablazatkezelest, meg szovegszerkesztest, meg hasonlokat tanitanak, hanem egy-egy konkret programot (es ilyen szempontbol _teljesen mindegy_, hogy az MS termeket, vagy mast)

(#17) btotyi


btotyi
tag

Mielőtt mindenki megijedne, Voda még él :) ( majd a hét végi danvizsgán elintézik)

De azért nem örülök neki, mert ez nem Excel vagy OO Calc, hanem Voda probléma. Az adott feladat megoldása nem kivánt magas J2EE vagy Ada programozási tudást.Egy kis odafigyeléssel vagy egy kis gyakorlással előtte (nem, nem a Zoo Tyconnal, igaz Voda?) gond nélkül megoldható.

A tanárokkal és vagy tanítási módszerekkel egyetértek de jelen esetben nem erről van szó. Voda mellett megjegyzem, hogy nem a fórumról tudtam meg.

(#18) Vladi válasza btotyi (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jáááá családi összejövetel. :C Mi volt ma vacsora voda apuka? Palacsinta? :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) btotyi válasza Vladi (#18) üzenetére


btotyi
tag

Nem, virsli (a családi összejövetel pedig edzés)

(#20) 7 válasza VladimirR (#16) üzenetére


7
addikt

Ugyanaz a véleményünk, csak máshogy fogalmazunk. :P

(#21) venember83


venember83
nagyúr

Már csak Thom hiánycikk.

(#22) Crystalheart válasza VladimirR (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, gond vagy nem gond, gondold el, hogy ha még egyetlen program használatát sem tudják megtanítani a többségnek, úgy hogyan jusson idő általában a problémára? :) Mert azért az Exceles táblázatkezelés érettségi szinten is megkövetel már bizonyos függvényeket, és nem is egykettőt csak, és alacsony óraszám mellett necces volna még mást is begyakorolni. Mert azért nem mindenki infó szakos és nem mindenki programozó, stb. :)

yetike: Nem mellesleg sok programját lehet szidni az MS-nek, de az Excelt éppen max azért, mert fizetős - viszont elég széles körben használható az általános irodai munkákban, és a maga idején igencsak úttörőnek bizonyult. Nem mondom, hogy nincs más, ami beérné, csak azt, hogy nem gond, hogy ezt tanítják.

(:P Az Office 2007-et úgy komplett nem egyszerű kiismerni elsőre, szvsz, azért nem a megszokott helyén van alapjáraton... semmi sem :DDD)

(#23) 7 válasza Crystalheart (#22) üzenetére


7
addikt

Én az Excelt egy szóval sem kritizáltam, de máskor igyekszem pontosabban fogalmazni, mert úgy tűnik, nem vagyok mindig egyértelmű. :P

(#24) venember83 válasza 7 (#23) üzenetére


venember83
nagyúr

Te egyértelmű? Soha. :o

(#25) VladimirR válasza Crystalheart (#22) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"...ha még egyetlen program használatát sem tudják megtanítani a többségnek..."
...ott rendkivul sulyops problemak vannak vagy az oktatoval, vagy a nebulokkal...
...vagy mindkettovel

es ugyan nem tudom, most mit tanitanak excel-bol, nalunk a figgvenyek kimerultek az vlookup-pal bezarolag
aki mg azt mondja, hogy egy sum, vagy egy avg megerolteto, annak nincs helye erettsegin

(#26) Crystalheart válasza VladimirR (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"...ott rendkivul sulyops problemak vannak vagy az oktatoval, vagy a nebulokkal...
...vagy mindkettovel"

:D Egy informatikában totál passzív gyerekkel te csinálthatsz akármit... az nem fog excelezni :D És még az infós osztályok 2/3-a is ilyen általában, nemhogy a nem infósok.
Nem mellesleg tényleg kevés a jó tanár, sajnos.
Az egy programot persze nem úgy értettem, hogy egy darabot egész végig, hanem hogy egy feladattípusra (táblázatkezelés) egyet.

"es ugyan nem tudom, most mit tanitanak excel-bol, nalunk a figgvenyek kimerultek az vlookup-pal bezarolag"
Mondjuk én prog osztályba jártam, szóval a függvényeket azért elég jól átvettük. Bár... sztem egy év excelnemhasználás alatt a felét el is felejtettem :DDD

yetike: Persze, persze, csak a félreértések lekerülése végett szóltam én is :)

[ Szerkesztve ]

(#27) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Jelzem... élek:)

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#28) Alvin_ti4200 válasza VoDaFoNe (#27) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

korrepetálást vállalok;)

(#29) Crystalheart válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

2000/óra, mi? ;];];]

(#30) VoDaFoNe válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

öhöőőőő:DDD
Crystal: őhööö neeem :DDD

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#31) 7 válasza Crystalheart (#29) üzenetére


7
addikt

Melyikük fizetne? ;]

(#32) Crystalheart válasza 7 (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na most kérdés, ki mire gondol :DDD

(#33) Alvin_ti4200 válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nade kérlek én gavallér vagyok:D Pusztán el kell jönni velem randizni;]:))

Csudajó PH tali lesz a következő, én érzem:C

Szerk: Ti meg disznók vagytok;]

[ Szerkesztve ]

(#34) Crystalheart válasza Alvin_ti4200 (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Pusztán el kell jönni velem randizni;]:))"

"Csudajó PH tali lesz a következő, én érzem :C "
Kár, hogy én azon nem leszek ott... :|

[ Szerkesztve ]

(#35) 7 válasza Alvin_ti4200 (#33) üzenetére


7
addikt

Te meg Don Juan. :P

(#36) Crystalheart válasza Alvin_ti4200 (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Eskü, nem gondoltam rosszra :DDD Csak a yetike a kisördög ;]

(#37) Alvin_ti4200 válasza 7 (#35) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Á Voda nem olyan:P

(#38) VoDaFoNe válasza Alvin_ti4200 (#37) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

igen tudom:D elsiklottam egy randiravaló meghívás felett:DDD
talit majd még meglátjuk:D
sok perverz mindeniteket! :DDD

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#39) Alvin_ti4200 válasza VoDaFoNe (#38) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

sportember csak sportemberrel kezd:)) Na jó befogom a bajszom, még lecsuknak OFF-olásért:B

(#40) VoDaFoNe válasza Alvin_ti4200 (#39) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

erre jó a privát:D amit olvashatnál is néha :)

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#41) Peet210


Peet210
őstag

Ezért kell olyan dolgot tanulni amihez otthon nem értenek. Így biztos nem derül ki, hogy mennyire is értesz az adott szakma egy bizonyos részéhez. :D
Bár így megérten se tudnak annyira.
Tehát minden jóban van valami rossz.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#42) Alvin_ti4200 válasza VoDaFoNe (#40) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

igenis:D:B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.