Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #24889344


#24889344
törölt tag

Nem kell félni kedves.
Csak egy kis szuri. :)

Féltem én is a tűtől, ma már csak egy picit. Igen, ez van. :)

(#2) ladybug


ladybug
őstag

Az injekcióstűtöl a mai napig rettegek. Mindig csukott szemmel teszem oda a karom a nővérkének, illetve orvosnak. Sőt, ha a gyerekeim kapnak injkeciót, akkor is.

Viszont hozzá lehet szokni ehhez a fájdalomhoz is. A cukorbetegek - szegények - kénytelenek ezt hamar megtanulni.

Fel a fejjel, Voda. Inkább derüljön ki, mi a baj, és lehessen rajta javítani, minthogy csak aggódjanak a körülötted élők és te is.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#3) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Miért szúrogatod magadat? Én már azt sem bírom ha engem szúrnak, de nem nézek oda :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4) Kazimír


Kazimír
őstag

A vérnyomásod normális?

Amúgy ne félj! Bátorság! :K

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5) #24889344 válasza ladybug (#2) üzenetére


#24889344
törölt tag

Szia

Nem szoktam nézni én se, csak néha. Hozzá lehet szokni, mikor kórházban voltam egy kis ideig ott megszoktam.

(#6) brownus


brownus
veterán

én mindig elájulok... :) ezért szoktam előre szólni, hogy kérnék egy ágyat/széket a közelbe és egy pohár vizet. érdekes egyébként, mert nem csak a tűt nem bírom ha beleszúrják a testembe, hanem egyéb fémet sem bírok elviselni magamon. nincs órám, nyakláncom, gyűrűm, stb...

hogy pirszingem legyen? abszolúte kilőve:)

de hajrá, gondolunk Rád:)

(#7) (Kolombusz) válasza #24889344 (#5) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én is megbarátkoztam vele, mikor egy hosszan tartó betegség alkalmával 1 hét alatt négyszer vettek tőlem vért, a végén már a kézfejemből.

(#8) Foglalt név


Foglalt név
addikt

A szomszéd szobában a srácnak múltkor a szemén volt kötőhártya gyulladása. Naponta kétszer kapott a szemébe szurit. Na az parás. Ezt túl fogod élni Csibe ;)

(#9) BITBOYS válasza Foglalt név (#8) üzenetére


BITBOYS
addikt

Aztapaszta, pont a szemébe :Y

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10) venember83


venember83
nagyúr

Ne félj, bátorság! Engem 4-5 napja csapoltak meg, egyre kevésbé zavar. Bár lehet ehhez hozzátartozott a kóros gyerekkor, napi 3 szuri jópár hétig egy éppen gondolkodni tudó gyereknek nem vicces, sőt, félelmetes, azóta is utálom a kakukkos órákat. :DDD

Vegyél erőt magadon, nehogy már egy kis tűtől félned kelljen. ;)

(#11) The DJ


The DJ
addikt

Betegségemből adódóan hozzászoktam a tűkhöz. Mindenhova, ahol véna található én már kaptam tűt, pár hónapos kórházi bent fekvések alatt is hozzászoktam hogy ne nagyon hajlítsam a kezem a bent lévő branül miatt. Kisebb koromban rettegtem tőlük, ez volt az egyik legnagyobb félelmem, most meg lassan már észre sem veszem. Az ember fájdalomküszöbe képes kitolni a határait, ha szükség van rá és tudom, hogy ez egy olyan kis mértékű fájdalom, aminél már jóval nagyobbat is átéltem, pl: műtét után. Lényeg a lényeg, amíg csak egy egyszerű vérvétel vagy injekció nem kell félni, pár másodperc és vége is :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#12) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

most jön az nemsokára:
Kaptál te már sokkal nagyobbat ráadásul tékvándózol nehogy egy kis tűtől félj:D
Köszönöm a bíztatásokat :)

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#13) venember83 válasza VoDaFoNe (#12) üzenetére


venember83
nagyúr

Gondoltam, hogy belefűzöm, de inkább kihagytam :)) Ne köszönd a bíztatásokat, inkább fogadd meg. :P

(#14) Dany007


Dany007
veterán

Nekem is összeszorul a gyomrom kicsit olyankor.
De el szoktam beszélgetni a nőcivel aki veszi, és az eltereli a figyelmemet. Úgy nem gáz.
Meg ha valami jobb kinézetü csajszi veszi, akkor észre se veszem xD
A lényeg, hogy tényleg rövid idő. Azt a pár másodpercet ki lehet bírni ;)
Persze volt már olyan, amikor az előttem lévő csajszi összeesett...Úgy vitték ki ketten. Na utánna nem volt jó érzés beülni.

(#16) moma


moma
őstag

"Ha nem én szúrogatom magamat akkor az nem jó!"

aztán ne csodálkozz, ha megy a rendőrség :DDD

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#17) poffsoft válasza ladybug (#2) üzenetére


poffsoft
addikt

az egy picit más ám....
Mondjuk az ujjhegyes az király, főleg mazochistáknak...
VoDaFoNe: majd kinövöd, ne aggódj! ;) Addig meg felafejjel...

[ Szerkesztve ]

(#18) ladybug válasza poffsoft (#17) üzenetére


ladybug
őstag

Nekem minden injekcióstű ugyanazt az érzést váltja ki. Persze más az injekció és más a vérvétel. Az induló érzés ugyanaz. :)

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#19) Blaise


Blaise
veterán

Tavalyelőtt télen elszakadt a bokaszalagom, ebből kifolyólag 1,5 hónapig minden nap vérhigító injekció :D

Azóta nem félek tőle :)

(#20) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Csodalom, hogy nem irta senki ezt a fejfajasodra: tavaszias ido.

Vervetel meg felesleges ;)

Higgy nekem, sok veszhelyzetet meg dr houset neztem :D

90 87.5 87.8 87.5

(#21) tbs


tbs
addikt

Ügyesen..! :)

És... Öööö... Mivel szúrod magad..? :F

(#22) (Kolombusz) válasza kicsitomi88 (#20) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hát persze, te biztosan jobban tudod, mint a szakember.

(#23) kicsitomi88 válasza (Kolombusz) (#22) üzenetére


kicsitomi88
őstag

: szánlak smiley :

:)

90 87.5 87.8 87.5

(#24) Tüzi

Szerintem meg nézzed, ahogy csinálják. Ember nálam jobban nem fél a bökdöséstől, de a nézem, akkor látom mit csinál, és ha rosszul csinálja, akkor orrbagyűröm. Így nem meri rosszul csinálni.

A legszarabb, hogy nem ehetsz előtte 12 órával semmit...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25) kavicssli válasza BITBOYS (#9) üzenetére


kavicssli
addikt

Bizony nem kellemes én is átéltem és azt megsem emlitem vagyis hányan tudják az itteni PH sok között azt hogy a szemgolyót is összelehet varni? :U Elmondtahom hogy 2 öltés is van benne! Ideghártyaleválás :(
Na off vége!Szuritól nem kell félni ha szerencséd van valami jó pasi illetve akarom mondani doktor csávó csinálja... :R

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#26) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan már, lányok, egy vérvétel? Véradás rulez. ;]

Mondjuk az sem véletlen, hogy 50kg alatt szóba sem állnak senkivel véradáson sem. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27) poffsoft válasza ladybug (#18) üzenetére


poffsoft
addikt

pszichésen, értelek. ;]
I mean :fizikailag van nagy különbség a két berendezés között( és persze csúúúúúúúúúcs az az érzés ;) )

peterkeT: És azt egy robot honnan tudja? :P

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#28) peterszky válasza poffsoft (#27) üzenetére


peterszky
őstag

Ő a fáradtolajat szokta leadni :DDD ;)

Amúgy nem vészes a vérvétel, ha jól csinálja a nővér.

What else you gonna do on a Saturday?

(#29) Dany007


Dany007
veterán

Azért kiváncsi lennék a végkifejletre is :)
Szal ha túléled, akkor írj egy élménybeszámolót :DD

(#30) Tomics


Tomics
addikt

Tőlem egy fél éve vettek először vért amikor elütöttek és kórházba kerültem.
A nővérkének mondtam is, hogy ez előtt még soha. Kár volt, mert elkezdett reszketni és izgulni, oda sem mertem nézni, ő sem, nehogy elb*ssza. Előtte már kaptam oda infúziót, úgyhogy nem féltem annyira, de nem is fájt, csak kellemetlen. Utána kellemetlenebb volt, mert a kézfejembe tette vissza az infúziót sokadik próbálkozásra :D.
Amikor a pofámba adnak érzéstelenítő szurit a fogorvosok (ez is pár hónapja volt először) az kellemetlenebb, mert rángatja a bőrben a tűt...mondjuk ez is orvos/nővér függő. Van aki belédvágja, van aki kíméletes.
Szóval fel a fejjel!

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#31) EQMontoya


EQMontoya
veterán

asszongya, eddig 3 ismerősöm halt bele eddig, a Jóska, a Pista... :DDD

Same rules apply!

(#32) poffsoft válasza EQMontoya (#31) üzenetére


poffsoft
addikt

milyen Ottó? :O

[ Szerkesztve ]

(#33) cizoe


cizoe
őstag

Hát engem meg nem böknek azis biztos. jöhetne vascsővel, egyébbel, e tűvel nem báze. Vért adni meg alapból badarság, mert nem kizárt manapság Mo-n hogy vmi pestises-aids-es tűvel vesznek le valamit. Vagy ha nem is a, patkányhugyhoz tuti köze van. :U

(#34) (Kolombusz) válasza cizoe (#33) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Valóban, ennek igen nagy a valószínűsége.

(#35) Tim82 válasza cizoe (#33) üzenetére


Tim82
nagyúr

ez baromság. 19 éves korom óta (~ 6 év) vagyok rendszeres véradó, már rég fel kellett volna dobnom a talpamat, vagy legalábbis az immunhiány miatt fellépő betegségekkel kellene nap mint nap küzdenem.

Magyarországon tudtommal senki sem fertőződött meg azért, mert vért adott (ha tudsz ilyet, dokumentált esetet kérek, nem nagyvárosi legendát). az intravénás (közös tűs) droghasználat az más tészta.

örülnék, ha nem terjesztenél ilyen eszeveszett (és káros) hülyeségeket. a magyar egészségügy sok problémával küszködik, de a véradáshoz használt tűk nem megfelelő sterilitása nem tartozik közéjük. arról nem is beszélve, hogy soha nem tudhatod, kinek az életét fogja megmenteni az a vér, amit adtál. ezért nem kell elriasztani az embereket ilyen "okosságokkal"... :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36) I_Am


I_Am
veterán

Te szúrod magad? ;]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#37) cizoe válasza Tim82 (#35) üzenetére


cizoe
őstag

nem tudtam hogy a Logout véradó-szakmai fórum lett, de akkor bocs. Én paranoid módon emiatt pl. nem adnék vért, más kérdés hogy örülnék élni más vérével x esetben. :)

Na de nem offolok énsem. Am. vérvételem nekem is volt annó 1x2x egyszer elájultam, másodszor pedig mintha vmit beszedtem volna kb fél óráig flesseltem. :)

Jaés egy másik: érdekelne a t40es , ha megvan még :)

[ Szerkesztve ]

(#38) eastsider válasza cizoe (#37) üzenetére


eastsider
nagyúr

király, ha flesselni akarsz, menj vértadni a többi dolog helyett :DD és még jót is teszel vele másnak :)

én multkor a tetanuszt észre se vettem :DD :DD (jobban fájt a felszakadt állkapcsom, meg kitört fogam....)

[ Szerkesztve ]

(#39) Tim82 válasza cizoe (#37) üzenetére


Tim82
nagyúr

nem ellened írtam, csak a hsz. tartalma miatt. bocs. :) (= semmi baj nincs azzal, ha nem adsz vért és idegenkedsz a véradástól, csak ne riassz el másokat, akik adnának! :) )

véradáson igazából 3 dolog miatt ájulhatsz el - 1. nem bírod a vért, 2. 50 kiló alatt vagy (bár akkor nem is nagyon engednek vért adni), 3. nem ettél/ittál rendesen előtte. egyébként nem szoktak sokat levenni, csak jó pár embert láttam, aki a gondolattól lett rosszul, hogy "úristen, vért vesznek tőlem". :)

a T40-ről ment privát. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40) parandroid válasza cizoe (#33) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt remélem komolyan mondtad, mert viccnek nagyon rossz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41) cizoe válasza parandroid (#40) üzenetére


cizoe
őstag

Tudom kicsit súlyos volt komolysága (amennyi %ban komolyan gondoltam) kb 10 %. Látom nagy kibukás lett belőle, bocs mert tányleg durva lett, nincs bajom igazából az egészségöggyel mert nincs dolgom vele - hál'istennek.

eastsider: "menj vértadni a többi dolog helyett" - a sört meg abor le nem cserélném semmire.. vagy mire is gondolsz? :DDD

(#42) Hakudoshi válasza cizoe (#41) üzenetére


Hakudoshi
tag

Már ne is haragudj, de az a % 10 helyett olyan 0, azt is alulról közelíti. :U

...még.

Ahogy az egészségügy leépítése halad, esélyes, hogy olyan ~5-6 év múlva már igazad lesz, de addig semmiképp.
Ez egy komoly és felelősségteljes dolog, ezért megkérlek téged, hogy mások esetlegesen előforduló segítő szándékát ne törd le ALAPTALANUL.
Merthogy a véradók segítségére nagy szükség van, és sohasem tudhatod, hogy ha -neaggyalenin (Copyright by: Öregapám :DDD ), de- téged valami baleset ér, és vérre van szükséged, akkor nehogy az legyen, hogy azért nem jut, mert pl itt is hülyeségekkel riogatod az embereket. (A vérből egyébként is mindig hiány van!!! :O :W ) És mivel a hülyékből sok van, (de a vérük azért még használható ;]) , ezért remélem, hogy az álláspontodat felülvizsgálod; és főleg, hogy INFORMÁLÓDSZ a témában picit.

Köszönöm.

I_Am: Jajj, ne oltsd szegényt; nem elég neki, hogy cukorbeteg, még fel is rovod neki... :( :D

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#43) I_Am válasza Hakudoshi (#42) üzenetére


I_Am
veterán

Nem úgy, de szerintem veszi a poént. A teás totyikban hülyéskedtünk multkor. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#44) Pukkancs


Pukkancs
tag

Én utálom a tűt, azt el sem mondom, hogy mi történt velem az elsős oltás után, de hetedikben már azzal szivattam a többieket, hogy vacogtam meg reszkettem ;] , aztán amikor meg beadták, már tényleg reszkettem, de nem a tűszúrástól, az csak egy szúnyogcsípés volt.

(#45) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Túléltük:D Levettek tőlem 1dl vért (3 ampulla) és sikerült megállapítaniuk:

- kicsivel több a vasam a szokottnál (tényleg csak kicsivel)
- semmi bajom nincs

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#46) tbs válasza VoDaFoNe (#45) üzenetére


tbs
addikt

:R Mázli. Csak fáj a fejed. Nem tudnak ezek semmit. :(

(#47) Dany007 válasza VoDaFoNe (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Hurrá :) És akkor el se ájultál? Semmi gond se volt? Vagy csak azt már nem merted leírni ? : P

(#48) VoDaFoNe válasza Dany007 (#47) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

apró kis szisszenés :) alapjáratban bírom a vért :D

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#49) eddie17 válasza VoDaFoNe (#45) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem ma reggel volt vérvételem:) És még én is élek :D
Persze nem néztem oda:D

[ Szerkesztve ]

(#50) DarkByte


DarkByte
addikt

Én is utálom. Minden formájában. Vérvételt különösen. Szerencsére régen kellett már utoljára vért adnom. De ha mostanság kellene én tuti elájulnék. Hátha még így heccelem is magamat hogy "tuti". Úgy hogy még élünk páran így ezen a bolygón. :B Csak cukorbeteg sose legyek. Pedig megvan az esélye.

És ha darabosabban írnék. Akkor elkopna. A pont. A billentyűzeten. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.