Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Mi az isten csodájának az orosz? OK, halom elméleti matekos nagyokosság csak azon a nyelven van meg és mekkora jó lehet a Marx összest eredetiben olvasni, de tuti nem lenne jobb valami használhatóbb/divatosabb/könnyebben tanulható nyelv? Mondjuk olasz vagy spanyol. Ha meg nehéz kell, akkor már inkább kínai. Úgyis rövidesen mindenhol ők lesznek. Egy kínai PH fordítás akár profitáló is lehetne :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) cizoe válasza rudi (#1) üzenetére


cizoe
őstag

az orosz tolmácsok szarrákeresik magukat, ráadásul egyre nagyobb szükség lesz rá, igényli a piac. emellett viszont felsőoktatási szinten alulképzettség van, szóval nem egy rossz alternatíva az sem.

bár hozzám is inkább a spanyol, portugál stb nyelvek állnak közelebb. :)

(#3) csimav


csimav
senior tag

Hányadikas vagy?
Mi tavaly 9.-ben elég jó órarendet kaptunk. Minden nap 6 óra azt csákány, de az igazgató kitalálta 1 hónap után, hogy legyen új órarend:
1x volt 8 óránk ,1x 7,1x 6,1x 5 és 1x 4.

Jobban örültünk, az 1. órarendnek. Hétfőn: 7.-8. óra: Töri, Fizika, Kedden: 7.: Magyar.

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#4) rudi válasza cizoe (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, akkor nekem kellene arra a pályára átállnom. Úgyis visszakeveredtem most szlovák környezetbe, hipp-hopp menne az orosz (anno általánosban 1 év alatt korrektül meg is tanítottak, csak hát mikor volt az már), magyarul meg már tudok (úgy ahogy).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) kételkedem válasza rudi (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

cizoe postját kiegészítve

Mivel idegenvezetés elméletet is tanul, gondolom idegenforgalommal kapcsolatos suliba jár. A volt szovjet tagköztársaságokból, elsősorban oroszországból igen vagyonos túristák bukkannak fel, akiknek oroszul célszerű mesélni a látnivalókról :)

A kínai nagyon jó ötlet! Előbb-utóbb nagy szükség lesz rá! :K

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6) Fecogame


Fecogame
veterán

Nekem tavaly ( 10. oszt. ) 3x7 órám és 2x6 órám volt... :W

Remélem idén egy kicsit jobb lesz. Pl. 5x5 óra ;]

A tied se jobb... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jézusom, milyen suliba jársz te? Mondjuk ha szereted a nyelveket, a csütörtökkel épp egy jó nap. Vagy az infot nem szereted?

***

(#8) puttputt válasza kételkedem (#5) üzenetére


puttputt
őstag

Vagy az arab...

Sajnos, az olaszra már kisebb a kereslet manapság... "régen" (80-as évek, 90-es évek eleje) nagyon futott.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9) cizoe válasza rudi (#4) üzenetére


cizoe
őstag

te túdól mádjárúl? akór azért írol ide erre a veb oldalra cíkeket! :K

na ez a végeredménye ha kávézás után betolok még egy energiaitalt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) mephi666 válasza rudi (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

miért? lehet, hogy majd abramovics 50-60milliárd körül mozgó yachtján fog vendéglátóskodni ;)

egyébként ahogy látom, van mellette angol is... az a kettő együtt elég kombós... keletre és nyugatra kb bárhol meg tudná értetni magát...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Samus


Samus
addikt

Orosz??? Oda egyszer beülnék :D
Egyébként nem értem, miért vagy úgy oda. Nekem tavaly H-K.SZ 8-8-8 óra, CS-P 7-7, lazításképp. Heti 38ból 30 infóm volt, ezen belül négy tárgy (bár hozzá kell tennem, tekintélyes méretű flash játék könyvjelző gyűjteményre tettem szert :D Felfedeztem a kmk.blog.hu -t is, köszönhetően a sok elméleti órának, és az unalomnak).
Utáltam a sok órát, de a monotonítást még jobban. Közveszélyes Munkakerülőn...

Hajrá, és sok sikert :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) madstunt


madstunt
addikt

nekem tavaly 40 órm volt egy héten.ismerőseim csak hülledeztek hogy komplett 8 órás munkahét::DDD plusz ugye jöttek ehez az emeltek és a keringőoktatás(najó azt a páromnak köszönhetően élveztem és le nem mondtam volna róla:)) )

A nyelvi témához: majd ha jövőre megyek SZTE-re(most halasztok ötödév miatt ) szerintem elkezdek én is tanulni oroszt...

mephi666 : Abro yachtjára nem vendéglátóskodni visznek nőket

[ Szerkesztve ]

(#13) tildy


tildy
nagyúr

No aztán gye tü zsivjos , gyévocska?

Kb ennyi maradt a 5-6 év általános iskolás oroszból:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Hát ez rossz ez az órarend. Nem kicsit, nagyon. :(

Én is oroszt tanulok. Jó, de nehéz, főleg ha lusta az ember. :O
Pedig nagyon jó tanárnőnk van, tényleg át akarja adni a tudást a maroknyi lelkes oroszosnak. :K

"no name": foksz->fogsz

[ Szerkesztve ]

(#16) k. válasza Fecogame (#6) üzenetére


k.
őstag

Az tök jó.
Nekünk mult évben 2× 8 óra aztán 2×7 1×5.Szóval tessék azt értékelni:)

(#17) madstunt válasza k. (#16) üzenetére


madstunt
addikt

Én is ezt akartam érzékeltetni:)

(#18) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Milyen szerencse, hogy nekem annó heti max 2x volt 8 órám és pénteken meg max 5 volt aztán mehettünk haza.Bár akkoriban nem volt divat a 2 vagy több nyelv meg egyébb értelmes tárgyak

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#19) tildy válasza Jégkokó (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom mikor volt az akkoriban, de már 1994-1998 közt is kötelező volt a két tárgy, legalábbis gimikben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Jégkokó válasza tildy (#19) üzenetére


Jégkokó
veterán

Igen de én középiskolába jártam

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#21) Gergő_


Gergő_
őstag

így van, egy orosz vagy egy mandarin nyelvvizsga elég durván növeli a diploma értékét, bár utóbbihoz állítólag 5 év kell( javítson ki egy hozzáértő ha rosszul tudom)

(#22) Bibby


Bibby
addikt

Majd ha az egyetemen ülsz reggel 8-tól 16 óráig, plusz lesz még egy ráadás 19 órakor, akkor lesz rossz órarend.
Örülj neki hogy a középsuliban rendszer van, reggel bemész délután eljössz.

Ελευθερια η θανατος

(#23) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Hétfő:

Analízis-08:00-09:45
Bevezetés a programozásba-10:00-11:45
Bevezetés a programozásba-12:00-14:45
Számítógép architektúrák I.-17:00-19:45

Nekem ez lesz a leghúzósabb...

(#24) VoDaFoNe válasza Bibby (#22) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

naja.

Egyébként én magam választottam az oroszt. (tudom akkor ne sírjon a szám de jólesett). Nem is azzal van a baj. Csak hogy rohadt későn érek haza, és akkor még nem tanultam semmit. Edzésből nem tudom mi lesz... :((

Egy szerencsém van, hál 'istennek piszok jó nyelvérzékem van, így könnyen tanulom a nyelveket. (a remek gének. :) )

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#25) lesaux


lesaux
veterán

Mi a baj a csütörtökkel? Szerintem az a legkirályabb. A nyelvekkel vagy az informatikával nem vagy kibékülve?
Amúgy meg egy kommunikáció és viselkedéskultúra című órára is beülnék egyszer, ott miről van szó?

(#26) VoDaFoNe válasza lesaux (#25) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

szerinted én tudom?:D

egyébként gondolom mivel idvez.-nek tanulok, elmondják hogy milyen helyzetekben hogy kell cselekedni.
ja hál' istennek orosz érdekel. csütörtök nem rázós, angolon pihi, info ííí csak ne excel legyen..

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#27) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

ez volt a tavalyi órarendem.

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#28) eastsider válasza puttputt (#8) üzenetére


eastsider
nagyúr

Édesanyám olasz szaktolmács(borászat stb) (angol, német mellett) és ebből folyik be a legtöbb pénz... jó mostmár nem, de pár éve még igen... hordó biznisz stb... de az ismerettség még mindig meg van + majdnem havonta megy ki dolgozni...

modnjuk attól függ midnen, milyen profilban van az ember... most főleg angol, németet kell beszélnie, de elég sok az olasz... (palackozástechnikai cég), vettek tőlük gépet ukránok is, ott is ment az angol, bár beszéltek a cégüknél oroszul is...

amúgy nekem is az oroszon akadt meg a szemem...
amúgy valaki elmondaná mire jó egy idegenforgalmi végzetttség?
ha van a családban egy hotel akkor oké, de amúgy???

[ Szerkesztve ]

(#29) Jégkokó válasza eastsider (#28) üzenetére


Jégkokó
veterán

Igen ez engem is érdekelne, hogy mire tudná használni.De ilyesmi végzettséggel utazási irodába vagy ezek külföldi kirendeltségre lehet menni .Nekem szerencsém van a munkával, mert minden nap csak 6 óra meló van és elég hamar végzek ;]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#31) lesaux válasza Kalandor (#30) üzenetére


lesaux
veterán

L:DDDL

(#32) tildy válasza Kalandor (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Hasonló az enyém is, megtűzdeéve azzal, hogy valahova be kell súvasztani még egy nyelvtanfolyamot is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) venember83


venember83
nagyúr

Ez nagyon kemény "bölcsész szaknak" tűnik, szvsz nagyon nem az igazi, bölcsészként nagyon kis választásod lesz majd a munkahelyek piacán. Persze a te dolgod, én csak véleményt mondtam.

(#34) madstunt válasza venember83 (#33) üzenetére


madstunt
addikt

menjen műanyagosnak az hiányszakma.jól állna a kezében a műgyantás tégely meg az üvegszál szövet vágó olló:D

(#35) Crystalheart válasza venember83 (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Idegenvezető az. Terveim szerint egyre többre lesz majd szükség. ;]

Vodi: Én ettől behalnék. Nekem éppen elég ratyi a nyelvérzékem. :D Ráadásul tanulni is kéne - pedig hogy megvoltam 0 tanulással a magam kis "elitközépsulijában"! :D

[ Szerkesztve ]

(#36) rudi válasza Kalandor (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

És ha tudnál időlassítással 48 órás napokat csinálni, akkor kb. ugyanez lenne csak több órában :D. No, megyek mert még csak fél hazai pálya van, és két Asus noti komplett tesztjével is végezni kell hétfőig.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) picur220


picur220
veterán

Az a csütörtök az nagyon light!:D Infó is van benne!:D
Nekem matek, töri, fizika:DDD :W
Kár, hogy nem ismered a fizikatanáromat, azzal egy órát nem bírnál ki, és állítólag nála volt keményebb is. Nekem L.B. (fizika/matektanár) elsőben a negyedik matekon adott 2 olyan karót egy példára, csak úgy füstölt:DDD De már megszoktam...:DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.