Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [VoDaFoNe:] Gimi!!

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nemis pattogós szmájlit írtam:U
:P

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) VoDaFoNe válasza Winner_hun (#1) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

de ezen már csak én röhögtem. :D

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#3) Winner_hun válasza VoDaFoNe (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

:)
Na ráadásul hülyeséget is írtam, mert nem is nem azt írtam, hanem nem is tettem oda smiley-t.
Fáradok:o

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Abszolút nem vészes :) Persze annak aki szereti az angolt.
6 meg 7 órák, az egész kellemes.
Nekem anno 2.-ban minden nap 8 órám volt, kivéve kedden mert akkor 9 :D

(#5) blokad


blokad
senior tag

Nekem mindig 7 órám lesz. csak szerdán nem mert akkor csak négy ugyanis első kettő az luk és nincs 7. :DD

(#6) dew28


dew28
aktív tag

gepiras? ammegmiaszosz? marminthogy mit tanitanak? vagymi? es hogy? egyelore ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#7) blokad válasza dew28 (#6) üzenetére


blokad
senior tag

régivágású az iskola. írógép? :DDD

(#8) #19617792


#19617792
törölt tag

Vodafone:
Ez még lájtos órarend. :D

Dany007:
8-9 órák nekünk is voltak. Nulladik óra + 8 így jött ki 9... Amúgy félelmetes miket tanulunk mi negyedikben:
- Rajz- és Művészettörténet
- Szociál-pszichológia
- Társadalmi környezet
- Életmód
- Mentál-higiéné

Mindezt úgy, hogy eredetileg angol-info szakra jelenkeztem. De tavaly is volt egy-két vadhajtás: ;]
- Általános-lélektan (~pszichológia)
- Fejlődés-lélektan
- Gondozástan
- Társadalom-ismeret
- Környezettan
- Emberi test (~anatómia)

(#9) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Jajjjjjjjj ma lettem negyedikes!! :O :O Megijedtem az órarendtől!:D

when the sun shines, we'll shine together

(#10) eastsider


eastsider
nagyúr

nulladikos vagy?

tök laza, én is voltam, most tizenegyedikes vagyok :O
heti 4 matek, 4 fizika, 4 angol, meg egyebek :(

[ Szerkesztve ]

(#11) tbs


tbs
addikt

:C Hajrá! Ügyes csaj vagy..! :K

(#12) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Nekem is volt hasonló csak német nyelvvel. Meg fel volt bontva azon belül társalgás, nyelvtan, fordítás, ilyesmi órákra (bár gondolom nálatok is :U )
Legalább megtanulsz jól angolul.

- http://pazsitz.hu -

(#13) joshua7 válasza VoDaFoNe (#2) üzenetére


joshua7
veterán

Szerintem örülj, h tanulhatod a nyelvet most, 'ingyen'. :)

Semper Fi

(#14) nemma


nemma
addikt

Huh, grat, nekem is heti 16 angolom volt nulladikban, egész jól sikerült megtanulni a nyelvet. De azért vannak érdekes óráid, amik számomra rejtélyek, pl: gépírás, országismeret. Ez azt jelenti, hogy infó és föci? :D

(#15) Pukkancs


Pukkancs
tag

Én most lettem 10.-es, de még holnap sem lessz tanítás, mert egész nyáron nem tudták megcsinálni az órarendet, hogy aztán szeptember elselyére megkapjuk.
A kezdetekben 39-en voltunk az osztályban, most 26-an leszünk, de egy sokkal normálisabb osztály (, tavaly már fogadások voltak, hogy minket ad-e le az egyikj tanár, vagy a másik osztályt :DDD ).
Ja és sok szerencsét gólyatáborhoz.

(#16) copin


copin
őstag

Csajkommandó?

Ez a sok angol nem az előkészítő? Ha angol nyelven akarsz tanulni, akkor ez a minimum.

eastsider Csak így érthető. Különben elég torz órarend lenne. :)

dew28 Gépírás kb. azzal kezdődik, hogy asdf+jklé gombok helyét megtanulod, aztán idegörlő folyamat után (elméletileg) eljutsz olyan szintre, hogy le se kell nézned a bill.-re pötyögés közben. Persze én csak félévig tanultam és lehet hogy ott más felfogásban nyomják, szóval fene tudja. Titkárnő képzés. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) Wolverine válasza copin (#16) üzenetére


Wolverine
félisten

Ja, én is néztem, hogy Lumiére van az órarenden :D

Voda drága, ez azért elég lájtos órarend, még nulladikban is :U (de minek énekóra? :F az ráérne az élesben is... :U inkább fizika emlékeztető kellene szvsz, azzal nagyobbat lehet szívni - ha már két órányi kémia is van)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#18) Dany007 válasza #19617792 (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Hát nekünk nem a nulladikkal volt 9 =/ reggel 7:10kor volt az első...
Igaz az szakközép volt és nem gimi. Tehát a sablon tárgyak mellett nekem még volt 4-5 szakmai is :) Többek között ezért volt ilyen nagy az óraszám.

(#19) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Na, tehát angoltudás terén egy-két év múlva elbújhatok melletted. :DDD Durva...

Wolverine: Bizony, egy év kihagyással fizikából elég szívás tud lenni. Bár gyanítom, eléggé az elejéről fogják kezdeni egy gimiben. Még szakiskolában is a v=s/t -nél kezdtük, és csak lassacskán jöttek azok a dolgok, amik engem olyannyira nem érdekeltek, hogy kettes lettem belőle... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) Skynet258 válasza Pukkancs (#15) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem bántásból, de elég szomorú, hogy 10-es vagy, és a "lesz", illetve az"elsejére" szavak leírásával még gondban vagy...

https://geekpulse.hu

(#21) Overlocker


Overlocker
veterán

Gimme, gimme.. :D

Sok sikert! ;)

(#22) Overlocker válasza dew28 (#6) üzenetére


Overlocker
veterán

10 ujjas vakírás billentyűzeten. A közgáz suliba ,ahova jártam, ilyen néven oktatták..Nagyon jó hogy belénk nevelték..amúgy info szakon voltam.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Tényleg "lájtos" órarend. Én örültem volna anno, ha a miénk ilyen lett volna (bár tényleg sok az angol).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) brownus


brownus
veterán

ének miért van?? vagy az választható volt?

(#25) Winner_hun válasza brownus (#24) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem is volt, faipari suliban:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Lájtos órarend???
Ez mitől gimnázium?
Érettségit ad?
1 matek, 1 magyar? 0 biológia?

Mit tudsz a kétéltűekről? Amphibious! :DDD

(#27) 7 válasza Overlocker (#22) üzenetére


7
addikt

És mi van azzal, aki más billentyűzetkiosztást akar tanulni egyéni okokból? Annak is tanítanak, vagy felmentést kap, vagy mi van?

(#28) Ősember


Ősember
őstag

milyen szinten megy az angol? gondolom a legalapabb alapokat fogjátok tanulni, nem?

Foglalt név: én 3 matekot látok, viszont a bios és fizika hiánya nekem is feltünt :F persze lehet csak késöbb lesznek ilyen tárgyak, ez nem gond.... 5 év alatt sok minden elöfordulhat :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#29) eastsider válasza Ősember (#28) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez ún. nyelvi előkészítő osztály, szóval még ezen kívül van négy rendes év, vagyis jövőre kezdik az úgymond gimis anyagot

(#30) nemma válasza Ősember (#28) üzenetére


nemma
addikt

Milyen legalapabb alapokat?
Egy év után középfokú nyelvvizsgát tettem, nem hiszem, hogy az tök alap...

(#31) trassher válasza Ősember (#28) üzenetére


trassher
addikt

Nyelvi előkészítő, dióhéjban + 1 év a későn érőknek, tökölőknek. Az lenne a lényeg hogy 1 év után nyelvvizsgát csinálj. Ehhez szerintem felesleges +1 év. Én angol spec-re járok, vagyis csak jártam mivel előrehozott érettségi megvan. Osztálytársaim nagy részének, akik elsőben kezdték az angol azok közül majdnem mindnek megvan már a középfokú A,B vagy C.

Redmi Note 7

(#32) Foglalt név válasza eastsider (#29) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ah so! Ellenberger így sem értem a dolgot. Nekem gimi elsőben nem jutott volna eszembe felsőfokú nyelvvizsgára menni mondjuk, dehát biztos nem véletlen választotta, aki ide ment :U

(#33) trassher válasza Foglalt név (#32) üzenetére


trassher
addikt

Az ide jelentkezők kb 80%-a leszarja a nyelvvizsgát ;)

Redmi Note 7

(#34) Ősember


Ősember
őstag

félreértés ne essék, én is kéttannyelvübe jártam és ott a nulladikosok tiszta gyp-s anyagot tanultak. azok meg is szivták, akik már halado szinten beszélték a nyelvet :D mert csak elvesztegettek 1 évet az életükböl...

nemma: az alap alatt a nyelvtant értem, amit elvileg általánosba a többség megtanul :D mellesleg te ugyan oda jársz?

trassher: tényleg az a lényege, hogy nyelvvizsgád legyen gimi elsö osztályára? :F szerintem marhára nem igy van, ott még semmi hasznod nincs az egészböl, max nem kell a nyelvi orákra bejárni, de ez igy sem igaz :)) mert angol kéttannyelvünél lehet neked angol felsöd nulladikban is, de érettségi nélkül részt kell venned az orákon. az más lenne, ha német lenne a második tanult nyelv és ha abbol van egy közeped/emelted, akkor közös megállapodás esetén nem kell részt venned az orán... nálunk ez igy volt :)

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#35) eastsider válasza trassher (#33) üzenetére


eastsider
nagyúr

egy év lazulás, megbukni sem lehet

(#36) trassher válasza Ősember (#34) üzenetére


trassher
addikt

Pedig pont arról szól mint amit leírtam. Haver is ilyen helyre jár és nekik cakk-pakk megmondták hogy ezt erre találták ki. Ennyi nyelvórával egy héten simán fellehet készülni érettségire is ami egy nagy vicc. Ha elsőben megvan a nyelvvizsga akkor már van egy támpont a felvételihez, és emellett az az ismeretanyag bőven elég az osztályozóra és az érettségire is. Eléggé benne voltam a témában mivel elsőben szereztem közép c-t angolból, tavaly harmadikban pedig osztályozó és előrehozott érettségi. Mondhatni gimiben fél év anyaga volt új, amúgy az óvodai meg általános iskolai tanulmányokból éltem. Most nagy is az öröm bódottá' mert 4 lyukas órám van 3 napon és csak első órákban. Azt már nem is írom hogyha megvan elsőben egy angol akkor a következő 4 évben simán megvan egy német közép is ha az embert érdekli más nyelv is.

eastsider: Ez meg a másik. Haver elsőben többet CS-zett mint suliba járt. Röhej hogy volt 2 órája és fél 1kor kezdődött az első.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#37) Crystalheart válasza trassher (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de felénka Boronkayban 4. év végén csak úgy szórták (és szórják mindig) a 'Nyelvmester-díjakat', amit akkor kap valaki, ha addigra van minimum egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgája. Emellett nem ritka a két felsőfokú sem, csak azért nem kapnak plusz díjat már. És jellemzően az eredetileg 0-dikos osztályokban/csoportokban és a sima gimiben rahedli "kiváló tanuló", azaz 4,7-es átlag fölötti létezik. Szóval szerintem itt inkább erre mennek, mintsem hogy gyorsan leadhassák az órákat a nebulók... (Kicsit eredményorientált a suli.)

MOD: persze nem nagyképűségből mondom, nekem 20 éves létemre nincs semmilyen nyelvvizsgám, mert...
1: általános iskolában gagyi volt a tanár, és jóformán csak a PC-ről meg PS-ről tanultam a játékokból
2: középiskolában utált a tanár, és szerinte az a motiváció, ha minden pitiségért egyest ad, de főleg annak, akire pikkel
3: amúgy sem lett volna rá pénzünk.

[ Szerkesztve ]

(#38) trassher válasza Crystalheart (#37) üzenetére


trassher
addikt

Nálunk semmi ilyen díj nincs. Tutira nem adják le az órát mivel ahhoz ugye kell osztályozó minden év anyagából plusz érettségi. Legalábbis nekem tavaly harmadikos és negyedikes anyagból külön volt osztályozó hogy értelemszerűen tudjanak írni valamit majd a bizonyítványba.

Redmi Note 7

(#39) copin válasza Crystalheart (#37) üzenetére


copin
őstag

Legalább ez nem okoz problémát a diploma előtt. Emiatt talán praktikus, de engem több okból se vonz a dolog.

trassher Tutira nem adják le az órát

Van olyan hely ahol le lehet? Osztályozó vizsgát nem magántanulók szoktak csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#40) trassher válasza copin (#39) üzenetére


trassher
addikt

Osztályozót akkor is kell csinálnod ha előrehozottan akarsz érettségizni. Ha harmadikban csinálod akkor kell negyedikes és harmadikos anyagból is. Megcsinálod az érettségit, kapsz róla egy papírt. A negyedikes osztályozón elért jegyedet pedig beírják félévkor a bizonyítványba mivel abban az évben már nem lesz órád az adott tárgyból.

Redmi Note 7

(#41) Thunderzolee válasza 7 (#27) üzenetére

Van más választás is? :F

Én elég gyorsan gépelek két ujjal (de tényleg). (Azt hiszem.)
Na persze fel nem tudom venni a versenyt azokkal akik vakírással gépelnek, de sztech tanárt már aláztam le gépelésben. :DDD Sajnos ennek van egy olyan hátránya is, h nehezen tudom megtanulni a gépelést. :( Pedig próbálom. ASDF JKLÉ ..hihih..
Azokat irigylem akik egyáltalán nem tudnak gépelni, nekik könnyebb megtanulni a gépírást, nekem már sajna nehezen megy. Mindig visszaszokok a két ujjra, sehogy se jó ez így. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#42) Lirion


Lirion
addikt

haha ez elég lájtos órarend. :D Ez a sok angol, hmm... Mondjuk nem irigyellek, nekem heti két nap van órám, akkor se túl sok. :DD

(#43) copin válasza Thunderzolee (#41) üzenetére


copin
őstag

Két új, kettes számrendszer. :D
Azt nem értem miért lenne nehezebb megtanulni a gépelést. Nagyjából minden ugyanott van.

(#44) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Hékás! Azt azért le kell szögeznem hogy én a szakközép részére járok!
Az hogy semmi értelme az nem igaz, mert első évben szinte csak angol, aztán második évben bejönnek a szakmai tantárgyak angolul (föci, gazdasági alapismertek, turizmus marketing, stb) aztán bejön még a második nyelv (nekem pl. orosz) aztán így tovább egyre bővül. Azért bátyámat meg lehet kérdezni mert a barátnője ott végzett. Felsőfokú OKJ-s idegenvezetői vizsgája van már 20 évesen. Amúgy szeretnék nyáron nyelvvizsgát tenni, mivel imádom a nyelveket szeretnék minél többet tanulni.

Angol haladóba raktak. Három csoport van, nul-kezdő (akik semmit nem tudnak) középhaladók, és haladók. Csodás. Azért mert 5 éves a suli és első évben (mert itt 13-ik van nem nulladik) szerintem nem kéne lehordani.
Ingyen tanulást meg hagyjuk.. alapítványi suli...

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#45) VoDaFoNe válasza Thunderzolee (#41) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Hallod.. amióta az eszemet tudom van itthon gép.. szted nekem milyen lesz gépírást tanulni? :D tesóm szerint:
- neked úgyse fog menni...
kösz. :D

mod: a Csajkommandó az egyik kedvenc animém belőle is Lumiere. Amúgy az órarendemet én csináltam (kinézet) egyedül a textúra volt meg. Csak azért ilyen hogy feldobja a táblámat.:D tavaly is animés volt. :D

[ Szerkesztve ]

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#46) joshua7 válasza VoDaFoNe (#44) üzenetére


joshua7
veterán

Akkor fizetni is kell, gondolom. Mert attól, h alapítványi, még nem jelenti automatikusan, h igen.

Felsőfokú OKJ-s idegenvezetői vizsgája van...

És tud is vele kezdeni valamit?

Semper Fi

(#47) Wolverine válasza VoDaFoNe (#44) üzenetére


Wolverine
félisten

Voda, akkor te egy ötéves szakközépbe jársz és nem egy 1+4 éves gimnáziumba :P Félrevezettél mindenkit ;]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48) Thunderzolee válasza copin (#43) üzenetére

Arra céloztam, h mindent a 2 ujjammal akarok elérni, nehezen áll rá a kezem, h a többit is használjam. Míg aki először nyúl billentyűzethez, és nem ismeri a gombok helyzetét, azt fogja megszokni, amit mondanak neki, nevezetesen a 10 ujjas vakírást.
Édesanyám például anno gyors és gépírást tanult, írógépen is tud gépelni ezerrel, így nem volt nehéz átszoknia a laptopra, sőt ezt jobban szereti, nem kell olyan erővel leütni a billentyűket.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#49) 7 válasza Thunderzolee (#41) üzenetére


7
addikt

Persze, számtalan billentyűzetkiosztás létezik, pláne akkor, ha csak az alapvető latin karaktereket akarod használni, ékezeteseket nem.

Nem nehéz egyébként megtanulni vakon írni, legalábbis nekem ment kétszer is (új kiosztásra álltam rá), ráadásul mindkétszer autodidakta módon. Egyszerűen kitartás kell hozzá, esetleg segíthet benne a chat, vagy könyvek másolgatása. A lényeg az, hogy elhatározd, bármennyiszer is hibázol, nem nézel a billentyűzetre, csak a képernyőre, és minden hibánál megpróbálod vakon megkeresni a helyes karaktert. Na persze az sem árt, ha átnézed, hogy alaphelyzetben hol kellene lenni a kezeidnek (home row, mutatóujjak a "bütykös" billentyűkön), és hogy melyik billentyűt elméletben melyik ujjal kellene lenyomnod. Sokat segít, ha ezt tudod.

Esmein pajtás adott is nekem egyébként egy linket, ahol pont azt tudja lemérni az ember, hogy átlagban milyen gyorsan gépel. Kellemes dolog, bár relatíve lassú vagyok (csak 65 szó percenként).

(#50) burgatshow válasza VoDaFoNe (#45) üzenetére


burgatshow
veterán

A hivatalos gépírás messze máshogy épül fel, mint amit az ember magától megtanul.

Ahogyan már mások is mondták: asdf+jklé. :DDD Nyugodj meg, fogsz te ott még szivacsolni.

Egyébként szakértők azt mondják, hogy aki magától tanulta meg a billentyűzet használatát és van neki egy saját rutinja, hogy az adott billentyűt melyik ujjával éri el, annak felesleges már gépírást tanulni, mert csak a szívás lesz vele.

Én sem tudok szabályosan gépírni, csak úgy, amit a sok-sok év számítógépezés következtében magamtól megtanultam és tudok vakon gépelni.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [VoDaFoNe:] Gimi!!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.