Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zdanee


zdanee
őstag

Ahogy az is nyilvanvalo, hogy nem OS/2 Warp4-et kepzelnek el, hanem mondjuk symbian es android ugyanazon a mobilon hasznos lehet, esetleg winmo. Persze az egesznek csak annyi ertelme van, hogy ha egy program csak az egyikre van megirva, ugy is lehessen futtatni, de azert eleg ritka, hogy egy feladatra egyaltelan nem talasz megoldast valamelyik platformra, szoval leginkabb erdekesseg, kutyumaniasoknak.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#2) gabor85 válasza zdanee (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Gyakorlati hasznát például ne mtudom elképzelni. :U

(#3) bejmuller


bejmuller
aktív tag

így helyes: VMware
hírben több helyen is fordítva van, bár a címben jó

[ Szerkesztve ]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#4) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

"A megoldás egyetlen szépséghibája, hogy minden egyes rendszerváltáshoz teljesen ki kellene kapcsolni a telefont"

Szerintem ez nem olyan nagy érvágás, egyes telefonoknál még flight mode-ba váltáskor is újra kell indítani a készüléket.

Amúgy az ötlet nem rossz, csak arra lennék kíváncsi, hogy a felhasználók mégis honnan szereznék meg a másodlagos op rendszert :U

(#5) Karma válasza gabor85 (#2) üzenetére


Karma
félisten

Akkor itt egy: szoftverfejlesztés egyetlen bivaly eszközzel, amin több platform is fut - ahelyett, hogy meg kéne venni minden eszközt külön külön.

“All nothings are not equal.”

(#6) aram01


aram01
nagyúr

a teló az zsír

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) zdanee válasza aram01 (#6) üzenetére


zdanee
őstag

A telo a G1. 65-70 korul kapod meg ujonnan, fuggetlenul. Az elso androidos masina, ennek megfeleloen alap oprendszer, abbol is a regi verzio.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#8) Hunter2 válasza gabor85 (#2) üzenetére


Hunter2
addikt

gyakorlati haszna annyi lenne hogy te választod ki hogy milyen oprendszerrel használod a drága pénzen megvett telefonod.
Pl. indítómenüben Android, Symbian, WinMo
csak azt nem tudom ki szabná rá az androidot pl egy Samu omniára. :F

(#9) Karma válasza Hunter2 (#8) üzenetére


Karma
félisten

Javaslom nézz utána, mit is jelent a virtualizáció.

“All nothings are not equal.”

(#10) Stunts666 válasza gabor85 (#2) üzenetére


Stunts666
őstag

Hát ez tényleg csak program miatt lenne jó. Ha én a symbiant szeretem és nekem kell az IGO akkor symbian mellé WM. WM-et csak akkor használnám mikor navigálni kell. :D

(#11) Hunter2 válasza Karma (#9) üzenetére


Hunter2
addikt

Tudom mit jelent. Ha virtualizált környezetben futtatják a második oprendszert akkor nem kicsit fog belassulni az egész.

[ Szerkesztve ]

(#12) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Nekem ez a kép oprendszeres ötlet kifejezetten tetszik.Innen már csak egy lépés, hogy a mobilon is több particiom lesz és mindegyikre az a rendszert telepítem amelyiket akarom.
De szép is lenne....

valami

(#13) kaller1 válasza Quasi_modo (#12) üzenetére


kaller1
veterán

Sciphone-éknál elvileg megcsinálták,az N12-őn winmo és android rendszer is van,persze nem futhatnak egyszerre.

.::> <::.

(#14) Karma válasza Hunter2 (#11) üzenetére


Karma
félisten

Mert a VMware cuccokban futó virtuális rendszerek annyira belassulnak :U Egyébként is, az eredeti tervben (nem a 2012-es előrejelzésben) hypervisor van a dolog mögött, nem pedig az egyik rendszer alatt fut a másik. Ebben nem látok semmi kivetnivalót.

“All nothings are not equal.”

(#15) plus44


plus44
veterán

Ez laza lenne, egyszerre 2 op.rendszer is futna és lehetne váltogatni...hmm:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#16) ALI_G


ALI_G
veterán

erre még várhatnak, hogy értelmesen fusson.

(#17) zdanee


zdanee
őstag

Mondjuk ahelyett, hogy tobb oprendszerrel terheljuk szegeny telefonokat, talan elonyosebb lenne kozos APIkat es binaris-formatumot kidolgozni, ha mar amugyis ugyanaz a nehany chip dolgozik mindenben...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#18) Depression


Depression
veterán

Dupla.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19) Depression


Depression
veterán

Eddig egy telefonon egy OS volt, és az is rengeteg optimalizálás mellett lassú és fagy. (szinte kivétel nélkül) Akkor hogy fog ez működni olyan telefonon, amire elvileg nem is készül az az OS?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20) Gondwana


Gondwana
addikt

(következő lépés Maemora telepített Wine, meg Half-Life, CS, vagy Photoshop?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#21) Hunter2 válasza Karma (#14) üzenetére


Hunter2
addikt

PC-n nem feltétlenül, de itt egy telefonról beszélünk.

(#22) Karma válasza Hunter2 (#21) üzenetére


Karma
félisten

Gondolod, hogy a VMware nem ért a virtualizációhoz? :P

“All nothings are not equal.”

(#23) Hunter2 válasza Karma (#22) üzenetére


Hunter2
addikt

Nem , azt gondolom hogy egy telefonban nincs annyi szabad erőforrás hogy futasson még egy virtualizált oprendszert. (pláne hogy a mai telefonoknak néha még azt az egy oprendszert sem sikerül megfelelő sebességgel futatni)
Rossz hasonlat de mintha egy 800-as P3-on akarnál futtatni egyszerre egy xp-t meg egy vistát.

[ Szerkesztve ]

(#24) Quasi_modo válasza Hunter2 (#23) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ők úgy gondolják, hogy majd lesz. És lehet, hogy igazuk van.

valami

(#25) Karma válasza Quasi_modo (#24) üzenetére


Karma
félisten

Igen, ezzel egyetértek. Nem feltétlen kell azt gondolni, hogy a mai alultáplált vasokon (pl. tipikusan Nokia S60-as eszközök) akarják majd a több rendszert futtatni egyszerre. Ettől függetlenül kitartok amellett, hogy egy hypervisor meg tudná oldani a dolgot a mai hardveren is.

“All nothings are not equal.”

(#26) Ricardo


Ricardo
félisten

Még az "egyrendszeres" mobilok sem stabilak, sokszor felborulnak egy egy programtól. Érdekes lesz ezt összehozni

(#27) Quasi_modo válasza Ricardo (#26) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Össze fogják hozni, mert lesz rá kereslet.
Szerintem (is).

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.