Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rimuru


Rimuru
veterán

Nekem zárt driver van fent, ha mutatkozik rá igény felrakhatom a nyíltat.

Vigyázat, csalok!

(#2) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 3.11-es kernel ha kijön Chakrán is, akkor fogok csinálni egy olyat, hogy megpróbálom összehozni a switchable graphics-ot a ThinkPademen a hd3470-el. Meg akkor már az energiagazdálkodás, stb. is elő fog kerülni.

szerk. amúgy a kiskertes cikkedet már nem nézed? :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) Vladi válasza Rimuru (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Van ,van. Milyen hardver?

(#2) CPT.Pirk

A switch grafik érdekel, ha megírod, belevesszük azt is.

A 3.11 annyit csinál pluszban, hogy mostmár a dinamikus szabályozás alapértelmezett. Végül is eddig is tudta a dinamikusat, de instabil volt. Legtöbbször amikor váltott, akkor villant a képernyő. Ezért a maximumra volt tekerve a gpu, ezért fűtötte az emberek laptopját. Ugye asztalin nem feltűnő.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4) CPT.Pirk válasza Vladi (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ami még érdekes lesz, az az új UVD kezelés. Amúgy a nyílt driver az asztalin nálam addig továbbra sem lesz használható alternatíva, amíg nincs scaling opció.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) Vladi válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nedehát miért? Játszol vele? Mennek az efektek.

Én magam úgy gondoltam, hogy linuxon ugye nem játszom, a csilivilit nem szeretem, ezért levettem minimumra, így legalább kevesebbet fogyaszt. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) Rimuru válasza Vladi (#3) üzenetére


Rimuru
veterán

Adatlapom, GeForce GT 630M. Csak mond meg hogy miket mérjek, így még a zárttal is össze lehet hasonlítani.

Vigyázat, csalok!

(#7) Vladi válasza Rimuru (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

na jó de ez nvidia. :U

A nyílt driver itt a nouveau. Ahogy nézem már ez is tud némi hd videó gyorsítást. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) CPT.Pirk válasza Vladi (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem a csiliviliről van szó, de azok kellenek, nem akarom magam a 80-as években érezni. :D

Ami nekem kell, az a teljes képernyős image sacling, mert alap beállításban vagy kisebb a kép mint a valós képátló, vagy nagyobb, és ez esetben nem látod a tálcákat... Konkrétan ez az az opció, ami nélkül nálam és más TV tulajoknál használhatatlan a driver: [link] Ez egy ideje megvan már a zárt driverben, bár sok hónapon át bugos volt, de ma már jól működik.

Egyébként igen játszom is, ott van a Minecraft, de lenne még STO és Mass Effect széria, ha egyszer rá bírom venni a Wine-t. No meg amúgy van megvett Linuxos játékom is, pl. a Postal 2, fiatal korom legjobban meghatározó játéka. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) Rimuru válasza Vladi (#7) üzenetére


Rimuru
veterán

Tudom, ezzel kezdtem. Másik gépet most jó ideig nem fogom látni.

Vigyázat, csalok!

(#10) Vladi válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Te vénember. :P

(#9) colomb2:

Semmi gond, kövesd akkor az írást, ha van radeon akkor meg tudod csinálni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még több jóság érkezik a 3.12-es kernellel: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) Csiga85


Csiga85
csendes tag

Mi mindenre nem használod az ÉN gépemet, amit TEEEE használsz?! :Y :Y :Y

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#13) n4n3x


n4n3x
csendes tag

nekem kubuntu 13.04 alatt (nemsoká frissítem 13.10-re csak még ne jutottam oda) a zárt drivert ha felrakom, akkor a KDE el se indul többet - de majd megpróbálkozok ezzel, hátha ezzel jobban működik ;)
De egyébként a "gyári" driverrel csak ilyen 5-10 FPS-em van a gyári steames játékokban :O
HD4670-esem van nekem is egyébként

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.