Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) delacct


delacct
tag

Én kicsit korábban telepitettem (-2 nap) nem tudok negativumot felhozni. :)

postázni nem postázok semmit

(#2) rokefeller


rokefeller
senior tag

ja, az nvidia driver meg az egyéb livnás kernel modulok már mind akmod-ok, automata kernel module újraforgatós csillivilli, de az nvidia pont nem megy :-)

A télapó nem a régi már...

(#3) cappa72


cappa72
nagyúr

Én is felraktam, és mivel laptopot használok, első furcsaság az, hogy a tapipad érintőjén a dupla-érintés/dupla kattintás-nak való megfeleltetése alapesetben kicspcsolt állapotú.
A bugzillán lehet megtalálni a megoldást. Még nem vagyok otthon, de már alig várom...
Kivételesen a kernelbe tett rt2500pci modult kezeli a wifi kártyámat... no nem stabilan, de azért néha kezeli... rövid ideig. nmapplet kidob... rendes modul fordítva és szalad a net.
Az ati drivet (livna) elhalálozik.
Persze még nem is jelent meg hivatalosan...
Még egy két hét frissítés/hegyesztés és akár átveheti a régi Fedora helyét. (addig is élesben megy a teszt)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4) Vladi válasza cappa72 (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nah akkor 5 körül neki lehet esni a fedórafórumnak, mert a livnás driverek úgy amblokk nem mennek. :((

Nálam már ez az éles rendszer. Hazárdírozok. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) cappa72 válasza Vladi (#4) üzenetére


cappa72
nagyúr

No igen.
Ma este Vészhelyzet lesz meg grész klinika... Asszony pajtás úgyis nézi, lesz idő a fedórás fórumot nézni... openarenázás előtt...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6) Vladi válasza cappa72 (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az open arena elmegy egy jobb gépen direct gyorsítás nélkül is... :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

üdvölet!
tudtok valami gyors mirror-t? ma este, meg talán holnap lesz kis időm, utána zh-hegyek, ez a mocsok meg 60 kilóval vánszorog... a torrent... a mirrorok, amiket próbáltam meg még lassabbak...

kösz!

in asm we trust

(#8) Vladi válasza sghc_toma (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

Itt a mirrorok. Én cseh szervereket szoktam használni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) sghc_toma válasza Vladi (#8) üzenetére


sghc_toma
senior tag

ja, azt tudom, hogy hol vannak.. próbáltam párat, mind lassú volt(15-18 kb/sec), én meg lusta voltam mindet kipróbálni :B gondoltam hátha tud valaki valami tuti szervert ajánlani :D
azért kösz a választ :R

in asm we trust

(#10) cappa72


cappa72
nagyúr

[quote]
Jelenleg nincs stabil nVidia driver, ami támogatja a legújabb xorg-ot. De két elméleti megoldás lehetséges:
- a legújabb beta driver 173.08 már támogatja. Nem stabil! Ezt ajánlom elolvasni hozzá.
- Downgradelni az xorg-x11-server-Xorg csomagot F8-as változatra.
Mindkét esetben használható a Livna testing repóban lévő driver csomagok.
[/quote]

Köszi a tippet. :R Hátha beválik ati-nál is. Livna-testingben találtam akmod-fglrx-et, de elhalálozott... :((
Sebaj. Próbálkozok és várok. Addig is F7 rulez (vagy hogy szokták mondani).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#11) gorlin válasza Vladi (#4) üzenetére


gorlin
őstag

Szia!

"A network manager még mindíg nem bír rendesen működni nálam. Szomorú... kivégeztem, azóta van net. :DDD"
Elmondanád ezt hogy kell csinálni?mert nekem sem működik az internet (Acer 5315,sima ethernetet akarok) pedig fedora 8-on tökéletesen ment:(
Kézzel kell aktiválnom ,azt irja aktiv de nem működik :O

[ Szerkesztve ]

(#12) Vladi válasza gorlin (#11) üzenetére


Vladi
nagyúr

system-config-services

Aztán beállítod, hogy ne induljon el az 5-ös futási szinten. Persze a net legyen rendesen beállítva. Aztán:

service network restart

és nézed mi történik. Ha minden ok lehet pingelni, böngészni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) jerry311


jerry311
nagyúr

Elolvastam a release note-okat, de pls. erősítsetek meg, hogy a legújabb ubuntuval szemben ennek elég lesz egy Celeron 700-as 256 MB (- 8MB VGA RAM) memóriával?
Egy a lényeg, le szeretném cserélni a Windows-t az otthoni "fájl szerveremen", és szeretnék grafikus felületet is meg egyszerúbben kezelhető linuxot is.
Jó lesz ez nekem? :)

(#14) gorlin válasza Vladi (#12) üzenetére


gorlin
őstag

Szia!

Köszönöm szépen de nem boldogulok.(Megkérdezhetem hogy Live USB-n hogy lehet megváltoztatni a Hálózat beállításait?Melyik az a file amiben át tudom irni az elsődleges DNS-t?
Mert valószínüleg írásvédett:( és csak amiatt nem megy a net..

Előre is köszönöm a válaszod

(#15) rollins válasza jerry311 (#13) üzenetére


rollins
őstag

Szvsz nem lesz elég, illetve sok mindent gondolom ki kéne szedni. Vannak itt "mini"linuxok, a kis puppylinux például :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Vladi


Vladi
nagyúr

(#14) gorlin!

/etc/resolv.conf

fájlban vannak a dns címek. Csak simán a nameserver szó után köz és beírod az ip címet. Utána csinál egy service network restart -ot és látod, hogy minden rendben -e.

(#13) jerry311

Elmegy. Egy könnyebb albakozó kell, pl: xfce. Igaz a beállítás és telepítés alatt kissé öregurasan megy majd. De ha kiszolgálónak kell, akkor beállítás után akár ki is kapcsolhatód a grafikus felületet és akkor lötyög majd a gépben. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) Vladi válasza rollins (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr

:U Nekem a fájl szerveremen ubuntu 7.04 van. Elindul rajta a gnome a ff és betölt a logout.hu. Pedig: p3 500mhz 128mb ram és 1 megás video. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) rollins válasza Vladi (#17) üzenetére


rollins
őstag

Lehet, megmondom őszintén, nem próbáltam a mostaniakat régi gépen. Mikor régen egy amd k6-2 -es gépem volt, azon redhat 6 ment elég jól, de mikor a redhat 7 került rá, akkor nyögött szegény rendesen, bár én hülye hagytam, hogy az akkori kde graffal "fusson". :B Fedora 9 meg gondolom alapból elég sok szolgáltatást indít el. Szval kissé tudatlan vagyok régi gépen, mint kiszolgáló, hogyan viselkedne.

[ Szerkesztve ]

(#19) gorlin válasza Vladi (#16) üzenetére


gorlin
őstag

Köszönöm!
Elég volt rendszergazdaként indítanom,és sikerült irnia.
Még annyit szeretnék kérdezni hogy mennyire normális az hogy ha KDE-t inditok,illetve live kde-t akkor levág a betűk tetejéből egy kis darabot:( nagyon kicsit de nagyon észrevehető .Ez mitől lehet?

(#20) Neil Watts válasza Vladi (#17) üzenetére


Neil Watts
veterán

:DDD :DDD

(#21) WD40


WD40
aktív tag

Heló! Én is nemrég telepítettem, nagyon simán ment, tökéletes grub, alig kellett konfigolni, csak épp használható ati driver kéne.... nem fogok lottózni, mint ubuntun :DDD

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#22) WD40 válasza gorlin (#19) üzenetére


WD40
aktív tag

Szerintem ez a 4-es KDE még eléggé a fejlesztés elején jár, ez lehet tán az ok.... Nekem a "tálcán" lévő ikonok 3/4-ét vágja le... nagy ügy, addig míg nincs normálisabb, használom a gnome-ot :)

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#23) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hali!
Összeállítás: fedora 9 + toshiba laptop!
Hogyan lehet beállítani, h a touchpad-en a dupla katt működjön???

(#24) zolikaDB


zolikaDB
veterán

UP!

(#25) Vladi válasza zolikaDB (#24) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én passzolom a kérdést, mert nincs tapipadom. De kérdezt meg a linux kezdő topikban.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) zolikaDB válasza Vladi (#25) üzenetére


zolikaDB
veterán

THX!
Csak volt itt valaki, aki említette...
De mindenképpen megkérdezem!

(#27) cappa72 válasza zolikaDB (#26) üzenetére


cappa72
nagyúr

http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=184457&highlight=touchpad
https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=437609

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#28) zolikaDB válasza cappa72 (#27) üzenetére


zolikaDB
veterán

THX to help! :DD

(#29) czappa válasza cappa72 (#27) üzenetére


czappa
aktív tag

Drusza!
:)

(#30) cappa72 válasza czappa (#29) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hú de rég jártam errefelé!

Szóval Üdv Drusza!
:D

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#31) Willowfield


Willowfield
csendes tag

Sziasztok!!!

Őszinte leszek...abszolút láma vok a Linux-hoz...egyszer régen volt vmi UHU nettomhanyas a gépemen, de azóta már eltelt egy kis idő...szal olyan problémám lenne, hogy a monitorom kikapcsol ha telepíteni akarom a Fedorát, és ha fel telepítem text módban akk sem indul el mert a monitor azt írja h nem támogatja ezt a felbontást:-( :-( Valahol azt olvastam h alapból (!!!) 1600*1200-as felbontásban megy a cucc de a monitorom max 1280*1024-es felbontást tud....szerintem ez a gond, de nemtom h mit csináljak vele h működjön...Kérlek titeket aki tud segítsen nekem és bocsánat ha rossz helyre írtam v ilyesmi!!! Segítségeteket előre is köszönöm!!! Tiesztelettel: Willowfield

Tł€$TO4€V€R!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.