Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Arról nem írnak, hogy ha nem vízzel használják a víz helyén tátongó levegővel teli tér milyen szépen gátolja a hőátadást a bordák felé..bár igaz ami igaz, nem valószínű, hogy megfőnek így sem, emberi fesz mellett.

(#2) total90


total90
veterán

Én kicsit feleslegesnek érzem,hogy a memóriát is vízzel hűtsék....

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3) FehérHolló válasza Speed® (#1) üzenetére


FehérHolló
veterán

Beletöltesz vizet vagy valami célravezetőbbet, ráhúzol egy kupakot mindkét csonkra és tapsolsz, hogy milyen ügyesen megoldottad a problémát.

Skynet is real. It's called Google.

(#4) jasohn


jasohn
tag

Ez már annyira a full tuning régiónak van szánva(mámint a vízzel való memóriahűtés), hogy nem is látom értelmét neki, hogy főleg a szűkpénztárcájú magyar közönségnek mutoagssák. :(
Persze érdekességnek nem rossz és ha valaki megengedheti magának és ennyire teljesítményéhes, akkor annak jól jöhet avíz. :K

(#5) Thrawn válasza FehérHolló (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

Legyél kreatív, a felső nyílást szabadon is lehet hagyni, manapság nagyon jó illóolajokat készítenek :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) Enton


Enton
addikt

Ez a hőáramlási ábra ott bukott meg ha egy gép nem fekvő házban van és ott rögtön 90 fokot forgatnak rajta, a lényegen nem nagyon változtat de akkor is! :W

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#7) hemaka válasza Thrawn (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

haha, milyen jó ötlet. :D Így legalább a sok kockának nem lesz büdös a szobájában, h egész nap bent poshad. :D :DDD

(#8) #19617792 válasza Thrawn (#5) üzenetére


#19617792
törölt tag

(#9) X@b3e válasza total90 (#2) üzenetére


X@b3e
addikt

Pedig nem az. Ha feszt adsz nekik, iszanyatosan melegszenek...
Reméljük háromcsatis DDR3-ból is lesz ilyen vizes szett i7 mellé.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#10) #56573440 válasza total90 (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

főleg azoknak lesz ez jó akiknek egyébként is víz dübörög a vasban. akkor tényleg minimális a levegőmozgás a memóriák körül, és szép ropogósra sülhet, még tuning nélkül is. szerintem fontosabb hogy mekkora az ellenállása ennek a mókának, mert HF rendszerbe nem hiszem hogy szívesen sorbakötné a legtöbb ember.

[ Szerkesztve ]

(#11) FehérHolló válasza Thrawn (#5) üzenetére


FehérHolló
veterán

Fekvő háznál ez kivitelezhető, a HTPC új felhasználási módjaként is elkönyvelhetnénk, de álló ház esetében családi drámához vezethet a kiömlő illóolajos víz, amit anyuci nem tud kitisztítani a szőnyegből, apuci pedig az új alaplap borsos ára miatt jön ki a béketűrésből. Tökéletes karácsonyi ajándék.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12) .mf válasza X@b3e (#9) üzenetére


.mf
veterán

Pedig de. Egy hűtőborda + lassú venti föléjük elég a hűtésre, teljesítményben ugyanúgy nem hoz egyik sem többet. Plusz a ram-bordák iszonyatos áramlás-gyilkosok. Összegezve: a többi vízhűtött alkatrésznek árt, és a ram teljesítményének sem használ -- lose-lose.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) Thrawn válasza FehérHolló (#11) üzenetére


Thrawn
félisten

Miért ömlene ki? Az alsó csatit bedugaszolod, betöltöd az illóolajat és mehet a gép :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14) #72042496 válasza X@b3e (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hadd melegedjenek - ha nem melegszenek annyira, hogy ártson nekik, akkor semmi gond. :)

A megfelelő rendszerbe persze jól jön ez az OCZ RAM (az elődjéből nekem is volt), de ilyen rendszert inkább csak a megszállottak építenek. A többiek meg simán megvannak a hagyományossal is. :)

szerk.: A hűtésénél jobban tetszik, hogy ezek már 2 gigás modulok. Jöjjenek csak - szívesebben látnék ilyet a gépben, még ha valamivel lassabbak is, mint a 2 gigás kitek.

[ Szerkesztve ]

(#15) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ezzaz ilyen lesz a következő memóriám!
remélem nálunk is lehet majd kapni! A ballistix-eket ezekre simán lefogom cserélni :R

(#16) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Az USB-s forrócsoki kiöntőt átvezeted rajta és még melegen is tartják a ramok. kép

(#17) rebugra válasza juliabrilke (#16) üzenetére


rebugra
aktív tag

ez jóó :C :C :C

[ Szerkesztve ]

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#18) P00By


P00By
nagyúr

A 3 széria közül nekem ez tetszi a legjobban. :B

(#19) Oliverda


Oliverda
félisten

Miért nem 3 modulos a kit? :( :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) #72042496 válasza Oliverda (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy az OCZ-nél nem tudnak 3-ig elszámolni, vagy azért, hogy Pistike 3 kitnyit is az i7 mellé pakolhasson! ;] :D

(#21) shteer válasza total90 (#2) üzenetére


shteer
titán

enyém vízzel van hűtve, a mai napig sem bántam meg h időt/pénzt szántam rá

igaz, úgy oldottam meg, h ne szűkítsen - azt a kevés hőt szinte bármilyen megoldás elvezeti, de el kell vezetni egy olyan házban ahol nincs/rendkívül gyenge a légáramlás - -mint egy átlagos vízhűtés esetében

..szerintem jónak tűnik

(#22) Oliverda válasza total90 (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Én is. Amihez igazán jól jöhet a víz az a CPU, chipset, PWM, VGA. A többire szvsz már csak dísznek való. RAMra vannak nagyon jó levegős megoldások. Ott az OCZ Reaper sorozata vagy a Thermalright RAM hűtői.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez is hiánycikk volt eddig ;]

...

(#24) FehérHolló válasza Thrawn (#13) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hőtágulás, lecsapódás a hidegebb felületen (a nyitott csonk száján).

Skynet is real. It's called Google.

(#25) OC válasza #56573440 (#10) üzenetére


OC
őstag

Két, azonos ellenállású cuccosnál adja magát a párhuzamosítás.

Én is így használom a DDR2 FlexXLC-ket.

(#26) yas


yas
csendes tag

Hát szép meg jó, de ha már vízhűtésen gondolkodnak akkor már inkább rézből kellene csinálni a bordát. Több embernek vannak rézből a hűtőblokkjai, mint alumíniumból. A kettőt meg ugye nem jó párosítani, mert beleszól az elektrokémia . :O

"Sosem a gyógyszer rossz, hanem a betegek vannak összecserélve."

(#27) shtml válasza .mf (#12) üzenetére


shtml
őstag

Nem kell sorba kötni a többi alkatrész hűtésével.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#28) sanzi89


sanzi89
addikt

Akinek van már vízhűtése miért ne sorohalná be a ramokat is a rendszerbe? Lehet ezek után tud majd csak nyugodtan aludni. ;)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#29) #72042496 válasza yas (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Felületkezelt az egész, nem balhézik a rézzel. Rézből ugyanez nehezebb és drágább lenne. A réz előnye sem jelentkezne, mert kevés hőt kell elszállítani - jobb ide az alumínium.

(#30) OC válasza .mf (#12) üzenetére


OC
őstag

Most olvastam csak...

De ha nekem van egy normális vízhűtésem (nincs, vagyis nem normális, de mind1 :DDD ), akkor biztosan nem fogok ventit gányolni fölé csak azért, hogy:
+ zajforrás
+ megoldadndó esztétikai feladat
+meghibásodási lehetőség
+porgyűjtő

(#31) szuper-t válasza OC (#30) üzenetére


szuper-t
senior tag

Baaaaz micsoda találmány:O
istenítem aki kitalálta télen lesz mivel fűűűteníííííí:d hihi
felhúzom a ramot és 10C' al melegebb lesz a szobában
sajna nem engedhetem meg.. marad a gagyi táp és a tápfűtés
azért ha tud valaki olcsó h2o hűtést szólhatna:$
Ui.: a vízhűtőknek
/izéééé. vegyétek már észre hogy nem csak cpu és gpu létezik van olyan hogy Északi és Déli híd (azt is hűteni kéne) ha valaki profi... fetek?;) ha nem érdekel akkor jó lap cserélgetést.. nem az én problémám én megcsinálom de.. te fizeted. nem lesz olcsó

[ Módosította: Bordoi ]

(#32) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Nekem tetszik fekete színben...
Ha beneveznék vízre, egy 2 x 2-es 1200-asra beruháznék :K
Megszállottak mindig vannak....én is inkább a gépre költök, mint másra :U

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#33) OC válasza szuper-t (#31) üzenetére


OC
őstag

:F

(#34) Thrawn válasza OC (#33) üzenetére


Thrawn
félisten

Mit nem értesz?
Vagy vízzel hűtesz mindent, vagy semmit! :U

:DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#35) szuper-t válasza OC (#33) üzenetére


szuper-t
senior tag

? :F
ha hűtöd akkor az egészet vagy semmit.:D
pontosan:)
Cpu, Gpu, északi-déli híd, meg a fetek..:)
azért ajánlatos egy ventit fújatni az alaplapra is:)
amúgy a mostani ramok kom ennyire fűtenek? :F

(#36) szuper-t


szuper-t
senior tag

Nekem is bejön fekete színben...
de ha már tuning akk legyen kövér:)
uw aktív?:) vajon mennyit fog vissza az áramlásból?:S
nem fogja megzabálni a pumpát?:)

(#37) FehérHolló válasza szuper-t (#36) üzenetére


FehérHolló
veterán

Inkább nem mondom el, hogy mivel kell kenegetni, hogy UV-reaktív legyen. Pedig lett néhány ötletem.

A RAM modul túlhajtva sem fűt jelentős mértékben, kevés a keletkező hőmennyiség. Azonban nem árt a lehető leggyorsabban elszállítani a keletkező hőt, mert relatíve elég kicsi (és kis hőkapacitású) helyen keletkezik. Ha már minden mást vízzel hűtesz, akkor a RAM-is belefér a sorba. Egyébként nem lenne szükség vízhűtésre, igazából a hűtőborda is sok az esetek 95%-ában, ha van rendes légmozgás (vízhűtéses házban ez nem jellemző).

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#38) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

i7nél viszont előjött a hőprobléma a memekkel. a ddr2vel nincsen baj, a tuningos ddr3 memóriák viszont valami eszméletlenül melegednek. nézzétek meg a csúcskategóriás épített gépeket (Falcon, Dell XPS...) és ha benne vannak a szerencsétlen ddr3-1600/1800as memók, miért nem járatják őket annyin. a megoldás az, hogy míg a ddr2es szabvány miatt csak a ddr800 feletti ramok voltak gyári OCsek, addig ddr3nál minden ddr3-1333 feletti. valamelyik oldalon volt is teszt, hogy megpróbálták stabilizálni 2x2 vagy 1x3 ddr3mas kitet a gyári specifikációkra, aztán baromira nem jött össze a dolog, folyamatosan elszállt a blend túlmelegedés miatt. i7nél meg még a tetejében egymás hegyére-hátára is kerültek a memek. nem tudom egy mem mennyi hőt csinál alapból, de ha van belőle 6 és exponenciálisan nő a hőleadás a feszültség emelésével (meg erre még rájön az elektronmigráció és a sebességemelés miatti plussz hő), úgy már mindjárt van értelme a dolognak. arról nem is beszélve, hogy szellőzés szempontjából a memek korántsem ideális helyen vannak, még alultápnál sem (bár ott lehet már a fejük felett házhűtő venti).

a kisebb gyári fogyasztás meg simán járhat később nagyobb hőtermeléssel, ld q6600nál a G0 szériában volt pár anomália, hogy kevesebbet evett adott B3mas típusoknál, de sokkal erősebb hűtés kellett alá (ezért is nem lehetett csak a VIDből konkrét következtetéseket levonni a tuningosságra).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) salah


salah
tag

hát az az igazság hogy az ocz csak megakarta mutatni hogy tud ilyet is bár nem hülyeség aki vizet használ , de az ocz ramok mint a geil ultra ramok is elég jól vannak alapból hűtve hála a hűtőbordáknak! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.