Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fasirTTT


fasirTTT
őstag

istenem...ez hogy néz már ki ? :D
mondjuk biztos elég sokat érhet :U
max 10 év és olyan hűtésekkel jönnek ki a ramok mint a procik, vga-k :D

(#2) shteer


shteer
titán

ezeket a castlakozókat, elhelyezésüket olyan ember tervezte, aki még életében nem használt vízhűtést

a corsair kialakítása még mindig a legjobb

..szerintem jónak tűnik

(#3) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Hogy lehet ilyen csatikat rá tenni? :F
Gratula... :C

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#4) fasirTTT válasza pottyantós (#3) üzenetére


fasirTTT
őstag

ezt azért mondjátok, mert nem férne el rendesen a vízvezető cső (vagy mi ;] ) ami kijön a ramokból felül ?

(#5) Duree


Duree
veterán

hát ez nem valami jó megoldás.Egyáltalán kell vizzel hüteni a ramokat?

duree54

(#6) shteer válasza Duree (#5) üzenetére


shteer
titán

nem kell - nekem volt hűtve anno, de gyakorlatilag ingyen volt és akkor minden azzal volt hűtve ;]

..szerintem jónak tűnik

(#7) menalcas


menalcas
őstag

Hát nem nézem sokba azokat a hihetetlen "hűtőket".

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#8) F e Z o válasza pottyantós (#3) üzenetére


F e Z o
veterán

Miért, HighFlow csati kellene rá???

H2O über alles!

(#9) hakosh válasza fasirTTT (#1) üzenetére


hakosh
tag

Én abban bízom, hogy 10 év múlva nem fognak ennyi hőt termelni és sokkal kisebb hűtőkkel is beérik az alkatrészek.

(#10) Overlocker


Overlocker
veterán

Érdekes megoldás ahhoz képest, hogy nekem azt mondták semmilyen más hűtést nem terveznek a HyperX kék passzív borda helyett, mert bőven elegendő. Mondjuk tényleg elég..

(#11) Srodney válasza Duree (#5) üzenetére


Srodney
senior tag

naná hogy kell,annak meg pláne amelyiket meg sem tudod fogni menet közben,csak ha offolod a rendszert és megvárod mig kihűl.jah annak kell :K

"Az AMD CPU-k esetében ez a korlátozás nem él, így bátrabban lehet játszani a beállításokkal."
AMD procik csak 1800mhz-ig kezelik a ramokat!!!mutassatok már egy olyan alaplapot ahol ennél többet?!!!buldózer architektúra is csak 1866-ot fog kezelni,akkor meg hova 2000,meg 2100as MHz???....persze ha vki tudja a megoldást ne anyázzon,ha lehet,érthetően fejtse ki....

[ Szerkesztve ]

(#12) F e Z o válasza Overlocker (#10) üzenetére


F e Z o
veterán

Kingston gyárban dolgozol?

H2O über alles!

(#13) wardred


wardred
tag

3cm távolságon érintkezhet kb. a ram hűtésért felelős bordarészeivel? Biztos sokat ér...

(#14) pottyantós válasza fasirTTT (#4) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Hogy kötöd össze a modulokat? Szépen fog kinézni a cső..

sephi: Nem, nem erre értettem, hanem az elhelyezésére... :K

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#15) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt kb azoknak találták ki, akik megveszik a 24GB RAMot az "irodai" gépükbe.

⭐ Stella

(#16) Overlocker válasza Srodney (#11) üzenetére


Overlocker
veterán

A megoldás Asus Crosshair IV Formula alaplap + Thuban processzor. A Thuban-nak sokkal jobb a memóriavezérlője, mint a Denebnek volt, persze ehhez szükséges a fennt említett lap. Google-ben keress rá, fogsz találni jó pár eredményt..

(#17) Overlocker válasza F e Z o (#12) üzenetére


Overlocker
veterán

Sajnos nem.. Ahogy tudnak támogatnak, én pedig tesztelek nekik.. A Kingston partnernapon volt lehetőségem találkozni az angliai főközpont kollégáival és tőlük kérdeztem..

(#18) F e Z o válasza pottyantós (#14) üzenetére


F e Z o
veterán

OMFG!!!
Kit érdekel, hogy néz ki??

#17 Overlocker : ott volt barátnőd is?

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#19) Overlocker válasza F e Z o (#18) üzenetére


Overlocker
veterán

ööö, nem igazán, mert akkor nem volt..

(#20) #97544192 válasza F e Z o (#18) üzenetére


#97544192
törölt tag

neked is feloldódott már a "The biggest bastard" achievement a prohardveren?

(#21) pottyantós válasza F e Z o (#18) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Elhiheted le szarom, hogy néz ki, de erre hajtogasd fel a csövet...Pláne ha 3 modulod van!Ez a normális!

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#22) F e Z o válasza pottyantós (#21) üzenetére


F e Z o
veterán

Ahogy nézem 8 mm-es cső megy rá, az pedig elég hajlékony...

#20 BR4D : Nem nagyon értelek, kifejtenéd bővebben, vagy esetleg magyarul, ha jól emlékszem, még prohardver.hu-n vagyunk, márpedig itt magyar a hivatalos nyelv.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#23) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Aki teljesen levizesiti a rendszerét az megnézheti magát ha eldugul és SuperMariot kell kihivni,az meg nem lesz olcso moka! :DDD
Gondolom a vizes hütésü memoriákat nem olyan sokan veszik.

[ Szerkesztve ]

(#24) Srodney válasza Overlocker (#16) üzenetére


Srodney
senior tag

kössz szépen,most már kicsit másként tekintek a crosshair alaplapokra. :Y :R :R
hogy eddig ezt mért nem vetem észre... :F :(

(#25) toyone


toyone
őstag

Volt szerencsém látni élőben.[link]
Nekem tetszenek. Az átlag felhasználó nem vesz ilyet, sőt a tehetősebb se nagyon, nem lesz tömeg cikk. Csak az aki nagyon rá van indulva a vízhűtést mindenre szemlélettel meg aki a határokat feszegeti tuning téren. Eme kis piaci szegmensbe száltak most be ők is. Az hogy a csatik nem épp user barát módon kerültek fel... megoldható, beszerezhető egy nagy rakat ilyen elforgatható csatlakozás.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#26) fasirTTT válasza hakosh (#9) üzenetére


fasirTTT
őstag

hát ebbe én is bízok, de ha most belegondolsz 10éve volt az, hogy szinte minden passzív hűtésű volt :D
most meg már mindenre kell hűtés...van amin már kb csak a víz segít (jó igaz, régen nemvolt ekkora bika vga & proci)

(#14) pottyantós: én nem tudom, ezért kérdeztem :) sose volt még vízhűtésem és még nem is láttam (csak képeket róla)

(#27) pottyantós válasza fasirTTT (#26) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Semmi probléma! :) nekem is nem rég állt össze az első rendszerem, és nagyon megérte!! :K

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#28) lajafix válasza hakosh (#9) üzenetére


lajafix
addikt

több hőt fognak termelni és még pöpecebb hűtők kellenek majd rájuk HA azokat is a lehető legnagyobb elérhető teljesítményen akarod járatni, ahogy a mai alkatrészeket. Pl egy mai processzorra is elég lenne egy sima kis borda, ha nem 3 GHZen, hanem 1.4 GHZen járatnád majd fél volttal kiseb feszen. A csúcsteljesítmény mindig meg fogja követelni a komoly hűtést, ami lehetőleg legyen halk is.

Rock'n Roll

(#29) hakosh válasza lajafix (#28) üzenetére


hakosh
tag

Ez abban az esetben lesz igaz ha 2020-ig nem változtatnak a gyártási szokásokon. Nem is túl régen olvastam, hogy az IBM 100Ghz-nél tart a grafén alapú processzoraival. Jó, ez iszonyat drága meg minden, de ez majd megy a hadseregnek, a lakosság meg "lassú" 15GHz-es CPU-kat kap. Így összejöhet a nagy teljesítmény egy kis hűtővel. Persze ez csak egy elmélet amit most találtam ki :D Abban biztos vagyok, hogy 10 év múlva még mindig a szilícium lesz a meghatározó, de lehet, hogy addigra egy új eljárással jelentősen csökkenthető lesz a hőtermelés. Most inkább abbahagyom az elméletek gyártását :) Jó lenne ha jönne valaki aki jobban benne van a témában és felvázolná a legreálisabb jövőt.

(#30) zed1983


zed1983
őstag

A dizájnra hajaztak... :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#31) lajafix válasza hakosh (#29) üzenetére


lajafix
addikt

a grafén alapú tranzisztorokat nem digitális hanem az analóg technikába szánják, az ibm is visszavett a power6os processzorok 5 GHZes csúcs órajeléből a power7es új generációnál, inkább koncentrálnak a chipek tudásának növelésére (tranzisztorszám növelés), ami a csíkszélesség csökkentésével ment együtt eddig a processzoroknál. S a kisebb csíkszélesség kisebb hőtermelést is jelent de emelett kisebb a hőtűrés is => jól hűteni kell.

Rock'n Roll

(#32) hakosh válasza lajafix (#31) üzenetére


hakosh
tag

Hogy érted azt, hogy az analóg technikába? Konkrétan mire szánják?

(#34) hakosh válasza lajafix (#33) üzenetére


hakosh
tag

Nahát, ezt a cikket olvastam én is, de az a bekezdés valahogy totál kiesett :) Köszi!

(#35) lujó55 válasza hakosh (#9) üzenetére


lujó55
őstag

Ott a pont! Amint lezárjuk a réz-szilicium alapú technológiát az egész PC világ más lesz!
De addig is örüljünk minden hűtési megoldásnak. Kell az a polgárnak ha van pénze... :D

(#36) waithEard


waithEard
őstag

Pofás darab, de a felhasználók java részének teljesen felesleges... :)
Kell nekem... :D

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#37) lajafix válasza lujó55 (#35) üzenetére


lajafix
addikt

én még nem találkoztam olyan technológiával, amit csúcsteljesítményen ne kellett volna hűteni. nekem gyanús hogy ha a GHZek maradnak, akkor ott hőtermelés nélkül egy atom sem fog kapcsolgatni. :)

Rock'n Roll

(#38) lujó55 válasza lajafix (#37) üzenetére


lujó55
őstag

Hahó! Nem azt mondtam, hogy nem fognak elektronok mozogni a jövőben, hanem azt, hogy a réz ellenállása alacsonyabb, mint az acél, de nem annyira, mint a sóoldaté, a szén alapú nano-technológiás anyagokról meg direkt nem beszéltem. Melegedés lesz, de ez a "húzzuk a procit", hogy többet tudjunk játszani és már nem tudjuk milyen vízhűtésünk legyen, háááááát...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.