Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72) #33253120 válasza NomadND1 (#5) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezt te sem gondolod komolyan. :)
Egyrészt hamar létrejönne az az iskolahálózat, ami kifelé kemény, befelé puha, és pont a határon mozogva mindenki átmegy.

Másrészt. Saját példa. Tanultam vezetni. Csináltam B-t. Meglett elsőre. Úgy hozta az élet, hogy nem kellett vezetnem. Kb 110 km-t vezettem egy nap, egy alkalommal, egy kölcsön Skoda 120L-l. Utána semmit. Le is járt a jogsim. Úgy is maradt sokáig. Tavaly ment a szóbeszéd, hogy akinek 10+ éve van lejárva a jogsi, annak már újra kell vizsgáznia. Ekkor eszembe jutott, hogy statisztikailag vezetése alkalmas vagyok, és miért ne alapon megújíttattam a jogsim.

A kérdés. Mennyivel biztonságosabb valaki 20 évvel a jogsi után, tapasztalat, rutin, vezetett kilométer nélkül, mint vezetéstechnikai tréninggel a háta mögött, vezetésszeretettel, de szabályértelmezés nélkül versszerűen visszamondott kresz tudással, és vizsgán "tudsz vezetni, ide kattints az X-re" jogsival?

Semmi.

A egyik autókezelés* miatt veszélyes, a másik a szabályok nem ismerete, be nem tartása miatt.

*Jetta II-n tanultam vezetni, egy mai autó mind teljesítményben, mind kezelésben meglepő lenne. **

Harmadrészt. Amíg a szabályokat sokan irányadóak tekintik, addig fenét sem ér a te vezetéstechnikai tréninged, de sokat segíthet a túléléseden.
Van egy tábla. Legyen rajta mondjuk 130. Ember álltja, hogy szerinte szabályos ott valami 130+10%+2km/h sebességet tartania, mert addig nem büntetnek. Rendőr haver megmondta. És nem tudjuk neki elmagyarázni, hogy a szabályos az ami a táblán van, a többi a tűrés. Nem. Ő a tűréshatáron kíván autózni, mert szerinte amíg nem büntetnek, addig szabályos táblától függetlenül. Millió feletti anyósülés km van a seggemben, így kijelenthetem, hogy nagyon sok éve van jogsija, de ráadásul nem vezet jól (bár imádja). És 50 évesen sem tud/akar a megtűrt, és a szabályos között különbséget tenni. A másik ember 98-ban rohadt jól vezetett, 2003 óta csak esetiben vezet céges vasakat. Manapság nekem a kb vezetésszűznek kell kiszállnom, és navigálni, hogy itt akkor parkolunk, erre szedd alá, gyere, arra szedd vissza, stb, volt hogy adott helyen másodjára ki sem szálltam, csak a jobb egyből mondtam hogy akkor mi, merre. Saccra ő direktbe elfelejtette volna amit egy ilyen tréningen tanult.

** Tervezek amúgy valami eldobós robogót venni, hogy visszaszokjak a forgalomba valamivel, ami komolyabb mint a kerékpárom. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.