Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) Gabir


Gabir
aktív tag

Üdv. Egyrészt tény és való, hogy régen (30-40-50 stb éve közel nem volt ennyi gépjármű, valamint a sebesség is jellemzően alacsonyabb). Aki régen tanult vezetni, mondhatjuk nyugodtabb, ritkább környezetben volt lehetősége.
Másrészt amondó vagyok, 30 óra ( vagy 580km) alatt nem igazán lehet megtanulni vezetni. -Vagy tudott előtte, vagy sokat gyakorol mellette...( és van akinek sosem lesz érzéke hozzá).
Harmadrészt: gyerekkorban kezdeném a közlekedést oktatni. Nem a millió táblát, de az alapvető dolgokat. Egy 5-6 éves gyermek jön megy- jár kel. A tízéves lendületesen nyargalja a (z elektromos) kerékpárt. Gyakorlatilag zéró KRESZ tudás nélkül. ( arról nem is beszélek ,hogy pár évig még a 8 általános sem volt feltétele a B jogosítványnak..rengeteg analfabéta is megszerezne, aki olvasni is alig tudott. Ha jól tudom, ma már ismét feltétel a befejezett általános iskola)(megint más kérdés a különböző felzárkóztató tanfolyamok minőségi oktatása, ami pár hónap alatt olyan képesítést adott, ami a 8. általánost befejezettnek mutatta..ha ugyanolyan képzést biztosít, akkor pedig felesleges évekig járatni a gyermeket, hiszen ugyanazt kapja )
Én kb. 2 évenként( általános és akár a középiskolában is) egy pici számonkérést vezetnék be a közlekedésismeretekkel kapcsolatban. Értelemszerűen oktatással egybekötve. Ha hit, erkölcs, etika filozófia stb. lehet, erre miért nincs időkeret? Hiszen mindenki közlekedik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.