Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Puma K


Puma K
veterán

A 28 mag által termelt hő miatt vajon mennyi idő múlva fog tönkre menni az blokkon lévő pumpa...? :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2) Akula


Akula
őstag

Az a szálcsiszolt réz lap úgy néz ki, mintha furnér lemezből volna.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#3) ricsi99 válasza Puma K (#1) üzenetére


ricsi99
addikt

Mi köze ahhoz? Meleg viz, meleg viz....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#4) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezt illene a procihoz adni kb., figyelembe véve az árát. Vagy ha nem is ingyen, de a külön vételárhoz képest jelképes felárért, azoknak aki nem egyéb hűtési megoldásban gondolkodnak (WS szinten kevésbé mernék egy AIOt felszögelni..). Arról nem beszélve, hogy erről a szettről végképp hiányolom a dedikált VRM/FET hűtő ventit..mert emellett azoknak igen melege lesz.

(#5) Puma K válasza ricsi99 (#3) üzenetére


Puma K
veterán

Hogy mi köze?

Az hogy ott egyben kapja a pumpa a meleget a CPU felől a blokkon át plusz a víz is melegszik szépen ezen a 28 magos dögön.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6) #92006144 válasza Speed® (#4) üzenetére


#92006144
törölt tag

(#7) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Bakker. Nem is gondoltam voln, hogy ha 28 magos intel procit akarok ,akkor hiába kapom meg a proci/lap párost bárhol a világon, csak akkor tudok hűtést kapni rá ha az USA-ban vagyok?!
Nem egy icipicitt lőtte magát lábon az inten?
Másfelől belegondolva, lehet hogy csak egy alibi proci ez, mármint hogy csak tudatni akarják hogy van ilyen, és igazából nem igen vesz ilyesmit senki :/

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8) DRB


DRB
senior tag

Na, rájöttek, hogy a dinnye hidegen jó! :DDD

(#9) Tian66


Tian66
senior tag

Roppant izzadság szagú ez a termék vonal az Inteltől és a többi gyártótól is.
Nem vagyok Intel utáló, csak rövid ideje van Amd rendszerem, előtte 10+ évig Intel volt. De ez az egész nagyon nyögvenyelős...

(#10) iguana


iguana
őstag

nem, nem vagyok híve az extravagáns megoldásoknak (RGB és tsai), de ez nekem ügyes(?), otthoni iparosmunkának tűnik, nem egy piacra szánt "tömeg" terméknek.
no nem mintha azért verném az asztalt, mert ilyen cpu-t tervezek venni, de ez az ár és ez a kivitelezés sok(k).
szerintem.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#11) Lacika112


Lacika112
aktív tag

tehát 28 mag + hűtés ~ 2 milla és akkor se lap, se ram, se táp, se semmi

ennyiből építesz egy TR komplett gépet :D

Alig várom hogy valaki most belekössön az egy szálba ........ :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#12) Vesa válasza Lacika112 (#11) üzenetére


Vesa
veterán

"tehát 28 mag + hűtés ~ 2 milla"

Miért is? CPU $3000, Hűtés $400
Az jelenlegi árfolyamon kb. 910k HUF.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#13) Tian66 válasza Lacika112 (#11) üzenetére


Tian66
senior tag

A proci és az alaplap együtt kb 1,5 milla. Nem mintha ez bármit is javítana a helyzeten... 😂

[ Szerkesztve ]

(#14) syberia válasza Speed® (#4) üzenetére


syberia
veterán

Az majd mehet rá gyors kötözővel, a hűtő kinézetén nincs mit rombolni.

https://howbad.info/

(#15) syberia válasza syberia (#14) üzenetére


syberia
veterán

Edit: hová lett a PH! addikt rangom? :DD

https://howbad.info/

(#16) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Ezt is az ára teszi leginkább "nemkellővé" :)

(#17) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Annyira lassan jönnek itt a hírek.. Már jan. 31.-én olvastam a prociról, meg a hűtésről is egy másik oldalon (ipon).. mert itt napi 1-2 cikket tudnak csak kidobni.. azt is késve.. szal más oldalakon keresem a híreket...

monitor híreket is napokkal korábban elolvasom a zöld boltos oldalon.. tulajdonképpen mindent.
De legalább van 3D nyomtatott kazettás magnó hír WAO

Egyre jobban elhatárolódom a PH! lapcsaládtól.

[ Szerkesztve ]

-

(#18) nexplo


nexplo
őstag

Több kérdés merült fel bennem:

1. Ilyen termékeknél valóban szoktak vizet alkalmazni? Nem nagyon hallottam még...
2. Miben más ez mint bármelyik kompakt vizes rendszer? Nem hiszem hogy bármelyik gyártó ne tudná 2 perc alatt összedobni.
3. Borzasztó ocsmány munka. Nézzetek meg egy 10e Ft-os kompakt vízhűtést és ehhez képest azok fényévekre vannak..
4. Az a nagy réz lap az más gyártónál a pumpa alatt csiszolva vágva rejtve van. Ez olyan mint valami befejezetlen termék.
5 Az ára.... vicc.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#19) nexplo válasza syberia (#15) üzenetére


nexplo
őstag

??? :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#20) Dilikutya válasza Cyberboy42 (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak a konkrét termék USA exkluzív, természetesen kapsz hozzá hűtőt a világ más részén is, ahol magát a processzort be tudod szerezni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) syberia válasza nexplo (#19) üzenetére


syberia
veterán

Nem érdekes, csak szintet léptem. Mind újoncokként kezdünk neki. :D

(#12) Vesa: Itthon egy picit vastagon fog a boltok ceruzája. Amúgy már a szuperszámítógépek is AMD-re állnak át. Gondolom a jobb ár/érték arány miatt.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#22) nexplo válasza Dilikutya (#20) üzenetére


nexplo
őstag

Ezt a konkrét terméket kár volt akkor bemutatni kb :) Így annyi értelme van hogy foghatjuk a fejünket kb...

(#21) syberia Sorry nem tudtam, ez esetben gratula :B :Y :R

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Ennyi pénzből már lehet rendes vizet is épiteni...

(#24) nexplo válasza Benyaking (#23) üzenetére


nexplo
őstag

Ennyiből bármit kb... ezért vicces. Nem egyedi, nem aranyból van, nem világelső kb semmi... ja nem, drága :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#25) Cefet válasza nexplo (#24) üzenetére


Cefet
aktív tag

Nem értem hogy mi a bajotok ezzel a hűtéssel. Bitang radiátor, réz CPU blokk, rendes szivattyú. (Nem) kicsit drága, de xarnak nem mondanám.

(#26) Vesa válasza syberia (#21) üzenetére


Vesa
veterán

Itthon rájön az árra ez+az, nem csak a profit miatt ilyen drága minden. A cikket köszönöm, bár az Ipon-nál nem tudom miért érzik úgy, hogy mindent magyarra kell fordítnai. A cluster=fürt fordítástól a hajam szála égnek állt.

A tudomány a valóság költészete!

(#27) nexplo válasza Cefet (#25) üzenetére


nexplo
őstag

Nincs bajom csak a felsorolt dolgok... Inkább úgy mondanám hogy az ára nem indokolja ezt a kinézetet-minőséget-designt... :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#28) FireFox1996 válasza Puma K (#1) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Autókban is vannak vízpumpák, ha minőségi a pumpa, évekig vígan megbirkózik a melegvízzel.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#29) xatos3 válasza syberia (#21) üzenetére


xatos3
senior tag

ha 30%al kevesebb pénzért ugyanazt vagy több teljesítményt kapsz minden szempont szerint akkor aboszolút egyértelmű hogy AMD-t kell venni egy ilyen rendszerbe

és egyébként is a legfelső kategben ahol a pénz "nem számít" ott is minden ver az amd nyers erővel

szóval az állításod önmagát magyarázta meg vagy mi a szösz :D

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#30) Puma K válasza FireFox1996 (#28) üzenetére


Puma K
veterán

Azért egy autó és egy PC alkatrész hűtésére használ eszköz között van nem kevés különbség.

Szezont a fazonnal.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31) nexplo válasza Puma K (#30) üzenetére


nexplo
őstag

Nem kap ez akkora meleget hogy ne bírná ki. Egyik oldalon a réz lap a másikon a víz van. Szerintem semmivel sem kell hogy ettől kevesebb legyen az élettartama. Az más kérdés hogy mennyire "szugykadék" (bocsánat a szóért) pumpát raknak bele költségcsökkentés címén. Ugye ez sosem derül ki csak szétszedés után derülne...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#32) FireFox1996 válasza Puma K (#30) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Értsd a lényegét! Ha minőségi, akkor nem kell félni, hogy besz@rik kis idő után.
Igaz, hogy a gépemben nem 28 magos, csak 4 magos volt, hajtva 4.xxGhz-en, nem ment napi 24 órában, de 10 év után is hibátlanul ment a pumpa benne...

Ha kapsz egy rossz vízpumpát, az autóban 1-2 év után is tud tönkre menni, volt már rá példám.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#33) Puma K válasza nexplo (#31) üzenetére


Puma K
veterán

Kompakt vízhűtéseknél általános lehetséges problémaforrás hőmérséklet miatti pumpa elhalálozás. Nem én találtam ki.

Itt meg 28 magról 105°C-os mag hőmérsékletekről és egy kompaktról van szó.

(#32) FireFox1996

Én meg 4400MHz-től 5100MHz-ig 1,115v-tól 1,35v-ig hajtottam úgy a CPU-t hogy kompaktok voltak rajta akár 16-18 órákat is folyamatos játék mellet.

Akkor most én nyertem a számháborút?

A szabványok miatt amit az autóiparban támasztanak az adott komponensek-anyagokkal szemben az még mindig messzemenőleg magasabb, mint egy mezei otthoni felhasználásra szánt komponensnél...

De elengedem a témát... és mellékesen megemlítem, hogy 2014-től 2018-ig kompakt vízhűtéseket használtam...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) nexplo válasza Puma K (#33) üzenetére


nexplo
őstag

Nem vitázunk erről csak beszélgetünk, nem kell ezt elengedni. Nekem 5 van épp otthon amik mennek. Csak Coole Master használok, nem azért mert fan vagyok csak az vált be és brutál jó áron van. Sosem volt gondom vele max egy icipicit volt hogy hangosabb pumpát fogtam ki. Van olyan CM víz a családban ami több mint 10 éves és cirka 10 gépben volt már. Flottul megy. Szerintem azzal a hatalmas "hőtalppal" ami rézből van tök jól el tudják oszlatni a hőt ezért a pumpa nem melegszik fel kritikusan. Ez az én véleményem.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#35) Vesa válasza Puma K (#33) üzenetére


Vesa
veterán

Én biztos túlparázom a kérdést, és azzal is tisztában vagyok, hogy bizonyos teljesítmény felett nem is lehet már léggel hűteni (bár ez főleg tuningnál létkérdés általában), de a vízzel nekem az a bajom, hogy legyen az akármilyen minőségi, mégis rettegnék attól, hogy enged valahol. Azt meg nem kell részletezni, hogy elektronikai eszközben a víz mennyire problémás közeg. Tudom, ritkán fordul elő, de nekem nincs ehhez bizodalmam. Inkább teszek ezer ventilátort és brutál bordát, csak vizet ne kelljen csorgatni a hardverbe. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#36) Tomassy00 válasza Vesa (#35) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Én is kb így vagyok ezzel. Ha nyernék a lottón talán csak akkor lenne hozzá merszem :D

(#37) FireFox1996 válasza Vesa (#35) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Kb 16 évig csak vízhűtésem volt, az idő alatt egyszer sem folyt ki a víz sehonnan ;) És ráadásul nem csak cpu blokk volt, hanem vga + alaplap chipekre + minden vinyó külön is kapott blokkot.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#38) Tomassy00 válasza FireFox1996 (#37) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Az hogy nálad nem volt gebasz, nem azt jelenti hogy másnál sem lenne 16 évig...

(#39) Puma K válasza FireFox1996 (#37) üzenetére


Puma K
veterán

Egy AIO és egy épített vizet hasonlítottál össze a kezdetektől fogva és úgy kezdtél el nekem értsd meg-ezni? :F

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40) FireFox1996 válasza Puma K (#39) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Akkor még 1x: ha jó minőségi alkatrészt használnak, akkor semmi okunk félni.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#41) Puma K válasza FireFox1996 (#40) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor még egyszer utoljára.

Az épített vízhűtés és a szóban forgó AIO avagy kompakt vízhűtés két különböző dolog amiket nem illik összekeverni.

Menj csak be az épített vízhűtés topikjába kérdezni AIO-val kapcsolatban, máris irányba állítanak, hogy menj az AIO-ba kérdezni AIO-ról. Mert hogy kapásból külön topikja van a kettőnek amit ki is emeltek az építettnél, mivel nem ugyan az a kettő, és itt szó sincs az általad felhozott minőségről:

Épített vízhűtés (nem kompakt) topic (kiemelt téma)

Kompakt vízhűtés

Az épített vízhűtésnél minden komponens külön foglal helyet.

Maximum a tartály és a pumpa szerelhető össze egybe ha erre megvannak a megfelelő feltételek. Ezt te is tudod elvileg, mert volt _épített_ vízhűtésed.

Egy épített vízhűtésnél nem látsz olyat, hogy a pumpa a CPU blokkon foglal helyet. Pedig jó néhány gyártó van akik saját CPU blokkot és pumpát is terveznek, gyártanak-forgalmaznak tehát nem lenne nehéz feladat ezt összehozni. De nem teszik. Okkal.

A kompakt vízhűtéseknél meg 99%-ban a CPU blokkon foglal helyet.

És ebből jön/jöhet adott fogyasztás-feszültség-magaszám-hőmérséklet esetén a probléma.

A mezei felhasználót lehet nem érinti AIO-t használva a hőmérséklet miatt történő pumpa elhalálozás... vagy lehet mégis.
Ha az általam említett fogyasztás-feszültség-magaszám-hőmérséklet mellett rossz a die és az IHS közötti hővezető paszta aztán az auto-n hagyott feszültségről nem is beszélve... és ezek miatt magas hőmérsékleten jár a CPU hosszú órákat amik szépen idővel kivégzik a pumpát.

Mert a CPU-t és a többi komponenst tudod monitorozni milyen hőmérsékleten jár, de azt már nem tudod nézni, hogy a pumpa hány fokos... csak a fordulatszámát tudod nézni.

Ezekből adódóan írtam mindazt, hogy itt 28 magos a CPU, 255W-os TPD-vel rendelkezik és a gyakorlatban-használat közben magonként 100°C körül mozog a hőmérséklete és ezek miatt mikor fogja kinyírni a hírben szereplő AIO-kompakt hűtést a proci.

Az épített vízhűtésnél használt pumpák 65°C-os vízhőmérsékletig vannak javasolva a gyártók szerint.
Mivel ettől magasabb vízhőmérséklet esetén idővel tönkremennek a pumpák, mert nem bírják.

Az adatlapodat elnézve a kompakt-épített vízhűtés különbségén felül kezdem érten miért nem tudod miről beszélek mikor a birtokodban lévő CPU 80W-os a VGA 55W-os TDP-vel rendelkezik... remélem nem ezekre a komponensekre használod az épített vízhűtésedet.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#42) FireFox1996 válasza Puma K (#41) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ha nem haragszol, nem olvasom el ezt a hosszú hsz-t. A lényeg, hogy nem érted, hogy mit akartam írni, én sem téged :R

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#43) Puma K válasza FireFox1996 (#42) üzenetére


Puma K
veterán

:DDD

Pedig szépen tagolt, jól olvasható ;)

Nem baj. Legalább mások látják hogy te miért nem értetted, hogy én miről írtam.

Mert hogy nem a minőség a lényeg még mindig.

"Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! " :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#44) ricsi99


ricsi99
addikt

Most nem úgy van ,hogy kb amilyen meleg a víz maximum olyan meleg a pumpa emerek?
Mivel tudtommal nem az érintkezik a proci felületével hanem először ugye a víz blokk aztán a tetelyén a szivattyú...
Nah én játékvizet használok és akármennyire megküldöm a pocit akkor is max langyosnak érzem mivel ugye a vizet azt meg hűtöm...
Szóval mi köze a proci mag hőfokának ehhez?
Víz max 50 fokos lehet bármilyen esetben ,mert ez felett nem tudsz hűteni....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45) Tomassy00 válasza ricsi99 (#44) üzenetére


Tomassy00
senior tag

:F :Y :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.