Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picco


Picco
addikt

csakis ha felteszed az ios 7.1-es updatet.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2) halkow


halkow
őstag

remélem 4,3" os lesz

Alcatel onetouch idol2s the king

(#3) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Mennyire bírom az ilyeneket, amikor valami leírásból elvétve kiderülnek a dolgok. :) Csak azt nem fogjuk soha megtudni, hogy direkt volt-e benne, vagy sem. :D

(#4) modd3r válasza PPatrik (#3) üzenetére


modd3r
őstag

Számit? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) proradeon


proradeon
őstag

Sajnos ezekről a hírekről nekem ez jut eszembe mindig: hardverben is mini lesz a Galaxy S5 mini.
Könyörgöm, tessék már követni a Z1 Compact példáját. :(((

Valahogy engem ez a vízhatlanság sokkalta kevésbé érdekel, mint a hardver. Ráadásul macerásnak és ormótlannak tartom a vízhatlansággal járó csatlakozó-takarókat.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#6) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Csak ne menjenek 4,5" főlé, mert akkor már teljesen felesleges a mini jelző. Bár a G2 Mini se éppen kicsi, de könyörgöm, valakinek sikerülhetne még a Sony-n kívül. :U

(#7) FragMaster válasza elpatkorado (#6) üzenetére


FragMaster
addikt

A G2 mini 1,4 mm-el magasabb 1,1 mm-el szélesebb és 0,3 mm-el vastagabb a Z1 Compactnál, pedig 4,7"-os. Hupsz. ;]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8) Garada válasza halkow (#2) üzenetére


Garada
őstag

Én is ebben reménykedem :D

(#9) Mpi válasza proradeon (#5) üzenetére


Mpi
tag

Ezek elég korrekt paraméterek, a vízállóság nagy előny. Mindenkinek nem tudnak megfelelni.
Ez a sok kiszivárgás nem véletlen, jó marketing.

[ Szerkesztve ]

(#10) jagelo


jagelo
aktív tag

Ég és föld a két kèszülèk! Nem egy kàvèhàzba jàrnak!

(#11) C$abi válasza jagelo (#10) üzenetére


C$abi
aktív tag

Most biztos megnyugodtál, hogy nem lesz semmi hasonló méretű és tudású vetélytársa a telefonodnak.

[ Szerkesztve ]

(#12) proradeon válasza Mpi (#9) üzenetére


proradeon
őstag

"a vízállóság nagy előny"

Szerintem a felhasználók nagy része számára nem az. Az én eddigi telefonjaim max. eső csepergés esetén találkoztak némi vízzel, azt pedig bármely valamire való telefon gond nélkül kibírja. (Ezen a videón vízbe mártják a Galaxy S4-et. 50 másodperc vízben töltött ideig semmi baja a Galaxy S4-nek, amin ugyebár nincs ormótlan csatlakozó fedő. Persze nyilván az S5, mint vízálló telefon tovább bírná, de aki 50 másodperc alatt nem tudja kikapni a vízből a telefonját ... annak nem való egy ilyen drága telefon.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#13) blueMerle


blueMerle
veterán

"A garanciális feltételeket kizáró rendelkezései között szerepel, hogy a Galaxy S5 mini vízállósági garanciája csak akkor érvényes, ha a készülék burkolata pontosan lezárt és nem tölt fél óránál többet a víz alatt, mely egyértelműen egyet jelent a vízálló burkolat jelenlétével."

Muhaha, mekkora egy igazi sz*rcsimbók kompánia ezek a Csamcsungék, a kiemelt részre hivatkozva gyönyörűen el tudják majd utasítani az összes vízkáros S5 minit a garanciális szervizelést tekintve. Aztán lehet fellebbezni akárhol :) Úgyhogy erről ennyit.

proradeon:
Ezen a videón vízbe mártják a Galaxy S4-et. 50 másodperc vízben töltött ideig semmi baja a Galaxy S4-nek, amin ugyebár nincs ormótlan csatlakozó fedő.
Tyű, mekkora dolog. Majd ugyanezt a készüléket szeretném látni 2 hónap múlva is :) De elárulom a barbatrükköt: gyönyörűen eloxidálódnak a forrasztások és kukázhatod a telefont. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14) tovgab válasza FragMaster (#7) üzenetére


tovgab
aktív tag

Ez igaz, de azért ott a másik oldal is:

- Snapi 400 vs. Snapi 800
- 1Gb vs. 2Gb ram
- 540*960 vs. 1280*720
- 8 vs. 20,7 Megapixel
hogy csak a fontosabb paramétereket említsem, ezen felül a Sony fém & üveg, víz-, meg porálló is. Nem vagyok amúgy elvakult Sony fan és az LG-vel sincs semmi bajom, csak leírtam pár tényt. :)

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#15) FragMaster válasza tovgab (#14) üzenetére


FragMaster
addikt

Tiszta sor páratlan a hardver, de itt annyira megy az aggódás, hogy jaj 4,5" fölé ne menjen, bezzeg a Sony. Ja, csak az 4,3" mellett mint egy püffedt 4,6"-os és ez is tény :)

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#16) maximilian4


maximilian4
addikt

galaxy s4 mini
4,3 qHD Amoled
snapdragon 400
1,5 giga ram
és amilyen árért már hozzá lehet jutni itt hardverapron akkár gyári garival bőven megéri az árát, ezt mondom úgy h note3am van és sebességben az s4 mini is bőven elég mindenre, ezt mondom azoknak akik pl. az s5öt azért szidták mert csak snap 800 van benne.

Maxi

(#17) Ricardo válasza blueMerle (#13) üzenetére


Ricardo
félisten

A Sony meg azzal fog elutasítani, hogy nem voltak rendesen zárva a gumi tömítések :U

Egy telefont sem tudsz garanciában javíttatni beázás esetén.

(#18) blueMerle válasza Ricardo (#17) üzenetére


blueMerle
veterán

Dehogynem, pl. az összes Caterpillar, Land Rover vagy Sonim készüléket :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Mr President


Mr President
senior tag

Ez mar tokeletes kozepkategorias keszulek. Kar h az ara annyi vagy majdnem annyi lesz mint egy g2 vagy egy one m7.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#20) proradeon válasza blueMerle (#18) üzenetére


proradeon
őstag

A Sonim-ról nekem valahogy ez ragadt meg. ;]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#21) blueMerle válasza proradeon (#20) üzenetére


blueMerle
veterán

De legalább ez náluk garanciális sérülés :D

(#22) Pttypang válasza blueMerle (#13) üzenetére


Pttypang
veterán

Pedig mar azt hittem, senki se vilagositjaa fel, hogy nem a beazas pillanataban halnak meg az eszkozok altalaban, hanem a viz miatti kesobbi oxidacio vegez veluk :)

Everybody lies.

(#23) Danny750 válasza FragMaster (#7) üzenetére


Danny750
őstag

Attól még ha rövid az ujjad nem éred el a kijelzö minden pontjàt...

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#24) oriic válasza Ricardo (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mint a Defy plus esetében amit nem gariznak, mert beázott anno.:)

Live-Die-Respawn

(#25) HardRic válasza FragMaster (#15) üzenetére


HardRic
addikt

Az igazából mindegy, hogy mekkora a ház. Ja beleférne egy 4,6-os kijelző is, de itt pont az a lényeg, hogy 4,3-as, így a kis kezűek is könnyen használhatják. Őket nem az érdekli, hogy mekkora a keret a kijelző körül.

(#26) Ricardo válasza blueMerle (#18) üzenetére


Ricardo
félisten

Azokra hirtelen nem is gondoltam :B

[ Szerkesztve ]

(#27) #09819904 válasza proradeon (#12) üzenetére


#09819904
törölt tag

Meg olyan hiteles ez a teszt! :U
Napi jelenség, hogy akinek S4-e van az beletunkolja vízbe, majd egy létráról drop testet csinál. :D

Amúgy vicces, hogy az Xperia Z-kre hivatkoznak, amikor ott nem egy esetben fordult már elő mindenféle vízmentes környezetben is indikátorszíneződés. :)

(#28) FragMaster válasza HardRic (#25) üzenetére


FragMaster
addikt

Szerencsére ezzel nem tudok azonosulni :) Minden esetre továbbra sem értem a sápítozást, hisz akinek ilyen igénye van, annak ott a csodasony. Csúcshardverrel, jó kijelzővel, meg mindennel ami szem-szájnak ingere.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#29) Ricardo válasza HardRic (#25) üzenetére


Ricardo
félisten

Egykezes használat esetén egyáltalán nem mindegy mekkora a készülék.

(#30) rasurosenpai


rasurosenpai
tag

Én a vízhatlan megoldást kimondottan hasznosnak találom, így már esőben is elő merem venni a telefont, vagy akár a kádban üldögélve is hallgathatok a telón zenét! :D
Kimondottan jónak tartom azt az irányvonalat, ami arra irányul, hogy a telefon minél nagyobb felületét a képernyő, azaz a felhasználó számára hasznos terület foglalja el. Szerintem épp ezért hiába 4,3-as a z1c, szinte semmivel sem könnyebb átérni, mint a g2 minit.
Proci teljesítményben - nem szoktam játszani - pl. az mtk 6589 + 2gb ram bőven elég egy 5 colos kijelző röccenésmentes meghajtására. Szóval ha teljesítméyben hozza ezt a szintet, méretben a z1c alatt marad és víz és porálló, akkor egy bőven jó telefon készülhet. Az árazás még a kérdés. Illetve nekem mindig fájó pont az fm rádió hiánya.

(#31) #09819904 válasza rasurosenpai (#30) üzenetére


#09819904
törölt tag

Tömegesen azért várták a vízállóságot, mert nem tudták telefon nélkül fürödni!
Igazán hiánypótló innováció jött létre mióta seggmosás közben is lehet mobilozni!

(#32) kymco válasza proradeon (#12) üzenetére


kymco
veterán

Én láttam már szervizben olyan telefont, ami e jack dugó aljzatába esett esőcseppektől ment tönkre. A szervizes a sorban előttem állónak közölte a rossz hírt, miszerint a pár hónapos telefonjának hibájára nem érvényesíthető a garancia. vHát nem voltak vidámak... Én ekkor egy kicsit kihúztam magam a defy-mel ilyen baj nem történhet... igaz azóta olyan mobilom lett, aminek nem csak a jack dugó aljzata, hanem az usb csatlakozó hely is fenn van és nem védett csatlakozók. A tegnapi esőben nem is mertem vele telefonálni...

www.refujvaros.hu

(#33) kymco válasza oriic (#24) üzenetére


kymco
veterán

A defy plus hivatalosan soha nem volt cseppálló, a motorola nem úgy forgalmazta. Csak a kialakítása olyan volt, hogy állta a cseppeket.
#31 pszichiáter: Szerintem az eső elég problémát jelent önmagában ehhez az innovációhoz.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#34) Hintalow


Hintalow
senior tag

Nagyon off, de: "a Samsung új-zélandi részlege"

igazi mammut telephely lehet, alkalmazottak listája:

- management/igazgatótanács: 3 db tünde, 1 ent
- technikusok: 2 db dwarf
- biztonsági szolgálat: uruk-hai, 4 db (külsős cég alkalmazásában) :D

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#35) Fr0z3n válasza Hintalow (#34) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Sauron szeme meg figyeli minden mozdulatukat... Ne legyél hobbit :D

(#36) #09819904 válasza Fr0z3n (#35) üzenetére


#09819904
törölt tag

A galakszi öttel jön a dágaszág!

(#37) culas25 válasza FragMaster (#7) üzenetére


culas25
tag

épp ez az, az nekem pl már két kezes telefon lenne, ezért tetszik a sony. remélem mindig lesznek 4,3as telefonok, akkor ém sose fogok méretet váltani

(#38) Quasi_modo válasza blueMerle (#13) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

De elárulom a barbatrükköt: gyönyörűen eloxidálódnak a forrasztások
Hmm?

valami

(#39) #09819904 válasza Quasi_modo (#38) üzenetére


#09819904
törölt tag

Finoman utalt rá, hogy a telefon jó pár alkatrésze nem térítésmentes!

(#40) #09819904 válasza #09819904 (#39) üzenetére


#09819904
törölt tag

Rozsdamentes na! Nyomi T9. :)

(#41) blueMerle válasza Quasi_modo (#38) üzenetére


blueMerle
veterán

Így van ahogy pszichiáter mondja, a lényeg hogy hiába működik az az S4-es miután megfürdették, pár hónap és dobhatják a kukába, mert a víz lassan de biztosan végzi a dolgát belül. :K Tudod mennyi beázott telefon járt nálam az évek alatt a boltban? Huh...és szinte mindegyik működött még akár hosszú hónapokig is a beázást követően. És bizony az sem garancia ha mindjárt kiveszed az akksit majd szakszervizben kiszáríttatod: jellemzően ezzel is csak időt lehet nyerni.

[ Szerkesztve ]

(#42) #09819904 válasza blueMerle (#41) üzenetére


#09819904
törölt tag

Tegyük hozzá, hogy még a szép tiszta víz is brutálisan teszi a dolgát! De kishazánkban azért a víz nem piti módon kemény!
A gyártók nem adnak arra, hogy leszigeteljék belül a készülékeiket. Tisztelet a kivételnek!
teszik ezt egyrészt azért, mert a telefon hűtése még nem teljesen megoldott. Másrészt azért, mert igen szép felára lenne!
Arról nem is beszélve, hogy emiatt egy rakás készülékben hely kellene és egyből csak nanosimmel tudnának indítani!
Nézzünk egy szubjektív példát mondjuk a Galaxy S4-re. Újonnan 140.000 forint. Ha kapott volna egy jó szigetelést, máris 160.000 körül lenne! Nyilván a nyitóára ami 180 körül volt, az egyből 200-ra ugrott volna. Az pedig eléggé magas ahhoz, hogy kezdjen elterjedni!
Sok probléma van még ezen kívül az új készülékekkel. :)

(#43) Quasi_modo válasza blueMerle (#41) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

OK. Nálam 2 db beázott telefon van:
Samsung i8910, 4 éve beázva, még mindig működik. (Hó alatt volt 40 percig)
Nokia 3310, 10 éve beáztatva, működő tartalék telefon. (vízzel teli mosdóba esett)
Ez van.

valami

(#44) kymco válasza Quasi_modo (#43) üzenetére


kymco
veterán

Talán több anyagot tettek anno az áramköri lapkákba... kisebb volt a zsúfoltság, és kisebb volt az teljesítménysűrűség is.

www.refujvaros.hu

(#45) blueMerle válasza Quasi_modo (#43) üzenetére


blueMerle
veterán

Elolvastad amit írtam igaz? :F
Pontosan arról beszéltem hogy akár hosszú hónapokig (esetedben évekig) is működhetnek beázott telefonok, de nem ez az általános. Lehet hogy az i8910-esed úgy össze van rakva hogy nem jutott be nedvesség, a 3310 pedig a Bear Grylls tűlélőkészlet egyik része, így nincs miről beszélni :D

És igen, régen sokkal egyszerűbbek és minőségibbek voltak a telefonok, masszív bga, smt forrasztások...stb... Mindez már a múlté, hidd el nekem (több év telefonos szakszerviz tapasztalat) hogy nagyon gyorsan tönkremegy egy akármilyen újabb smartphone, amibe belekerül a víz. Persze, van ellenpélda is, akár fater Huawei y200-asa ami egy tóban landolt úgy egy éve és kutya baja (természetesen ki lett szárítva, amennyire csak lehetett).

[ Szerkesztve ]

(#46) Quasi_modo válasza blueMerle (#45) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ha egy telefon a beázás után még évekig működik, akkor a meghibásodását évekkel később a beázásra fogni elég nagy balgaság.
nekem (több év telefonos szakszerviz tapasztalat)
Nálam sok év PC szervíz tapasztalat + sok év elektronikai gyártás tapasztalat)
Ne versenyezzünk...

valami

(#47) panderson


panderson
tag

Ha jól tudom egy csomó pendrive kész PCB-jét vmilyen epoxiba mártják, ami teljesen leszigeteli a víztől. Ha mégis gáz van egy USB csatlakozó csere és kész is. Mobilokkal miért kell bohóckodni ennyit?

(#48) blueMerle válasza Quasi_modo (#46) üzenetére


blueMerle
veterán

Értem. Tehát ha mondjuk működik pár hónapig, (netán évekig ami ritka), majd nem kapcsol be, én a szervizben szétkapom és látom hogy belül mindent megevett a korrózió, akkor balgaság arra fogni. Taníts még mester :R :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.