Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Anno randiztam Pécs belvárosában egy hétvége délutánján egy kedves leányzóval. A Széchenyi téren ültünk egy padon. Oda jött hozzánk egy átlagos külsejű középkorú férfi, és megkérdezte, nem-e tudnánk kisegíteni, Darányba menne vonattal, de nincs nála elég pénz. És elkezdett mesélni, de vagy 10 percig. Családi gondok, hajléktalan volt egy ideig, kezdi összeszedni magát, van albérlete, és most újra találkoznak az asszonnyal. De kellene pénz, mert egy óra, és indul a vonat. Annyira megható volt, hogy mindketten adtunk neki. Hadd ne mondjam, hogy két óra múlva mikor sétáltunk, kicsit lentebb, a Kossuth téren ugyanez az illető állt több ember társaságában, és épp látszólag kellemes eszmecserét folytattak. Akkor már nem sietett a vonatra. Elkönyveltük magunkban, hogy azért a sztori nem mindennapi volt.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha tehetem akkor mindig adok. Pár napja egy bevásárlóközpont előtt gyűjtöttünk aláírást népszavazási kezdeményezéshez, és ott volt egy hontalan, egy kiskutyussal. Persze a biztonságiakat kiküldték h elzavarják a szerencsétlent. Akkor is adtam 500Ft-t.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3) Domonkos


Domonkos
Ármester

En azota nem adakozok semmit, miota az egyik szupermarket elott kunyeralo "zsemlere" szeretett volna egy kis aprot kerni, mert hogy "ehes". Penzt nem kapott, de kifele menet hoztam neki 3db zsemlet es utana meg o volt felhaborodva, hogy neki inkabb penz formaban kellett volna a zsemle. :W
De hogy a kerdesre is valaszoljak, en elhajtottam volna oket a viharba. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Anyám sztorija, hogy egyszer oda lépett hozzá egy hajléktalan, hogy adjon már egy kis aprót, fröccsre kéne neki. Mondta anyám mivel őszinte volt, ezért ad neki fröccsre, erre azt mondta a hajléktalan édesanyámnak, hogy "tudja mit, ha ad még egy fröccsre valót, akkor meghívja anyámat is"
:DDD
És egy saját sztori: egy időben sokat vonatoztam én is Budapestre/Budapesten keresztül, és hát bizony én is tapasztaltam, hogy elég sok a kunyerálós fazon.. egyszer elhatároztam, hogy majd jól megszólalok idegen nyelven... Na oda is lépett egy fazon, majd csuklóból válaszoltam hogy "Ich nicht Sprache Ungarn", de az is lehet hogy I Don't Speak Hungarian-t válaszoltam neki, már nem emléxem, hogy angholul vagy németül szóltam vissza, de az nagyon megmaradt, hogy ő meg csuklóból válaszolt vissza azon a nyelven és elkezdett vagy németül, vagy angolul kunyerálni :Y
Erősen éreztem rajta, hogy azon hajléktalanok közé tartozott, aki egy értelmes/tanult fazon, csak egyszerűen valamilyen tényező miatt így alakult az élete...

(#5) UnA válasza Domonkos (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért mondják, hogy zsemlére, mert a jónép fel van háborodva, ha a hajléktalanok piára kérik.

Persze ugyanezek az emberek fel volnának háborodva, ha mondjuk a cég megmondaná, hogy mire költheti a fizetését...

(#6) juliabrilke


juliabrilke
addikt

90%-ban átvernek majd a "nem tud hazajutni" (2 hete ugyanott kéreget), "kajára kell" (de csak pénzt fogad el, ételt nem), "bajban vagyunk, kell a pénz" szöveggel.

Most meg főleg jön a karácsony, mindenki le akarja tudni a nagy törődést szeretetből a több ember iránt, amit az elmúlt ~11 hónapban elmulasztott.

A maradék embernek aki nem ver át adok nyugodtan, de az esti iszogatását/cigiét nem támogatom ugyanúgy senkinek.

(#7) razorbenke92

Stoorryyyy time:

- Szolnok, vártam az oktatómra, mentem forgalomban vizsgázni. Odajött egy nő, hogy éhes, adjak pár forintot. Mondtam, hogy pénzem nincs, de tudok adni neki sajtos tanglit ezt azt. Szerényen elfogadta, majd úgy betömte szegény, hogy megesett rajta a szívem, vettem még neki egy szeletelt kenyeret meg egy vajkrémet, hogy legyen későbbre is. Ez már csak azért nagy szó, mert akkortájt csóró koleszos gimis voltam, abból is az a fajta, aki még barátnőt is tartott :D

- Szolnok, valamelyik CBA előtt (anyagi helyzet hasonló): "Éhes a kisfiam, párforintot kajára" "Majd ha kijöttem, felváltottam a pénzem". Aztán bent kitaláltam, hogy inkább viszek ki enni. Zsömle, tömlőssajt, meg egy ivójoghurt. Kimentem, odaadtam. "Hát egy kis felvágott mán nem vót a zsömlébe?" Na bammeg....

- Budapest, Népliget. Fiatal srác, jól öltözött, drága szemüveggel a fején, látom, hogy próbál embereket megszólítani, de nincs mersze. "Tudok segíteni?" Hát, az az igazság, hogy kizsebelték, pénztárca nincs, telefonján nincs pénz, megy hazafelé, de se jegy, se Budapest bérlet, se szólni nem tud senkinek, hogy segítsen neki. De higgyem el, hogy nem koldus. Jót nevettem, mondtam hogy látszik rajta, hogy nem az. Odaadtam a telefonom, és egy kis pénzt. Bár gyanús volt, hogy egy szót nem kérdezett, hogy hogy adhatná később vissza. Gondolom meg volt illetődve, legkisebb gondja volt erre gondolni.

- Budapest, Blaha, McDonalds. Asszony bejön a pujával, márkás parfum eladó. Mondom kösz nem, amúgy sincs sok készpénzem. De éhes a gyerek. Mondom akkor itt van neki sajtburger meg krumpli, egyen. El is vitte, meg is ette. Aztán láttam hogy a parfüm amit árul pont az, amit használok, megkérdeztem hát, hogy mennyi az annyi? Ötezeré szoktam adni fiatalember, de mongya mennyi pénz van magáná'? 2000 forint meg egy félmarék apró. Na jóvan aggyaide szegények vagyunk kicsi péznek is örülünk.

- Budapest, 4-6 villamos. Odajön egy fószer egy FN újsággal. Adok neki egy 200-ast a zsebemből. Hát az újság az 500 forint. Mondtam oké, de nekem nem kell az újság, csak tegye el. Mit képzelek én, ő nem koldul, hanem becsületesen újságot árul, neki az alamizsna nem kell. Ezen ott és abban a pillanatban nagyon felhúztam magam, majdnem elküldtem valahová. Aztán valahol megértettem, gondolom nála van egy szint, ami alá nem szeretné adni a saját önbecsülésében.

- Budapest, Petőfi híd, budai hídfő aluljáró, 11 óra. "Szépjóestét fiatalember, pár forintot gyógyszerre" "Na eltakarodsz, azért adjak, hogy utána összefsd a járdát?" "Mitugacc te kcsg gyerek miii, woáááoáááuuáá". Háttérsztori, hogy az ott huzamos ideig lakó pár rendszeresen telekakkantotta/huggyantotta a járdát (pedig van zöldterület konkrétan a járda mellett!) Nem egyszer volt, hogy mentem le a lépcsőn, és letolt gyatyával szimplán lehajolva a nő sugárban fsott az aluljáró (miattuk) frissen festett falára(!)

Szumma:
Pénzt maximum csak olyankor adok, ha valaki valamit tesz érte. Nem kell hogy jó legyen, de énekeljen táncoljon, meséljen viccet, elvégre én is dolgozom a pénzemért. Ennivalót pedig amikor csak tudok adok, ha kérnek. Minden alól kivételt képeznek azok az emberek, akik olyannyira elhanyagoltak, gusztustalanok, amit már a hajléktalanságukkal sem lehet magyarázni.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#8) ivana válasza razorbenke92 (#7) üzenetére


ivana
Ármester

A Petőfi híd Budai hídfős párnak az tuti, hogy soha nem adnák semmit. Az már tényleg az igénytelenség semmivel nem magyarázható szintje amit azok ott művelnek. Amikor reggel 1/2 8-kor matt részegen üvöltöznek egymással miközben megy át a tömeg... :U

(#9) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Még egy sztori ami anyámmal történt meg, mikor anyám kért a hajléktalantól kölcsön pénzt, mert nem tudott telefonálni :DDD a hajléktalan sokkot kapott, hogy most tényleg tőle kérnek kölcsön? :DDD Mondta anyám, hogy hát most mégis kitől kérjen :DDD Az egészbe a legszebb hogy adott a hajléktalan aprót anyámnak, hogy tudjon telefonálni :DDD az persze más dolog, hogy mikor jöttek anyámért kocsival, utána bőven kamatostul adta vissza a pénzt, de ez egy akkor is nagyon kedves gesztus volt tőle :K

(#10) Robert07


Robert07
aktív tag

Neha en is soktam adni valamit, de legtobbszor nincs nalam keszpenz, kartyat meg meg nem fogadnak el.

(#11) wetomi


wetomi
aktív tag

A kelenföldi fiatal csajjal tegnap, vagy tegnap előtt (is) összefutottam. Akkor Csákvárra szeretett volna hazajutni. Amúgy hónapok óta mindig csak addig jutottunk el, hogy elnézést, van egy perced? Legközelebb valahogy szerzek neki pár percet.
Még gimnazista koromban (lassan 14 - 15 éve) volt egy (akkor még) fiatalos srác aki Szegeden a nagyállomáson kéregetett, mert mindig Szabadkára akart hazajutni. Az első egy-két alkalommal még jóhiszemű voltam, de amikor 8 évvel később is még mindig Szabadka volt a cél, akkor csak nevettem. Egy nap alatt gyalog odaért volna már évekkel korábban, kár volt annyi ideig kéregetni arra az ütött-kopott sínbuszra... :D

[ Szerkesztve ]

(#12) szebe válasza Robert07 (#10) üzenetére


szebe
őstag

"kartyat meg meg nem fogadnak el"

A városi legendák szerint néhányuknál ott lapul a mobil-PoS, szóval ezzel óvatosan :)

Kb 15 lehettem, amikor megállított egy srác egy téli délutánon, már sötét volt. Buszra kellett volna neki pénz. Nincs apróm. Akkor egy szál cigit. Nem dohányzom. Na akkor pakojjáki' (és megjelent még 2 haverja). Beletúrtam a zsebembe, találtam némi aprót, miközben elszórtam, már futottam is. Később hallottam, aznap több embernél "sikerrel" jártak... :(

Ennek is köszönhetően, elutasító vagyok a kéregetőkkel szemben (nincsapróm).
Volt, hogy leparkoltam a ház előtt, és konkrétan nem tudtam kiszállni a fazontól a kocsiból. Ha amúgy adtam volna neki, ezzel elég hamar elvágta magát.

Ami viszont "kellemetlen", hogy sokszor az útbaigazítást kérőkkel is így kezdem :B :D

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#13) dnelb


dnelb
veterán

az a csaj már 2015ben is ott volt, sima ignoret kap :D

(#14) 8th


8th
addikt

Bírom az ilyen kéregetőket. Felénk is van egy asszonyság. A buszpályaudvaron és a Spar parkolójában kering reggel és kora délután körbe körbe és kéreget az emberektől. Az egyik idősebb gyereke meg a legkisebb karon ülő bent a kórház udvaron kéreget a látogatóktól. Az életerős negyvenes éveiben járó férje meg otthon döglik a tányéros tévé előtt és nem csinál semmit. Minden nap megtalál magának a parkolóban mikor megyek be kajáért. Már messziről óbégat, hogy Elnéézéééést... Én meg a szót rögtön belefojtva közlöm vele, hogy el van nézve és simán elsétálok mellette már rá sem nézek még arra sem méltatom. Soha sem adok neki se pénzt se semmit. Ingyenélő.

Meg amikor muslincarajjal a háta mögött odatántorog az alkesz csövi, hogy három napja nem evett. Az apád kaszát. Miért nem mondja meg meg kerek perec, hogy tegnap jól bebaszott ezért rohadtul másnapos és kéne egy kis apró borra, hogy rá tudjon tölteni. Esküszöm összekotornám a zsebemben lévő aprót neki ha nem nézne teljesen hülyének. Azért mert őszinte de főleg azért mert tudom milyen tré másnaposnak lenni. :P

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#15) janeszgol válasza Robert07 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Elfogadjak, csak pin koddal.

A magam hozzaallasarol: evente 2-3 alkalommal befizetem a mentosoknek csekken a 2000 forintot. Ennyi az adakozasom. Sose adok penzt az utcan. Felbosszant, ha valaki a gyereket vagy az allatat hasznalja fel a kunyizashoz. Megtortent eset: a Nepligetnel volt egy fiatal srac egy kutyaval. Megsajnaltam. Elharoztam, hogy elveszem a kutyajat. Nos nem sikerult, mert a kutya is ragaszkodott hozza, a srac meg mutatta, hogy rendesen eteti.
Azt nem allitom, hogy az ember nem erdekel engem. Az autobalesetek vetlen resztvevoit, azon gyerekeket, magatehetetlen embereket, akiket bantanak megsajnalom es forr bennem valami bosszu vagy az elkovetojevel szemben. De az allatokat, plane a kutyakat tobbre tartom jonehanynal.

(#16) Sethdobaloah válasza UnA (#5) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

várj, jól értem a hasonlatot és a hajléktalannak ez a munkája, én meg a munkáltató vagyok?
Vagy azért ez mégsem egészen így van, és akkor hadd döntsem már el én, hogy akarom -e finanszírozni más alkoholfogyasztását.

...csak én vagyok helikopter?

(#17) oriic válasza szebe (#12) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Ennek is köszönhetően, elutasító vagyok a kéregetőkkel szemben (nincsapróm)."

Volt már, hogy én is ezt mondtam, erre jött a válasz hogy nem gond, tud visszaadni nagyobból is. :DDD

Live-Die-Respawn

(#18) juliabrilke válasza 8th (#14) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én nem igazán értem miért hatja meg az embereket az "őszintén megmondom piára kell" kifogás?

(#19) C4mp3r


C4mp3r
addikt

nem adok senkinek semmit, takarodjanak dolgozni en sem kunyeralasbol tartom el magam. egyedul amit hajlando vagyok adni az cigire tuzet ha van nalam ongyujto. mar immunis vagyok mindenfele mesere, sztorira volt egy srac aki elvarta volna, hogy fizessem ki a 2k-s buszjegyet es fel volt haborodva amikor elkuldtem a halalba. igy is a meg itt dolgozo hulyerol huznak le minden bort ebben a szar orszagban, legalabb ezeknek nem adok eselyt, hogy megegyet lehuzzanak.

[ Szerkesztve ]

(#20) 8th válasza juliabrilke (#18) üzenetére


8th
addikt

Voltál már másnapos? :DDD :DDD

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#21) juliabrilke válasza 8th (#20) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem akkor eszembe nem jutott volna még ráinni. Ilyenkor mindenki megígéri, hogy soha többet/egy hétig nem iszik. :DDD

Szerintem ilyenkor pont ennie kellene, nem indítani egy before/afterparty-t.

(#22) Chabee


Chabee
tag

Sziasztok!

Az én történetem ami egy kicsit elüt az átlagos (Helló, adjál aprót akármire kell) szituációktól.
Már jó rég volt, amikor még a tatabányai Agorát Közműháznak hívta mindenki.Oda hordtam a lányaimat táncra és amíg vártam rájuk a büfében ültünk a szülőtársakkal és beszélgettünk. Az a büfé egy még a régi rendszer hagyatéka volt viszonylag széles retro kínálattal. Ki fog derülni hogy ez miért érdekes.
Szóval megy az eszmecsere az élet dolgairól amikor odajön hozzánk egy idősebb úr. Látszott rajta, hogy nem könnyű az élete és az is nyilvánvaló, hogy a hajléktalan skatulyát gondolkodás nélkül ráhúzza az ember. Ettől függetlenül nem volt koszos, büdös vagy részeg. Megszólított minket és kért pontosan 52 Ft-ot. Na már itt meghökkentem, hogy miért kér pontosan ennyit. Természetesen megkérdeztem, hogy miért pont 52 Ft kell neki. Azt válaszolta, hogy nem sokkal korábban kapott két zsömlét és ugyan van némi pénze, de ennyi kell, hogy tudjon venni a büfében egy pohár tejet (mert hogy ezt is lehetett kapni ott), hogy azzal megye a zsömléket. Na itt eltartott egy darabig a szoftvernek a fejemben, hogy ezt a választ feldolgozza és valószínű én meg addig néztem ki bután a fejemből. Hát ez a válasz annyira meglepett, hogy gondolkodás nélkül adtam neki pénzt, már a puszta kíváncsiság miatt is vajon tényleg tejet vesz vagy csak ügyes szöveg volt. És odament a büfében kért egy pohár tejet, leült és megette a zsömléit. Hö, ajha, ezt nem gondoltam volna. Meglepetés, csodálkozás, elismerés és talán egy kis tisztelet. Ezek a hullámok vonultak át rajtunk. Na azóta sem volt ilyen élményem.

[ Szerkesztve ]

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#23) Lauda válasza 8th (#20) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DDD

(#24) UnA válasza Sethdobaloah (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

"várj, jól értem a hasonlatot és a hajléktalannak ez a munkája, én meg a munkáltató vagyok?"

Igen.

(#25) Csapoati válasza UnA (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A különbség annyi, hogy én nyújtok valamit a cégemnek a pénzért, míg a hajléktalan lópikulát se nyújt nekem. Szóval igen, az adományból tulajdonképp megmondhatom, hogy mit vegyenek, ez elég sok alapítványnál is így működik.
Ide kapcsolódó eset: Corvin köz, Cserpes kávézó. Barátnőmmel falatozunk, erre odaslattyog egy faszi, hogy neki pénz kéne, kajára. Magam elé nézek, túl nagy a szendvics. Letörtem egy kis darabot onnan, ahol haraptam addig, hogy még higiéniai ellenvetése se lehessen, és odanyújtottam neki. Azt a sértődött nézést meg anyázást, amit kaptam...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) Sethdobaloah válasza UnA (#24) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nyilván ezt te sem gondoltad komolyan. Nem volt jó hasonlat. 100%-ban eldönthetem hogy mire adakozom. A kéregetőnek meg persze szíve joga mindenféle ordas nagy kamukkal előállni, de ez ettől még nem lesz kevésbé csalás.
Eleve kontra produktív az utcán kéregetőnek adni... a saját környezetében is van mindenkinek elég elesett ember, akin lehetne hatékonyan segíteni... persze az már a többségnek büdös. Ott már személyes kontakt is van, nem csak alamizsnaosztás egy szürke arcnak.

...csak én vagyok helikopter?

(#27) UnA válasza Sethdobaloah (#26) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem mondtam, hogy nem döntheted el, de attól persze ez még a hatalom mutatása egy másik ember felé. Mert nálad van a pénz, ami maga a hatalom.

(#28) Viktor77 válasza bitpork (#2) üzenetére


Viktor77
titán

Lauda problémázik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) Sethdobaloah válasza UnA (#27) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Valószínűleg ezt írásban nem fogjuk megvitatni. Én pont azért nem adok az utcán, mert erre az érzésre alapoznak, amit Te most leírtál.
Ezt én zsarolásnak tekintem, ami nálam eleve kizárja a szolidaritást.
Persze nem azt mondom, hogy megfelelő a társadalom hozzáállása a helyzethez. Egyszerűen szerintem az utcán pénzt adni a koldusnak nem csak nem jó válasz erre a problémára, hanem kifejezetten rossz.

...csak én vagyok helikopter?

(#30) Agostino


Agostino
addikt

- tesó, bocsáss már meg [...]
- megbocsátok, viszlát
- [windows shutdown sound]

nálam mindig beválik

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#31) Wesder válasza Sethdobaloah (#29) üzenetére


Wesder
félisten

Kint a tàbla, hogy kajàra kéne.

Finom frissen sült kenyérlàngost vàgta hozzàm a hontalan, mert hogy ő szomjas...

Ezek utàn minek meg miért?

Szerk.: #Nemvàlasz.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32) snecy20


snecy20
veterán

Ha mindenkinek adnék, aki leszólít este a munkahelyemtől hazáig, illetve reggel a lakástól a munkahelyemig, kb. 3 napig tartana a fizetésem. Szelektálni meg nem fogok, hogy emeznek adok, amaznak meg nem.
Az életvitelszerűen lejmolókat meg eleve nagyon nem szeretem, mivel volt olyan korszakom, nem is csak pár hónapig, hogy szinte gombokért dolgoztam, és hogyha én azt tudtam csinálni, akkor valószínűleg más is képes lehet rá. De kiállhattam volna és is Kelenföldi P.U-ra...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33) razorbenke92 válasza snecy20 (#32) üzenetére

Anno exem apját egy vasárnap délután leszólította egy ereje teljében lévő 25-30as figcsó a Tesco pakolóban, hogy visszatolná a kosarat a benne lévő százasért, merthogy nagyon szegény, ezzel keres egy kis pénzt.

Exapós kertrendezéssel, kisebb építkezésekkel foglalkozott, minden nap arra indult és arra jött. Felajánlotta a srácnak, hogy akár másnap reggeltől minden nap felveszi, talicskázni meg ezt azt csinálni biztos tud, kap naponta 5000 forintot meg ebédet.

A csávókám elkezd matekozni, aztán majdhogynem kiröhögte, dehogy fog ő ennyi pénzért csicskamunkát(!) csinálni.
Nem tudom, mennyit szedhetett össze, de durva utánaszámolással: Egy nagy Tesconál mindig van ember, amiből kb minden tizedik odaadja a kosarat átlagban. 1 percben kérdezzen meg csak két embert, az 5 percenként 100 HUF, óránként 1200 HUF. Még ha rosszabb napja is van, akkor is bőven az ajánlott cca. 700 forintos órabér fölött teljesít.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#34) snecy20 válasza razorbenke92 (#33) üzenetére


snecy20
veterán

Jó a példa, tapasztalat szinte ugyanez: Bp. XV. kerület, M3 lehajtó a Szentmihályi útnál.
"Sátort" vert ott pár év óta egy kb. 3-4 fős csoport, akik kimondottan az M3-asról lekanyarodó autósokra utaznak; Kb. 2 percenként végig tudnak menni 15-20 autón, és egyszer egy nyári napon, amikor bennem is több volt a kelleténél, megkérdeztem hogy mennyit szednek be ebből, és azt a választ kaptam hogy naponta 3000ft-nál kevesebbet sosem, de inkább 5-7.000ft a jellemző.
Pillanatra sem irigylem el ezt az életmódot senkitől, de azért elég sokan dolgoznak ennyi pénzért ma Magyarországon. :U

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35) mephi666 válasza Agostino (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

én még ennyire se megyek bele, ha tehetem... van itt az egyik bevásárlóközpontnál néhány nagyon tolakodó rosszarcú kéregető, akiket néha elzavar a biztonsági őr, de mindig visszatérnek és erőszakosan kunyerálnak mindenkitől... ezeknél ez a legjobb megoldás :K

#34: itt kecskeméten volt egy hajléktalan, aki általában a városközpontban dekkolt felváltva néhány helyen... leszegett fejjel térdepelt, táblát tartva... kb 10 éve halottak napja környékén mentünk ki a temetőbe, jó messze tudtunk onnan megállni kocsival és ahogy sétáltunk, láttuk, hogy érkezik a fickó egy kb 5-10éves kocsival, kiszáll, elsétál a kocsitól 10-20 méterre, letérdel a táblájával és bevágja a szomorú leszegett fejet... ha valaki ezt elmeséli, nem hiszem el

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36) UnA válasza snecy20 (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

"Pillanatra sem irigylem el ezt az életmódot senkitől, de azért elég sokan dolgoznak ennyi pénzért ma Magyarországon. "

(irónia) És képzeld, még rezsire sem kell költenie, milyen jó neki. :)

(#37) snecy20 válasza UnA (#36) üzenetére


snecy20
veterán

Így van. És ő alkoholra annyit költhet havonta, mint én egy év alatt se. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38) UnA válasza snecy20 (#37) üzenetére


UnA
Korrektor

Azt ki is felejtettem, hogy még adóznia sem kell...

(#39) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Anno pár éve Székesfehérváron állandóan megtalált egy-két fiatal srác, hogy "elnézést, buszra/vonatra adjak neki pénzt", kicsit idegesítő volt, hogy minden nap találkoztam velük a város különböző pontjain, de sosem hallgattam meg a sztorijukat. Egyszer egy ilyen "buszjegyes" utánam is szólt, hogy legalább hallgassam már meg. Épp siettem, szóval gondoltam, legközelebb meghallgatom. Következő alkalom a Sparban volt, kijöttem vásárlásból, éppen pakoltam el, amikor odajött egy "új" fiatalember, jól öltözött, bár kissé furán állt a szeme, de sebaj. Elkezdte a szokásos buszjegyes sztorit, gondoltam, míg pakolok el, végighallgatom. Elmondta a sztoriját, ő épp Tatabányára akart menni, közben végig hadonászott a telefonjával. (Megjegyzem, nekem egy szakadt 8 éves telóm volt, az övé meg valami új modell.) Nagyon-nagyon gyanús volt, hogy nem az utazásra kell neki a pénz, legalábbis volt egy erős megérzésem, a tenyérbemászó stílusa is idegesítő volt, nagy manipulátor lehetett. Mondtam neki, hogy nem tudok segíteni, majd elköszöntem és elindultam. Erre utánam kiabálta, hogy akkor meg miért hagytam, hogy feleslegesen koptassa a száját, majd volt pár nyomdafestéket nem tűrő jelző is.

Szóval az is baj, ha meghallgatom, az is, ha nem. :W

Aztán mostanában Budapesten, a Széll K téren a Meki-KFC között a zebránál szokott koldulni egy alacsony, idősebb nő, állítólag kajára, de többször láttam, amint egy laza mozdulattal csavarja le és dobja ki a kocsik elé a kőműves Actimel kupakját, miközben a szintén állandóan ott álldogáló melegítős taggal iszogatnak. Aki szokott arra járni, tuti, hogy találkozott már velük.

Egyébként én is inkább annak vagyok a híve, hogy ha kajára kér, akkor veszek neki kaját, de pl. ha állomáson kérne tőlem valaki jegyre (nem a világ végére), valószínűleg vennék neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.