Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Én ugyanúgy nem értettem, amikor a Firefly-t elkaszálták 13 rész után...Azóta sem született annyira igényes sci-fi sorozat.

(#2) moonlight115


moonlight115
tag

Én a 24-et sajnálom, megért 8 évadot, de mégis, folytathatták volna. A legszuperebb sorozat.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3) Huma válasza Nordic (#1) üzenetére


Huma
addikt

:R

Azért kaszálták el mert a FOX egy irtózatosan amatőr bagázs.
Valahol olvastam róla egy cikket. Több hibát is vétettek. Pl rossz időben adták a sorozatot. Összekeverték a részeket. Aztán mivel szerintük nem volt sikeres ezért törölték az egészet.
De amúgy a FOX híres a ballépéseiről.

Mai napig a legjobb sci-fi sorozatnak tartom.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Grey's a kilencediket tapossa. Egyébként kifejezetten jó sorozat.

(#5) Viszlát válasza Nordic (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, műfajában a Firefly is ékes példa, én is kedveltem. Nem ismerem a kaszálás hátterét, simán el tudom képzelni, hogy valóban csak a FOX baromkodása miatt lett vége, de általában véve sajnos az a helyzet, hogy nem ezekre van igény, hanem a bejegyzésben felsoroltakra és az azokhoz hasonlókra...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6) GabN73


GabN73
addikt

Suits-ot a népnek! :K :C

(#7) Z86 válasza Nordic (#1) üzenetére


Z86
őstag

Mióta nézem a Big bang theoryt kíváncsi vagyok erre a Firefly-ra. Egyszer nekiállok és talán én is fel leszek háborodva az elkaszálásan :)

(#8) rt06 válasza Huma (#3) üzenetére


rt06
veterán

azert hozzatartozik az igazsaghoz, hogy mas csatorna be sem probalt volna, megcsak a pilot erejeig sem egy scifi-western sorozatot

sot, a fox rengeteg olyan dolgot bevallal, amirol nelkuluk azt sem tudna a jonep, hogy letezhetett volna

az epizodok sorrendje amugy teljesseggel lenyegtelen, semmilyen hatassal nincsenek/nem voltak sem a tortenetre, sem a nezettsegre

Viszlat: sorkin sorozatai imho nem emeszthetoek annyira konnyen, hogy meglepo legyen, nemelyiket elkaszaljak, akar rossz idozites, vagy gyenge promo nelkul is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9) Viszlát válasza rt06 (#8) üzenetére


Viszlát
addikt

A West Wing vagy a The Newsroom esetén abszolút egyetértek veled, de a Studio 60 tulajdonképpen egy nagyon jól megírt romantikus komédia, minimális politikával, zseniális humorral és karakterekkel. Nem igazán jut eszembe annyira jó páros mint Jordan és Danny, főleg úgy, hogy nem csöpög a sziruptól az egész. Oké, nem böfögős, fingós poénokkal operál, néha gondolkodni is kell egy kicsit...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10) rt06 válasza Viszlát (#9) üzenetére


rt06
veterán

azert most igy visszaemlekezve a masodik, ami beugrik (az elso a crazy christians) az a haromreszes k&r (azt hiszem legalabbis, ez volt a cime), ami se nem romantikus, se nem komedia, de legfokent nem konnyed
vagy remlenek drogproblemak is, amiket szinten eleg melyen erint, legalabbis melyebben, mint legtobbszor szokas

de eleg reg lattam mar (amikor adason volt), muszaj leszek en is ujranezni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11) Huma válasza rt06 (#8) üzenetére


Huma
addikt

"azert hozzatartozik az igazsaghoz, hogy mas csatorna be sem probalt volna, megcsak a pilot erejeig sem egy scifi-western sorozatot"

Ez elég merész kijelentés. Mivel nem a filmes szakmában és nem Hollywoodban dolgozol ezért maradjunk annyiban, hogy nem tudhatod.

"az epizodok sorrendje amugy teljesseggel lenyegtelen, semmilyen hatassal nincsenek/nem voltak sem a tortenetre, sem a nezettsegre"

Ez egyáltalán nem igaz. Bár vannak olyan részek amik kellőképp függetlenek a többitől, de több olyan rész is van ami egy "egymásra épül". Az előzmény nélkül nem hozza a kellő hatást.
Nem csoda, hogy a nézők nem értettek meg egyes dolgokat mikor felcserélték a részeket.

"sot, a fox rengeteg olyan dolgot bevallal, amirol nelkuluk azt sem tudna a jonep, hogy letezhetett volna"

Ha nincs a FOX akkor felkarolja őket más. Szerencsés esetben egy olyan aki nem kaszálja el a sorozatot a saját hozzá nemértése miatt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) Viszlát válasza rt06 (#10) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, mert annyira silány már a minőség ebben a műfajban, hogy az ember automatikusan rossz érzésekkel kapcsolja össze. De akkor fogalmazok úgy, hogy az emberek, a karakterek állnak a központban, a kapcsolataik, az érzelmeik. Persze vannak aktuálpolitikai és közéleti kikacsintások, de klasszissal kevesebb mint az előző hsz-ben említett másik két sorozata.

A K&R is tulajdonképpen arról szól, hogy egy ilyen helyzetben miként viselkedik a társaság, mennyire erősek mint közösség, az egész afganisztáni háború csak körítés. Szerintem. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) rt06 válasza Viszlát (#12) üzenetére


rt06
veterán

ertem, amit mondasz, csak en ugy latom, hogy annak, aki este melo utan leesik a tv ele, nem biztos, hogy egy ilyen sorozat pont azt a kikapcsolodast nyujtja, amire vagyik - ez az ertekebol semmit nem vesz el (e tekintetben kb ugyanoda soroljuk a sorozatot), a nezettsegebol, keresettsegebol annal inkabb

az aktualpolitika, amit emlitesz meg, nem feltetlen rossz dolog egyebkent, szerintem a newsroom fennmaradasahoz, s masodik evados megrendelesenek koze lehet ahhoz is, hogy eleg erosen jelen van benne a politika is (bar ott sem az a lenyeg, meg tavolrol sem)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ne személyeskedjetek, maradjatok a témánál!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19) Viszlát válasza rt06 (#16) üzenetére


Viszlát
addikt

Valószínűleg igazad van. Ez a dilemma ráadásul meg is jelenik a sorozatban, ha emlékszel a szivatós reality show és a UN sorozat körüli hajcihőre. Messze nem vagyok elég tájékozott az ottani nézettségi határértékekkel, bár valószínűleg sokkal bonyolultabb ez egyszerű számoknál (5 sima néző < 1 alpha consumer).

A Newsroom esetén azért sokkal karakteresebb a politikai jelenlét, szerintem is szerepe van a sikerében, hiszen kapásból két csoportnak is témát ad, akik egyetértenek a megfogalmazott kritikákkal és akik nem. Lehet, hogy Sorkin tanult a múltból és azért van ez így, mert közben tényleg nem ezen van a fő hangsúly, mégis kulcsfontosságú.

Remélem, most több szerencséje lesz. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20) rt06 válasza Huma (#11) üzenetére


rt06
veterán

"Ez elég merész kijelentés. Mivel nem a filmes szakmában és nem Hollywoodban dolgozol ezért maradjunk annyiban, hogy nem tudhatod."

egesz pontosan mivel is foglalkozol?

"Ez egyáltalán nem igaz. Bár vannak olyan részek amik kellőképp függetlenek a többitől, de több olyan rész is van ami egy "egymásra épül". Az előzmény nélkül nem hozza a kellő hatást. Nem csoda, hogy a nézők nem értettek meg egyes dolgokat mikor felcserélték a részeket."

sorolj fel legalabb harom olyan momentumot, amit a megkavart epizodsorrend tett erthetetlenne, nehezen erhetove, vagy akar csak halvanyabb ertekuve

"Ha nincs a FOX akkor felkarolja őket más. Szerencsés esetben egy olyan aki nem kaszálja el a sorozatot a saját hozzá nemértése miatt."

ez a valo eletben nem igy mukodik
nyugodtan kijelentheto, hogy a fox az elmult bo egy evtizedben (sokkal regebb ota nem kovetem, nem jartam utana) joval tobb kockazatot vallalt uj sorozatok berendeleset illetoen, mint a tobbi csatorna, es ennek elmaradhatatlan velejaroja, hogy tobb szeriatol kell evad kozben megvalniuk, mint masoknak
ez viszont korantsem jelenti azt, hogy ha a fox nem rendel be egy scifi-western sorozatot, akkor valaki mas egeszen biztosan megteszi
persze legbevallalosabb akkor is lesz a csatornak kozt, de az egyreszt joval konzervativabb lesz mint a fox, masreszt siman mondhatja azt a pilotra (vagy akar mar a plot-ra is azt megelozoen), hogy koszonjuk, nem erdekel
tudod, hany sorozatotlet, vagy pilot kerul evente a sullyesztobe, mert senki nem rendeli be? (mellesleg azon tul, hogy egy szuk reteg szamara kultsorozat lett a firefly, a szar nezettseg mellett eleg gyenge volt a fogadtatasa a kritikusok szemeben is...nem is feltetlenul minden alap nelkul)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21) Nordic válasza rt06 (#20) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

"(mellesleg azon tul, hogy egy szuk reteg szamara kultsorozat lett a firefly, a szar nezettseg mellett eleg gyenge volt a fogadtatasa a kritikusok szemeben is...nem is feltetlenul minden alap nelkul)"

Milyen alapokra gondolsz? :F Szerintem zseniális sorozat volt, remek karakterekkel, egy zseniálisan megalkotott világgal. Nem vagyok elvakult fan(először pl én a Serenity-t láttam, és csak fél évre rá tudtam meg, hogy volt sorozat is), de szerintem annyira egyedit, formabontót alkottak, hogy talán pont az újdonságra nem voltak nyitottak a kritikusok.

[ Szerkesztve ]

(#22) rt06 válasza Nordic (#21) üzenetére


rt06
veterán

igen, arra gondoltam, es nem csak a kritikusok, de lathatoan a nezok sem voltak eleg nyitottak
a vetites idopontja nem feltetlen vegez ki egy sorozatot, volt mar ra pelda, hogy valami olyan slot-ban is jol tartotta magat, ahova amugy "meghalni" tettek, a reszek felcserelesenek pedig - mint celoztam ra - elhanyagolhato hatasa volt csak

mar a temanyito iras is arrol szol, hogy a zsenialitas onmagaban keves, csunyan szolva eleg kommersznek is kell lenni, hogy el lehessen adni a sorozatot
sajnos valoszinuleg a sorozat alapfelallasa (scifi-western-drama-komedia keverek, az egyik foszereplo teljesen orult, es nem is mindig aranyosan orult, neha "ami a csovon" kifer tebolyult) mar onmagaban olyan szokatlan, hogy sokan valoszinuleg csak legyintettek: "mi ez a hulyeseg", s eselyt sem adtak neki

ezt jol mutatja szerintem az is, hogy a Serenity film - aminek volt 3 eve megvarni, amig minden rajongo egymasra talal - sem nevezheto sikeresnek (box office mojo szerint kb nullan allt meg, raadasul ok nem is mindig szamoljak bele a teljes marketingkoltseget a keszitesi osszegbe)

Sorkin sorozatait pedig - amirol Viszlat irt - nem a legegyszerubb kovetni, mert sokszor nem a legkonnyedebb temat boncolgatja, s emelle egy-egy 45 perces epizod feliratfile-ja sokszor joval nagyobb, mint egy egesz estes filmhez tartozo

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23) Huma válasza Nordic (#21) üzenetére


Huma
addikt

Én is pont így voltam vele. Először a filmet láttam és csak utána a sorozatot.
Amúgy már az is mutatja, hogy minden idők legjobb sci-fi sorozata lehetett volna, hogy eddig akinek megmutattam az mind el volt ájulva tőle. Ilyet pedig még egy sci-fi sorozattal kapcsolatban sem tapasztaltam.

A karakterek jól kidolgozottak és érdekesek. A párbeszédek és a cselekmény pedig zseniális. Nem követik a hagyományos kliséket.
Én azóta nem tudok sci-fi sorozatot nézni, hogy láttam a Firefly-t. Egyszerűen nem érnek fel hozzá. A jó után nehéz a rosszat megszokni.
Néha megnézek egy-egy részt egy másik sorozatból, de mindig csalódnom kell. :(

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) Nordic válasza Huma (#23) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Haver pl. mindig az ilyen Andromeda, Csillagközi szökevények, Babylon 5 cuccokkal jött(amiből talán a Babylon 5-öt tartom valamire). Mikor megnézte a Firefly-t, kicsit el volt ájulva. Talán még a Battlestar Galactica, ami megérdemli a figyelmet, de nekem az se volt az igazi. A 4. évadra elfogyott az érdeklődésem, és abbahagytam(az előzményébe bele se kezdtem - azt hiszem Caprica a címe).

(#25) Huma válasza Nordic (#24) üzenetére


Huma
addikt

Egyetértek.
Ezért is vagyok "kiakadva" mikor a Csillagkaput és Star Trek-et isteníti valaki.
Elég szomorú, hogy míg ezekből a sorozatokból annyi évad van, hogy három évig tartana ha minden részt meg szeretnék nézni, addig a Firefly-t elkaszálták.

Az egyik ismerősöm alapból nem komálja a sci-fiket. Amikor mutattam neki egy jelenetet a filmből akkor legagyizta. Aztán rávettem hogy nézze meg a sorozatot és nem kicsit megváltozott a véleménye. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#26) adalbert1 válasza rt06 (#22) üzenetére


adalbert1
veterán

Az utolsó bekezdéssel teljes mértékben egyetértek. Egy fárasztó nap után az ember általában valami könnyedebbre vágyik, a pörgős, magasröptű dialógusokat jobb kipihenten nézni (fáradtan úgy tudnám csak élvezni, ha én is az adott területen dolgoznék, így az összes kifejezés a mindennapi szókincsem része lenne).

(#27) bambano válasza Nordic (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elég gyenge sorozat volt a firefly, szerintem indokolt volt a kasza.
"Azóta sem született annyira igényes sci-fi sorozat.": erős tájékozatlanságra vall ez a mondat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Huma válasza bambano (#27) üzenetére


Huma
addikt

Mondj egy jobbat.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#29) bambano válasza Huma (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

génrejtek, smallville, tscc, dresden akták

a fireflyban kb semmi nem volt, egy üres western sorozat. ott volt a terminátor lánya, kb nem kapott semmi szerepet. a firefly főszereplője krimiírónak nagyságrendekkel jobb.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) bambano válasza Huma (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Roswell, Torchwood, Sarah-Jane kalandjai

És akkor ezekhez képest egy más kategória: Ki vagy doki?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Nordic válasza bambano (#30) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Látod ebben nem teljesen értünk egyet, látszik, hogy az ízlésünk sem egyforma. Szerintem egy Smallville, vagy egy Génrejtek nem igazán hasonlítható egy Firefly-hoz.

(#32) bambano válasza Nordic (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én is ezt mondom, hogy nem hasonlítható...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) bambano válasza Nordic (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyébként az lehet a véleménykülönbség oka, hogy a firefly egy régi sorozat, hiába nálunk csak nemrég ment. 2002-es, azóta gyakorlatilag minden fontosabb sci-fi sorozatnak volt legalább egy évada, vagy a teljes sorozat, így az "Azóta sem született annyira igényes sci-fi sorozat." kijelentés triviálisan cáfolható.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) rt06 válasza bambano (#29) üzenetére


rt06
veterán

smallville inkabb ilyen tini-ize, mint sci-fi (bar nem nezem, csak neha latok regebbi reszeket), a tscc konkretan rossz volt (a forgatokonyv is es a szineszek is), a genrejtek (ha egyre gondolunk, de az eredeti cime nem ugrik be, a magyarban meg nem vagyok biztos) tenyleg jo, csak latszik rajta az alacsony koltsegvetes, a torchwood es a dr who zsenialis, a tobbit nem ismerem

ezzel nem azt akarom mondani, hogy egyaltalan nincs igazad, mert vannak jobb scifi-k a firefly-nal (sot, a tobbseg azt sem kepes felfogni, hogy a firefly elsosorban nem scifi, es nem amiatt sikeres, mert az urben nincs hang)

igazsag szerint ami a legjobb a firefly-ban, azok a karakterek, es szerintem malcolm raynlods legalabb annyira jo karakter, mint richard castle volt 14 resz utan, viszont elobbinek nem egyedul kellett vinni a hatan az egesz sorozatot (utobbinak majdnem, mert annyira erdektelen minden es mindenki mas)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#35) bambano válasza rt06 (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A Smallvillbe-ben minden részben az a vezérlőelv, hogy van egy mutáns, aki meteorittörmelékek miatt valami extrát tud. Pl. az egyik nagyon gyorsan fut, a másik emberek agyában turkál, a harmadik teleportál, a negyedik alakváltó, sorolhatnám. Miközben van egy főhős, aki a tanulóéveit tölti, hogy később supermanként diplomázzon. Ha ez nem sci-fi, akkor semmi.

Az lehet, hogy a tscc nem volt jó (abszolút értelemben), de szerintem jobb volt, mint a firefly. A fireflyt egy évad után kaszálták, a tscc-t kettő. Ahhoz képest, hogy a dokit majdnem 30 évad után akarták kaszálni, de rebootolt, ez tényleg nem tétel.

A Génrejtek (Sanctuary) meg a sokkal alacsonyabb költségvetés ellenére is kilométerekkel jobb szerintem, abból legalább ki lehet olvasni egy-két komolyabb üzenetet is.

A firefly karakterek? nem mostanában láttam, ez tény, de kb. semmi nem maradt meg belőle... Ott van koloncnak a hajón a terminátoros csaj meg a tesója, szinte semmit nem csinálnak. Van egy csaj, akire ráosztották a józanság szerepét, néha mond valamit. Egy gésa szerűen viselkedő kurva, egy csúcshekker pilóta, egy villáskulccsal a kezében született gépészcsaj. Ezekre még Hermione is azt mondaná, hogy egyszerűek, mint egy teáskanál. Vagy ottvan Baldwin, a fafej katona, kb. mit is csinál? Casey őrnagyként legalább látszik rajta valami fejlődés, meg legalább teljesen hiteles gegekkel dobja fel a szerepét.

Szóval bennem annyira nem maradt meg semmi a fireflyból, hogy nem hiszem, hogy jó sorozat lett volna.

Castle: kilométerekkel jobb karakterek vannak benne, mint a fireflyban, csak nem vesézem ki, mert nem sci-fi. Csak ott rápakolták a sorozatot Castle vállára, kapott benne egy jelentősebb részt Beckett, a többiek untermannok. Ez a feladatuk, jól csinálják.

Visszatérve az eredeti kérdésre (vagy kérdésekre): ".Azóta sem született annyira igényes sci-fi sorozat." (Nordictól) és "Mondj egy jobbat" (Humától): szerintem ennek a két(egy) feltételnek nem kunszt megfelelni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) Huma válasza bambano (#30) üzenetére


Huma
addikt

Hát én ezeket nem tartom jobbnak a Firefly-nál.
A Ki vagy dokiról nem nyilatkozok mert abból még nem láttam részt. De mindenképp sort kerítek majd arra a sorozatra mert már sokan említették.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#37) bambano válasza Huma (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A ki vagy dokit nem láttad, de a torchwoodot igen? érdekes felállás :)
lehet, hogy a roswell és a sarah jane nem jobb, mint a firefly, ezt elfogadom, de volt itt több példa is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) rt06 válasza bambano (#35) üzenetére


rt06
veterán

a masodik bekezdesig jutottam, de azt kell mondjam, szerintem maradj inkabb a smallvill-es irasaidnal a temakorben....

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39) bambano válasza rt06 (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mindegy. nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) Huma válasza bambano (#37) üzenetére


Huma
addikt

Nem láttam egyiket sem amiket felsoroltál. Csak próbaként egy-két részt. Nem jöttek be.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#41) bambano válasza Huma (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, az olyanoknak, akiket még Chuck Norris se mer felhívni, nem kell minden részt látni, hogy tudják a tartalmat :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) Vladi


Vladi
nagyúr

Ó az nem szempont, hogy neked mi tetszik. :DD :(((

Vagy 8-10 olyan sori volt, amit meg én néztem szívesen és lelőtték. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#43) Viszlát válasza bambano (#35) üzenetére


Viszlát
addikt

Kinek melyik a kedvenc színe, erről vitatkoztok.

Vagy meg tudod mondani, hogy objektív szempontból mi a különbség ezen mondatod:

Szóval bennem annyira nem maradt meg semmi a fireflyból, hogy nem hiszem, hogy jó sorozat lett volna.

és Nordic ezen állítása között:

Azóta sem született annyira igényes sci-fi sorozat.

?

Mert szerintem semmi. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44) rt06 válasza Viszlát (#43) üzenetére


rt06
veterán

neked is akartam mar irni, hogy elkezdtem ujranezni a studio60-at, es feltunt meg valami, amit korabban nem irtam
elofordulhat, hogy az evad elso feleben tapasztalhato vallashoz valo hozzaallas sem lenditett sokat elore a sorozat helyzeten

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#45) bambano válasza Viszlát (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Kinek melyik a kedvenc színe, erről vitatkoztok.": valamivel fel kell dobni a látogatottságot...
ez se rosszabb vita, mint a rendes heti pfúj apple meg a szokásos ki kit perelt már be a kör miatt.

"Vagy meg tudod mondani, hogy objektív szempontból mi a különbség ezen mondatod:": hogy az övé cáfolható, és adtam rá olyan cáfolatot, amivel sokan egyetértenek (ki vagy doki).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) Viszlát válasza rt06 (#44) üzenetére


Viszlát
addikt

Erre nem gondoltam, de ismerve az ottani bigott hozzáállást, simán elképzelhető.

Érdekes dolog ez egyébként. Nem titok, hogy magam is keresztény családban nőttem fel, édesapám lelkipásztor, sőt, magamat is kereszténynek vallom. De egyetlen egyszer sem éreztem sértve magam, Sorkin nagyon korrektül tálalja a vallással kapcsolatos dilemmáit. Például a cinizmust nem szívleli, nem egyszer teszi helyre a cinikus Matt-et az alázatos Harriet által, és ez nekem nagyon szimpatikus. A poénok nem ízléstelenek, nem tiszteletlenek, szóval engem egyáltalán nem zavart, bár az is igaz, hogy nem jellemző rám a vallásosság (vagyis annak közismert negatív megnyilvánulásai).

Viszont belegondolva, egy jelenet volt amivel túl lőtt a célon, mégpedig amikor Martha O'dell, a Vanity Fair riporternője kérdezte Harry-t a házasság előtti szexuális életről. Hayes válasza nagyon kemény volt olyasvalakitől, aki egész odáig az ideális hívő szerepében tündökölt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47) Viszlát válasza bambano (#45) üzenetére


Viszlát
addikt

Az ő véleménye akkor is az marad, hogy nem készült igényesebb azóta, ezt nem lehet megcáfolni, mert az ő szempontjai és szubjektív értékítélet alapján született. Ezen nem változtat az, hogy több embernek tetszik akármi más és az sem, hogy téged egyáltalán nem érintett meg az, ami őt igen.

Egyikőnk sem mindenki más felett álló bírája a sorozatoknak. Én is felhoztam a bejegyzésben pár olyan példát, amiket nem tartok túl sokra, hamar kiderült, hogy valaki szerint meg kifejezetten jó közülük némelyik. Na bumm.

Amúgy szerintem is van olyan jó vita, sőt, csak ne próbálja meg senki a saját véleményét univerzális igazságként feltüntetni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48) bambano válasza Viszlát (#47) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez nem bíróság. ez egy technológiai portál (ami ugye nem bíróság) privátabb, lazább zuga (ami pláne nem bíróság). következésképp itt nem ítélet hangzott el, hanem egy beszélgetés vagy annak részlete.

ha azt gondolod, hogy itt erőszakos tukmálás folyt, akkor valamit másképp értelmezel, mint ahogy a szándék volt. persze járhat úgy, hogy ennek hatására megnézi azokat a sorozatokat is, amit más ajánlott.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) Viszlát válasza bambano (#48) üzenetére


Viszlát
addikt

Oké, a cáfolat szó zavart meg. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50) rt06 válasza bambano (#45) üzenetére


rt06
veterán

ok, nem rosszabb vitatkozas (a vita az egesz mas), de nem lehetne, hogy maradsz inkabb a windoze-os topic-okban trollkodni?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.