Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) krizmo_


krizmo_
addikt

Üdv!
.
Tavaly bukkantunk rá erre az oldalra: link nagyon sokáig állandóan csak ezt lestük, aztán már a háttérben is mindig ment.
Nagyon szeretjük az ilyen Live műsorokat.:) Most majd a gólyát is meglessük párszor.
Tudom a linkelt oldal nem teljesen olyan, mint amit kitettél, de ha meglesed biztos tetszeni fog.

[ Szerkesztve ]

(#2) Viszlát válasza krizmo_ (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia!

Igen, máshol már ajánlották ezt is, de őszintén szólva engem a tyúkok annyira nem hoznak lázba, gyerekkoromban láttam őket eleget. Tudom, hogy vannak más állatok is, de perpill ez a gólyafészek engem teljesen magával ragadott, úgyhogy maradok itt. Köszi az ajánlást egyébként. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#3) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Wow... soha nem láttam még gólyafészket felülről :)

(#4) Viszlát válasza DeFranco (#3) üzenetére


Viszlát
addikt

Én is most először. Idáig azt gondoltam, hogy csak ágakból áll, úgyhogy erősen megdöbbentem, hogy milyen masszív szerkezetet állítanak össze, keményre "döngölt" földdel megtöltve. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Ez tök jó, ment is könyvjelzőbe, köszönöm! :) Ha érdekelnek még kamerák, ajánlom figyelmedbe a bejegyzésem elején lévő linket :)

(#6) Viszlát válasza vwpolopg (#5) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezek is nagyon jók, főállásban lehetne nézegetni ezt a sok telepített kamerát. :D Köszi szépen az ajánlást neked is! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) gabor85


gabor85
őstag

Esetleg hollófészkes kamerát tud valaki? :)

(#8) lapa


lapa
veterán

ööö most épp áll a havas esőben. szerintem ott tojás ohne még.

lehet kérni, hogy mutassa a melleit, vagy ez csak ilyen passzív amúgy?

(mikor beírtam már rájöttem, hogy a tojásnélküliség meg a ciciztetés közötti ív nehezen lesz védhető. most már bennhagyom.)

twollah jutott eszembe, akárhányszor ránézek elég tünetmentesen álldigál.

[ Szerkesztve ]

(#9) Viszlát válasza lapa (#8) üzenetére


Viszlát
addikt

Körülbelül egy órája állt fel, pár perce meg kihúzódott a fészek szélére. Egyébként meg több komolyságot kérnék. :)

Néztem a blogban egyébként a dátumokat, idén késésben vannak az előző évekhez képest, például a párja még sehol se nincsen, pedig elvileg már múlt héten meg kellett volna érkeznie neki is. Tojásrakás ezen a hétvégén várható, de lehet, hogy az is késik.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10) lapa válasza Viszlát (#9) üzenetére


lapa
veterán

majd jobban leszek. amúgy nekünk is van a faluban egy ilyesmi fészek, és hát eléggé "not in my backyard" jellegű, mert láthatóan nagyon sok békát megesznek, a póznák is nagyon magasak. csak azt nem mutogatják a tévében, ott csak annyit látsz, hogy néha kimennek a szélére. de hogy komoly legyek lehet, hogy ez épp tojó galamb:

"Fészekalja április második felében teljes, és átlagosan 4-5 tojásból áll. A tojó 2-3 naponként rak le egy-egy tojást. A 29-30 (max. 34) napig tartó kotlást a második tojás lerakása után kezdi meg. Nappal a szülők váltják egymást, de éjszaka csak a tojó ül a tojásokon. A kikelt fiókák négyhetes korukban állnak fel és a 8-9. héten repülnek ki." (mme.hu)

(#11) Viszlát válasza lapa (#10) üzenetére


Viszlát
addikt

A blogon lehet látni a megelőző évek menetrendjét, én az alapján számolgattam. Két napnál több egyszer sem volt a két szülő érkezése között, úgyhogy remélhetőleg holnap megérkezik a másik is, bár azt nem tudom, hogy mikor érkezett a most látható.

Szerk: Halász érkezésénél az év nyilván elírás, 2011-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) Viszlát


Viszlát
addikt

Ma nagyon sokat csavargott Hajnal, alig lehetett a fészekben látni. Eléggé fázhat, mert nagyon összehúzza magát.

Azt tudja valaki, hogy miért csapja néha hátra a fejét a hátára, teljesen kicsavarodott nyakkal?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13) Z86 válasza Viszlát (#12) üzenetére


Z86
őstag

Olyankor kelepel.

(#14) Viszlát válasza Z86 (#13) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi. :) Eddig mindig csak hallottam, nem kapcsolódott hozzá látvány, de nagyon mókás. )

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15) krizmo_


krizmo_
addikt

Szakad az eső, meg a szél is fúj. Szegénykém .....ázik. :O

(#2) Viszlát
Én is láttam sok baromfit gyerekkoromba, (amúgy van birka és kecske is, és etetni is tudod őket egy gombbal, bár sejtem ez sem hoz lázba)szeretem nézni ezeket az állatokat. Meg jó a hanghatás, olyan, mintha egy farmon lennék. :)
Akkoriban nem is értékeltem ezeket a dolgokat, amíg adott volt. Ellenben manapság akár órákig el tudnám nézni őket, olyan békés állatok...

(#16) hoffman_ válasza Viszlát (#12) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, csórikám itt fagyoskodik, el is szomorodtam :/

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17) Viszlát válasza krizmo_ (#15) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagyon érdekes a baromfiudvar is, számomra a gólya kamerája attól különleges, hogy egy olyan állatot figyelhetek meg, amelyik nem kapirgál bármelyik udvar sarkában. Ráadásul az eddig látottak alapján nagyon kecses, nemes mozgású, viselkedésű állat. :)

hoffman: ne szomorkodj, jön lassan a tavasz, remélhetőleg Halász is csatlakozik és egyből szebb lesz minden. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) hoffman_ válasza Viszlát (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

legyen igazad, már nagyon szeretném :))

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) krizmo_ válasza Viszlát (#17) üzenetére


krizmo_
addikt

Itt az írják, hogy Halász az akit láthatunk: [link]
[link]

Mondjuk én nem tudom megállapítani a nemét, csak nézelődtem és ezt találtam. Lehet itt írják rosszul?

(#20) lapa válasza Viszlát (#14) üzenetére


lapa
veterán

eddig nem hanggal nézted? én is csak most hallom, hogy hangos.

folyton bele akarok tekerni, hogy basszus jöjjön már szerencsétlen párja.

[ Szerkesztve ]

(#21) Viszlát válasza krizmo_ (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

Én sem vagyok szakértő, de mivel néha leül (kotlik), szerintem a tojóról van szó. Legalábbis így logikus, a pasi minek üldögélne az üres fészken?

Köszi a facebook linkeket! :)

lapa: eleinte azzal néztem, de van egy alap búgása ami nagyon idegesít, úgyhogy általában le van húzva. De azóta már hallottam élőben is a kelepelést, nagyon mókás.

Ma egyébként reggel jót nevettem, megjelent egy faággal és körülbelül 10 percig helyezgette hatalmas precizitással mire jó lett. Letette, hátrébb lépett, megnézegette, igazított rajta, megint hátra lépett, ez ment majdnem 10 percig. Vajon mi járhatott a fejében?! :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22) Eastman


Eastman
őstag

Látom, nem olvasod a blogom. [link] :N :P

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) Viszlát válasza Eastman (#22) üzenetére


Viszlát
addikt

Mentségemre legyen mondva, hogy 2010 tájékán nem sokszor voltam netközelben, meg egyébként is halott a topik, nem ápoltad. :P

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24) Eastman válasza Viszlát (#23) üzenetére


Eastman
őstag

2010-07-06 18:52:13 :F :F

Láttál ott mostanában két gólyát? :F

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) Viszlát válasza Eastman (#24) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagy erőkkel várjuk az érkezését. Egyébként a blogban részletesen leírják mi történt szegény Harmattal és az is kiderül, hogy a következő évben új tojó érkezett, akit Hajnalnak neveztek el. :)

Szerk: az még nem 100%, hogy most éppen melyikőjük tartózkodik a fészekben...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#26) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Itt egy kerecsensólymos is, tavaly ezt lestük míg el nem repültek :)

(#27) Viszlát


Viszlát
addikt

BREAKING NEWS!!!

Megjött Halász!!! (Vagy Hajnal, a lényeg, hogy ketten vannak!) :C

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#28) vwpolopg válasza Viszlát (#27) üzenetére


vwpolopg
őstag

És elég hamar nekiláttak utódokat nemzeni :D

(#29) Viszlát válasza vwpolopg (#28) üzenetére


Viszlát
addikt

Na arról én lemaradtam egyelőre...

Köszi a sólymos linket egyébként, csak most vettem észre, az előbb lefoglaltak az izgalmak. :)

Szerk: na most elcsíptem a hátramászást, elég vicces látvány. :D

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30) Viszlát


Viszlát
addikt

Meg is van az első tojás:

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#31) krizmo_ válasza Viszlát (#30) üzenetére


krizmo_
addikt

Lemaradtam róla, most meg mindig rajta ül Hajnal. Gyorsan megy nálunk a családalapítás.:)
A kép alapján, épp a következő tojáson dolgoznak. :B

[ Szerkesztve ]

(#32) FehérHolló válasza Viszlát (#30) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mit csinál a bácsi meg a néni? :F

Fészek szélén földes, középen puha?

Skynet is real. It's called Google.

(#33) Viszlát válasza krizmo_ (#31) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem vacakolnak az biztos. :D

FehérHolló: reggeli torna, majd ha felnősz, megtudod. ;)

Amúgy a közepe is föld és kemény, csak a tojásnak odahordták a puhább szalmát, füvet.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34) Eastman válasza Viszlát (#33) üzenetére


Eastman
őstag

Érdekes, hogy nem ül rajta mint a kotlós, hanem hagyja, hogy a nap is süsse kicsit a tojglit.


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) Viszlát válasza Eastman (#34) üzenetére


Viszlát
addikt

Ééés már elkészült a második tojás is:

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Fekete gólya kamera, külföldről :)

(#37) Eastman válasza vwpolopg (#36) üzenetére


Eastman
őstag

Full relax a madárcsicsergés a háttérben. :) Már 20 perce hallgatom...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38) vwpolopg válasza Eastman (#37) üzenetére


vwpolopg
őstag

Igen kellemes tud lenni, ha nézem őket rendszerint több lapon van megnyitva vagy 10 különböző kamera, szép hangzavar tud lenni :D

Amúgy gólya itt, gólya ott, hát már ezek is ketten vannak :) :D Továbbá új kamerák a fedélzeten.

[ Szerkesztve ]

(#39) Viszlát válasza vwpolopg (#36) üzenetére


Viszlát
addikt

Fúú, nagyon szép... :K Köszi!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#40) Viszlát


Viszlát
addikt

Megszületett az első kisgólya: KATT! :C

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#41) FehérHolló válasza Viszlát (#40) üzenetére


FehérHolló
veterán

azaz kikelt? :)

Skynet is real. It's called Google.

(#42) Viszlát válasza FehérHolló (#41) üzenetére


Viszlát
addikt

Úgy is jó. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43) krizmo_ válasza Viszlát (#40) üzenetére


krizmo_
addikt

Nahát :C Tegnap mikor rájuk néztem nem ment a kamera. A kis aranyos.:)
Milyen büszkén ül most az anyuka.:)
Mondjuk elég furcsa, hogy egyfolytában nyitva van a csőre.....
Milyen érdekes, hogy óvja ez a gólya a "gyermekét" és miközben ezt nézem, látom, hogy alattuk elmegy egy babakocsit toló nő, és dohányzik.....

[ Szerkesztve ]

(#44) danih


danih
addikt

Valaki lent elbiciklizett.

(#45) Viszlát


Viszlát
addikt

Mostanában abszolút semmi időm nem volt, erre ma belépek és már komoly méretű kisgólyák vannak. Meg a fészek is mennyivel nagyobb lett. Durva. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46) tildy válasza Viszlát (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

http://www.provertes.hu/osszefogas/webkamera/ ez is tetszeni fog. Kocsagok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) Viszlát válasza tildy (#46) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi, első ránézésre ez is nagyon relax. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48) mephi666


mephi666
nagyúr

barátnőméknél a teraszon virágcserépbe fészkeltek verebek és kb bő 1 hete kelt ki 5 kisveréb :DDD napról napra látszódik hogy milyen ütemben fejlődnek, a szülők meg egész nap hordják a kaját nekik

eszembe jutott, hogy pár éve figyeltem ezeket a gólyákat és viccelődtem, hogy ki kellett volna rakni webkamerát a verebeknek, hogy egész nap lehessen őket zavarás nélkül figyelni :D ...de már erről lemaradtunk

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49) vwpolopg válasza tildy (#46) üzenetére


vwpolopg
őstag

Tök jó, és külön öröm a normális nagyfelbontású kép :) Köszönöm! :)

Aki követte a többit, a kerecsenfióka felnőtt és kirepült a fészekből, de a közvetítés nem ért véget, mert kabasólymok foglalták el a fészket a kirepülés után :)

A feketególya fiókák is szépen cseperednek :)

(#50) dr.bubo


dr.bubo
őstag

Gólyákat mentettek a tűzoltók. :(

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.