Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drenadar


Drenadar
veterán

miért olyan lehetetlen az az elgondolás, hogy aki nem az adott területen él, az ne szóljon bele annak a sorsába?
erről szól a kép.

abba ne menjünk bele, hogy tök mindegy végül is hogy ki mire szavaz...

(#2) #56230144


#56230144
törölt tag

Ne is szóljon bele a magyar belügyekbe az, aki elmenekült az országból...És pontosan, kuss a neve!

Nem itt él, nem ide fizeti az adóját, nem tudja mi folyik itt, nem érzi a kormány sanyargatását...Ő csak azt látja, hogy a f*desz ad neki szavazati jogot, "Hű de jó!Erre szavazok, had szívjanak otthon a magyarok".Persze van aki tisztán lát, és nem dől be ennek...

[ Szerkesztve ]

(#3) danih


danih
addikt

Szerintem itt nem arról van szó, hogy valakik meg akarják mondani, hogy ki a magyar és ki nem, hanem arról, hogy vannak bizonyos dologok, melyekről dönteni kell, és a határon belüliek életére ez hatással van, míg a határon kívüliekére nem (feltétlenül). Ilyenkor megváltozik a tét is. Másrészről viszont: van aki konkrét időintervallumra ment el, vagy esetleg mindig is úgy gondolta, hogy majd visszatér - velük mi legyen?
De mint mindig, ez a kérdés is csak az opportunista politikai tőke kovácsolása céljából merült fel...

[ Szerkesztve ]

(#4) Viszlát válasza Drenadar (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Négy hónapja költöztem el, előtte több mint egy évtizedig adóztam, miegymás. Szerinted normális, hogy vannak akik szerint nem vagyok képes átlátni az otthoni helyzetet?

Abba tényleg ne menjünk bele. :)

danih: értelek, de a szüleim, a testvérem, a barátaim és ismerőseim életén keresztül továbbra is hatással vannak a magyarországi dolgok az én életemre is, ráadásul nem értem mire alapozzák azt, hogy a külföldi lakcím fogyatékossággal jár.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) lapa válasza Drenadar (#1) üzenetére


lapa
veterán

+1. megfejtettük, zárható. a lényeges hívószó a területi hatály.

meg szerintem elég nagy félreértés, hogy ez arról a párezer mostanában elcuccolt emberről szól. ez azokról az elcsatolt területen élő tömegekről szól, akinek olcsón ki lehet küldeni egy-egy nagymagyarországos h betűt, és visszaküldi levélben, hogy jaj de drága vagy aranyom, kiragasztottam a hűtőre [X].

persze innentől már eleve a cím fail, satöbbi. pláne zárható.

[ Szerkesztve ]

(#6) Viszlát válasza lapa (#5) üzenetére


Viszlát
addikt

Lehet, hogy lemaradtam valamiről, de csak magyar állampolgárok jogosultak szavazni, nem? Mert ha ez változott akkor valóban félreértésről van szó.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) dabadab


dabadab
titán

En itt nyomokban sem latok olyat, hogy barki meg akarna mondani, hogy ki a magyar.

DRM is theft

(#8) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem mindenki oda szavazgasson, ahol el. ;)

(#9) lapa válasza Viszlát (#6) üzenetére


lapa
veterán

én azt olvastam azt már küldik a matrica mellé vagymi. nem lenne baj, ha nem, de én úgy vélem tudni, hogy nem tipikus ötször-mész-okmányirodába procedúra.

majd valaki ottani hely megmondja akkor a tutit, lehet én vagyok a hülye.

ehune gugli első.

[ Szerkesztve ]

(#10) danih válasza lapa (#9) üzenetére


danih
addikt

Néztem, néztem mi az a szopóálarc szmálji a lap tetején, fölémentem -> yepp, kattintható, hát kattintsunk és... weboldal gyengénlátók számára... ezek szerint így szokták jelölni...

[ Szerkesztve ]

(#11) Armahun


Armahun
addikt

Aki tízen éve külföldön él az milyen alapon tekinthető magyar állampolgárnak?
Maximum magyarnak, vagy magyar országon születettnek.
Annak az államnak a polgára ahol él.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12) Viszlát válasza lapa (#9) üzenetére


Viszlát
addikt

Jaaa, hogy ilyet terveznek. Ez valóban más fényt vet a dologra kissé, kár, hogy nem volt egyértelmű a fogalmazás. Bár azért az elég fura lenne ha magyarországi lakcím nélkül állampolgárságot lehetne szerezni.

Arni: miért éppen 10 év?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13) Иван


Иван
őstag

Amíg magyar állampolgár, élhet az állampolgári jogaival.

Simple as that,

Arni:
Juj, ha ilyen könnyű lenne máshol állampolgárságot szerezni, nővérem lassan már brit papírokkal rohangálna, és gyakorolná az englishman jogokat.

Igazán kib@sztak volna vele :DDD

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14) dabadab válasza danih (#10) üzenetére


dabadab
titán

Igy, nemzetkozi sztenderd.

DRM is theft

(#15) danih válasza dabadab (#14) üzenetére


danih
addikt

Köszi, furcsa hogy sosem találkoztam még ezzel a jellel, de ilyen "akadálymentesített weboldallal" már többször.

(#16) Viszlát válasza dabadab (#7) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem ismertek már annyira, hogy nem szokásom hőbörögni ész nélkül. Tényleg ilyen érzésem volt első és van sokadik olvasatra is. Lehet, hogy átsiklok valami felett, de nem látom miért ne vonatkozna ez a felkérés például rám is.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17) Armahun válasza Viszlát (#12) üzenetére


Armahun
addikt

Csak írtam egy számot.
Nem csak dolgozik ott, hanem huzamosabb ideje ott él, ott alakítja ki magának a körülményeket és huzamosabban esetleg végleg ott kíván élni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#18) lapa válasza Viszlát (#16) üzenetére


lapa
veterán

hát, azért beláthatod elég hülyén nézne ki ha megcsillagoznák, hogy:

* de azért aki már eleget szívott itt és nemrég ment csak ki, az meg küldjön ellenük egy X-et.

(#19) Viszlát válasza lapa (#18) üzenetére


Viszlát
addikt

Jogos. :)

Mindjárt törlöm, nem akarok hangulatot kelteni és így tényleg más tartalmú a felhívás. Elnézést mindenkitől aki hozzászólt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20) Иван válasza Viszlát (#19) üzenetére


Иван
őstag

Nemá, hogy töröld. A mobilnetemből elment erre pár mega... :(((

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#21) lapa válasza Viszlát (#19) üzenetére


lapa
veterán

pedig pont most készültem lelkifurdalást okozni neked egy fél kiflis-fél macisajtos ovis tányér stilizált képének körbeírásával.

(#22) djculture


djculture
félisten

Elég nehéz erröl virágnyelven beszélni de ez kb arról szól hogy az előzö kormány is ugyanolyan rossz volt mint a mostani. Így aki csak azt ismeri az nem lenne jó ha első felidulásból ezeket támogatná. Legjobb lenne mindkettőt elküldeni kőtörésre..

(#23) Dr. Romano válasza Иван (#20) üzenetére


Dr. Romano
veterán

És ez már úgy is marad, ha törli ha nem.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) Viszlát válasza Иван (#20) üzenetére


Viszlát
addikt

Oké, nem törlöm, a címet átírtam, a többi meg kiolvasható a hozzászólásokból. :)

lapa: :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25) dabadab válasza Viszlát (#16) üzenetére


dabadab
titán

Nem azt mondja, hogy aki nem Magyarorszagon el, az nem magyar, hanem azt, hogy az dontse el, hogy mi legyen Magyarorszagon, aki itt el (fuggetlenul attol, hogy magyar-e).
Persze, mint barmilyen cenzusnal, fel lehet vetni, hogy ez mennyire jo otlet, meg mennyire indoklt, mennyire mukodokepes, akarmi, de azt mondjuk eleg konnyu latni, hogy mi a mogottes alapgondolat (van benne him nemiszerv meg csalan).

DRM is theft

(#26) JColee válasza dabadab (#25) üzenetére


JColee
őstag

az dontse el, hogy mi legyen Magyarorszagon, aki itt el

Ez azért sántít, mert a határon túli kisebbségi magyar érdekek képviseletében igencsak különbözőek az egyes pártok álláspontja. És igenis fontos, hogy az ő érdekeik is képviselve legyenek.

(#27) lapa válasza JColee (#26) üzenetére


lapa
veterán

ők jobb híján szintén a helyi pártok közül választják ki a őket legjobban babusgatót.

upd: rosszkor, rossz helyen.

ezt tényleg csak mert témába vágott.

[ Szerkesztve ]

(#28) Иван válasza JColee (#26) üzenetére


Иван
őstag

Aki Angliában/USÁ-ban/sógornál/Németo.-ban (hogy a leggyakoribbakat említsük) él magyar, nem szavazhat, mert oda fizeti az adóját, ott él.

Oké.De akkor a Romániában/Szlovákiában/ex-magyar területeken élő miért szavazhat ide? Ő se a pesti kincstárba rakja a forintokat. Legyen képviselve, persze. Legyen szoros a kapcsolat, ne kallódjanak el. De ide szavazzanak? Oszt' miért? Ő semmivel se tesz többet hozzá anyagilag a MO-hoz, mint a kivándoroltak.

Eszmeiekben meg pont ugyanannyit, mint a kivándoroltak.

Ez itt ellentmondás. Mert ugye nem mondhatod azt, hogy aki kintragadt, és sohse volt állampolgár szavazzon ide, mert "szegény magyar", mint aki kiment, de volt itt mondjuk 30 évet, de nem szavazhat, mert "elhagyott".

A jogalapja mindkettőnek ugyanannyi, ha logikusak vagyunk, márpedig én tartom magam ahhoz, hogy a törvény és a jog előtt mindenki egyenlő.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#29) dabadab válasza JColee (#26) üzenetére


dabadab
titán

"És igenis fontos, hogy az ő érdekeik is képviselve legyenek."

Nekem ugy tunik, hogy ez nem altalanos igazsag, hanem erosen vitatott tema.

DRM is theft

(#30) JColee válasza lapa (#27) üzenetére


JColee
őstag

Ez a link hogy vág témába?

Иван Eléggé az anyagi szempontból közelíted meg a problémát. Több olyan szavazóbázis is van (jelenleg), aki nem fizet adót.

[ Szerkesztve ]

(#31) JColee válasza Иван (#28) üzenetére


JColee
őstag

Egyébként nem tudom, hogy jelenleg mi a szabály, hogy állandó lakcímnek kell-e magyarországinak lenni? A pártlistástára szavazhatnának a nem magyarországon élők?

(#32) Иван válasza JColee (#31) üzenetére


Иван
őstag

Anyagi szempontból közelítem meg, mert az az egyetlen kézzelfogható, igazságos rendszer. Amúgy én is benne vagyok, hogy aki mondjuk 10 évet nem itt él, veszítse el az állampolgárságát, csak ezzel ahz a gond, hogy ahova települt, ettől még nem feltétlenül adja meg.

Papírok, állampolgárság nélkül meg gyak. a nemlétbe távozol.

A pártlista meg a listás szavazás egy újabb vicc. Csak arra jó, hogy pár képviselő aki máshogy nem kerülne be/nagyfőnök, bebetonozza magát.

Angol rendszert a népnek. Csak kerületi választások, minden kerület kap egy képviselőt a parlamentben. A jelöltek közül aki n+1 szavazattal nyer, az megy.
Értem, hogy így előfordulhat, hogy több embert nem képviselnek, mint amennyit igen, de legalább visszaélések nem lesznek.

ui: na meg a pártlista már csak azért is vicces, mert konkrét kerületet nem képviselnek. Ami enyhén "miva'?" szituáció.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#33) lapa válasza JColee (#30) üzenetére


lapa
veterán

nem vág, bocs benéztem. korábban futólag olvastam a hírt, abban a hitben éltem, hogy épp erdély útját egyengette. de csak a helyszín zavart meg. bocs.

(#34) robicheck válasza Иван (#28) üzenetére


robicheck
csendes tag

+1

más:
ismerőseim közöt van pár ilyen ujhullamos "örök hű magyar", akik fel vannak háborodva az országot ért összes sérelem miatt, de közben kint meloznak az angoloknál... ott élnek az év nagyobb hányadában, ott dolgoznak esetenként más nagyobb multiknal. amiket vonáék annyira megvetnek. nem ellentmondó ez?

irónia ON:
ha olyan magyarnak érzi magát az ember akkor miért nem itt él körömszakadtaig?
irónia OFF.

külföldi magyarok (akik csak rokonai/ősei révén az, de születése szerint erdélyi/felvidéki...) ne szavazhasson már tényleg. nem ugyanazt tapasztalják mint az itt élők.
A születése szerint is magyar, de rövidtávon kinttartózkodó, dolgozók meg szavazzanak csak! hátha az ő szavazatuknak is hála olyan párt kerül kormányra akik megtudják teremteni azokat a körülményeket, melyek révén a kinti magyarok is hazajönnek. de szép álom...

(#35) tildy


tildy
nagyúr

Viszlat : csak egyet mondok, magyar allampolgarkent elvileg jogod van szavazni.

"Magyarországon jelenleg általános a választójog, azaz minden minden 18. életévét betöltött magyar állampolgár szavazhat. Azaz mindegy, hogy az állampolgár
nő vagy férfi,
milyen iskolát végzett,
milyen vallási felekezethez tartozik,
milyen kisebbséghez tartozik,
mi a foglalkozása,
milyen az anyagi helyzete,
a népszavazásokon, az országgyűlési, a helyi önkormányzati és az európai parlamenti választásokon élhet választójogával."

Am alljon tanulsagul szamodra az az eset, mikor en meg itthonra adozva , amde mar kulfoldon elve mentem el szavazni, es utana megkaptam , hogy hogy is kepzelem , meg szegyeljem magam . Lehet olyan mondta akkor, akit meg akkor en tartottam el az adombol . Nonszensz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) tildy válasza #56230144 (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi van akkor ha nem itt el, de ide adozik, es esetleg a te iskolai tanulmanyaid is finansziorzva vannak abbol az adobol? 2010-ben , mikor a kulkepviseleten szavazni mentem, volt magyar bedolgozos munkam, es jovedelmem, igy adom is .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) djculture válasza tildy (#35) üzenetére


djculture
félisten

Az lenne a lényeg az szavazzon csak aki tisztában van az aktuális magyarországi helyzettel. Különben én evvel a regisztrálással egyet értek, sok agyatlan embert az előző választásnál némi kaját/pénzt stb dobva nekik vittek szervezetten szavazni.

(#38) tildy


tildy
nagyúr

Egyebkent eleddig csak magyar allando lakcimmel lehetett szavazni:

Külföldön élő magyar állampolgár szavazhat-e az országgyűlési választásokon?
Nem. Amennyiben a polgár külföldi letelepedés szándékával elhagyja az országot, nem rendelkezik választójoggal.

Ergo a kivandoroltak (azaz a vegleges kulfoldre tavozok) nem szavazhattak. Csak az ideiglenese kulfoldre tavozast bejelelok.

Az hogy mi lesz, ki tudja.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) Ringman válasza djculture (#37) üzenetére


Ringman
nagyúr

hidd el, azokat ugyanúgy most szervezetten regisztrálni fogják vinni.

a keménymag mindenféleképp elmegy, egyedül a bizonytalanoknak hátrányos.

(#40) djculture válasza tildy (#38) üzenetére


djculture
félisten

Az már eleve biztos hogy nem igy lesz mert ha nincs is hazai lakóhelyed de van magyar igazolványod akkor már szavazhatsz.
Magyar igazolványra meg jogosult:


magyar állampolgár, vagy


tud magyar nyelven, vagy


a lakóhelye szerinti állam, magát magyar nemzetiségűnek valló személyként tartja nyilván vagy,


a lakóhely szerinti állam területén működő magyar nemzetiségű személyeket tömörítő szervezet nyilvántartott tagja vagy,


a lakóhely szerinti állam területén működő egyház magyar nemzetiségűként tartja nyilván

(#41) lapa válasza tildy (#36) üzenetére


lapa
veterán

ezt most úgy adod elő, mintha ez valami általános felállás lenne. tartok tőle, hogy nem az.

(#42) Ringman válasza djculture (#40) üzenetére


Ringman
nagyúr

meglepő lenne, ha valaki úgy szavazna, hogy nem állampolgár.

(#43) L7wy


L7wy
őstag

Én Vajdaságban (igen, itt születtem, mint a nagyapám is, élnek itt is magyarok, magyarul tanulnak, magyarul beszélnek, és nem kevésbé magyarok, mint a MO-n élők) élek, és örülök, hogy elvileg szavazhatok. Meg is mondom miért. Az utóbbi években azt látom, hogy MO-n rettenetesen nagy talpnyalás meg nyugat felé, már alig van valami magyarországi kézben. Márpedig ha nincs egy erős központi anyaország, akkor miképpen vigyázzunk mi határon túliak a magyarságunkra (amúgy nem vagyok híve a nemzetesdi dolgoknak, ha rajtam múlna, akkor egy nyelvet beszélne mindenki, és nem lennének határok, viszont ha már így épült fel a világ, akkor nekünk is vigyázni kéne a népünkre)? Ami meg a pénzt illeti, kétlem, hogy "miattunk" adózik bárki is sokat. Eddig nem szavazhattunk, most mégis nagy bajban van MO, de persze a jövőben majd ezt is rá lehet kenni a határon túliakra, hogy "tessék, most miattuk van gazdasági válságban Magyarország". Csak érteném, hogy miért van a magyarban mindig ez a kettősség, az összetartás meg egyetértés meg a tó feneke alatt...

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#44) baluka26 válasza JColee (#26) üzenetére


baluka26
veterán

Ez mekkora szarság. Német származású kisebbség vagyok, tudod mennyire szarnak le a németek?:D

Ennek az analógiájára miért nem szavazhat minden magyar állampolgár egy időközi önk. választáson? Sánta az analógia a jogszabály miatt, de ugyanúgy, a területi vonatkozás miatt tartom ezt helyesnek. Kibicnek semmi sem drága, és attól mert te normálisan gondolkodsz, sokan nem.

Ivan: Várom, hogy egyszer ne Anglia legyen a példád :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#45) Youri válasza djculture (#37) üzenetére


Youri
veterán

Az lenne a lényeg az szavazzon csak aki tisztában van az aktuális magyarországi helyzettel.
Ezzel jelentős mennyiségű honi magyart is kizársz a választásra jogosultak köréből.

A másik, hogy ki hova adózik? Hány itthon élő, nem adózó is jogosult választásra?

Abba is érdemes lenne belegondolni, hogy itthon nem nagyon van független sajtó, országos szinten semmi, így az emberek nagy részéhez a csak kiszinezve jutnak el a fontos, pl gazdaságot érintő témák, amiről nyugatabbra talán tényszerűbben is közölnek információt.

baluka26: azért kicsit más a helyzete az itthoni német kisebbségnek, mint a határokon túl rekedt magyaroknak...

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#46) tildy válasza lapa (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem ugy adtam elo, szimplan csak leirtam, a topik visszakeresheto , itt a prohardveren is sokan ramhuztak a vizes lepedot. Az ilyen dolgok megmaradnak az ember emlekezeteben. [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) baluka26 válasza Youri (#45) üzenetére


baluka26
veterán

Nem szeretem a határon tóli magyaros történeteket.
Románia és Szlovákia is EU tag, ha akarna valaki magyar állampolgár lenni, lehetne, és minden gond nélkül hazaköltözhetne, de mindegy. Nem értem, hogy miért is kellene a mindenkori kormánynak az ő érdekeiket nézni. Max annyira, hogy ne sértsék az érdekeiket a hazájukban.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#48) Youri válasza baluka26 (#47) üzenetére


Youri
veterán

Max annyira, hogy ne sértsék az érdekeiket a hazájukban.
Nekik ez is elég lenne, nem mindenki vágyik állampolgárságra....

RTX ON

(#49) Raucher válasza JColee (#26) üzenetére


Raucher
tag

"..a határon túli kisebbségi magyar érdekek képviseletében igencsak különbözőek az egyes pártok álláspontja. És igenis fontos, hogy az ő érdekeik is képviselve legyenek.."

De nem úgy, hogy megborítják a Magyarországon belüli párt erőviszonyokat.

Teljesen hibásnak tartom az állampolgársághoz kapcsolt választási szabályokat.

Ha valaki állampolgárság nélkül él XXXXX országban tíz éve és ott fizeti az adóját. ott neveli a már XXXXX állampolgárságú gyermekeit, .. Nem szavazhat, pedig pontosan tisztában van a körülményekkel.

Ha valaki XXXXX állampolgár, és már 10 éve más országban él, ugyan szavazhat, de már nincs teljesen tisztában az XXXXXX országbeli helyzettel.

Az egyetlen tisztességes szabályzás. Mindenki ott szavaz, ahol él. (Legfeljebb néhány év kivárási idő kell, hogy ne legyen szavazási turizmus. (Pénzel merősített politikai befolyás.))

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#50) Dluinet válasza L7wy (#43) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem rosszul látod.
Rosszul is szavaznál.
Ezért értelmetlen külföldről szavazni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.