Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Vistaboy válasza SLYM (#2) üzenetére


Vistaboy
veterán

Na, a főnökkel már kb. két éve nem bírom megértetni ezt. Állandóan azt mondja, hogy ha nem bírom, le kell számolni. Ja, amint lesz másik hely kilátásban, le is fogok.
Igaz, hogy nem kell 10-12 órát melózni, de nem is keresek annyit, hogy melózzak is annyit (Remélem, érthető volt). Magyarul, ha rendesen megfizetnék a túlóráimat, akkor nem bánnám, ha sokat kellene dolgoznom. A festők tényleg jól keresnek, de itt, Nógrád Megyében ez azt jelenti, hogy a max. fizetésed elérheti a 100K-t is. Ez fölé már nem tudsz menni, mert a többit elviszi az adó, mindegy, mennyi van bekeresve. Ha hiszed, ha nem, majdnem ugyanannyit kaptam ki 120K-ból, meg 160K-ból is (Talán ha 5K volt a különbség).

És még utoljára annyit, hogy például idén megvontak egy csomó kedvezményt Tőlünk, így elértünk oda, hogy egy olyan 10-15K-val kevesebbet kapunk idén, mint tavaly. (Gyurcsány is tehet róla, de a teljesítménybér-megvonás is).

Ja, és hogy mindezeket alátámasszam, leírom hogy mennyit szoktam kapni: 80-90K között. Ennyiért Te dolgoznál minden nap 12 órát? Nem hiszem. Bőven elég a 8 is, és elég lenne bőven a két szak is. Barátnőm leszázalékolva, kiskönyv-el kapott 80K-t. Két szakra. Én pedig három szakon kapok ugyanennyit. Kicsit érdekes.

Ja, és még valami: Már Én is dolgoztam 24-esben is. De az sokkal lazább volt. Miért? Bementél reggel 6-kor, másnap reggel 6-ig dolgoztál, és utána volt egy szabad napod! És itt a hangsúly: a SZABAD NAP! Akármilyen fáradt lehetsz, ha utána van egy szabad estéd aludni. Reggelig tudsz pihenni. Utána megint egy 24-es, és így tovább... Hétvégén pedig nem sok munka volt, ha Rám is esett a sor, délben mindig otthon voltunk. Pénzben is jobban megérte, mert több volt az órád.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.