Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Jóféle gépezet :K

2. hibára a válaszom - szerintem - :

A monitor kábel hibás/szakadt, vagy a VGA-val van gond. Nézd meg a monitor vezeték csatlakozását, jól van-e becsavarozva.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Napfénysüti

Nem semmi a gép, jóféle :D
Nagy nehezen végre megjött. Most már élvezheted. ;)
Mennyibe fájt ez így összesen?

Més que un club!

(#3) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

az elfeketedés a gddr5 sajátja legjobb tudomásom szerint. Elvileg akkor kell tapasztalnod, amikor órajel váltás van.

...csak én vagyok helikopter?

(#4) Vistaboy válasza Fecogame (#1) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem hiszem hogy az lenne a gond, a korábbi kártyával semmi baja sem volt. A csatlakozásokat pedig átnéztem többször is, és mindig becsavarozom.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5) Vistaboy válasza Napfénysüti (#2) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi.

Kamatokkal és mindennel együtt 390K volt. Két évig fogom fizetni kb.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6) Vistaboy válasza Sethdobaloah (#3) üzenetére


Vistaboy
veterán

Akkor többé-kevésbé normális a dolog? :)

Csak furcsa volt így elsőre. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7) Ari18


Ari18
őstag

Jó gép lett, hogy hogy nem a GTX275 lett a végén?
a legnagyobb hiba szerintem a ház. Ennyi pénzért már vehettél volna valami normális házat.
Csak neve van, nem több. CM Stacker jobb lett volna.

(#8) Vistaboy válasza Ari18 (#7) üzenetére


Vistaboy
veterán

Meggyőztek róla többen is, hogy jelenleg jobb játékokhoz az ATI. :)

A házzal amúgy nincs semmi probléma, de tényleg. Nagyon tetszik, hogy egyszerűen és gyorsan szét lehet szedni és kitakarítani. :K Pusztán egy picit kisebb a látszat ellenére, de már megoldottam a problémát. :))

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#9) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Örülök, hogy végül a 4890-et választottad. De ilyen géphez/CPU-hoz gyári hűtőt használni.. gyász. :Y :F

Nem értelek. :))

[ Szerkesztve ]

(#10) Vistaboy válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem tuningolok. Majd ha kevés lesz, akkor hozatok egy jobbat. De eddig sem volt problémám a gyári hűtőkkel. Sem a Core 2 Duo-nál, sem a Quad-nál.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11) Ari18 válasza Vistaboy (#8) üzenetére


Ari18
őstag

A vga-val kapcsolatban jól döntöttél. Viszont ha már ennyiért vettél házat, akkor már ne kelljen kiszedni ezt azt, hogy elférjen benne egy átlagos méretű kártya. Mi lesz ha több winyót akarsz majd bele rakni :U

A procit meg legalább 3GHz-ig húzod kellene a vga érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#12) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Grat a géphez. Azt szeretném megkérdezni, hogy te ezt a konfigot mire használod fel?? Mármint, hogy mi a használat fő profilja?

when the sun shines, we'll shine together

(#13) Dr. Romano válasza Vistaboy (#10) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Nem tuningolok."

Ezt a mondatot képtelen vagyok értelmezni. :))
Egyébként nem rossz kis gép.

mexicanraven
Ahogy futólag olvastam valamikor a fő profil valami HD anime lejátszása lesz :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#14) mexicanraven válasza Vistaboy (#4) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Szia!

Ne haragudj de az ezen a linken lévő képen szereplő háttér nagyon megtetszett és azt szeretném megkérdezni, hogy valamilyen formában nem tudnád elérhetővé tenni számomra? Előre is köszi!

when the sun shines, we'll shine together

(#15) yolan


yolan
őstag

Grat a géphez, viszont pár dolgot észrevettem :)

Úgyhogy ha nem a megfelelő oldalra esik a kábel, akkor le kell vissza venni a hűtőt és megigazítani. :F
le kell venni a hűtőt és megigazítani, az a vissza hogy kerül oda? :)

a hűtő felhelyezésekor figyelni kell rá, hogy hová esik a ventilátor csatlakozója, ugyanis csak egyféleképpen ér el odáig.
ha olyan mint az s775-ös hűtőké, akkor azokból a kis pöckökből ki lehet venni a kábelt

Szerintem a 750-es táp egy kicsit sok hozzá, illetve az msi helyett talán más gyártó 4890-ét vettem volna, de mindenképpen jóféle masina lett :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#16) Varoz válasza Vistaboy (#5) üzenetére


Varoz
őstag

Hát öcsém ennyit költeni egy gépre, bár azt mondom, ha neked megérte akkor ok.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#17) copin válasza mexicanraven (#14) üzenetére


copin
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18) Vistaboy válasza Ari18 (#11) üzenetére


Vistaboy
veterán

Veszek nagyobbat helyette... :DDD

Egyébként nem vészes, nem szoktam két vinyót sűrűn használni, csak ha valahonnan hozok-viszek cuccokat. Arra meg jó az e-sata is. :)

Ja, lehet, de mint mondtam, nem tuningolok. Egyrészt nem értek hozzá, másrészt tartok tőle hogy elrontom a cuccokat. Nem sűrűn jutok hozzá komolyabb hardverhez, annyira azért nem állok jól anyagilag, hogy meg merjem kockáztatni a dolgot.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#19) Vistaboy válasza mexicanraven (#12) üzenetére


Vistaboy
veterán

Kőkemény Hardcore Gaming. ;]

A játék és a HD-s filmek. :K

Játékon belül minden, ami zabálja a gépet (FPS, TPS, RPG - Oblivion-féle, stb.),

HD-s filmekben pedig minimum 720p, de csak akkor, ha nem lehet belőle 1080p-set szerezni. Pl. a Fate/Stay Night Blu-Ray ripje 1080p-sen, tömörítés nélkül, olyan 40-50GB környékén. ;] A minőség a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#20) Vistaboy válasza yolan (#15) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi az észrevételeket. :R Kijavítottam.

Ja, ki lehet venni, de ha elér oda rögzítve is, akkor - szerintem legalábbis - jobb úgy.

Ezt tudtak nekem szerezni. Ha olvastad volna a korábbi írásokat (Generációváltás 1-3), akkor tudnád, hogy egy 700-as Cooler Master-t akartam, csak nem jött össze. Lehet hogy most soknak tűnik, de egy kis jövőállóság nem árt. :)

Az MSI kártyával pedig abszolúte semmi bajom sincsen. Igaz, eredetileg egy Gigabyte-ot akartam abból is, de csak ilyet tudott hozni. A Tomb Raider miatt pedig amúgy is megérte a csere. :DDD

Az igazság az, hogy már jó pár hete húzódik nekem ez a dolog - olvasd el a hozzászólásokat az előző írásom 3.részénél -, úgyhogy most már úgy voltam vele, hogy egye meg a fene, csak legyen már meg. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#21) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Készítettem a CPU-Z-vel egy kis információs képet, megtaláljátok az írásom alján. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#22) Klemice válasza Vistaboy (#21) üzenetére


Klemice
senior tag

kórájhét :)
jobban jártál volna core 2 quad-al, meg 4890-ből akkor a sapphire véle atomic, de te tudod :)
mindenki húzogatja a kórájhetet 3.4-3.6-ra :\ cpu limit fennállhat nálad

(#23) mexicanraven válasza copin (#17) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

:R :R

when the sun shines, we'll shine together

(#24) fekeandras


fekeandras
őstag

Mekkora egy deltoid vagy te! :C
Grat. a géphez, ott van a szeren! :D
Alkalomadtán egy PCMark tesztet csinálhatnál meg egy 3DMark-ot is...

(#25) Crystalheart válasza Dr. Romano (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

""Nem tuningolok."

Ezt a mondatot képtelen vagyok értelmezni. :)) "

Én sem tuningolok :D Szeretem a gépem 6+ évig, költséghatékonyan használni. :)
(Bár a 390 ezer koránt sem költséghatékony dolog :D Az ilyen árkategóriájú PC alkatrészeinek ára általában elég hamar esik. Ha munkaeszköz, az más, mert profitot is termel.)

[ Szerkesztve ]

(#26) Vistaboy válasza Klemice (#22) üzenetére


Vistaboy
veterán

Core 2 Quad után Core 2 Quad? :F

A VGA-val kapcsolatban pedig már írtam, hogy ez volt az a fajta 4890-es, amit el tudott hozni azonnal. Most már csak azért nem vártam még egy hetet - így is egy hónapig tolódott - hogy másfajta 4890-esem legyen, annyira nem vagyok überspecifikus. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#27) Vistaboy válasza fekeandras (#24) üzenetére


Vistaboy
veterán

Lesznek tesztek - várhatóan a jövő hétvégén -, de most még csak próbálgatom a dolgokat.

Majd akkor tesztelek, ha mindenhez beszerzem a megfelelő BIOS-t, driver-t, stb. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#28) Scale


Scale
őstag

hogyan tudom frissíteni a vga kártyám bioszát? nekem is 1-2 mp re elfeketedik a monitor..

vki help plz

sapphire hd4870 512mb GDDR5-ösöm van

(#29) Vistaboy válasza Scale (#28) üzenetére


Vistaboy
veterán

Egyszerű a dolog. Linkelem a kolléga hozzászólását a HD 4890 topikból:

Megoldás

Itt pedig a jó BIOS.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#30) Klemice válasza Vistaboy (#26) üzenetére


Klemice
senior tag

igen c2q után c2q a q6600 nem valami mai darab
te pénzed (illetve a banké) semmi közöm hozzá mit veszel :)

(#31) Vistaboy válasza Klemice (#30) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igaz, nem mai darab volt, pont ezért - ha már úgyis cserélek majdnem mindent - akkor már inkább az új generációt vettem.

Ui.: Bankhoz ennek semmi köze sincs (hál' istennek). A kamat csak a részletfizetés miatt van, nem a kölcsön miatt.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#32) mexicanraven válasza Vistaboy (#19) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Köszi a választ, de engem érdekelne egy konkrét játéklista, hogy mik azok amik ennyire igényelhetik a gépet illetve az, hogy mikkel fogsz rajta játszani!

when the sun shines, we'll shine together

(#33) Vistaboy válasza mexicanraven (#32) üzenetére


Vistaboy
veterán

Konkrét lista jelenleg nincs, mert még nem jöttek ki az új játékok. De mondhatok pár példát, amelyek a közeljövőben fognak megjelenni, és szerintem kell majd alájuk a vas rendesen:

- Light Spire: Fortune's Web,

- The Elder Scrolls V,

- Divinity 2: Ego Draconis,

- Project Offset,

- They,

De ezeken kívül a többi játék is meg fogja majd hálálni az erős vasat. Mint például: Bioshock 2, Mass Effect 2, Aliens versus Predator 3, és még sorolhatnám. De idevehetem a legújabb Tomb Raider-t is majd, ami szerintem jövőre jön majd, ugyanis az Underworld-ön is érződik a gépcsere áldásos hatása - bár lehet hogy csak a 8800GT után tűnik sokkal gyorsabbnak a HD 4890. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#34) yolan


yolan
őstag

Olvastam, és ott is sokalltam a 700-ast :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#35) Klemice


Klemice
senior tag

megnéztem az előző géped, egy proci + vga csere elég lett volna :\

(#36) Vistaboy válasza Klemice (#35) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja, és utána kinek kellett volna később garancia nélkül a többi cucc? :)

Jól van ez így, egyben elment minden.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#37) D1Rect


D1Rect
félisten

Én csak a címlapos írás után találtam vissza, de nekem ez az írás nekem jobban tetszik. :K

(#38) h_rowley


h_rowley
tag

Nekem is jobban bejött ez a kis írás, szeretem az ilyen kis kalandos összeszerelések sztoriját olvasgatni, meg annyit szeretnék megkérdezni, mégis mennyibe fájt ez monstrum?:)

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#39) Klemice válasza h_rowley (#38) üzenetére


Klemice
senior tag

390.. :W

(#40) Vistaboy válasza D1Rect (#37) üzenetére


Vistaboy
veterán

Eredetileg ezt is oda szántam, csak féltem hogy megint bele fognak kötni, hogy ennek mi köze van a szakmai logout-hoz? :DDD

A teszteknél már azt hittem, hogy az jobban megállja majd a helyét, de mivel nem vagyok a tesztek embere, ezért mégsem sikerült normálisan - mások által elvárt módon - megcsinálni. Mindegy. Több már úgysem lesz. Most már nyomhatom a játékokat ezerrel. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#41) D1Rect válasza Vistaboy (#40) üzenetére


D1Rect
félisten

Ne aggódj, nem tudsz olyat csinálni, hogy valaki ne kössön bele. :U
Akkor "have fun!". :D

(#42) Puma K


Puma K
veterán

Gratulálok az új gépedhez! Használd sokáig! :))
Elég kemény összeget fogsz fizetni nem kevés ideig de legalább meg van és a tied :) Hajrá-hajrá a fizetéssel ilyen nehéz időkben.

Egyik haverom 360k Ft-t költött gépre kb 1-2 éve (Intel E6750, Kingmax 3Gb/800Mhz DDR2, MSI 8800GTS 640Mb OC, stb...stb...) most ott tart hogy nem fogja eladni hanem majd jó lesz 2. gépnek ha venne egy újat vagy tovább adja eg rokonnak :D

Én az év elején építettem új gépet, amihez már tavaly nyáron elkezdtem megvenni az alkatrészeit és építgettem folyamatosan a régi gépbe majd mikor már nem tudtam integrálni az új alkatrészeket dobozban hagytam öket majd vártam míg össze gyűlik a következő alkatrészre való pénz majd januárban meg lett az utolsó 3 alkatrész is. Összesen a gépre 186.500 Ft-t költöttem. Egy 22"-os (1680x1050) TFT monitor lett rákötve aminek a felbontásával tökéletesen elbír a masina. Procit direkt használtam akartam venni hogy tudjam tuningos legyen a jövőre való tekintettel (FPO száma lapján elég jól megy 4Ghz felett ism jó-jó több magé a jövö, de nekem jó ez most még :) ) VGA-ból nem akartam 9800GTX+-t venni mert elég tré amit már egy jó ideje csinál az Nvidia (lényegében semmit nem csinál (lásd G92) csak a háttérben nevezgeti át a karijait és pusmog) és így lett ATI (életem első ATI GPU-val rendelkező VGA kártyája és nem bántam meg egyáltalán!). Ház meg azért lett az ami lett mert jó a szellőzése, jól szerelhető, jól néz ki, és jó áron volt.

Play hard, go PRO!

:DD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#43) Vistaboy válasza Puma K (#42) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi.

Ez a lényeg, hogy egyszer-kétszer azért legyen normális masinája is az embernek. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#44) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Mi a rosseb került ezen 390-be:F
Most néztem, 160 az i7 920+ram+alaplap.. a vga 45 pénznél nem szabad, hogy többe kerüljön..
Teszteket lökjél. Nem vagyok benne biztos, hogy az i7 akár 5% plusz fps-t is hoz majd játékok alatt, a szokásos tesztekben nem hoz.
Nekem is nemsoká érik az i7, nem az irígység miatt kötözködöm, de én spec. játékra nem vennék i7-et, a p2 x4 940 feleannyiból megvan lappal (ramod már volt), és csont ugyanannyit megy, főleg ilyesmi vga-val.

(#45) cizoe válasza CsíkosMókus (#44) üzenetére


cizoe
őstag

Mutass légyszíves 45ért 4890et.. Retail 55k alatt még nem láttam...

(#46) CsíkosMókus válasza cizoe (#45) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

nem az a lényeg, hogy mennyiért van a boltban, hanem hogy 45-nél többet szvsz nem nagyon szabad adni érte..
a 4870-emet a minap 30.000-ért akarták beszámítani, a 45e ehhez képest számold ki hány százalékkal drágább. jobb annyival? nem.

(#47) X Factor


X Factor
addikt

Az általad használt net meter és cpu usage gadget-t honnan tudom leszedni?

Make things work

(#48) Vistaboy válasza X Factor (#47) üzenetére


Vistaboy
veterán

All CPU Meter

Wired Network Meter

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#49) Vistaboy válasza CsíkosMókus (#44) üzenetére


Vistaboy
veterán

Egyrészt mondtam, hogy két évig fizetem, tehát számold rá a kamatokat is. Elhiszem, hogy ha egyben kifizettem volna, lett volna 250K maximum, de sajnos nincs annyi pénzem egyben.

Másrészt már készítettem pár tesztet. Megtalálod itt. Játéktesztek majd hétvégén.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#50) CsíkosMókus válasza Vistaboy (#49) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Köszönöm.
Végülis igen, ez is egy álláspont. Egyszer élünk, minek halogatni, ha most is megszerezhető anyagi belerokkanás nélkül.

(#51) Dany007 válasza CsíkosMókus (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Ehhe... Én anno 2,5 éve 91 ezret adtam ki a VGA-ért... :U
Végülis megérte. 1-1,5 évig minden játék elfutott max grafikán max felbontásban. Ja, és persze nem 30-40Fps-sel. Egyedül a Crysis volt az, ami csak 1280-1024-ben futott el elfogadható fps mellett. És nálam az elfogadható nem 20-25fps-t jelent :)
Aztán az utóbbi fél évben már vissza kellett venni a grafikából, de főként az olyan játékoknál, amik köztudottan irreális gépigényűek, pl a GTA 4.
Én spec. úgy vagyok vele, hogy 4-5 évente váltok gépet. Közben nem is igazán fejlesztek. Ha már nem fut el egy játék fullon, akkor inkább nem jáccok vele, kivárok.
Majd letelik az a 4 év, eladom a meglévő konfigot egy reális áron, és veszek egy teljesen új, egyénileg összeállított konfigot. És ilyenkor 'nemigazán számít a pénz'. Persze ésszerű határokon belül. Elvégre ha már kiadok egy nagyobb összeget valamiért, akkor kiadok X%-kal többet, de akkor a legjobb, vagy közel a legjobb legyen.
Szal tudom, ez lehet h hülye felfogás, de számomra nem éri meg kiadni 150 ezer Ft.-ot egy közepes képért, inkább kiadok 250-et egy nagyon jó gépért.

(#52) Vistaboy válasza Dany007 (#51) üzenetére


Vistaboy
veterán

Egyként gondolkodunk, mondjuk én csak az utóbbi pár évben szoktam rá a komplett cserére. Régebben én is fejlesztgettem, gondolván, hogy így olcsóbban kijövök. :U

Az ezelőtti gépemet is egyszerre hoztam el, Ház+táppal, 2GB RAM-mal, Core 2 Duo-val, 965P-DQ6-al (A többi cucc a régebbi gépből volt), és nem sokkal volt olcsóbb a megjelenésekor, mint most a Core i7. Utána vettem bele VGA-t, plusz 2GB RAM-ot, és egy Q6600-as procit (A többi szintén maradt). Olcsóbb volt egyesével megvenni a dolgokat, de állítom, hogy ha összeadtam volna, ugyanott lennék, mintha megvettem volna egyben a legelején az összes cuccot. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#53) Dany007 válasza Vistaboy (#52) üzenetére


Dany007
veterán

Én sose szerettem fejleszteni : ) Mindig 'jó' cuccokat vettem. Így jó ideig kibírta. És amire elavult, addigra már vehettem volna alaplapot, CPU-t memóriát is egyben, hogy ki tudjam hozni a maxot. Na meg akkor már tápot is :D
Szal most is várok még két évet az új gépre... És akkor majd GTA 5-tel nyomulok... Meg Cysis 2-vel. És egy-két évig megint minden sima ügy lesz.

(#54) Vistaboy válasza Dany007 (#53) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja. Remélem ezzel most én is így leszek egy pár évig. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#55) CsíkosMókus válasza Dany007 (#51) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Izé, köze nincs annak, amire válaszoltál ahhoz, amit válaszoltál.
Azért szeretlek.

(#56) CsíkosMókus válasza Dany007 (#53) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Szal most is várok még két évet az új gépre... És akkor majd GTA 5-tel nyomulok... Meg Cysis 2-vel. És egy-két évig megint minden sima ügy lesz.

Hány éves leszel akkor?
Még mindig a játék lesz a fő prioritás? Otthon, a sarokban egyedül ülve?

(#57) Dany007 válasza CsíkosMókus (#55) üzenetére


Dany007
veterán

Dehogynincs. Azt írtad, h nem éri meg sz.ted 40-x ezernél többet költeni egy vga-ra : ) Erre írtam, hogy én anno 91 ezret kötlöttem.
Én nem szeretlek... :U

(#58) Dany007 válasza CsíkosMókus (#56) üzenetére


Dany007
veterán

Sok, de soha sem a játék a fő prioritás.
Általában a játékra optimalizált / összeállított gépek a legerősebbek. Ugye egy játékhoz általában kell egy jó cpu, vga, ram, alaplap. Ez sz.tem a minimum.
Namár most játékon kívül Photoshoppal dolgozok. Corellel. Adobe Premiere Pro-val elég gyakran. ArchiCaddel... stb (ugye PS CS4 már hardveres gyorsítást használ, vagyis szükséges egy jobb VGA hozzá)
Ez mind olyan program, ami elég rendesen eszi a gépet. És minél erősebb egy gép, ezek a progik annál gyorsabban dolgoznak.

Anno a régi gépem pl. Premier proban max 8,5 perces, közel 60klipből összerakott videót tudott megjeleníteni. Nagyobb méretet már egyszerűen nem volt képes lerenderelni. Így igen kellemetlen volt, hogy több részben kellett elkészítenem a videót, illetve utólag összevágni. Így nehézkes dolgozni. A mostani gépnél ilyen probléma már nincsen!
Plusz, úgy összeségében, az összes program jóval gyorsabb lesz, ha az ember egy jobb gépen használja, de ez teljesen logikus.

Szal, mielőtt szokásodhoz híven kötözködő balfaszságokat írogatsz inkább gondolkodj. Nem mindenki 'gamer buzi', és egy bika gépet másra is lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#59) CsíkosMókus válasza Dany007 (#57) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Nem egészen.
Manapság egy 4890 kaliberű kártya nem ér többet 45e-nél, akármilyen edition..
Ezt írtam. Legalábbis ez volt a cél..

(#60) CsíkosMókus válasza Dany007 (#58) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Nincs a homlokodra írva, hogy nem vagy gémerpistike. Pardon.

(#61) X Factor válasza Vistaboy (#48) üzenetére


X Factor
addikt

THX :R

Make things work

(#62) Chaser


Chaser
titán

Grat a géphez:) Én egy dolgon mosolyogtam, a házon. Nem tudom az árát, 20k körül lehet?
Mosolyogtató, hogy vga és táp beszerelés necces. Nem reklám, de árulok egy Aopen szerverházat, igaz nem csavarmentes, de az alaplaptálca az kihúzható, atomstabil ház ;] Azt hiszem bármekkora -akár3:)- vga belefér kényelmesen, és táppal sincs gond. Eddig 1 db értelmes ajánlatot kaptam rá, mikor 20k-ból megvan csilli-villi előlapi cuccokkal, egy festéssel, netán ventikkel ha kell vkinek, és legtöbben még is ezek a hiperszuper házakat veszik, amik max szépek, de használhatóságát soknak megkérdőjelezném.
Ilyen a házikóm belseje:

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) Billu válasza CsíkosMókus (#59) üzenetére


Billu
aktív tag

Köszönjük, Emese!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#64) CsíkosMókus válasza Billu (#63) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

nincs mit

(#65) Vistaboy válasza Chaser (#62) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja, én is azt hittem, hogy - a képeken látottak után - bele fog férni minden. A táppal tényleg sokat szenvedtem. Az a legnagyobb baj, hogy a merevítősín a ház mindkét oldalán végigfut, ha nem lett volna ott az egyik oldalán, akkor semmi gond nem lett volna.

A VGA már más kérdés. Maga a kártya szépen befér, ha a tetejére rakták volna a tápcsatikat, nem is lenne vele gond. De így már nem fért be, csak ha kiszereltem a vinyótartót. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#66) philoxenia válasza Dany007 (#51) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

150 ezerért csak alapszintű képet kapsz. Közepes képek drágábbak. ;] :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67) Chaser válasza Vistaboy (#65) üzenetére


Chaser
titán

Hát ez az, ha a tetejére rakták volna, de nem oda rakták:) Nekem egy 3850-em volt, ami már méretesebb darab, de akkor épp 1k-s compaq deskpro házat használtam, csicsa azon se volt, de a kártya mögött még vagy 8-10cm maradt üresen :)) Meg szabad kérdezni mennyi volt az a ház amit vettél?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) Vistaboy válasza Chaser (#67) üzenetére


Vistaboy
veterán

25K volt.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#69) Chaser válasza Vistaboy (#68) üzenetére


Chaser
titán

Hinnye' :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) Dany007 válasza philoxenia (#66) üzenetére


Dany007
veterán

Legalább te figyelsz :) Én meg... :W

(#71) Lewzke


Lewzke
őstag

Én sem vagyok az extrém tuning híve de az a véleményem , hogy ha megy gyári feszültségen nagyobb órajellel is egy adott cpu/vga/ram akkor miért ne használjam ki ?
Például vegyük a E7200-asom ; a 25%-os tuning VID fesz. mellett nem mondható világrekordnak de a különbség már érezhető egyes játékokban .Mondjuk az i7-ről nincsenek ismereteim .....
Gratulálok az új géphez !

(#72) Vistaboy válasza Lewzke (#71) üzenetére


Vistaboy
veterán

Értem, most már kipróbálgatom majd én is, hogy meddig egy el a cucc. Bár én csak a fogyasztás miatt aggódok, nem mindegy 100W plusz vagy mínusz. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#73) CsíkosMókus válasza Lewzke (#71) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Extrém tuning, cö.. :)
Évek óta megy 1.9V-on egy mobil Barton 2.6Ghz-en léggel, egy E2180 1.53V-al léggel 3.3Ghz-en, egy Q6600 1.6V-on 3.7Ghz-en léggel.. Sipítozott mindenki, hogy meg fognak halni, meg hogy nem lesz stabil..
24 órában futnak boinc számolással és egyetlen hibás csomag se készült még.
Ennek fényében mi számít extrémnek? A nitrogén?

Az I7-re leszek még kíváncsi.
3.5 körül el kéne mennie a 920-nak alapfeszen, nem?

[ Szerkesztve ]

(#74) Lewzke válasza CsíkosMókus (#73) üzenetére


Lewzke
őstag

Tudod nem mindenki olyan tökös mint te , van aki egész egyszerűen nem akar kockáztatni mivel nem ért annyira a túlhajtáshoz , ráadásul 100 ezreket költött rá .
Gondolom te is megdolgoztál érte , látom mégsem kíméled azokat processzorokat ....
1,6V 65nm - igen , azok nekem már extrém tuningnak számítanak . :R

[ Szerkesztve ]

(#75) dani3l


dani3l
őstag

A kommenteket olvasva tényleg nem értelek.. Hitelre gépet venni.. Én nagyjából egy éve raktam össze a gépem az sem volt olcsó, de inkább félreteszek mindíg egy keveset, és ha megvan, akkor megveszem, ezek a cuccok amúgy sem olcsók, hát még mellé a kamat.. Egyébként nekem is egy Q6600-am van, és igaz, hogy nem mai darab, azért nem olyan rossz. Viszont volt egy egész jó lapod, elég lett volna bele mondjuk egy Q9550, szerintem ugyan itt lettél volna teljesítményben, ha nem előrébb, főleg, ha nem is húzod. Azért ez az i7 téma még elég új, és véleményem szerint irreálisan drága, főleg a 920, az ugye a legkisebb a családból, azonkívül, hogy újabb architektúra, semmi többletet nem jelent mondjuk a már említett processzorhoz képest. Legalábbis ár/teljesítmény arányban biztosan nem. Azt sem mondom, hogy szénné kell égetni, de azért egy 400ezres gép szerintem már elbírna egy kicsit komolyabb hűtést is, és azzal akár komolyabb tuningot is, anélkül, hogy akármi baja is történne. Főleg egy ilyen videokártyához. Persze ezt mindenki maga dönti el, én sem értettem a tuninghoz, és nem nagyon mertem kísérletezni és most sem vagyok egy guru :) de pl itt PH-n sok a segítőkész ember, akiktől csak kérdezni kell, és persze ésszel nekiállni mindennek, akkor nem történhet baj.
Egyébként jó kis konfig, nekem főleg a videokari jön be, de az egész rendben van. Nem is azzal lenne gond, hanem ha arra nem igazán futja, hogy mondjuk hó elején kifizessem a csekkeket, mert még nem volt fizetés, akkor talán nem a 400ezres gép lenne az első szempont. Persze, gép az kell, és jó ha van, ezt nem vitatom, de azért ésszerű határokon belül. Bár sajnos ma Mon ilyen a helyzet.. :( Nem konkrétan a gépvásárlás, hanem úgy általában, a bérekhez képest elég sok a kiadás, például a kocsivásárlásnál is. De mondjuk ha tudom, hogy nincs pénzem megvenni, egy a6-ot, akkor nem fogok venni egy a6-ot, hanem veszek egy olcsóbbat. Bár ez nem teljesen jó hasonlat, mivel amíg egy gépet tudsz fejleszteni, addig egy suzukiból nem fogsz csinálni audit, de azért nagyjából talán látható a közös vonás a két dologban.

Persze ezt nem sértésnek, vagy ilyesminek szántam, hanem a véleményemet írtam le, de tényleg nem értem az ilyen dolgokat. Autót sem nagyon venné hitelre, inkább tegye félre az ember és vegye meg kicsit később (persze ha sürgősen kell, az más..), de azért az mégiscsak egy autó. Egy autó, ami évek múlva is autó lesz és nem sokat veszít az értékéből (itt nem szalonból kihozott autóra gondolok), amíg egy félmillás konfig durván egy év alatt a felét sem éri..

Mod.: bocsi, most látom kicsit hosszú lett.. :B

[ Szerkesztve ]

(#76) Vistaboy válasza dani3l (#75) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igazad van, de én nem banki hitelre vettem a gépet, ergo nem volt vészes a kamat. ;) És a törlesztőrészlet sem verdesi az egeket. Ráadásul ha néha elúszok anyagilag, egy-két hónapot ki tudok tolni mindenféle következmény nélkül, amit egy "normál" hitelnél már nem mondhatsz el.

Én is megpróbáltam már gyűjteni mindenre annak idején és most is - jó lenne egy LCD TV év végére, remélem a cafeteria-ból összejön -, de mindig az lett a vége, hogy mielőtt összejött volna pl. 20-30K, addigra mindig közbejött valami, és annyi is lett neki. Például legutóbb a kib@szott áfa-emelés miatt jöttek a különbözet-csekkek (Ilyesmivel igyekeznek, roh@djanak meg), úgyhogy ismét egy jó 10K-val többet kellett fizetni a megszokottnál.

Úgyhogy mostanában már nem is kezdek semmire sem gyűjteni, mert akkor tuti nem lesz meg soha.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#77) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Jóféle lett grat hozzá:)(utólag is:D)

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.