Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) aaa3


aaa3
csendes tag

hy!
van pár hsz-ni valóm, nagyon kíváncsi vok! :R

1, sztem olyan genius hangfal mellett az alaplapi hang is ugyanolyan jól szólt volna. (viszont az biztos h az x-fibe több feature van ami nagyon jó lehet játékokhoz úgyh nem szóltam :)

2, visszaolvastam a 2009-es topikodba, hogy miért nem tuningolsz, és légyszi ne vedd úgy h rá akarlak venni, csak kérdezem -

vannak bizonyos procik, mint az én első generációs phenomom, amit nem nagyon lehet 400-nál többet húzni csak feszültség emeléssel. viszont más, 45nm utáni intel procikban eszement beállítási rés van, kb 3x-os. na jó, legyen 2. és ha feszt nem emelsz, vagy ha feszt csökkentesz, akkor nem árthatsz a procidnak. egyszerűen fizikai képtelenség h bármi kockázattal járjon. így tehát a te i7-ednél megtehetnéd azt, hogy nem hogy emelsz, sőt gyári alá viszed a feszt ( = TÖBB élettartam, kevesebb "kopás"/rizikó, mint gyári ALAPállapotban, azta!!), és meg is kétszerezed a procid sebességét. ok, kicsit túlzok, de az arányok hasonlóak. nem kell érteni hozzá, csak egy amd-s k10stat-szerű progi inteles megfelelőjét (ha van) fölrakod a winben, nuku bios. kb az a szint, hogy "és csak egy gombot kellene benyomni rajta hogy levedd a limitet".

- tehát ha ez így van, akkor ennek fényében - (ez olyan, mintha egy 400LE-s motort, ami csak 700LE-nél törik, lefojtanának 35 lóerőre és úgy árulnák, "csak úgy") - mi a véleményed a tuningról? és ha továbbra sem szimpi, miért?

3, sztem megtehetted volna, a mem-mennyiséges érvelésedet olvasva (jövőkonzolgame), hogy most megveszel 2-t vagy 3at, és a negyedik modult 1 évvel később veszed hozzá. az előny, hogy addigra jóval olcsóbb lesz, és pont csak akkor kell majd, és így is az 5-ből 4 évet 16-al húzol majd le, addig meg 12 is elég lett volna. ha erre esetleg te is gondoltál, miért vetetted el? ha nem, utólag mit szólsz hozzá, csinálnád így?

4, az emberi szem még a 8bitesnél is kevesebbet lát csak, kb 6-ot, tehát ilyen monitor csak parasztvakítás, mint a cd-minőség-fölötti-forgalomba-hozott zenék! ezek a dolgok, a bőkezű felülmintavételezés, csak arra jók, hogy a szerkesztésnél (ill jövőbeli szerkesztésre, újrakódolásra való tekintetteli tárolásnál), a 20-adik vagy 2000-edik lépés után se szorszódjanak össze az elenyészően apró hibák, láthatóvá. a hdr-nek is ez a lényege, meg a 24/96 audiónak is. megjelenítésnél semmi értelme.

(utóirat: igazából azt már nem írtam hozzá, de 70°C alatt még az sem árt neki, ha felfeszeljük - esetleg 20 helyett 18 év (LOL...) lesz az élettartama -, csak ha valaki óvatos szeretne lenni akkor még szuperebb, ha nem ;)

[ Szerkesztve ]

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.