Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Apropó, tudja valaki hogy mi az a "Talajterhelési díj"? :F :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2) sztikac


sztikac
őstag

Szvsz. az ilyen felszólítások automatikusan generálódnak a biztosító rendszerében, nem pedig valamelyik ott dolgozó találta ki hogy most 64 Ft miatt fog szivatni :U Amúgy meg a határidő az határidő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) doc válasza Vistaboy (#1) üzenetére


doc
nagyúr

esetleg súlyadó :F ?
nemtom, én nem emlékszem hogy ilyet láttam volna a súlyadós csekkemen, de logika alapján más nem nagyon lehet...

[ Szerkesztve ]

(#4) róland


róland
veterán

Javaslaom beküldeni valamelyik kereskedelmi TV-hez.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5) luciferc


luciferc
őstag

Az önkormányzattól kaptad a levelet a gépjármű teljesítményadó befizetésének elmulasztása miatt?

(#6) lesaux


lesaux
veterán

Szüleim anno 1 forintos csekket kaptak valamiről. Édesapám írt egy udvarias levelet, hogy mivel két kiskorú gyermeke van, legalább a részletfizetést engedélyezzék. Jól rá is b@sztunk, mert kérelemnek vagy minek minősült, így 3000-4000 forintra meg is vágtak bennünket. Már persze az egy forinton felül.

[ Szerkesztve ]

(#7) Vistaboy válasza sztikac (#2) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igaz, csakhogy a főnökömet nem érdeklik az ilyesfélék. Ha 10.-én van fizetés, akkor nem fogja ideadni 3.-án, csak mert be kell fizetnem a csekkeket.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#8) Vistaboy válasza doc (#3) üzenetére


Vistaboy
veterán

Először én is arra gondoltam, mármint hogy egy fokkal cizelláltabb megfogalmazása lehet a súlyadónak. Mindegy, a lényeg hogy 0 Ft. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#9) Vistaboy válasza luciferc (#5) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem tudom hogy teljesítményadó-e? Olyant még nem is hallottam. Egyszerűen a kötelező biztosítást nem tudtam befizetni, asszem 6.-áig. És ez lett belőle. Pár napra rá már jött is a papír. Az ilyesmit nem felejtik el.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10) Vistaboy válasza lesaux (#6) üzenetére


Vistaboy
veterán

:DDD
Bocs, de ezen csak röhögni lehet (Mármint az emberi hülyeség kifogyhatatlan, de a pénzügyi dolgokban még ennél is több van). Sajnos ilyen ez a világ. :(

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11) mahatma válasza Vistaboy (#1) üzenetére


mahatma
aktív tag

Minden olyan szennyvízkibocsátó (háztartás) aki az ingatlana előtt műszakilag rendelkezésre álló közcsatornára nem köt rá köteles talajterhelési díjat fizetni.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#12) qestion válasza Vistaboy (#7) üzenetére


qestion
aktív tag

az előleg foglama ismeretlen a főnöknél?

a pálya

(#13) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Szerintem is egyszerűen arról van szó, amit sztikac írt: már régóta nem úgy működik a rendszer, hogy valaki nézegeti, hogy na ennek van hátraléka írjunk neki egy levelet, hanem egy gép generálja ezeket, az pedig nem figyeli, hogy most mennyi is a konkrét összeg. Egyszerűen ez a formalizmusa ennek a rendszernek, s mint minden formalizmus, ez se teljesen tökéletes, de az esetek nagy részében teljesen jól működik. Ez az a kivételes eset, amikor nem, de ezen kár fenn akadni, nem arról van szó, hogy most hú de szigorúan veszik azt a 64 Ft-ot :)

(#14) plömplöm


plömplöm
őstag

évekkel ezelőtt történt, hogy valami miatt (talán készülékvásárlás?) számlaköztes.időszakban jártam a pannonnál és rendeznem kellett a számlámat, kifizettem ott helyben. aztán egy hét sem telt el és kaptam egy számlát, amin időarányosan volt a maradék havibajom és valami jelentéktelen időtartamú trécselés, az egész szla valami néhányszáz forint volt, simán el is feledkeztem róla, mondtam magamnak hogy majd valami következő csekkel együtt fogok foglalkozni a dologgal. aztán egyszercsak jött egy sms, hogy rendezzem a tartozásomat mert híváskorlátozva leszek. bebaktattam egy pannonképviseletre hogy csókolom jöttem rendezni a pannon pénzügyi problémáit és adtam a csekket a pénztáros lánynak, az ránézett belenézett a gépbe (gondolom az adataim közé) és szélesen elmosolyodott, mondta hogy az automata rendszer "előnyei" :)

a hónapeleje/10-e problémára meg annyit tudok mondani, hogy tessék egy-két hónappal "magad előtt" járni anyagilag, ez így a hónapról-hónapra élés mintapéldája és szerintem egészségtelen

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#15) Vistaboy válasza mahatma (#11) üzenetére


Vistaboy
veterán

Aha. Akkor ez egyfajta csatornadíj? Akkor már csak azt nem értem hogy mi köze az autóhoz? Meg azt sem hogy egy társasházban általában ilyesmi nemigen szokott előfordulni. :F

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#16) Vistaboy válasza qestion (#12) üzenetére


Vistaboy
veterán

De, van előleg. Csakhogy ezt csak meghatározott időben (Általában fizu után két héttel) lehet kérni, és akkor sem biztos hogy kapunk.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17) Vistaboy válasza Cathfaern (#13) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, értem én. Csak elsőre olyannak tűnt. Meghát végülis nem halunk bele a 64 Ft-ba. :P

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#18) Vistaboy válasza plömplöm (#14) üzenetére


Vistaboy
veterán

"ez így a hónapról-hónapra élés mintapéldája és szerintem egészségtelen"

Ezt csak megerősíteni tudom, de tenni ellene nem sokat. Ennyi fizetésből nem futja két hónapra előre élni. Azért köszi a javaslatot.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#19) plömplöm válasza Vistaboy (#18) üzenetére


plömplöm
őstag

"Azért is kellett az eredeti Vista, mert idén mindenképpen be akartam köttetni az Internetet, és hát egy Genuine Windows-al csak jobban érzem Magamat. Hétvégén felmentem, kifizettem érte a ropogós 30.500 Ft.-ot."
"Elég az hozzá, megrendeltem a játékot a CD-Galaxis-ból. Másnap este hat óra felé hozta meg a srác, kemény 12.000 Ft.-ért."

vs

"Ennyi fizetésből nem futja két hónapra előre élni."

nekem sántít, de a Te dolgod és semmi közöm hozzá, ez tény :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#20) Cathfaern válasza Vistaboy (#18) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem több hónapról előre élésről van szó, Szerintem már azzal sokat javítanál a helyzeten, hogy ha amikor megkapod a fizetést, körülbelül tudod mennyibe kerülnek majd a számlák, azt félreteszed. S nem nyúlsz hozzá hó végéig, amikor is gond nélkül ki tudod fizetni őket. Ha belegondolsz, ezzel semmivel se lesz kevesebb pénzed, egyedül a váltást kell megoldani (azaz amikor fizetés megkapásakor fizeted ki a számlákat, de félre is raksz már a következő havira).

plömplöm:
Szerintem azért pont, hogy inkább dicsérni kéne, hogy hiába van ennyire pénz szűken, mégse warezol :U

[ Szerkesztve ]

(#21) Vistaboy válasza plömplöm (#19) üzenetére


Vistaboy
veterán

A Vistát Februárban vettem, és addig össze kellett spórolni az árát, az Obliviont pedig tavaly. Néha azért ki tudok spórolni ezt-azt. Amúgy a Vistát is úgy tudtam csak megvenni, hogy a haver egy hónappal kitolta a részletemet, amivel a gépet fizetem (Mielőtt a következő téma az lesz).

Nem sántít az, néha tudok egy-két dologra gyűjteni, de általában fizetés előttre nem sok marad.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#22) Vistaboy válasza Cathfaern (#20) üzenetére


Vistaboy
veterán

Először is köszi, amit tudok azt természetesen eredetiben veszem meg. :R

Az a baj ezzel, hogy amikor megkapom a fizetést, már az összes számla ott van. Mire mindent kifizetek, éppenhogy annyi marad, amennyiből a kaját és egyebeket meg tudjuk oldani jövő hónapig. (Most már nemsokára lejár a részletem, így amit eddig arra költöttem, félre tudom majd tenni). De nagyon nem reménykedek, ugyanis eddig összesen egyszer tudtam egy huszast megtakarítani, erre jött az éves villanyszámla, 16K. Ennyi. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23) plömplöm válasza Cathfaern (#20) üzenetére


plömplöm
őstag

nagyonnagyon off, de sztem a warez és a 30ezres vista és a 12ezres oblivion között van egy nagy lik. ha a legálisságról van szó akkor homexp tizenezrekért és oblivion a fellángolás után néhány hónappal feleannyiért.

#21: "a Vistát is úgy tudtam csak megvenni, hogy a haver egy hónappal kitolta a részletemet, amivel a gépet fizetem", még a gép is hitelre van. de a gép, az kell. autó is van, ha jól értettelek. ennyi nekem már felelőtlenség. de nem vagyunk egyformák, szerencsére, úgy unalmas lenne :)

de nem vagyok senkinek apja az apja helyett, szóval kussolok inkább :B

jja, off a négyzeten, nézted már kinagyítva ezt a :U szmályleet? az egyik szájacsücskében van egy kis fintor, mintha "egy picit" mást jelentene mint amire mindenki használja :)

és egy szerk is legyen: #22: jelents havonta villanyt és nem lesz meglepetés, ennyi

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#24) luciferc válasza Vistaboy (#9) üzenetére


luciferc
őstag

10000%, hogy nem kötelező biztosítás, az ugyanis nem adó, meg nem szerepel gépjármű adóval egy felszólításon. A kérdés tehát továbbra is az, hogy az önkormányzattól, vagy ki a túrótól kaptad a felszólítást? Borítékolom, hogy az önkormányzattól. Igazam van?

(#25) Vistaboy válasza luciferc (#24) üzenetére


Vistaboy
veterán

Bingó. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#26) Vistaboy válasza plömplöm (#23) üzenetére


Vistaboy
veterán

1. Az autó nem részletre van, már régen ki van fizetve (15 éves). Ezért nem értem az ilyen leveleket.
2. A gép az kell, ebben egyetértünk. Más ilyen irányú részletem nincsen. Sajnos egyben kifizetni meg nem tudom.
3. A villany havonta van fizetve. Csak évvégén jön egy plusz éves szintű díj, amit azon kívül használunk. Amúgy nekem is jobb lenne ha inkább havonta kellene egy 1500 Ft.-al többet fizetni, mint hogy egyszerre kelljen ennyit.

Mod: Azért vettem 30K-ért a Vistát, mert nekem Home Premium kellett, de mivel nem vagyok sznob, így elég volt az OEM. Az Oblivion-t pedig azóta már szarrá nyűttem, szóval nem csak fellángolás volt. És pl. a Bioshock is eredeti, és azzal is játszok még, pedig az az Oblivionhoz képest egy picit rosszabb (Összhatásban).

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#27) luciferc válasza Vistaboy (#25) üzenetére


luciferc
őstag

Akkor egy kisebb összeget (mondjuk 1Ft) teszek arra, hogy szeptember 15-ig kellett volna befizetned azt a bizonyos gépjárműadót, amiről viszont tavasz óta, tehát több mint 5 hónapja tudsz. Ugyanis az önkormányzatok a gépjárműadó kivetéséről a papírokat tavasszal küldik ki. Csak voltál oly kedves erről megfeledkezni. Vagyis szó sincs itt türelmetlen hivatalról meg hasonlókról. Tévedek?

(#28) Vistaboy válasza luciferc (#27) üzenetére


Vistaboy
veterán

Két csekket kaptam, egyiket befizettem akkor, amikor jött, a másiknak a határideje volt Szept. 6.-a. De ez egy kétszer 8K-s csekk volt, 8K pedig már hó végén nincsen legtöbbször, ha van is, inkább első a kaja. Csak most már be kellett fizetni, így fizettem be, de mivel szokás szerint már nem volt ennyi pénz rá, csak fizetéskor tudtam. Betudhatjuk ezt az én hibámnak is, nem hibáztatok én senkit sem miatta, csak érdekesnek tartom hogy 64 Ft miatt képesek ilyen mértékű lépéseket tenni. Meg fenyegetőzni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#29) luciferc válasza Vistaboy (#28) üzenetére


luciferc
őstag

Mivel a 8K-ról szóló második csekket is megkaptad már tavasszal, így szépen előre félre kellett volna tenned (akár apránként is) a pénzt. Ez egyértelműen a te feledékenységed/felelőtlenséged.
A fenyegetőzést pedig tudd be a szabvány levélnek, nem fognak a kis összeggel tartozóknak más levelet írni. A 64Ft-ért meg azért szóltak, mert nincs annyi eszük, hogy úgy írassák meg a programot, hogy mondjuk 300Ft alatti tartozásnál ne szóljon, azt tekintse töröltnek, hiszen többe kerül a levelezés, mint az összeg maga.

(#30) deMarco válasza Vistaboy (#28) üzenetére


deMarco
tag

Csak vigyázz, január 1-re már ne legyen tartozásod, még 64 Ft sem, különben repkednek az ezresek. Én tavaj késtem az adóbevallással, ezért megbüntettek, kifzettem, aztán valahonnan lett 2000 ft késedelmi díjam. Ebből 72k -lett (gondolta a fene, hogy a büntetésen felül még lesz valami...) jan. 1-től, mondva, hogy a tavaji késedelmi díj nem lett befizetve (mellesleg megjegyzem, amiről semmilyen értesítést nem kaptam.)

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.