Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szunyika


szunyika
tag

kár lenne, nem tudom mennyi kijárattal járult hozzá, de mindenképpen kár lenne érte :(

(#2) BlackPriest


BlackPriest
őstag

érdekes dolog ez. ha a kis ember nem érezné úgy (sokszor jogosan), hogy megfigyelik(sokszor jogtalanul), akkor meg sem fordulna ilyen rendszer használata a fejében. :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#3) alevan válasza BlackPriest (#2) üzenetére


alevan
őstag

Ha nagyon akarod, a TOR hálózatot is meg tudod figyelni (csak elég kijárattal kell rendelkezz). Szerintem a TOR-t elsősorban a cenzúra kijátszására használják világszerte (pl. Irán, Kína, Kuba). Illetve nem legális árúk árusítására (de erre mindig van módszer).

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) zdanee


zdanee
őstag

Semmi gond, lehet majd használni a TOR-t a könyvtárban, csak minden sarokban lesz egy kamera, hogy lássa, ki használja és mire. A saját biztonságuk érdekében.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#5) Apollyon válasza BlackPriest (#2) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazából már mindenkinek gőzerővel ezt kellene használnia, még akkor is ha csak elolvas egy hardver hírt, vagy youtuberól meghallgat egy zenét. Nem szabadott volna soha engedni hogy idáig fajuljon a helyzet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) alevan válasza Apollyon (#5) üzenetére


alevan
őstag

Anno amikor a 3DS után kutakodtam a neten, a facebookon szörfözve vettem észre egy akciós 3DS modelt emag-on. Utánna néztem, ténleg nagyon jó árban volt, meg is vettem. Szóval ez a mindenki tud mindent rólam működik.

Természetesen az adblock-ot visszakapcsoltam (akkor is csak azért volt kikapcsolva, mert az egyik oldal szétesett miatta és úgy maradt), de nem ez a lényeg. :D

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) schawo válasza zdanee (#4) üzenetére


schawo
titán

Gyakorlatilag gyorsítják a Tor hálózatot. Exit node-okat üzemeltetnek, azt a kamera nem veszi. A felhasználó fizikailag nincs jelen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) ngabor2 válasza BlackPriest (#2) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ezt a másik irányból is meg lehet közelíteni. Ha a hatalom nem gondolná úgy, hogy egyeseket maguk ellen hangoltak, akkor a lakosság (köztük a saját véleménnyel rendelkezők) részéről nem merülne fel a Tor iránt az igény.

(#9) pászka


pászka
aktív tag

Igazából mindenkinek ajánlom a Citizenfour című filmet, egyáltalán nem a bűnözésről van szó hanem arról hogy pl titeket is meg tudjanak bármikor és bárhol figyelni.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#10) big-J


big-J
őstag

Elvileg azóta már újra vissza rakták.

[link]

(#11) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szóval pár napra lezárták, majd újranyitották?
ennyi időbe került felrakni az nsa embereinek a keyloggereket a gépekre?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) -szp- válasza big-J (#10) üzenetére


-szp-
aktív tag

Igen, a frissítésben mi is megírtuk koraeste

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#13) Apollyon válasza bambano (#11) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azaz a szokásos windows frissítés vett ennyi időt igénybe ;]

Egyébként viccet félretéve, milyen operációs rendszer van telepítve a gépekre? Mert ha osx, vagy bármilyen windóz, akkor az egészet megette a penész!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) Kékes525 válasza alevan (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

Tudomásom szerint ezt akkor lehet legkönnyebben, ha a JavaScript nincs tiltva. A Tor böngészőben pedig alapértelmezésben a NoScript ki van kapcsolva, amit nem értek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15) anulu válasza Apollyon (#13) üzenetére


anulu
félisten

igen, mert az amerikai szekhelyu cegekre (Canonical, Red Hat) nem vonatkoznak az ottani torvenyek, es mindenki sajat maga nezi at a kodot es forgatja a teljes rendszert, nem pre-built installert huz le. a hamis biztonsagerzetnel szerintem nincs rosszabb. ahogy annal sem, ha valaki tenyleg torhetetlennek gondolja a Tor-t.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) 8th válasza Apollyon (#5) üzenetére


8th
addikt

Egyetértek.

(#17) alevan válasza Kékes525 (#14) üzenetére


alevan
őstag

Mert ha te pl. Kínában akarsz neadjisten cenzúra nélkül twitterezni, a javascript odabasz. Aki meg a követhetetlenséget kívánja, az kikapcsolja önmaga.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#18) Apollyon válasza anulu (#15) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha már mindenképpen internetezünk, akkor a legkisebb kockázat elvével élve mindent meg kell tenni a biztonság érdekében.
A canonical rossz példa (a linuxok apple-je), red hat-et meg otthon (meg könyvtárban) senki nem fog használni, de ha használna is, még mindig 1000x megbízhatóbb mint a redmondi kémszoftver. Sajnáljuk, ez van.

Egyébként ms-re is vonatkoznak a törvények, de mégis magasról tesz rá, szóval erről meg ennyit :)

A Tor-t meg fel lehet törni igen, de az sem két perc, a használata meg nem kerül sem pénzbe, sem plusz energiába :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) Kékes525 válasza alevan (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

Éppen ezért kellene a NoScriptet alapértelmezésként bekapcsolni, hogy tíltsa a scriptet. A TOR böngésző feladata az anonimitás. Ez pedig Script nélkül könnyebb, biztosabb elérni, mint a script engedélyezéssel, ahogyan az alapértelmezésben most van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) schawo válasza anulu (#15) üzenetére


schawo
titán

Tails

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) Kékes525 válasza schawo (#20) üzenetére


Kékes525
félisten

Erről jut eszembe. Erősen el van hanyagolva a topik: Tails, egy új anonimitást biztosító Debián alapú Linux disztribúció

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) szunyika


szunyika
tag

én alapvetően arra használom a TOR hálózatot, hogy olyan helyeken ahol a lekérdezések számát IP-hez kötik... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.