Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nexwo


nexwo
őstag

Ha ezáltal olcsóbb akkor biztos be jön, de ha ez egy olyan trükk mint az apple és a töltő.... Nem is értem, ki nem vágyik arra hogy többet fizessen, vagy havi díjas legyen a hardver.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#2) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Ennek maximum akkor lenne ertelme ha tenyleg szabadon konfiguralhato lenne a HW az SW altal. De ehhez kellene egy olyan muktifunkcios homogen tranzisztor amit barmive felkonfiguralhatnanak, es ebbol allna a cpu 80%-a. De ugy nem fog menni hogy legyartanak egy hatalmas chipet elvarjak a vasarloktol a teljes ar kifizeteset + az okosito Sw-t is.

Arrol nem is beszelve hogy ez nem frissites hanem csak korlatozas feloldas. A frissites az lenne ha egy a chip gyartasakor meg nem betervezett funkciot adnanak hozza.

[ Szerkesztve ]

(#3) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tehát gyártanak egy drága processzor magot, amiben van minden, pl. avx-512.

Jól hangzik, hogy szoftveresen letiltják a nem kellő részeket és akkor olcsóbban lehet majd Xeont venni... De ez helyett szerintem az lesz, hogy nem lesz olcsóbb (legalább is érdemben nem) a proci, viszont jó kis felár lesz az extrákon... --> ezúttal is bukta lesz a koncepció.

Lacccca87: az FPGA-k ezt csinálják, de drágák és nem erre valók.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) buherton válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


buherton
őstag

Nem azon van a hangsúly, hogy bármit fog tudni SW-esen frissíteni, hanem azon hogy a customer többet fog fizetni ugyanazért.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5) Gargouille


Gargouille
őstag

Üzleti szempontból teljesen értem a koncepciót, felhasználói oldalról meg elég visszataszítónak tartom. Egyrészt nem hiszem, hogy ettől olcsóbb lenne a CPU, szerintem inkább ugyanannyiba fog kerülni mint eddig + még fizess rá, ha tényleg használni is szeretnéd, vagyis lényegében ez egy bújtatott áremelésnek tűnik inkább.

Másik oldalról pedig - lehet ezzel egyedül vagyok - engem eléggé bosszant, amikor megvásárolok valamit és utána még fizessek érte további havidíjat, licenceket stb. ha használni akarom az adott eszköz képességeit. Legalábbis egy CPU esetében ezt eléggé gáznak tartom, de mondjuk ugyanígy a szervereknél is az iLO meg iDRAC portok esetében is.

Harmadrészt pedig ha rákapnak erre és a teljes proci kínálatban megjelenik ez a megoldás, akkor ennek is meglesz a feketepiaca, jönnek majd a különböző "korlátozás feloldó" crack-ek, meg a már eleve fertőzött CPU-k a másodlagos piacon (már amennyiben nem csak egy funkció feloldása lesz lehetséges, hanem a kód módosítása is).

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#6) Viktor77 válasza nexwo (#1) üzenetére


Viktor77
titán

(#7) gliskard


gliskard
senior tag

Ez azért nem teljesen új, Power6-tól már volt az IBM-nél is. Bár szerintem a mainframe kicsit más mint ahol a Xenon focizik. pl az AS400-asokat nem fogják olyan gyorsan cserélgetni, de azért jogos elvárás a teljesítmény bővítése – ha pl. a bank/biztosító ügyfélállománya vagy tranzakció szám növekedése ezt szükségessé teszi. Persze itt azért a SW licensz is általában vagy cpu számhoz vagy maghoz kötött.

(#8) arty válasza Gargouille (#5) üzenetére


arty
veterán

én abban reménykedek, hogy cpu-t téglásító kártevő lesz és aki ilyen xeonok mellett dönt, rendesem megszívja és egy életre megtanuljuk, hogy EZT NE (lol, mintha lenne választása a vevőnek.... intel beteszi a cpu-ba, a szervergyártó meg nem készít amd-s alternatívát és készen is vagyunk, lehet "dönteni". egyszerűen az amd nem elég nagy/erős ahoz, hogy valódi alternativaként megjelenve valóban lemérhető legyen egy ilyen döntés üzleti hatása...)

az meg borítékolható, hogy nem lesz olcsóbb sehol semmi (esetleg eleinte, mutatóba pár széria, de az intel nem szeretetszolgálat, lássuk már mire megy ki a játék....fizess, fizess, fizess.)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9) gliskard


gliskard
senior tag

Egy kis-közép vállalat esetében akik 10-50 servert üzemeltetnek talán megfontolandó a hw csere vagy extra hw beiktatása nélküli teljesítmény növelés és így kitolható az aktuális szerver állomány üzemideje, ráadásul induláskor kicsit olcsóbb lesz. Bár ez nem tudom, mekkora előnyt jelent összességében.

(#10) Busterftw válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Max annyi elonye lehet logisztikai szempontbol, hogy lesz "egy" Xeon az adott generacioban amit gyartani kell es szoftverekkel lehetne "butitani", de koltsegek szempontjabol szerintem nem eri meg.

(#11) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

nincs uj a nap alatt, a feloldhato teljesitmenyt mar lattuk AMD oldalon az Athlonbol Phenomot varazsolo unlockolhato magok illetve cache kepeben :D
oke "'nem volt szandekos'" nem is kertek erte plusz dijat.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12) MasterDeeJay

Szervereknél / üzleti vonalon rendben van, ott az üzemeltetés miatt egyszerűbb lenne szoftveresen befolyásolni (már ha nem ad extra támadási felületet) mint leállítani a szervert egy karbantartásra több órára. Meg persze kezdetben elég egy kicsi teljesítmény aztán ahogy nőnek az igyények lehet lépni felfelé.
Asztali gépnél és egyszerű usernél biztos népfelháborodás lenne belőle hogy ott van a tudás a prociban csak le van tiltva. Elméletben minden eddigi proci hackelhető volt nagyobbra, nyilván az adott fizikai mag tudásáig. Csak hát senki nem tudta feltörni. (leszámítva a régi atomoknál a komplett mikrokódot és v3-as xeonokat ahol all core hack működött)
Ha teljesen jó a kihozatal akkor gyakorlatilag ésszerű dolog.
AXV512 hát van olyan ami használja? (nekem a prociban van kettő egység is magonként de nem találtam progit aminél számítana is valamit)
Bár nyilván TDP is beleszól a dolgokba, HT/AVX zabál rendesen. Azt nem tudom elképzelni hogy túl nagy léptékekben lenne unlockolható. Tehát egy Xeon Bronze-ból nem hiszem hogy Platinumot lehetne majd varázsolni de osztályokon belül még ésszerű lenne. Bár milyen jó lenne olcsó ES Bronze procit aliról húszezerért aztán Platinummá hackelni. :DDD
Tényleg igen sok termék van már szerver oldalon, ráférne az egyszerűsítés.

hokuszpk
Igen de ott inkább azért volt mert nagyobb igény volt a kisebb kategóriára és olcsóbb volt eladni a nagyobbakat tiltogatva. Habár volt azért pár % ami nem volt stabil unlocked, de a nagyja tényleg ment (5000+-os x2 deneb maggal :DDD az fincsi volt)
LGA2011v3 Xeonoknál is megy hasonló csak ott az all core turbó hackelhető max órajelre. Elég nagy teljesítményt ad pluszban miközben alul is lehet feszelni. Azért egy 18 magos 2686v3 3,5ghz-re unlockolva szépen tud menni mai viszonylatban is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#14) jerry311


jerry311
nagyúr

A lényeg, hogy 1 CPU-ért több pénzt akarnak, lehetőleg előfizetéses keretek közt, hogy állandóan dőljön a lé.

(#15) #16939776


#16939776
törölt tag

Lényeg az, hogy vedd meg, és ha már magunkhoz kötöttünk, szabadon választhatsz a funkciók/extrák között.
Üzenete: a szolgáltatás és a testreszabhatóság fontosabb mint a hardver.
Ezzel szerintem el akarják elterelni a figyelmet, valamiről, na de miről?!. :)

Mint a kapszulás kávégép biznisz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) dokanin


dokanin
aktív tag

Ez elég fura iránynak tűnik, mert így kb csak a hibátlan procikat tudnák eladni, még akkor is ha az ügyfél végül nem kér semmi extrát belőle.
Másrészről nem tartom túl reálisnak, hogy egy megvásárolt szerveren időközben merül fel az igény, hogy mégiscsak kéne AVX512.

(#17) M@cika válasza hokuszpk (#11) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, csak az Intel pontosan az ellenkezőjét csinálja. Mondjuk ez nem lep meg.

Nasit a kis fehér medvének!

(#18) Kristof93


Kristof93
senior tag

Kíváncsian várom, hogy mikor tudok majd egy igp-t vagy pár utasításkészletet/magot lekalózkodni.

(#19) gliskard válasza dokanin (#16) üzenetére


gliskard
senior tag

ez akár egy drága piackutatás is lehet. 1-3 évig nyomják és kiderül melyik piaci szegmensnek mire van szüksége :D

(#20) nubreed


nubreed
veterán

Ez semmi másról nem szól mint a profit maximalizálásról. Amit persze az Inntel szempontjából megértek. Újra meg fog bukni a koncepció.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#21) sh4d0w válasza gliskard (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ne keverjük a mainframe-et az AS/400-zal, nem egy pályán fociznak.

https://www.coreinfinity.tech

(#22) Picco


Picco
addikt

elofizus cpu...ujabb "remek innovacio" :DDD
inkabb a cpu teljesitmenyet kene reszelgetni es akkor a fogyasztasrol nem is beszeltem :(((

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#23) Rive


Rive
veterán

A "szoftveresen frissíthető CPU" helyett érdemesebb lenne inkább valahogy a letiltott, de szoftveresen engedélyezhető extra funkcionalitást hangsúlyozni, mer' a végén még úgy érti az egyszeri felhasználó, hogy tényleg frissül valami.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#24) Reggie0 válasza Rive (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Pontosan. A cim elolvasasakor en is arra gondoltam, hogy ujra feltalaljak az FPGA-t, vagy mi. Aztan kiderult, hogy par fuse bitrol van szo :)

(#25) Semplar


Semplar
őstag

Kiváló ötlet, nyersanyag van bőven! Ja nem...

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#26) #90088192 válasza Semplar (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

Persze hogy van bőven, rengeteg szabad bit áll rendelkezésre. :DDD

(#27) gliskard válasza sh4d0w (#21) üzenetére


gliskard
senior tag

jogos. szarul fogalmaztam.
arra gondoltam, hogy xenon egész más pályán játszik mint egy mainframe (pl z series) de még az AS/400 is nagyon más.

(#28) gliskard válasza Rive (#23) üzenetére


gliskard
senior tag

vagy szimlpán használni a 'capacity on demand' megnevezést.

(#29) nexwo válasza gliskard (#27) üzenetére


nexwo
őstag

Hát a xenon az fizikailag is más pályán játszik mint egy szilárd test, hisz az gáz ;] (én is mindig elírom)
Na de a Xeon az más tészta :D meglepődtem, hogy az i3 proci is rendelkezik ECC-vel és nagyon hasonlít (I3 9100) a Xeon 2224G-re és alkalmazzák szerver fronton. Remélem amikor kitalálják az extra fizetős Xeon procikat, az i3-at nem húzzák bele (i3-as szerver gépem van).

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#30) joey04


joey04
titán

szemét intel! bezzeg az amd!4

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Yeffy válasza Viktor77 (#6) üzenetére


Yeffy
veterán

omg

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32) Picco válasza Yeffy (#31) üzenetére


Picco
addikt

"Viszont, hogy ezt használhassa az, aki már kifizette az autót, évente 489 eurót (176 ezer forint) lesz kénytelen fizetni a Mercedesnek érte, máskülönben meg kell, hogy elégedjen a 4,5 fokos fordulattal." :Y :Y :Y

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#33) opr válasza Picco (#32) üzenetére


opr
veterán

Szvsz meg is erdemli az osszes hulye, aki megveszi.
Multimedia, zene streaming, akarmi okosfunkcio elofizuval jon a kocsihoz: Vegulis OK, legyen, ez ilyen.
Barmi olyan, ami konkretan biztonsagi es/vagy kezelhetosegi kerdes, konkretan a normal vezetest/hasznalatot befolyasolja: Elmehetnek a picsaba, remelem rajuk rohad az osszes fos.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34) fatpingvin válasza Rive (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

ugyanez jutott nekem is eszembe. ez így félrevezető.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35) nexwo válasza fatpingvin (#34) üzenetére


nexwo
őstag

Én is azt hittem (ne ítéld a könyvet a borítójáról a cikket a címéről :DDD ), hogy végre visszatérnek valamilyen rendszeres frissítésre a sok biztonsági hiba miatt.
Na és ekkor mi van ha fizetnek egy funkcióért amiről kiderül hogy biztonsági rést ad? ;]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#36) Yeffy válasza Picco (#32) üzenetére


Yeffy
veterán

beteg.

opr: +1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37) Gargouille válasza Picco (#32) üzenetére


Gargouille
őstag

Tavaly vettünk új mosógépet és pont azzal poénkodtam az asszonynak, hogy lassan már ez is olyan lesz, hogy külön licencet kell venni a kímélő mosás programhoz, meg ha akarsz öblítőt tölteni bele... na erre a Mercedesnél már meg is lépték. Csak az ugrik be, hogy:

- Ez komoly?
- Igen, az.
- Jó mert viccnek kicsit erős volna...

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39) arn


arn
félisten

Szoval az intel legyartja a fullos procit, majd eladja olcsobban… sok eszre vall.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) opr válasza arn (#39) üzenetére


opr
veterán

Aha. Arra varhatsz. :D
Eladja ugyanannyiert (vagy maximum nagyon minimalisan olcsobban), aztan fizethetsz meg extrat, ha hasznalni is szeretned. En ezt a forgatokonyvet tartom valoszinubbnek.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#41) nubreed válasza arn (#39) üzenetére


nubreed
veterán

Ne aggódj, az Intel majd úgy alakítja az árakat, hogy nekik biztos jó legyen, akkor is ha a vevő csak az "alap" cpu-t veszi meg, szoftver frissítési opció nélkül.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#42) arn válasza opr (#40) üzenetére


arn
félisten

Konkurencia mellett nehez lesz

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) opr válasza arn (#42) üzenetére


opr
veterán

Ugy legyen.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44) zsintai1987 válasza nubreed (#41) üzenetére


zsintai1987
tag

Ó még sosem láttunk 5%+ erőt beárazni 140 ezer forintocskára.... Ja de :))

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#45) gliskard


gliskard
senior tag

kicsit tovább gondolva a dolgot talán még sem olyan nagy baromság...

Eddig egy CPU család részben a kihozatal alapján került meghatározásra (sebesség, core szám, stb.) ebben az esetben a gazdaságosság az differenciálást kikényszerítő tényező (a kihozatal alapján).

Ha az Intel is elindul az AMD-hez hasonló modulári irányba, akkor elméletben egyszerűbb a magok ki/be kapcsolása és valószínűleg jobb is a kihozatal a kisebb méret miatt.
Igy is lesz differenciálás, de lényegesen nagyobb különbségekkel és ennek lesznek logisztikai előnyei is.

OEM oldalon szintén a gyártás és a logisztika egyszerűsödik, mert egy-egy szerver széria hw szinten azonos, a végleges teljesítmény a licensztől függ.

Vásárló oldalon egy kisebb szerver park esetében is könnyítés lehet, ha ugyan azt veszik és max ha kezd elfogyni a teljesítmény, akkor vesznek hozzá licenszet is. Nap végén ez ugyan úgy üzem szintű költség amit ki kell gazdálkodni. Ráadásul sok esetben jobban szeretik a havi költségeket mint az egyszeri nagyot, még akkor is amikor a végén többe kerül a havi költség összesítve.

(#46) Joci10 válasza gliskard (#45) üzenetére


Joci10
őstag

Ahogy a hírben olvasni, nem a teljesítményt állítják vele, hanem egyéb tulajdonságokat, képességeket (AVX-512 ismeret, cache, ...). Egyedül talán a HT lehet a teljesítményre érzékelhető hatással, de az sem olyan, hogy 'a határnál bekapcsolok pár extra magot, aztán minden tökéletes lesz'. Vagyis a felhasználó nem igazán fogja tudni befolyásolni a teljesítmény mértékét, hiszen vagy a HT nélküli teljesítményt kapja, vagy a (biztonsági okokból gyengített) HT-st. Tehát az általad felvetett moduláris felépítésű, egyenként ki-bekapcsolható magos, felhasználó által a teljesítményt saját maga által meghatározható mód egyelőre csak álom. A jelenlegi valóság sokkal szürkébb, és csak kérdőjelesen használható. Szerintem.

(#47) emelhu válasza joey04 (#30) üzenetére


emelhu
aktív tag

"szemét intel! bezzeg az amd!"

Azért egy kis verseny nem árt :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.