Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Byk01


Byk01
senior tag

Azért a Sigmát hibáztatni egy ilyen hibáért akkor, amikor már nem is forgalmazott objektívek is érintettek, kicsit erősnek tűnik.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#2) #65675776 válasza Byk01 (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

A K elég régi bajonett, elég régen meghatározott távolságokkal. Ponthogy a Pentax nézte semmibe a saját szabványát. Gondolom így próbálja ellehetetleníteni a 3rd party-kat.

(#3) Byk01 válasza #65675776 (#2) üzenetére


Byk01
senior tag

Ahogy elnézem az oldalnézeti képet, inkább olyasminek néz ki, ami már nem a szabványok által lefedett részhez tartozik. A Váz bajonettfoglalatán túlnyúló él - aminek az átmérője, gondolom objektívenként eltérő lehet már - okozza a problémát.
A Pentax nyilván csak a saját objektívjeit vette figyelembe a tervezésnél, de nem hiszem, hogy egy FF gépen ilyen szűk íveket kell alkalmazni. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy kitolásból csinálták volna.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

A design kicsit megcsuszott azon a reszen.

(#5) #65675776 válasza Byk01 (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Évtizedekre visszamenően minden vázra jók ezek az obik, csak a legújabbra nem. Nyilván a Sigma megnézte, hogy hol mennyi hely van egy K-s vázon. Nem értem a Pentax miért nem volt képes ehhez alkalmazkodni.

(#6) rottenbull válasza Byk01 (#1) üzenetére


rottenbull
senior tag

Biztos jo arc akar lenni a ceg, hogy ne verjek a nyalukat nehanyan online.

(#7) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Én csak 2 dolgot nem értek :

Mi az a "prizmaház kiugrója " és funkcionálisan miért nem károsítja a vázat, ha apró forgácsok potyognak a tüköraknába? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8) faki_ válasza Mercutio_ (#7) üzenetére


faki_
senior tag

(#9) fi:zi'k válasza Byk01 (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bár a Ricoh/Pentax helyzete védhető azzal, hogy a saját optikáik gond nélkül használhatóak és nyilván számukra ez az elsődleges. A Sigmának, mint harmadik félnek pedig igazodnia kell.
Hibáztatás szerintem nincs, max a felhasználók részéről lehet hümmögés és pont ezért orvosolja a dolgot a Sigma.

(#2) daa-raa
Valószínűtlen, a Tamron-Tokina párossal pl igen jó viszonyt ápolnak.

(#3) Byk01
+1, +1 és +1 :D
Érthetetlen számomra is, hogy miért van ennyire kicentizve azaz ív amúgy is.

(#5) daa-raa
Korábban asszem pl a K30 esetén is volt hasonló probléma.
A Ricoh/Pentax meg nyilván csak a saját igényeit vette figyelembe tervezéskor.

(#7) Mercutio_
Az "alatt" kimaradt. :D Igaz, írhattam volna azt is, hogy a bajonett fölött, de nem gondoltam volna, hogy a képek mellett ez bárkinek is problémát okozna. Nálad meg pláne nem értem. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10) #65675776 válasza fi:zi'k (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Előtte meg évtizedeken keresztül eggyel sem, ahogy a régi vázakon sincs baj. Egyébként maga a Pentax is tudja, hogy nagyon szűkre szabták a helyet, máskülönben nem lenne ott az a bemarás gyárilag a prizmaházon.

A Sigma ahhoz igazodik, amiről tud, ez pedig a régi vázak. A Pentax meg jobban tette volna ha rendesen specifikálja a szabad helyeket. Emellett régi obikkal is előfordul, azok meg jóval azelőtt forgalomban voltak, hogy egyáltalán lekezdte a K1-et tervezni a Pentax. Simán le sem sz@rták a többieket. És a felhasználókat sem.

(#11) Mercutio_ válasza fi:zi'k (#9) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meg a "része" is, úgy kerekebb lenne a mondat.

Mobilról néztem, valszeg ezért nem jött át mit kellene látni a cikkbeli képen :R

daa-raa: A Sigma robusztusabb kialakítása szerintem nem az eladások szempontjából kis szegmenst jelentő Pentax vázak figyelembevételével készült, szimplán csak eddig arra is gond nélkül felment. Bár tény, hogy a felsorolt Sigma obik elég szép tartományt lefednek és ha FF-re tervezetek komoly segítséget jelentenek a Pentaxnak míg nem hoznak ki elég FF obit így illett volna figyelembe venniük a tervezésnél.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12) ukornel


ukornel
aktív tag

Régebben úgy hírlett, hogy a Sigma nagy ívben tesz arra, hogy szabályosan megvásárolja az érintett bajonettszabványokat, ezért nála valamivel gyakrabban kellett javítani inkompatibilitási problémákat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.