Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troviko


troviko
senior tag

Baromi ciki...

https://www.oldtech.hu/

(#2) bszunyoghy


bszunyoghy
csendes tag

Nincs is a Tablethez töltő csomagolva.

Közben azért megértettem, külön kell azt megvenni-megrendelni, aki utazgat a nagyvilágban annak szüksége lehet rá.

[ Szerkesztve ]

(#3) twollah1976


twollah1976
őstag

Nem lenne egyszerubb szabvanyositani a konnektort es eggyel kevesebb gondja lenne az emberiseg jelentos hanyadanak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) b.


b.
félisten

ha jól értelmezem , ez a szabvány átalakító EU verziója.Kb 2 € egy bármilyen átalakító ennél jobb minőségben, Mediában, vagy bárhol. Ezért biztos nem küldeném vissza.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) DraXoN válasza twollah1976 (#3) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

És kinek a szabványát vegyék át? :) ...
szívjál vele, hogy mindenen cserélheted le, vagy adapter kell a "régi" holmik mellé? .. vagy szívjanak mondjuk az amcsik? ausztrálok?

tudom már.. csináljanak egy új közöset, hagy szívjon mindenki :D

..bár olyan egyszerű lenne, hogy mindenhol egyforma a forma holnaptól (és az is egyforma ami kijön belőle).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6) vicze válasza bszunyoghy (#2) üzenetére


vicze
félisten

Az új tablethez nincsen, a régihez van, 2éves probléma.

(#4) b.: Semmit nem kell sehova küldeni. Regisztrálsz és küldenek egyet, se sorozatszám se semmi nem kell, csak a címed megadott és küldik.

[ Szerkesztve ]

(#7) Zeratul


Zeratul
addikt

Ahogy elnézem ezeket a dugvillákat, a UK verziónak a robosztussága miatt még lenne is létjogosultsága, de a jenki, ázsiai, ausztrál verziókat elnézve csak a user szívatásának alapos gyanúja áll fent.

(#8) Hiftu


Hiftu
senior tag

Új távlatok nyíltak a vásárló béta teszternek használásában. Azért az ilyen érintésvédelmi dolgokat komolyabban kellene venni.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#9) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Az előző tablet visszahívást még megértem, de ezt már feleslegesnek érzem.
Elég stabilnak tűnik a csatlakozás, talán néhány tized miliméter mozgása van.
El nem tudom képzelni, hogyan lehet ezt eltörni. Kb. annyi az esélye, mint bármelyik másik terméknél.
Mindenesetre dicséretes, hogy cserélik.

Itt miért kéri, hogy válasszak valamit, nem akarok rendelni semmit sem?

(#10) vicze válasza FLATRONW (#9) üzenetére


vicze
félisten

Azt kell kiválaszd melyiket birtoklod, és hány darabot belőle.

(#11) UnknownNoob válasza DraXoN (#5) üzenetére


UnknownNoob
tag

Lenne egy új nemzetközi. Pár évtizedig a gyártók a nemzetközit és a helyit is beleraknák a dobozba. Új konnektorokat már az új szabvánnyal készítenék mindenhol, ezért egy idő múlva a helyi dugókat el lehetne felejteni.

Inkább arról van szó, hogy minek. Hogy nyerészkednének ezen a multik? Nincs motiváció az egységesítéshez.

(#12) Raymond válasza Zeratul (#7) üzenetére


Raymond
félisten

A UK dugo egyertelmuen a legjobb/legrobusztosabb az osszes kozul. A fali konektor kozul pedig a kinai a legjobb, mert mostanaban ilyen kombinaltat epitenek amibe gyakorlatilag barmit bedughatsz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) vicze válasza UnknownNoob (#11) üzenetére


vicze
félisten

A konnektorok 6milliárd embernél varázscsapásra cserélődnének ugye. :U
Arról nem is beszélve, hogy a képen csak kisfeszültségű csatlakozók vannak, a nagyfeszültségű sok helyen(EU-ban is) más. Konkrétan 32 különböző típus van, van pár ami kompatibilis egymással, de a többség nem. Arról nem is beszélve, hogy bizonyos dolgok miatt a UK-t a legcélszerűbb használni, de azt a hulladék kialakítást senkinek se kívánom.

(#14) UnknownNoob válasza vicze (#13) üzenetére


UnknownNoob
tag

"A konnektorok 6milliárd embernél varázscsapásra cserélődnének ugye."

Nem fogom megint leírni. Olvasd el újra amit írtam.

(#15) vicze válasza UnknownNoob (#14) üzenetére


vicze
félisten

Igen úgy alig 100-150év alatt talán cserélődne talán a legtöbb helyen, addig meg szív mindenki.
Alapból lehetetlen az egységesítés,mivel a UK-ben törvényileg tilos a magasfeszültség a fürdőben(jójó tudom a 3m-es szabályozást), így nem lehet olyan konnektor se, csak sima villás kis feszültségű.

Csak a szokásos:

[ Szerkesztve ]

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Előremutatóbb lenne egy kisfeszültségű helyi hálózatot rendszeresíteni, amivel a csak a mobil eszközök akkumulátorát lehetne tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#17) UnknownNoob válasza vicze (#15) üzenetére


UnknownNoob
tag

Te láttál már 150 éves konnektort? Amúgy sehol nem írtam, hogy ezt meg kéne csinálni, azt írtam, hogy technikailag lehetséges, csak nagyon macerás és nincs motiváció.

[ Szerkesztve ]

(#18) vicze válasza UnknownNoob (#17) üzenetére


vicze
félisten

150 évest ugye nem láthattam, mert nincs, mivel az elektromosság ilyen új keletű dolog, de 50évest simán.
Technikailag sok minden lehetséges, de mint írtam 1 példát(de van több is) egyszerűen nem lehetséges ilyen vagy olyan okok miatt. A UK plug a legjobb példája, hogy hogyan lehet valamit jól csinálni és közben megkeseríteni, minden használó életét.

(#19) UnknownNoob válasza vicze (#18) üzenetére


UnknownNoob
tag

Ha megkeseríted a felhasználók életét, akkor mégsem csinálod jól.

(#20) vicze válasza UnknownNoob (#19) üzenetére


vicze
félisten

A minden lecserélése nem pont ezt tenné? :)

[ Szerkesztve ]

(#21) UnknownNoob válasza vicze (#20) üzenetére


UnknownNoob
tag

A minden lecserélése valami új konnektor típus?

(#22) mark!


mark!
őstag

az ausztrál hogynézki :DDD még az angoltól is viccesebb, pedig az se piskóta :D

>

(#23) tecsu válasza vicze (#15) üzenetére


tecsu
addikt

Márpedig előbb-utóbb meg kell tenni, hasonlóan a közlekedés uniformizálásához (pl. azonos oldalú stb.).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#24) tecsu válasza mark! (#22) üzenetére


tecsu
addikt

Az angol egyszerűen sz@r, sok helyet foglal.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) tecsu válasza #16939776 (#16) üzenetére


tecsu
addikt

Bárki vehet ilyet már régóta.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#26) -Skylake- válasza vicze (#13) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Konkrétan 32 különböző típus van, van pár ami kompatibilis egymással, de a többség nem."

Ez ok, de nehogy mar arra hivatkozzunk az egyszerusitessel szemben, hogy regen sok volt a faszsag. Ertem en, hogy nem fog mindenkinel varazsutesre holnap egy uj szabvany kilogni a falbol, de akkor most fogadjuk el hogy 32 kukonbozo termek latja el ugyan azt es ez igy jo, mert valtoztatni nehez ? Gondolkodni kene es akkor nem lennenek ilyen problemak.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#27) vicze válasza -Skylake- (#26) üzenetére


vicze
félisten

Nem mondtam, hogy jó, illetve nem mindenkinek jó. De konkrétan 0 esély van arra, hogy egységes legyen.
Ezzel nem lehet mit csinálni még úgy 100évig. Lehet eljön majd a nagy egyesítés ideje, de ahhoz még ki kell száradjon a Duna. ;]

De hát gondolkodtak -> XKCD és lett még egy szabvány... Egyszerűen nem az a megoldás, hogy újabbat és újabbat csinálsz, hanem a meglévőkből kivezetsz annyit amennyit lehet. Ez történik az EU-ban, legalább oda eljutottunk 30év alatt, hogy nagyrészt kompatibilis a kisfeszültségű plug, nem minden országban de a többségben. Amíg nem lesz világkormány, vagy nem lesz valamilyen mocsok erős gazdasági érdek, ennyit tudsz tenni.

5éve terjednek az elektromos autók, tudod hány töltő csatlakozó szabvány van? 6-ról tudok, és van amelyik különbözik EU és US között ugyanazon a szabványon belül. :D Gondolkodtak.
Miért? Az XKCD tökéletesen leírja...

[ Szerkesztve ]

(#28) L3zl13 válasza -Skylake- (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az emberek 99%-a az év 99%-ában a saját országában az ott szabványos konnektort használja és rohadtul nem zavarja, hogy más országokban lévő konnektor nem kompatibilis az övével.
Az ellenben nagyon zavarná, ha valaki rá akarná venni, hogy kötelezően cseréljen le valamit az elenyésző kissebbség kevéért. Főleg, ha ez még pénzbe is kerül számára.

Még az elektromos hálózat sem szabványos világszerte. Miért legyen az a csatlakozó? Csak baleseteket okozna a dolog.

Aki hülye, haljon meg!

(#29) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Megérkezett a csere darab, nem látok semmi különbséget a régihez képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.