Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

(#1) draco31

draco31
(addikt)

Nehéz is lett volna letesztelni a piacra dobás előtt azzal a hűtővel rendesen.... De gondolom így az olcsóbb :DDD

ASUS VivoBook S14 S410U /\/\ Samu A50 /\/\ Amazfit Bip

(#2) Pete55555 válasza draco31 (#1) üzenetére

Pete55555
(addikt)

Költséghatékonyság :D
Tudod... lehet ez már a 20. processzor amit úgy dobnak piacra, hogy "jóóóó lesz az a hűtő hozzá, nem kell azt tesztelni"
Annyit megspóroltak az eddigi 19 tesztelésén, hogy az, hogy ezt a szériát vissza kell hívni, simán belefér :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#3) draco31 válasza Pete55555 (#2) üzenetére

draco31
(addikt)

Ők tudják.
Viszont én az i3-8100-ásomat sem bíztam a gyári hűtőre, ki sem próbáltam vele :)

ASUS VivoBook S14 S410U /\/\ Samu A50 /\/\ Amazfit Bip

(#4) biscuit válasza draco31 (#3) üzenetére

biscuit
(csendes tag)

Nekem a 4770et simán hűtötte egy stock cooler, szóval nem feltétlen rossz az amit adnak hozzá... csak ugye.... :)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#5) Alogonomus

Alogonomus
(tag)

Hát előzetesen kicsit alábecsülték a kényszerű szorzó-húzás mértékét, amivel kompenzálni tudják a hibajavító foltozások teljesítménycsökkentését... ;]

(#6) Carlos Padre

Carlos Padre
(addikt)

Lol, elhitték a bekamuzott fogyasztási adatokat vagy mi? :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#7) MeszesKPT

MeszesKPT
(aktív tag)

Eszembe nem jutna egy ilyen processzort a gyári hűtővel használni.

(#8) hemaka válasza MeszesKPT (#7) üzenetére

hemaka
(nagyúr)

Igazabol nekem se, nem is ertem minek adnak hozza egyaltalan.

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️

(#9) fanti

fanti
(őstag)

De talán elmebetegek dolgoznak az Intelnél?
Ilyen fillérbaszást.....
Az a hűtő pont egy G4560-as HT-s Pentiumot tud lehűteni, akarom mondani thermal throttling előtt megfogni....már ha dupla vastag lenne, már az elég lenne.

(#10) Jesus_Shaves válasza fanti (#9) üzenetére

Jesus_Shaves
(tag)

Az i5-ösömön volt kétszer ilyen magas gyári hűtő, az 77W TDP-s proci, és rossz napjain megvolt a 90°C, szóval nem is értem, itt mire számítottak. Ez amúgy az ECC ramon kívül mitől Xeon? Max 128GB, azt is update után, 8M L3, 4 mag / 8 szál, 16 pcie sáv... Ezeket tudja kb. a 4790K is :F

(#11) Lacika112

Lacika112
(aktív tag)

:C szerintem ezek elhitték amit maguknak hazudtak :C

A poén hogy tél van, júliusba el tudom képzelni egy légkondi nélküli szobába.....

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#12) Tazsam01

Tazsam01
(tag)

Már rég hűtő nélküli verziókat kéne kiadni, amdből is azt keresek hetek óta mert úgyse a gyárit tenném rá de csak elméletben létezik, esküszöm egy nyamvadt papírtasakban hűtő nélkül ugyanannyiért megvenném csak, hogy megússzam a szemétszállítás díját a fémdobozon és a hűtőn.

(#13) akosf

akosf
(veterán)

Máshol azt olvastam, hogy 2013 óta csomagolja az Intel ezt a hűtőt max. 84W-os TDP-ig. Ennek a procinak 83W a TDP-je tehát épp jónak kellene lennie hozzá. Hát, úgy látszik addig addig variáltak a marketingesek a TDP-vel amihez már nem tudott felnőni a hűtő. :)

(#14) Gyuri27

Gyuri27
(félisten)

Azért egy 130k-s proci árába nehogy beleférjen már egy 5-7k-s hűtő.
És ez úgy ennyi, hogy egyet veszel. Nagy tételben akár 3-5k is lehet ez.
No de hát inkább 3 mrd-s marketing kell. Persze dollárba szigorúan. :U

Amd: Radeon-Ryzen

(#15) Agyturbina válasza akosf (#13) üzenetére

Agyturbina
(aktív tag)
LOGOUT blog (1)

Ezen jot vidultam :DDD

Koszi

A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek.

(#16) Bishop1

Bishop1
(csendes tag)

Szerver - workstationt fronton sok az olyan megoldás ahol nem nagyon fér el más a proci gyári, vagy az adott géphez tervezett gyári hűtésen kívül. Mármint fúrás faragás nélkül. És ágy 1-2 millás workstationnál nem azzal kezd az ember hogy szétfaragja a belső légterelőket. Béna húzás volt ennyire kicentizni, de korrekt a visszahívás.

2xXeonX5687-96GB RAM-GTX1080TI-TeslaK40-LogitechG513,MXErgo,MXMaster2s-AkaiAPC40mkII-WacomIntuosProS-HP OmenX35, SteelSeriesArctisProWireless//SurfacePro5 i5-8GB-256GB//HuaweiP20Pro//Bang&OlufsenH7//PentaxK3II//YamahaRS202-Audio-TechnikaAT-LP120-PioneerNP01,CantonErgo620,PhilipsFidelioX2

(#17) E.Kaufmann

E.Kaufmann
(őstag)

hopppsz, rosz topik

[ Szerkesztve ]

(#18) horppc

horppc
(tag)

Ezeket a hűtőket 15 év alatt szépen lefaragták. Az utóbbi majd 10 évben már a kábeleik is annyira vékonyak lettek, hogy nevetséges.

https://www.youtube.com/watch?v=Ec486jU2Jn0

(#19) --ka válasza horppc (#18) üzenetére

--ka
(aktív tag)

A helyes kifejezés: optimalizálták a gyártását! :D

...egyébként meg: fizika - marketing 1:0.

(#20) Noukoum válasza biscuit (#4) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Na de milyen hanggal / hőmérséklettel.:)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#21) ncc1701

ncc1701
(addikt)

Na, úgy tűnik, bedőltek a saját tdp igéreteiknek?

(#22) Geller72

Geller72
(veterán)

Elég nagy vicc ennek a procinak az a 130k huf-os árcédula. :D. 4 mag+HT-val. Gondolom, azért mertek visszahívást indítani, mert eladtak belőle vagy 3 db-ot/EU. ;] Hamár TDP. Ez a hűtő a 65W TDP-s 8700 alatt beolvadna a környezetébe gyári frekin. :D

Eachine Micro Skyhunter PNP, Gemfan Hulkie 2040-3, Gemfan 3035BN prop szettek eladóak. Érd: PM

(#23) Noukoum válasza Geller72 (#22) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Nem csak "tudatos" userekből áll a világ. Bizony sokan veszik ezeket.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) wattafaka válasza Lacika112 (#11) üzenetére

wattafaka
(aktív tag)

Újabb örömkönny? :D

(#25) MasterDeeJay

MasterDeeJay
(őstag)

Na ja, nem kellene csalni a TDP-vel. Volt 4790K-m ami 88w tdp ha ha ha aztán hiába a delid jobban fűtött mint a 125w-s elavult X6 1090T...
Ezek alapján a régi rendszer szerint ennek a procinak dupla magas rézmagos hűtő kellene legalább, talán abban a rendszerben 120-140w lehetne. 4Ghz alapórajel és közel 5Ghz-hez a turbója, mégis mit vártak?

The Glorious Dual Xeon Workstation Gaming Master Race :)

(#26) Lacika112 válasza wattafaka (#24) üzenetére

Lacika112
(aktív tag)

Öröm? :(

Szomorúan látom a vergődésüket, a nevetésem oka hogy a saját hazugságukat is elhiszik már.

Nem trollkodásból mondom jó lenne ha intel összekapná magát ebből a szánalomtengerből amit évek óta produkál. Az egy más kérdés hogy a nagyon kéklelkűek azt hiszik trollkodok és úgy gondolják aki nincs velük az ellenük van. Ha verseny van megint megtörténik mint anno 20 pénzért (jó 21-22? nem emlékszem) vettem egy 5200+ ost mert volt verseny. 2.8 as prescott után ég és föld volt. Kb ugyan annyi intelem volt mint amd. 233mhz mmx el kezdtem. Jókat nevetek amikor megy az "oltásom" természetesen személyeskedő érvek nélküli mindenem még a wc papírom is amd :C

Ha letesz valami használhatót az intel az asztalra figyeld meg! ( le is mentheted és az orrom alá dörgölheted) El fogom ismerni! Jelenleg viszont csak elavult 14+++++++ procijaik vannak amibe több a hiba mint égen a csillag ráadásul többet esznek mint az fx ek szorozva p4 rrescottal. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#27) janeszgol válasza Carlos Padre (#6) üzenetére

janeszgol
(veterán)

:D :D

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban. / Intel is dead. nVidia targeted - AMD | Akinek nincs a háztartásában minimum egy Lumia, az annyit is ér - Lázár után szabadon

(#28) syberia válasza Carlos Padre (#6) üzenetére

syberia
(veterán)

Én csak azon csodálkozom, hogy egy munkára tervezett processzor mellé, miért nem fért bele az árba egy rézmagos hűtő. Core 2 Quad processzorok mellé még tudtak adni olyat, azóta kimerült a rézbánya? :)

(#29) MasterDeeJay válasza syberia (#28) üzenetére

MasterDeeJay
(őstag)

Pont amiatt amiért trutyit raknak forrasztás helyett. Minden cent számít, akár úgy hogy veszítenek vásárlót. Így is hatalmas a részesedésük.

The Glorious Dual Xeon Workstation Gaming Master Race :)

(#30) syberia válasza MasterDeeJay (#29) üzenetére

syberia
(veterán)

Lassan mindegy lesz, váltanak a cégek Ryzenre, problem solved. Alacsonyabb fogyasztás, magasabb teljesítmény, kevesebb sebezhetőség.

(#31) Carlos Padre válasza syberia (#28) üzenetére

Carlos Padre
(addikt)

Szerintem csak az történt hogy a marketing részleg elfelejtett átszólni a csomagoló részlegnek hogy "figyi, igaz, hogy mindenütt fullba nyomjuk a kretént, de azért csapjatok már mellé valami rendes hűtőt" ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32) Graphics

Graphics
(félisten)

Az utóbbi években annyit vékonyítottak ezeken a hűtőkön. Az a csoda, hogy van benne anyag.

Nidec, Delta, Foxconn, sokféle járt már nálam a gyáriakból, a legjobb egy Sandy Bridge korszakbeli rézmagos. Azt kéne mellétenni ezeknek a prociknak, mert kicentizik a mostaniaknál azt a kevés alut is...

Ezt a Delta gyártotta épp. Ha jók az emlékeim a Delta hűtőkön lévő ventiket jól lehetett szabályozni, lehet hogy a max rpm viszont alacsony, és ez is közrejátszik a hibában..

[ Szerkesztve ]

(#33) pmartin96

pmartin96
(csendes tag)

Kb a vicc hogy ilyen előfordul.... :C :C És mi van azokkal az emberekkel akiknek halvány foglama sincs erről a hirről?? Sok lehet...mondjuk azért az Intelt minősíti ez rendesen....Miért nem szerződnek le az ARCTIC-al vagy vmelyik gyártóval és adják hozzá a CPU-hoz azt....ARCTIC Alpine 12 pl 95W ig jó...10 $ ....Vicc nagy tételben meg kevesebb...

[ Szerkesztve ]

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#34) shaddam

shaddam
(aktív tag)

"Ezzel hütenni? 3 gigaherzen?" :DD

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike

(#35) Palinko válasza shaddam (#34) üzenetére

Palinko
(tag)

Szégyelld magad Shaddam!

(#36) Dr. Romano

Dr. Romano
(veterán)

A 7700k-t hajtottam egy időben alap órajelen a Penya G4560-as gyári hűtőjével :D Hát... turbó nélkül is verdeste a 80 fokokat játék alatt MX4-es pasztával alulfeszelve+deliddelve!. Prime-ot rá se mertem indítani ;] Delid nélkül max idle-re lett volna elég.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37) --ka válasza Dr. Romano (#36) üzenetére

--ka
(aktív tag)

Vannak, akik szeretnek veszélyesen élni! ;]
...91W vs. 54W, kérem oszoljanak, nincs itt semmi látnivaló!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.