Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Piftuka


Piftuka
veterán

A "vízhűtések szerelmesei" nem ilyen kategóriába tartozó házat választanak a számítógépüknek. :N

Egyébként teljesen korrekt kis cuccnak tűnik. Az előlap amorf mintázatú kivágása helyett talán praktikusabb lett volna egy hálós megoldás, de valószínűleg a szellőzéssel ennek sem lesz problémája.

Mondjuk azon még többet tudna segíteni egy hosszában elhelyezett merevlemez keret. Az eszközök hűtése is hatékonyabb úgy.

Valamiért a gyártók zöme ezt az elrendezést preferálja. (A legjobb megoldás egy tengelyen mozgó, a beépítést követően hosszirányba beforgatható keret volna.)

"Aquila non captat muscas."

(#2) Cifu válasza Piftuka (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mert ha mondjuk a VGA mögé esk a HDD hely, akkor oda nehezen fogsz be- és kiszerelni bármit, ha bent van a VGA. A kereszt irányú elhelyezés előnyei adottak, könnyen hozzáférsz, könnyű szerelni. Anno ezért utáltam Cooler Master Centurion házamat...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Piftuka válasza Cifu (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

Mondom: "beforgatható"... ;)

"Aquila non captat muscas."

(#4) twollah1976


twollah1976
őstag

Bejovos kis dobozka.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) Chrys_ válasza Piftuka (#1) üzenetére


Chrys_
addikt

Miért nem? Nekem Thermaltake Core V51 van ami hasonló méretű ehhez, mivel a kezdeti beépített radiátoros szerencsétlenkedések után végre Mo-Ra 3-mal hűtöm a rendszert. Ekkor meg egy kis kiegyenlítő tartályt és pumpát lazán el lehet helyezni egy ilyen házban.

Bár a következő lépés nálam az lesz, hogy a tartály és a pumpa is ki lesz helyezve, de azt elég jól meg kellene tervezni.

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

Visszafogottság miatt semmi extra.Kidomborodó oldallap,151 mm -es max cpu hűtő magasság. átlagos semmitmondó belső. És most nem az RGB hiányolom,csak fapad mint a többi.Egy "régi" Fractal házban is több a spiritusz mint ebben.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) Piftuka válasza Chrys_ (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

"Miért nem?"

"Nekem Thermaltake Core V51 van"

Meg is válaszoltad magadnak. :P

(Ez a ház ~9.000-10.000 forint. A tiéd "csak" 4x kerül többe... Szóval ahogyan mondtam: nem ez a kategória. :N )

"Aquila non captat muscas."

(#8) Chrys_ válasza Piftuka (#7) üzenetére


Chrys_
addikt

A méret az igen. Az ár az más. Mindkettőbe kb. ugyanannyi fér. A "vízhűtésesek" meg nem az ár miatt választanak ilyen vagy olyan házat :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Synthwave válasza Piftuka (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nyilván nem, de erre utaltam a hírben is.

Amúgy vannak víz szempontjából meglepően jó kis mikro házak.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) anaqer


anaqer
veterán

Full korrekt olcsó ház... mondjuk még mindig másfél centivel szélesebb, mint az abszolut mATX minimum, de ezt már megszokhattuk.

Amit nem igazán értek, az a 3.5"-os helyek szerelhetősége, mint pozitívum... niggaplíz, ad1) ezeket egyszer rakod össze, aztán csók, illetve ad2) ki vesz ma még 3.5" meghajtókat? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11) AxBattler


AxBattler
félisten

N+1-edik, jellegtelen, papír (3.5kg) kockaház. Minek neki hír?

Akkor már inkább FSP CST110
Ugyanúgy 3.5kg, és 10k HUF, de csak 350x140x335mm, és mATX, SFX táp, 3 drive, ODD nélkül, stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#12) GrotESC válasza anaqer (#10) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Nagyon tetszik, de azt nem értem az előlapi USB-ből miért csak az egyik 3.0-ás?

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#13) anaqer válasza AxBattler (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Hátsó (a lényeges, húzó) szellőzés 2x60mm... mmmhm, az finom lesz. :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) Chrys_ válasza anaqer (#13) üzenetére


Chrys_
addikt

Legfőképpen hangos, ha kell a légszállítás is.

(#15) GreatL


GreatL
őstag

Nekem olcsó ház kellett két AIO vízhűtéshez... SilentiumPC AR5 lett a befutó. Pont jó a hely és a szellőzés is.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#16) AxBattler válasza anaqer (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Az oldallapon van egy 120mm-es hely, és ha valaki nagyon akar, akkor a tetőbe is fúrhat ugyanekkora hűtéshez.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#17) nubreed


nubreed
veterán

Szerintem ez egy jellegtelen csúnya ház, az anyag is kevés benne, a beépíthető ventik számában sem túlságosan acélos és 2020 -ban a 2 front usb közül, csak az egyik 3.0 -s: epic fail. Ja és a színes jack kivezetésekért külön rossz pont jár.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Kimondottan ronda ház.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#19) kcsa


kcsa
veterán

Amikor megláttam a "kalyiba" szót, már nem volt több kérdésem...

(#20) anaqer válasza AxBattler (#16) üzenetére


anaqer
veterán

Ahüm. Hűtés miatt házat furkállni legutóbb 2003 körül volt elfogadható. Next please.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#21) AxBattler válasza anaqer (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor szeretettel várunk ITT! ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#22) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem bejövős. Most ami gépet össze akarok rakni egy alapot, annak pont elég, egy egyszerű FSP táppal és hállelúja :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#23) zetor2000 válasza anaqer (#10) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én gondolkodom, hogy bővítsem a NAS-t, és a 4-6 TB méretben nem igazán előnyös az SSD sebessége az árához képest - figyelembe véve a felhasználási területet. Namost ebből a méretből kéne rögvest 4 db...
Tekintettel arra, hogy a NAS fiókba lehet rögtön szerelni Raid 0/1 et támogató 2x2,5" meghajtókat, ott se opció, hogy ilyen fiókokat ÉS meghajtókat vegyek. Meg a kapacitás is csak enyhe ugrás, és nem 4, hanem 8 drive kell... M.2 meg ilyenek nem támogatottak. Egyelőre. De az ár ott is döntően befolyásolja a vételi kedvet, és még mindig a merevlemez jön ki olcsóbban.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24) anaqer válasza zetor2000 (#23) üzenetére


anaqer
veterán

Ja... leszámítva, hogy reálisan fasznak se kellenek sokterás vinyók. (PROTIP : néha lehet a poreszből is törölni)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Nagyon spórolós egy házikó ez, de hogy még a nyamvadt USB-n is kellett az azért mindent visz.

(#26) Synthwave válasza anaqer (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Leszámítva engem például.

Hogy legyen rendes biztonsági mentés is, legalább két 8 TB-ossal kéne indítani a műsort. Ami aztán idővel csak gyarapszik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) zetor2000 válasza anaqer (#24) üzenetére


zetor2000
senior tag

A poresz légnemű... kitölti a rendelkezésre álló teret. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28) Televan74 válasza Synthwave (#26) üzenetére


Televan74
nagyúr

De már ez sem átlagfelhasználás.Én pl. 1.5TB(3x500GB) SSD -n bőven elvagyok. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#29) Synthwave válasza Televan74 (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A mindennapokban én is elvagyok/ellennék annyival.

Csak az archívum nem. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kalyiba.. Viskó? Kuckó? Tanya? Jajj..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Synthwave válasza Graphics (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezer éves.

Tanya nem volt. Nem is lesz, de az állandó ház-ház-ház (bármi-bármi-bármi) csak az igazán jajj. El kell engedni a karót.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) anaqer válasza Synthwave (#29) üzenetére


anaqer
veterán

Arra meg mondjuk inkább NAS való, nem ez a kategória...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.