Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lipton


Lipton
őstag

Az is elég hatékony lenne, ha magokat egyenként ki lehetne kapcsolni. Így ha nincs terhelés, lekapcsolhatna pár mag.

(#2) Oliverda válasza Lipton (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, hiába vettem annak idején nagyon drága alaplapot, egy évre rá már semmiféle új technológiát vagy lehetőséget sem támogat, pedig szoftveres. :(

Hiába, a 965P-s alaplapok kora lejárt. :O

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4) CabalX válasza Vistaboy (#3) üzenetére


CabalX
aktív tag

Lejárt ?! Én a saját P965-met még legalább 2 évig használni szeretném... :U
Nem annyira a proci "eszi" Paksot a mai gépekben (bezzeg a P4) hanem inkább a villanyrezsó amit videókártyának hívnak. :(
A Giga legalább fejleszti a szoftvereit. :C

(#5) Lipton válasza Oliverda (#2) üzenetére


Lipton
őstag

Tudom, de ezzel nem sokram megyek, mert Intel procim van. :)
Ettől függetlenül a tesztekben nem nagyon jön ki a K10-nek ez a tulajdonsága, itt a PH! tetszben többet fogyasztott mint az Intelek.

[ Szerkesztve ]

(#6) Oliverda válasza Lipton (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Konkrétan ez nem is volt a tesztben, de mindegy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Peat;)


Peat;)
veterán

Ahány ilyen alaplapprogit láttam szinte mindegyik ilyen "gyönyörűséges" kesze kusza dizájnkialakítást kapott...szerintem lényegesebb lenne egy letisztult jól átlátható kezelőfelületet alkotni, az egyszerűség néha töb mint a sok szín és ovális forma.

(#8) Gitros válasza Peat;) (#7) üzenetére


Gitros
aktív tag

CPU-Z is milyen puritán... mégis tökéletesen megfelel a fél világnak.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#9) Ste


Ste
addikt

vajon mennyi panasz lesz abból, hogy az áramkör nem kapcsol vissza? :D

(#10) barnam_


barnam_
nagyúr

vajon rev 1.0-s P35-DS3P-vel működik az a program?

(#11) Larry303


Larry303
addikt

asusnál is használnak már ilyen technologiát csak ott epu néven megy, és tuning mellet fix vcore-al természetesen szart sem ér :DDD és tudtommal asuséknál nem softveres a dolog...
ámbátor jó megoldásnak tartom, és akik alapon használják a gépüket 24/7 ben biztos profitálnak belőle...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#12) Godefroy válasza Vistaboy (#3) üzenetére


Godefroy
senior tag

Szerintem nem járt le a 965-ös alaplapok ideje.
Nekem is az van, többször is cserélhettem volna akár szörbe p35 re de minek?

Jó lap az, Core2vel szépen elröfög.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#13) Lipton válasza Oliverda (#6) üzenetére


Lipton
őstag

Ha jól sejtem, akkor a K10-nél ez egy hardwares megoldás, tehát nem kell külön állítgatni semmit, csak bekapcsolni a takarékos funciókat a BIOS-ban.
A tesztben volt fogyasztásmérés, ott többet fogyasztott.
Mindenesetre én örülnék, hogy ha a gépet itthagyom valamiért és nincs terhelés, akkor csak egy mag menjen a négyből.

(#14) bim válasza barnam_ (#10) üzenetére


bim
veterán

csak a 2.1revtől támogat a progi vagy a gyári EP-s lapokat...

(#15) Oliverda válasza Lipton (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Hardveres de kell hozzá driver is, ami Vista alatt valamiért nem ment ezért nem is lett tesztelve.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) Lipton válasza Oliverda (#15) üzenetére


Lipton
őstag

Igaz ez már csak kötözködés, de hiába van ha nem megy. :)
A teszben az van, hogy ment a CnQ, arra nem tértek ki, hogy a magokat nem tudták lekapcsolni, vagy valami gond lett volna.
Ettől függetlenül azt is hülyeségnek találom, hogy miért nem tudja ezt a lap elrendezni magától, minek kell hozzá driver.

[ Szerkesztve ]

(#17) glutamin válasza Vistaboy (#3) üzenetére


glutamin
őstag

Most szaladj és cseréld le az egész gépedet azonnal. Ezzel a múzeumi csodával már csak szégyeníted a fórumot :Y .

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#18) barnam_ válasza bim (#14) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kár :(
Ez ugyanazt tudja mint az Easy Tune, csak terheléstől függően váltogatja a feszt és az órajelet, nem?

(#19) Oliverda válasza Lipton (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Pl. egy hangkártyához miért kell driver? :D

CPU + megfelelő BIOS + driver. Ezek szükségesek hozzá. A BIOS néha problémás szokott lenni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) Lipton válasza Oliverda (#19) üzenetére


Lipton
őstag

Remélem érzed, hogy a két dolog nem egy kategória.

(#21) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ez olyasmi mint Asusnál az E.P.U.:U

(#22) Hack3er


Hack3er
őstag

Ilyen cuccot kitalálhattak volna a G33-as alaplapokkal is, elvégre nem sokkal külömbözik a P35-től.

(#23) tlac válasza Hack3er (#22) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor nem lenne mit fejleszteni fél év múlva :D

(#24) bim válasza barnam_ (#18) üzenetére


bim
veterán

szerintem csak alaporajelen működik rendesen mert ha fixáltad a feszt akkor...de ez csak egy elmélet.
bizom benne hogy mihamarabb beszerez vallaki egy ilyen lapot.

(#25) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Kíváncsi lennék a melegedésre a progi mellett... :C

All Black...

(#26) karmester


karmester
senior tag

:C

A Gigabyte nagyon jó P35-ös deckákat produkált idáig is, remélem ezzel a hasznos újítással még tovább öregbítik a kiváló P35-ös deckáik hírnevét. Állítólag átlagos tuning mellett is működni fog a ficsőr, így nagyon sok júzert boldoggá tehetnek, amikor meglátják a kisebb villanyszámlát! Van akinél éjjel-nappal megy a gép, és az eddigi tesztek szerint óránként átlagosan akár 15-20 W-ot is meg lehet spórolni pld. DS3-P deckával, ez egy nap alatt kb. 200 W-ot tesz ki, egy év alatt 135 kWh! Az X48-DQ6 deckánál a megtakarítás akár 50W is lehet óránként!!!

[link]

és

[link]

:R

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#27) Lipton válasza karmester (#26) üzenetére


Lipton
őstag

decka 4x is :Y

(#28) Versus válasza SzlobiG (#21) üzenetére


Versus
senior tag

Nem egészen.
A 975X-es P5W64 WS-en volt ilyesmi ,az még csak a proci feszt módosítgatta ,illetve a hűtőventik sebességét állította a terhelésnek megfelelően.

Az X38-as Maximuson külön chip van erre a célra ami látványosan monitorozza is a fogyasztást ,gyakorlaitlag nem tudom mennyivel hatékonyabb mint a szoftveres megoldás de a fogyasztási adatok legalább érdekesek ! :)

Ezt állítja egy DVD-rendernél 4 mag közel teljes terhelésen 3400Mhz-nél,Vcore 1.3V:
[link]

Ez meg alaphelyzetben 6-os szorzóval Vcore 1.1V :
[link]

A Vcoret a lap állítja Auto állásban ,értékek a PCProbe szerintiek.

[ Szerkesztve ]

Premium Vintage

(#29) FireKeeper válasza karmester (#26) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a villanyszámlán a kölünbség nem egetverő, ennek inkább nagyon számnál van jelentősége. gondolj bele, ha mondjuk 1 millió deszka akár 1W-tal fogyaszt kevesebbet óránként, akkor 1MW-ot nyerünk (úgy mi, az emberiség) óránként, amit másra lehet használni. ezért van értelme ezeknek az energiatakarékossági technológiáknak.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30) ddekany


ddekany
veterán

Jól hangzik, de hát valószínűleg úgyis megint jó hibásra írják a Gigabyte-ék a szoftvert. (Akárcsak szegény EasyTune-t, ami ocsmány volt meg minden, de mégis jó lett volna, csak hát azóta is b*sztak kijavítani, hogy pl. hibernálás után is szabályozza a ventilátorokat, meg ilyen apróságok...) Ja, és aki meg nem Windows-t használ az meg ugye dögöljön meg, arra nem költünk. Szóval jobb lenne, ha ezek az extra funkciók BIOS Setup-ban beállíthatóak lennének, és az efféle csiricsáré bugos Windows-only alkalmazás így opcionális lenne.

(#31) Lasi válasza ddekany (#30) üzenetére


Lasi
tag

Ez az "új" feature a Gigabyte-nál teljesen olyan mint az RMClock Utility, csak egy felcicomázott verzióban. Már jó régóta használom és biztos vagyok benne, hogy használ a procimnak, de a villanyszámlát nem nullázza. :DDD

Persze ez is windows-os... A bios-os verzió nagyon jó ötlet. Biztosan lenne rá igény. :K

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#32) Blizzard.9


Blizzard.9
tag

Persze a rev1-es lapokkal nem müxik a dolog :(
Pedig hasznát venném mikor este bekapcsolva hagyom a gépet.

(#33) LordX válasza Lipton (#13) üzenetére


LordX
veterán

Azért valahogyan meg kell kérni a Windowst arra, hogy ugyan már ne akarjon feladatot adni a kikapcsolt magnak, mert akkor vissza kell kapcsolni. És alapból is van ezer kis szar task, ami fut egy idle windowson is (0,001% terhelést csinálva..), és ezeket ha több mag van, random pakolja szét a Windows.

(#34) Lipton válasza LordX (#33) üzenetére


Lipton
őstag

Valahogy a biztos meg lehetne oldani, hogy a lap figyelje a terhelést, ha más nem, akkor a fogyasztásból, és akkor nem lenne ilyen gond, hogy hiába tud valamit a proci, mégsem tudod kihasználni.

(#35) LordX válasza Lipton (#34) üzenetére


LordX
veterán

Te vagy nem rám reagáltál, vagy nagyon halvány lila gőzöd sincs, miről beszéltem...

(#36) #56573440


#56573440
törölt tag

mekem a g33-as lapomon tud ilyen mókákat.
alapon ha toltam az 1066-os memó miatt 333-ra lőtte be az fsb-t, de a procim egy e6600 így 9-es szorzóval 3000-re tette be, alapon 2000-ren járt.
most visszavettem, 1500 alap terhelés nélkül@1.1V 2400@1.32V ezt dinamikusan adagolja neki.

(#37) Lasi válasza LordX (#33) üzenetére


Lasi
tag

Esetleg a Windowsban van a hiba? :DDD

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#38) Vistaboy válasza CabalX (#4) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én nemcsak hogy használni szeretném, hanem kénytelen is leszek még legalább két évig. Csak arra értettem, hogy mennyire mostohán bánnak a régebbi hardwer-ekkel. Ha már van újabb, akkor a szoftverek a régebbit nem minden esetben, vagy nem teljesen támogatják.

Amúgy pont azért vettem én is Giga lapot. Azóta a BIOS és Driver folyamatosan frissítva van.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#39) Vistaboy válasza Godefroy (#12) üzenetére


Vistaboy
veterán

Dettó. Én ha minden jól megy még egy Q6600-asat is tervezek bele, igaz hogy mostanában nem lesz pénzem egyhamar gépfejlesztésre, akkor is első a VGA. A 7800GTX egy picit koros már.

Az E6600-al is elleszek még legalább jövő év eleje-közepéig.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#40) Vistaboy válasza glutamin (#17) üzenetére


Vistaboy
veterán

Bagoly mondja... :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#41) SzlobiG válasza Versus (#28) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah tudom volt P5W-m, de nem nagyon használtam ezt a funkcióját.

Nekem tuningal nem is működik ez az EPU ha jól emlékszek, meg a CPU Wattra 2,5W-ot írt.:D

Neked sztem jól mutatja mert elvileg 25W a proci fogyasztás alaphelyzetbe akkora vcorral.:U Az 1.4-es meg sztem 100-110W körül mozoghat.

(#42) Versus válasza SzlobiG (#41) üzenetére


Versus
senior tag

Fenntebb írja egy kolléga hogy Vcore emelésnél nem működik,nekem elég a 3.4Ghz ha Auto-n van a Vcore akkor itt ad neki 1.3V-ot és így működik ez a funkció.
Win alól behívható több bios alatt beállított üzemi profil de nem vagyok egy extrém tuner ,nekem ez így pont elég és öreg vagyok már önmagam szivatásához ! :)
Ja és szeretem a csendes gépet,így meg szinte hangtalan.

Ha meg neked tényleg 2,5W-ot eszik a gép az EPU-val akkor valóban fordulóponthoz érkezett a taiwani félvezetőgyártás! :DD

Premium Vintage

(#43) Lipton válasza LordX (#35) üzenetére


Lipton
őstag

Vagy Te nem érted, hogy mit írtam.
Biztos lehetne függetleníteni ezt az egészet a wintől, vagy az adott oprendszertől, hogy a lap el tudja dönteni, hogy mekkora terhelés van, hány magnak kell működnie.

(#44) LordX válasza Lipton (#43) üzenetére


LordX
veterán

Mégis hogyan kapcsoljon ki egy mag, ha a szerencsétlen OS feladatot ad neki?

(#45) Lipton válasza LordX (#44) üzenetére


Lipton
őstag

Ezt nem az én feladatom kitalálni, de kizárt, hogy ne lehetne megoldani. Kis terhelésnél egyszerűen lekapcsolna a mag és az OS nem is látná, persze ehhez is kell legalább annyi támogatás, hogy az OS valós időben elviselje, hogy néha ennyi, néha annyi mag van.
Az biztos, hogy nem lenne lehetetlen megoldani.
Amúgy meg teljesen mindegy, mert mint látjuk tudnak ilyeneket a procik, csak még nem megy rendesen, de ez csak idő kérdése. Minnél több a mag, annál fontosabb ez a funkció.

(#46) Oliverda válasza Lipton (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) Larry303


Larry303
addikt

houston! we ve lost a core!!!! :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#48) ddekany válasza LordX (#44) üzenetére


ddekany
veterán

Nyilván vannak funkciók, amihez kell a szorosabb együttmökés az OS-el, de legalábbis nekem nem jött át a cikkből, hogy itt ilyesmiről lenne szó. (Amúgy az eredeti felfortyanásom a múltbéli ventilátor EasyTune szabályzóval való értelmetlen szívatások utóhatása. Azt pl. simán lehetett volna alaplapi szinten OS függetlenül megoldani. Ehelyett a Setup-ba valami szánalmas, kb SmartFan on/off színvonalú beállítást. Bosszantó.)

(#49) Lipton válasza Oliverda (#46) üzenetére


Lipton
őstag

Ha szűk látókörű vagy, arról nem én tehetek. Attól még, hogy Te nem tudod elképzelni, biztos meg lehetne oldani ezt is.
Nem is olyan túl rég ugyanígy röhögtél volna ha azt írom, hogy a gépedbe vehetsz olyan processzort amiben 4 mag van.
Sokkal régebben pedig megöltek volna ha azt mondod, hogy a Föld kering a Nap körül, vagy a Föld nem lapos.

(#50) Oliverda válasza Lipton (#49) üzenetére


Oliverda
félisten

LOL

Így is időbe kerül mire egy mag megváltoztatja az órajelét. Az C'n'Q 1.0-nál bizonyos esetekben érzékelhető is volt ez a bizonyos idő. 2.0-nál nem tudom hogy mi a helyzet. Persze még kapcsoljon le totál nullára a mag, az OP rendszer pedig tegyen úgy mintha nem is létezne. Amikor meg szükség van rá majd felugrik a kis tábla hogy új hardver, new CPU core found. :DDD

Végülis már valaki letette az alapot: "merjünk nagyot álmodni!”. Szép álmokat :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.