Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Épp most nézegettem a konzolokat... BF3-hoz keresek valamit, ezek szerint ezt megfelelő választás lenne?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) GoldhandRent válasza TigerCat (#1) üzenetére


GoldhandRent
őstag

PS5 is ugyan így lesz. Ezekre olyan visszakompatibilitás lesz, mint sehol máshol eddig.

-

(#3) tabu3x


tabu3x
tag

Biztos van erre igény, de én pl ha régi játékra vágyom új konzolon, akkor megveszem a remastered verziót. Ha új gépen akarom játszani, új vizuális élmény reményében.
Ha pedig régi játékot játszanék ahogy anno, akkor... fogom és beteszem a korongot a régi gépbe, ennyi :-)

(#4) TigerCat válasza GoldhandRent (#2) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyáltalán nem ismerem a konzolos világot, nem is próbáltam még, de tetszik, hogy nem kell sok minden a játékhoz. Na, majd ha megjelenik, kiderül mit kérnek érte...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5) macilaci78 válasza tabu3x (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs konzolom, ha most, majd 40 éves fejjel vennék egyet, mit tanácsolnál? Új generációsat, vagy egy avult régit újan, számlával, garanciával, vagy használtan? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Várok fél évet a kezdés után, addig az árak is szelidülnek kicsit meg ha van kezdeti hiba az kijön és jöhet is a következő generációs gép.
Jó dolog ez a visszafele kompatibilitás, mert nekem sok játék kimaradt. Vannak jó címek, amiket érdemes kipróbálni. Az öröm akkor lenne teljes, ha a kinect vissza kompatibilitását is megoldanák. Tudom, az bonyolult, de az nagyot szólna, rengeteg jó kinectes játék volt 360-ra.

[ Szerkesztve ]

(#7) wolruf válasza macilaci78 (#5) üzenetére


wolruf
őstag

Van konzolom, PS2-vel indultam fintorogva (PC masterrace!!!! :D ), utána lett X360, X360 Slim, Xbox One. Aztán megállt a lelkesedés. A mostani könyvtáramban is van vagy 300 játék, amivel szinte nem is játszottam. Imádtam, hogy kanapéról tehénkedve lehet ,,autóversenyezni" és nemigen kell semmi, csak katt, katt, kész. Aztán valahogy (számomra) elmúlt a varázslat, most már VR van PC-n, a konzol pihen a polcon (és már nem is ér sokat) :-/

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#8) velizare válasza macilaci78 (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

igen. :DDD

a fiam az angry birds játékaival szeretne játszani xone-on. egyetlen rész jelent meg rá, még 2012ben. remastered nincs, storeban nincs (visszavonták), boltban nincs (ez utóbbin mondjuk nem csodálkozom). most angliából hozza neki a jézuska.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) Shing


Shing
őstag

Lassan csak sikerül újra feltalálni a PC-t. Egyébként szokásos nagyotmondás, de ez tartja el a legtöbb hasonló platformot. PS-nél is kíváncsi leszek mikorra készül el a visszafelé-kompatibilitás és milyen szinten. De a részletek nem fontosak, a lényeg hogy bedobják a levegőbe.

Sajnos egyébként nagyon érződik valamiről, hogy X360 verzió. Pl. ott van egy Crysis 3 XO X-re, ami még magasabb felbontáson is fut. De a nagyobb felbontáson kifejezetten előjönnek a korábbi spórolások. Hiányzó árnyékok, gagyi a textúrák, erős LOD vagy object culling. Egy paca az egész. Eközben a PC-s verzió mai napig jól néz ki és bármekorra felbontást beállíthatsz 2 kattintással. Talán a köv. után konzoloknál sikerül ezt is elérni.

(#10) GreatL


GreatL
őstag

És megvenni meg lehet a régi címeket? Mert ok hogy profilozva van vagy van neki emulátor írva de jogosultság hogyan lesz mondjuk egy XBOX-os Outrun-ra?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#11) dabadab válasza tabu3x (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Biztos van erre igény, de én pl ha régi játékra vágyom új konzolon, akkor megveszem a remastered verziót"

Ha van - de általában nincs.

"Ha pedig régi játékot játszanék ahogy anno, akkor... fogom és beteszem a korongot a régi gépbe, ennyi :-)"

Ehhez meg kell tartani a régi gépből is meg bukja az ember az új kényelmi extráit (gyorsabb töltés, ilyenek).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) GoldhandRent válasza Shing (#9) üzenetére


GoldhandRent
őstag

SONY már vagy fél éve bejelentette a visszafelé kompatibilitást
Abu ecsetelte is a dolgokat. (PH!-n)

-

(#13) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Inkább az exkluzívokra feküdjenek rá, mert ilyen téren vicc amit a Microsoft csinál..,

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#14) Duree


Duree
veterán

Látom jövőre ismét kitör a konzol háború.

duree54

(#15) zooly


zooly
aktív tag

Sony-nak ott van a Playstation Now amin lehet jatszani PS2/PS3/PS4 jatekokkal, szoval magaban az uj konzolban szerintem max PS4 jatekok nativ futtatasat fogjak megoldani, regebbieket meg lehet streamelni.

https://www.ratingraph.com/

(#16) joey04


joey04
titán

Ez elég komoly előny lehet. :K

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) Cs1csó válasza macilaci78 (#5) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legfontosabb - szerintem - hogy milyen játékokkal játszanál, mert ha van köztük valamelyik táborhoz tartozó exkluzív cím akkor azt.
Nekem is a terveim között van, hogy veszek egy konzolt de mivel szinte csak az aktuális FIFA-val játszom (most nem vettem meg PC-re de a FIFA 19-et meg unom ezért most PES-ezem) ezért arra gondoltam, hogy ha lesz olyan hogy egy szeptember végi FIFA megjelenésre már kijön az új konzol (inkább a PS érdekel) és lesz olyan akciós csomag jó áron hogy: konzol + két kontroller + frissen megjelent FIFA akkor arra beruházok.

+ magam részéről jobban szeretem a PS kontroller analóg kar elhelyezkedésést - a jobb és a bal kar is szimmetrikus.

Ha nem sürgős lehet megvárnám az új generációs konzolt vagy akkor egy PS4 vagy Xbox One, de ugye ezek nincsenek feltörve tehát nem olcsó rá a játék.
A teszkógazdaságos megoldás, ha veszel 30k-ért egy Xbox 360-at 100db játékkal ezzel nem buksz sokat és ez jó teszt arra is, hogy tartós marad e a "kedved" a játékra.

Duree

A hardver kb. ugyanaz minimális difivel, egy, esetleg két fronton érzek harcot: az exkluzívak mennyire fogják megmozgatni egyik vagy másik tábort és persze ez a visszafelé kompatibilitás mennyire fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#18) Cyrin válasza GodGamer5 (#13) üzenetére


Cyrin
addikt

És különben is mindenki tudja, hogy Xboxra nincs is játék, így aztán nem nagy cucc megígérni a visszafelé kompatibilitást...

;]

(#19) Synthwave válasza zooly (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igazság szerint az kéne, hogy a fizikai lemezekkel legyen kompatibilitás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) tescodr válasza TigerCat (#4) üzenetére


tescodr
tag

Hagy válaszoljak neked én : 31 vagyok utolsó konzolom X360 volt azóta csak pc, de 2hete ra szántam magam egy új ps4 slim vásárlásra, csak azt sajnálom hogy nem hamarabb vettem meg. A jatekok minősége ég és föld a pc-hez képest. A multiplatform címek pedig ugyan olyanol mint bárhol.Azóta alig kapcsoltam be a pc-m. Eddig amikkel jatszottam:uncharted 4,detroit become human, horizon zero dawn, killzone shadow fall, god of war és úr isten az állam keresem folyamatosan. Én csak ajánlani tudom. És igen ott a ps now, élő is fizettem nagyszerű ps3, és psp címek vannak amiket be kell pótolni. 😊

[ Szerkesztve ]

(#21) janeszgol


janeszgol
félisten

Nálam a backward compatibility hatalmas erő. Van kb 25 játékom One S-re, viszont időm sajnos kevés. Akartam most év végén venni egy One S-t tartaléknak, ha le lesz árazva megint 50 ezer ft környékére, de lehet akkor inkább megvárom az új Boxot. PS5-öt akartam eredetileg, de simán lemondok róla a BC miatt. (Mert PS-en csak az Uncharted érdekel, meg az, mai már megvan Xboxra, szóval újra nem veszem meg.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) $p@rr0w válasza GoldhandRent (#2) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Óvatosan a kijelentésekkel, mert az Xbox one x 4k-ban rendereli az x360 játékokat ha a Ps5 nem így fogja a PS3 játékokat hanem 720p lesz akkor én és a Ps3 gyűjteményem (sok más játékossal szerintem) sírva fakadunk...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#23) K0vasz válasza tescodr (#20) üzenetére


K0vasz
aktív tag

Eddig amikkel jatszottam:uncharted 4,detroit become human, horizon zero dawn, killzone shadow fall, god of war és úr isten az állam keresem folyamatosan

lol, dehát ezek pont hogy a PS-exkluzív játékok :D igen, ezek tényleg faszán meg vannak csinálva (nyilván könnyebb 1 hardverre megírni valamit, mint többfélére), viszont a multiplatform játékoknál inkább az xbox/PC felé billen a mérleg (és azért ezekből több van)

(#24) TigerCat válasza tescodr (#20) üzenetére


TigerCat
nagyúr

BF3. Kb. ez az egy játék érdekel, természetesen multiplayer, ezen belül is csak egy pálya. 99%-ban itt tolom. Már ha van rá időm...

Állítólag ezek az FPS játékok élvezhetőbbek és könnyebben játszhatóak billentyűzettel és egérrel. Csak ez tart vissza, de még meglátom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25) Cs1csó válasza TigerCat (#24) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megszokás kérdése, az a gyerek aki 10 éves kora óta csak konzolon lövöldézik megszokta, persze lehet pontosabb az egér-bill kombó, de ha nem versenyre gyúrsz akkor jó a gamepad is.
Van a másik véglet is aki még a mai napig is bilentyűzettel tolja PC-én a FIFA vagy PES játékokat miközben kontrollerrel egyértelműen jobban irányítható.

(#26) GoldhandRent válasza Cs1csó (#25) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Shroudot kettéverték az új MW-ben kontrollerrel játszó emberkék.
Egy bajnokságon. :K

-

(#27) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az más kérdés hogy ki akarna egy ilyen vadiúj gépen oldschool minecraft grafikát futtatni... Inkább csináljanak a jobb játékokból remastered verziót, a többi meg méltán mehet a kukába.

(#28) Synthwave válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

<-------

Csak nem Boxszal.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) janeszgol válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Persze, hogy újra megvegyük ugyan azt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) Dr. Akula válasza janeszgol (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem ugyanazt, jobbat. Amúgy meg nem kell megvenni, eddig se volt kötelező mindent összevásárolni. Vagy ez ilyen irígység hogy aki hajlandó rá költeni az megkaphatja jobb minőségben is, míg neked marad a régi?

(#32) #21123072 válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


#21123072
törölt tag

Nem azt írta, csak nem tudsz olvasni. Nyugodtan megveheti mindenki a játékait annyiszor, amennyiszer szeretné, de ha neked jó a régi is, akkor hadd játsszál azzal.
Mert a one-nál is ilyen aranyosak, hogy van ugyan backward compatibility , de a FC4, Skyrim, GTAV, Tomb Raider nem tartozik bele.

(#33) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Egyébként ahhoz, hogy mi az, ami nem fért a backward compatibility listába simán lehet köze a kiadónak is.
pl Skyrim.... figyelembe véve a Bethesda politikáját, nem lep meg a dolog. (fizetős mod a fallout4-hez a "kreations klubban")

[ Szerkesztve ]

(#34) #21123072 válasza bazsi83vp (#33) üzenetére


#21123072
törölt tag

Az is lehet. Kíváncsi vagyok, jövőre lesz-e valahol full bc.

(#35) arty válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


arty
veterán

vedd meg lécci valamelyik outrunt!
jaoké.
pá!
(bezzeg ha lenne visszakompatibilitás...)

(#23) K0vasz

talán az xbox one x-re gondolhatsz, mert a sima one a leggyengébb (és "rossz" felépítésű) és tragikusan fut rajta a legtöbb multiplatform cím. és még így is vannak címek, amik ps4pron jobbak, mint X-en (vagy szinte azonosak), míg az alapgépeknél a ps4 ~mindig odaveri az x-et

(#12) GoldhandRent

nemigaz. sony CÉLZOTT rá, hogy VIZSGÁLJÁK a lehetőséget (ps4 visszakompatiilitás).
semmi nincs ígérve, pláne nem ps4 előtti platformok.
és ismerve a japánokat, semmiből nem lesz semmi... tudod, ez az a cég, ahol a nickneved megváltoztathatóságát nem voltak képesek 2 TELJES konzolgenen rendesen (vagy épp sehogy) megcsinálni....

(#3) tabu3x

jah, nagyon kényelmes, hogy 6 gép van a "futó" generációs gépből a tv "alatt", majd most legyen 6, aztán 8.... (a mégkorábbi generációkat meg se említem, annak külön szoba kell :D )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#36) arty válasza GoldhandRent (#2) üzenetére


arty
veterán

kérnék erről egy linket a sony állásfoglalásáról, ahol ezt beígérte :)
szerintem normális ps4 támogatás se lesz, erre lehet készülni....

(#9) Shing

reméljük azért nem a silány pécés visszakompatibilitás a cél...
xboxon, ha egy cím kompatibilis, akkor azt jó minőségben valószínűleg tényleg élvezheted...

pécén még a gogos kínálat is lutri, hogy a TE pécéden éppen elindul-e (és hogy)
egy régebbi steames játékhoz (és a sokoldalas elindítási leíráshoz) sok szerencsét mindenkinek! (akinek ez a hobbija és nem a játszás)

írom ezt egy olyan pécéről, amiben nincs optikai meghajtó SE, nemhogy kispfloppy, ergo .... szóval érted.

(#15) zooly

sajnos igen :(
meg a sok ps1-2-3 újrakiadás... egyszerűen ellenérdekeltek, a ps(4) így is fogy :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#37) Gebriel válasza #32839680 (#30) üzenetére


Gebriel
veterán

" Csak az Xbox One X aminek tényleg komolyabb előnye van multiplatformoknál. De az árán meg is látszik"
Nem igazán.
Xbox one
PS4 pro

(#38) Dr. Akula válasza #21123072 (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miért ne lenne GTA5 Xbox One-ra? Pont hogy remastered nincs belőle (vagy sima felbontás állítás), és nem megy 4K-ban, csak fullHD-ban.

[ Szerkesztve ]

(#39) #21123072 válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


#21123072
törölt tag

BC-ről volt szó. 360-ast nem játszhatod one-on (legalábbis a BC listában nem látom), oda külön meg kell venned.

(#40) Dr. Akula válasza #21123072 (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez nem is nagy probléma, aki ilyen gépet vesz, az inkább a felpimpelt grafikás, One-ra készült GTA-val játszana, mint a minimálgrafikás 360-ra készülttel.

(#41) GoldhandRent válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


GoldhandRent
őstag

attol meg berakhatnad a lemezt, felimseri a gep miaz, majd leszedi a netrol.
mar egyeszer megvetted..es nem masik platformra vetted, csak eljart felette az ido
a jatek ugyan az

-

(#42) dabadab válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


dabadab
titán

"Ez nem is nagy probléma, aki ilyen gépet vesz, az inkább a felpimpelt grafikás, One-ra készült GTA-val játszana, mint a minimálgrafikás 360-ra készülttel."

Nekem tökre tetszik ez a megalkuvást nem ismerő megmondásod mások preferenciáiról :)

DRM is theft

(#43) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ez piros pont, de ettől még PS5-öt fogok venni next genből.

(#44) Cs1csó válasza MeszesKPT (#43) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#45) Dr. Akula válasza GoldhandRent (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Persze, a házamat is felújíthatná ingyen valaki, hiszen egyszer már kifizettem...

(#46) janeszgol válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Mellébeszélsz, feleslegesen személyeskedsz. Én megvettem a játékot. Nem akarom felpimpelve újra megvenni egy adott játékot, ezért nálam fontos a BC. Erről beszélgettünk feletted.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) Dr. Akula válasza janeszgol (#46) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Te milyen személyeskedésről beszélsz? A fogalmat nem ismered, vagy direkt vagdalkozol?

Nem kötelező megvenned újra. De nekik se kötelező megcsinálni hozzá az emulátort. Ez csak egy ajándék, ami vagy van, vagy nincs. Ha nincs, az se baj, nem kötelező, senki nem állította hogy a pénzedért megkapod. A remasternél viszont a minőségi javulást fizeted ki, amiért valaki dolgozott. Nem ugyanazt kapod mint amit előtte is megvettél.

(#48) Synthwave válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak ő nem akar fizetni a más munkájáért, ha egyszer már megvette a csillámportól mentes változatot. Ahogy az esetek 98 százalékában én se akarnék. Elég alja módja ez a "visszafelé kompatibilitásnak", és ha már egy MÁJKROSZOFT képes megoldani az igazi verziót, ráadásul az összes generációt átívelő módon, nem látom, hogy miért kellene egy SONY-nak játszani a skót zsellért.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.