Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Ki az az elvetemult, aki megadja a kartyaadatait ugy, hogy ott a PayPal fizetesi lehetoseg is?

(#2) fornettisuti válasza Kasya (#1) üzenetére


fornettisuti
veterán

Vannak szép számmal...

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#3) MaCS_70 válasza Kasya (#1) üzenetére


MaCS_70
félisten

Baromi sokan, mondjuk úgy: a nagy többség.

Eleve nem mindenhol lehet PayPalon át fizetni.
És nagyon sokan nem is hallottak a PayPalról, illetve tartanak tőle.

Meg aztán van alternatív lehetőség is: pl. virtuális web-bankkártya el elkülönített al-bankbetétre, amin mindig csak egy-egy tranzakció összegét tartom, vagy ellenőrzött tranzakciók CNP tranzakciók esetére.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4) mikej95 válasza fornettisuti (#2) üzenetére


mikej95
aktív tag

Hát ja. Tegnap én is beleestem ebbe a hibába, iPon-on fogadott olyan fapados bankkártyás fizetési felület, amilyet még nem láttam, abszolút minimál. Kártyára írt név ékezetes betűi a következő képernyőre már valamilyen karakter konverzió áldozatául estek. Mindenesetre működött a dolog és a kártya adataim is biztonságban vannak, de ott lett volna a Paypal. :DDD

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#5) tovgab válasza Kasya (#1) üzenetére


tovgab
aktív tag

Én is azt gondolnám, hogy ha valaki tisztában van azzal, hogy mi is az a "OnePlus", és el is jut odáig, hogy ő neten rendeli meg a gyártótól a telefonját, az mégsem ismeri a paypal-t?!
Lehet itt mobilarénán is jól jönne egy rövid, de velős cikk a netes vásárlások hogyanjáról... :R

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#6) sefan67 válasza Kasya (#1) üzenetére


sefan67
aktív tag

Az, akinek a bankja első szóra adja a chargeback-et. Akkor meg nem mind1?
Véleményem szerint ez sokkal egyszerübb megoldás mint PayPal support-al szarakodni.

(#7) Vesporigo válasza MaCS_70 (#3) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

virtuális web-bankkártya el elkülönített al-bankbetétre, amin mindig csak egy-egy tranzakció összegét tartom

Szintén! ;) (Az már csak hab a tortán, hogy paypal-hoz is ezt a kártyát csatoltam.)

(#8) #06658560 válasza Kasya (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem már volt sok problémám Paypallal fizetésnél, hogy azt mondta, a kártyám már regisztrálva van, meg hogy adott E-mail cím regisztrálva van, miközben egyszer sem sikerült a regisztrációt végig zongorázni.

(#9) Pityu89 válasza Kasya (#1) üzenetére


Pityu89
senior tag

KH bank ügyfeleknek le van tiltva a PayPal. Ők mind idióták lennének?

(#10) elmo válasza Pityu89 (#9) üzenetére


elmo
aktív tag

Manapság elég egyszerű bankot váltani.

[ Szerkesztve ]

(#11) Juhaszatti válasza Pityu89 (#9) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez a KH, K&H akar lenni, vagy valami más? Csak mert én K&H-s vagyok és egy csomó helyen fizetek rendszeresen PayPal-al. Ha másra gondolsz akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#12) gippazoid válasza Pityu89 (#9) üzenetére


gippazoid
senior tag

Mit tiltanak le?
Azt hogy egy virtuális net kártyát hol regisztrál be?
Vagy utalást PayPal-re?

Meg milyen indokkal korlátozzák a számlavezetési díj fejében bármilyen szolgáltatásuk használatát?

Tegnap leveleztünk egyet káendhával, p.cs egy cég, még jó, hogy nen vagyok magánemberként ügyfelük.

Gippazoid Novelties Inc.

(#13) fototrend666 válasza Kasya (#1) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Sokan és jogosan PP sem védhetetlen azt is meg lehet törni.Én nem félek fizetek simán kártya adatokkal..

(#14) madd dogg


madd dogg
senior tag

Nem azért, de két munkatársamtól tűnt el pénz a paypal számlájukról, egyik srác a karácsonyi vacsin telefonált az ügyfélszolgálattal angolul egy órát. Hát a f.sznak kell paypal.

(#15) sefan67 válasza madd dogg (#14) üzenetére


sefan67
aktív tag

Pontosan. :R

(#16) R.P. válasza Pityu89 (#9) üzenetére


R.P.
aktív tag

K&H ügyfél vagyok, hetente többször, rendszeresen fizetek PayPal-en keresztül, tuti nincs letiltva.

(#17) pcnet válasza R.P. (#16) üzenetére


pcnet
addikt

Szintén K&H ügyfél és havonta többször fizetek PayPal. Tuti nincs tiltva. Legalábbis alapból nincs.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#18) pomorski válasza madd dogg (#14) üzenetére


pomorski
őstag

Hogy tűnt el, hogy lopták el a srác pénzét? Írhatnál róla egy-két sort...

(#19) RudY válasza Pityu89 (#9) üzenetére


RudY
addikt

Ez inkább fordított tiltással lenne elképzelhető... de úgysem reális :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) RudY válasza madd dogg (#14) üzenetére


RudY
addikt

Nem azért, de ebből a sztoriból mi a tanulság?
Perceken belül kap értesítést a pénzmozgásról (kinek, miért és mennyi), azonnal belépve pedig refundot nyomhat.
Nekem is 2 haverom csúszott el a jégen f.szom se mozdul ki egész télen. :DDD

(#21) Pityu89 válasza Juhaszatti (#11) üzenetére


Pityu89
senior tag

https://hup.hu/node/111285

Ez 2012ben volt azóta nem is foglalkoztam vele. Rettentő kedvező, régen megszűnt csomagomat nem váltom le. Máshol sincs jobb.

(#22) Sebhelyes válasza Pityu89 (#21) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Jó is a 6 éves infó, jól megérett már :D

(#23) sutszi


sutszi
veterán

Lassan már túl vagyunk ezen az egészen és most van belőle hír? Gyorsak vagytok nem mondom... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24) #80439296


#80439296
törölt tag

Én is kb. 700 millió €-t tartok a PayPal-on.
Ja, nem.
Annyit kell ott tartani, amennyit akarsz fizetni.

Ez a pro.

A kontra: PayPal kb. 6% költségplusszal 'emeli' a biztonságodat; vagyis egy 180 ezres telefon máris ~11 rugóval drágább.
Sokan ezért utalnak direktbe, saját kártyáról.

Kinek, mi éri meg.
Az, hogy visszakapod a megcsapolt, idegen kézben landolt pénzedet, az egy dolog, de mennyi idegesség árán...

(#25) logaritmus válasza #80439296 (#24) üzenetére


logaritmus
tag

Érdekes mód én mindig annyit fizetek amennyit kell, nem többet mint ahogy te Írod ha PayPal-el fizet bárki is. Ja és a konverziót át kellene állítani, hogy ne Paypal váltsa hanem a bankod váltsa a pénzt, Pro tipp ;)

[ Szerkesztve ]

(#26) nVIPER válasza logaritmus (#25) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ez is igaz, amit mondasz. Aki esetleg nem tudta volna, és későbbiekben kártyával akar fizetni, gond és kockázat nélkül megteheti, mindössze annyi dolga van / lesz, hogy bemegy a bankjához és igényel magának a számlája mellé egy virtuális bankkártyát vagy webkártyának is hívják. Ez egy virtuális számla, rátölthetsz a bank weboldalán keresztül pénzt, ugyan úgy van kártyaszáma stb, és azt adod meg fizetésnél. Ha esetleg le akarnak húzni róla pénzt, nem fogják tudni, mert csak akkor töltesz rá és annyit amennyire szükséged van.

(#27) Dottore


Dottore
addikt

Nem az áldozat a hibás. Van egy szolgáltatás amiről azt állítják, hogy biztonságoson használható, ellenben nem az.

(#28) Youri


Youri
veterán

Occo kinai

RTX ON

(#29) MaCS_70 válasza #80439296 (#24) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a 6% mire vonatkozik? Én eddig ugyan 50e Ft alatt maradtam, de több száz ilyen fizetésből egyetlen egyszer sem jelentkezett extra díj.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30) stellaz


stellaz
addikt

Én közel 10 éve használok virtuális kártyát, az se mai találmány. Sokszor jól is jött, illetve asszonynak is jól jött volna, ha neki is van, PPO botrány során asszonynak több mint három rugóval csapolták meg a számláját, otp szerint minden rendben volt, nem volt hajlandó blokkolni a tranzakciót, rendőrségen tömeges feljelentés volt, de ez se érdekelte, majd a rendőrség pár hónapos nyomozás, őrízetbevétel, sajtó botrány során arra jutott, hogy nem történt semmi probléma, pereljen a sok lúzer. Aki nem emlékszik, kb, 100 ezer ügyféltől vontak le lovét egyoldalú aszf modosításra hivatkozva.
Én a sima bankkártyának a cv kókdját késsel kikaparom és csak amvirtuális marad. Akkor is jól jöhet, ja minden szabályos, pl. legutóbb elfelejtettem lemondani az ingyenes próba időszak után az office365 szolgáltatást és az éves díjat le os akarták vonni, több, mint 20 rugót. Igy meg nem sikerült, én meg le tudtam mondani.

[ Szerkesztve ]

(#31) dutrás


dutrás
őstag

A PayPal teljesen biztonságos plusz költség nélkül. Van virtuális kártyám is amin csak anbyi pénzt tartok amennyit épp vásárlok is. Nincs ezekkel semmi gond.

P50 pro/P40 Lite

(#32) agressor12 válasza stellaz (#30) üzenetére


agressor12
senior tag

Lekaparod a kódótM!Ne röhögtess már,nem tolod ezt egy kicsit túl? :)

(#33) stellaz válasza agressor12 (#32) üzenetére


stellaz
addikt

Nem, mivel nem ad a bank olyan kártyát, ami netes fizetésre alkalmatlan, pedig arra ott a virtuális kártya. Így a cv kód nekem csak arra jó, hogy elhagyom, vagy megszerzik visszaélhessenek a kártyával.

(#34) agressor12 válasza stellaz (#33) üzenetére


agressor12
senior tag

Gondolom a Paypass-osat se használsz mert akkor emg a zsebedből lophatnak pénzt. :)
De lehet így is élni,kinek így,kinek úgy jó.

(#35) Hallosz


Hallosz
senior tag

2008 óta használom a PayPal-t online vásárlásra, percect.
Egyszer adtam meg a kártya adatokat a Blizardnak, nem álltak le a pénz levonással hiába reklamáltam.
Kártyacserével tudtam megoldani.

Mert lakni, muszáj.

(#36) Hallosz


Hallosz
senior tag

2008 óta használom a PayPal-t online vásárlásra, perfect.
Egyszer adtam meg a kártya adatokat a Blizardnak, nem álltak le a pénz levonással hiába reklamáltam.
Kártyacserével tudtam megoldani.

Mert lakni, muszáj.

(#37) Memmaao


Memmaao
addikt

Ahogy olvasom, itt sorra olyanok szidják a PP-t, akik vagy még soha nem használták, vagy használják, de nem értenek hozzá :U . Nem tudok kontra érvet mondani a PayPal ellen!

Azonnal jön az értesítés, ha mozgás van a számládon. Ha nem kapsz meg egy terméket, vagy problémád van vele, nem kell a webshoppal leállnod haszontalan vitákra, a PayPal-on keresztül kell érvényesítened a claim igényed, és mindig a vevő irányába történik pozitív döntés, ha a webshop nem tudja igazolni az áru küldését, így a PayPal mindig refundol, nem kell várni, hogy a webshop utaljon! Ezt ugyan mikor tehetem meg, ha kártya adat megadásával fizetek?? Semmikor.

Az egyetlen amire figyelni kell, és akkor nincs kontra: a konverziót minden alkalommal át kell állítani a számlavezető általi váltásra. Ennyi!

My name is Bond, James... Dean.

(#38) sutszi válasza Memmaao (#37) üzenetére


sutszi
veterán

+1. Teljesen egyetértek veled.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39) stellaz válasza agressor12 (#34) üzenetére


stellaz
addikt

Nem értelek.

Van egy szolgáltatásom, amely biztonságos netes fizetésre szolgál. Ez lenne a virtuál kártya. Emellett van egy olyan bankkártyám, amelynek nem szerepe, hogy a neten fizessek vele, hiszen tudod, ezért van virtuál kártyám.

Innentől kezdve előnye nincs a cv kódnak, de biztonsági kockázata igen.

Akkor most miért vagyok hülye?

(#40) Timer válasza stellaz (#39) üzenetére


Timer
veterán

A kód lekaparása már csak azért sem rossz ötlet, mert elég sokszor hallani mostanában, hogy rejtett kamerákkal sniffelik a kártyákat az automatáknál is.

Egyébként aki PayPal-lal azért szív, mert többet vonnak le az átváltásnál, mint kellene, az nem ártana, ha utánanézne, mert csak beállítás kérdése.

(#41) agressor12 válasza stellaz (#39) üzenetére


agressor12
senior tag

Én egy szóval se mondtam,hogy hülye vagy.Csak szerintem biztonságmániás.
Nekem körülményes mindig pénzt utalgatni a webes kártyára,azért mert 10 évente 1x véletlenül,esetleg, levonnak pár ezer forintot,azt is csak azért mert valamiről elfelejtkeztél.

(#42) #80439296 válasza logaritmus (#25) üzenetére


#80439296
törölt tag

Szerintem olvasd el még1x.
Ha Paypalon fizetek, valahogy mindig több az annyi.
Érthető példa: mondjuk 310 a €, nekem valahogy mindig mondjuk 330-on vált.
Paypal-RÓL utalva, nem saját bankból.

Hja, és én váltatom, nem vele váltatok (mert ez csak a saját számlára vonatkozik, nemde?).

[ Szerkesztve ]

(#43) hemaka


hemaka
nagyúr

Igy jar, aki ilyen helyeken megadja a kartyaja adatait.

(#44) fototrend666 válasza hemaka (#43) üzenetére


fototrend666
csendes tag

kárörvendő butusság lvl99

Bárhol járhatsz így..nagy neves bankokat is törtek már meg...

[ Szerkesztve ]

(#45) agressor12 válasza hemaka (#43) üzenetére


agressor12
senior tag

Ilyen helyeken?! Mire gondolsz?

(#46) hemaka válasza agressor12 (#45) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kinai oldalak?

(#47) stellaz válasza agressor12 (#45) üzenetére


stellaz
addikt

pl itt
http://hvg.hu/gazdasag/201003_INTERNETES_FIZETESI_BoTRANY_Feltoltekeztek

Magyarország, hivatalos értékesítés (autópálya matrica, mobil egyenleg), otp weboldalon keresztül, jogi szövevényekkel megtámogatva. Nagyjából csak az akaratukon múlt, hogy 3 ezer vagy 300 ezer volt a beszedett lóvé/koponya.

[ Szerkesztve ]

(#48) agressor12 válasza hemaka (#46) üzenetére


agressor12
senior tag

TE a OnePlus hivatalos oldalát csak egyszerűen lekínaizod? Érdekes... :)

(#49) MaCS_70 válasza stellaz (#30) üzenetére


MaCS_70
félisten

Minek lekaparni? Én egyszerűen egy centi szigetelőszalaggal ragasztom le a kódot. A kártyát meg sosem engedem látókörön kívül.

A kód nélkül sajnos elvben érvénytelen a kártya.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50) Rusher4587


Rusher4587
tag

Na, akkor tisztázzuk ezeket a PayPal-os problémákat, spórolok nektek egy kis pénzt:

1.- "Többet fizetsz a valóságban..."

Ennek két oka lehet.
Az első, hogy a PP kétféle módon váltja át a forintodat devizára (virtuális valuta, ami itthon pl. USD / Euro stb. bankbetétet jelent, nem külföldi készpénzt, zöldhasút), de ezt egyrészt előre beállíthatjuk, másrészt fizetéskor is rákérdez, angolul az "other conversion options"-t kell keresni.
Itt két lehetőség van:
"Use PayPals conversion process..."
vagy
"Bill me during conversion..."

Az első szopás, akkor a PayPal saját, nagyon szar árfolyamán váltja át a pénzed, ezzel buksz, ráadásul (legalábbis régen ilyen is volt) nem az alapértelmezett devizában fizettél, hanem mondjuk HK Dollárban, akkor először átváltotta a forintodat amerikai dollárra, aztán a dollárt HKD-ra, mindkettő során a saját árfolyamukon, duplán lehúztak!
A második esetben a saját pénzintézeted, kártya kibocsátód végzi az átváltást, saját deviza eladási árfolyamán, ami mindig jobb.
MINDIG a "Bill me..." legyen bepipálva!!!
Ez a kettes számú, előnyös opció csak akkor lehet hasznodra, ha a fizetés a PP fiókodhoz társított kártyával történik, ha előre feltöltöd a pénzt a PP számládra, megszívtad. SOHA ne tedd, mindig kártyás móddal fizess. Ha viszont pénzt kapsz a PP számládra, hagyd rajta, ha nincs rá itthon szükséged.
A saját bankszámlára PP fiókból utaláskor is levon a PP 1,5 dollárt csak úgy, az átváltáson felül is!
Minden esetben lehúznak, a PP is, a bankod is, ki jobban, ki kevésbé, ha ide-oda mozgatod a pénzt!
Aki fosik a fő kártyáját PP-hoz társítani, az használjon virtuális kártyát, bankon belül utalhat rá, második egyenlegként működik, szinte ingyenesen használható, biztonságos. (amíg a banki belépési adataidat, telefonodat meg nem szerzik, a hülyeség ellen nincs orvosság)

A második ok az lehet, hogy nem vevőként, hanem utalóként tünteted fel magad!
A PP alapvetően nem csak vásárlásra, hanem barátok, rokonok egymás közötti átutaló rendszerének, vagy akár jótékonykodási eszközként is lett kitalálva.
Az utalásoknak van egy díja, nem csak fix százalék, de az alap 2,9%-os + 20-30 cent utalásonként, ami valljuk be, elenyésző!
(az a 6%, ami fentebb kijött valakinek, hülyeség, de mégis lehetséges, csakhogy azt az eladó sózza rád, nem a P, lentebb vázolom)
Ezt a díjat az fizeti, aki barátnak küld, vagy eladóként elad.
Utaláskor megkérdezi a rendszer, hogy "Pay for goods and services" vagy "Send money for a friend etc." esete áll-e fenn. Ha azt akarod, hogy téged terheljen a költség, akkor az utóbbit választod, de ezt tényleg csak akkor szabad, ha valami ismerősnek utalsz, akitől utólag biztosan nem követeled vissza a pénzt valami miatt!
Ha termékért/szolgáltatásért fizetsz, akkor az angol nevéből is adódóan (remélem, azért ennyire mindenkinek megy az inglis) az első opciót választod, ekkor a pénzt megkapó féltől vonják le az átutalás díját, elvégre ő a kereskedő, a pénzember, ő üzletelhet a PP segítségével, fizessen szépen ő!
Arról nem is beszélve, hogy ezzel az opcióval véded be magad, mert igazolod, hogy kereskedelem történt! Ha nem, vagy pedig rosszul teljesítette az eladó a vállaltakat, ilyenkor tudsz könnyen pénzt visszakövetelni!
Ma már ott van a kalkulátor mindkét opciónál a paypalban, beírod, mennyit szeretnél fizetni, vagy hogy mennyit kell pontosan megkapnia az eladónak, és úgy vonja le tőled a pénzt az oldal.

A legtöbb esetben a kasszánál a PP gombra kattintva automatikusan a fizetési ablakhoz kerülsz, és itt az áruvásárlási opció van érvényben, nem kell semmit tenni, az utalási díjat (PayPal fee) az eladó állja, ez nincs is külön feltüntetve. Ha az eladó a PP használata miatt a normál árhoz képest többletköltséget számol fel, azt ki kell írnia, mindig ki is szokták, és itt szoktak csalni, a 2,9-3% helyett 5-6% pluszt kérnek az árhoz képest,ezt sosem a paypal, mindig az adott webshop adja hozzá a normál árhoz!
Ezzel az utalási, átváltási költségeken felül egy kis jattot is lehúznak rólunk, gondolom azért, hogy fedezzék a felmerülő költségeiket, amikor elbacnak valamit, és a PayPal arra kényszeríti őket, hogy térítsék meg a kárt, küldjenek új terméket / cseréljék a hibásat stb.
FONTOS! Van olyan eset is, amikor nincs automatikus fizetési lehetőség, az eladó megadja a PP címét (fiókja email címét), vagy a sima utaláshoz a bankszámlaszámát stb., de minket most csak a PP érdekel.
Ilyenkor, ha nem emeli ki külön, hogy kéri a PP díjakat, nem kell neki adni! Ha kéri, az bunkóság, de egye fene.
Viszont ha manuálisan indítunk utalást PayPal-on egy eladó/szolgáltató felé, MINDIG a "Pay for goods and services", vagyis áruért/szolgáltatásért fizetés opciót válasszuk, még akkor is, ha nekünk kell hozzákalkulálni a PP díjat!
Régen sok csalás volt ezzel, ha ajándékként/"gift"-ként/haveri utalásként feltüntetve történt a kifizetés, az eladó nem volt felelősségre vonható, vagy csak jóval nehezebben, a PP nem térítette meg a kárt a vevőnek.
Ha egy eladó (magánszemély főleg!) azt kéri, hogy "gift"-ként utalj neki, akkor ott lehet kezdeni gyanakodni, hogy szélhámossal van dolgunk, tisztázzuk előre, hogy ha ragaszkodik hozzá, mi fizetjük a PP díjat, de csakis áruvásárlásként utalunk!
Ha eláll az üzlettől, tessék őt feljelenteni a PP felé, ekkor már valószínűleg megvan a PP címe, amire kérte volna a pénzt, mellékelni kell és elmondani, hogy nem fogadta el a megfelelő fizetési módot, valószínűleg csalni akart! Neked nem kerül semmibe, de mások pénzét megmentheted.
A PP fiókok ugyebár össze vannak kapcsolva bankszámlákkal, és persze vannak módszerek a rendszer kijátszására, de a kis halak nem képesek hamis adatokkal bankszámlát nyitni egy valamire való bankban, az üzletek sem szórakoznak ilyesmivel, csak komolyabb bűnözők.
A PP pedig simán zároltatja akár a bankszámládat is, vagy a bankoddal kifizetteti a tartozásod, ha rossz fát teszel a tűzre, azt pedig a bankod veri le rajtad. Mivel ez egy vállalkozásnak, de akár egy ebay eladónak is egyenlő az éhenhalással, nem szarakodnak a PP döntéseivel, az számukra mindig szent és sérthetetlen.
Sajnos ez nem mindig jelenti azt, hogy te jársz jól, lentebb elmesélem a saját példámat.

2.- Újra és újra levonta a PP az összeget, bankkártya cserével/letiltással volt orvosolható!

Ebben az esetben tudtodon kívül te magad járultál hozzá az első PP fizetéssel az ominózus eladó/szolgáltató felé, hogy rendszeresen pénzt vonjon le a PP számládról (az meg a bankszámládról a kártyán keresztül), és ezt a legtöbb esetben jól el is rejtik az ember elől a webshopok a felhasználó szerződésekben, de te jogilag mégis érvényes rád, elfogadod, amint egyszer is használod az oldalak fizetős részét!
Én kétszer jártam így hazai társkeresőkkel (mert hát nem mindenki jár olyan helyekre, ahol ismerkedni lehet, illetve a környezetében elérhető "piacot" már teljesen felderítette :D ), mindkét esetben egyszer fizettem elő valami VIP csomagra, hogy megnézhessem a többi társkereső képeit/adatlapját részletesebben, vagy hogy egyáltalán beszélgetést tudjak kezdeményezni, de nem állt szándékomban másodjára is fizetni érte, mégis levonásra került a pénz. Mindkét esetben feljelentéssel, perrel és nyilvánossággal való fenyegetéssel tudtam rávenni az oldalakat, hogy töröljék a profilomról a szolgáltatásokat, és adják vissza a pénzemet, ők ezt egy lenéző, "kegyet gyakorló", "jófejségből segítő" üzenettel intézték végül el, mielőtt utaltak.
A PP nem segít ilyenkor, mivel jogilag te az oldalon egyszer már beleegyeztél a fizetésbe, és az apróbetűs részben ott van, hogy ez nem egyszeri, hanem folyamatos fizetés lesz!
Ezek a társkeresők (notórius tolvaj pl. a Badoo!) jó példák erre, minden egyes magyarországi (vagy magyar nyelven elérhető) társkereső így működik, soknál még a profil beállításokból sem tudod kikapcsolni, hogy újra levonják a pénzed, és ilyen lehet a Blizzard oldala is, illetve nagyon sok más témájú weboldal, amelyiknél van valamilyen fizetős szolgáltatás!
MEGOLDÁS: a PP weboldalán meg kell keresni az előre engedélyezett kifizetéseket, és letiltani azokat!!! (Manage pre-approved payments)
Jelenleg ez a főoldalon fogaskerék ikonra (settings), majd a payments menüpontra, utána pedig a Manage pre-approved payments sorra kattintva érhető el!
Itt megjelenik egy lista azokról a PP partnerekről, eladókról, akiknek engedélyezve van vagy volt a levonás a PP számládról!
Akinek a neve mellett az active felirat látható, ő elvehet tőled pénzt!
A partner nevére kattintva tudod inactive-ra állítani, letiltani a későbbi levonásokat, de arra figyelj, hogy ha valamiért újra fizetsz a partner weboldalán egy szolgáltatásért, és nem tudod ezt nála megtiltani, az egész kezdődik elölről, újra le kell tiltani őt a paypal-on belül! Egy partner neve többször is megjelenik, ha újra és újra engedélyezed neki valamiért a fizetést. Ezt ajánlatos a szükséges fizetések megtörténte után rögtön megtenni!

Egyelőre ennyit jut eszembe, aki PP tag, az tudja, hogy negyed évente, vagy még sűrűbben érkezik a felhasználói feltételek változásairól értesítő email a PayPal-tól, állandóan változik az oldal kezelőfelülete is, de az alap dolgok, a legfontosabbak nagyjából megmaradtak az évek alatt, az általam leírt fenti szabályok érvényesek, és valószínűleg azok is maradnak egy j ódarabig. 8+ év rendszeres PayPal használat, kisebb- nagyobb értékű vásárlások miatt sikerült eléggé kiismernem őket, legalábbis azt hittem.

És akkor a fekete leves:

Ősszel rendeltem a lightinthebox-ról kerékpár kiegészítőket, három darab, láthatósági, vagy megvilágításra szolgáló kütyüt. Az egyik sérült bekapcsoló gombbal érkezett, hanyag csomagolásban, a kisebb doboz a nagyobb, béleletlen kartondobozban vergődött ide-oda, a gyengébb cuccnak a nehezebb lámpák nekiütődtek, szétverték a szállítás alatt.
Videót nem csináltam (csomag felnyitás megkezdése előtt, ill. közben, is csináljatok, végig videózzátok az egészet az első cellux átvágástól kezdve amikor csak tudtok, jó fényviszonyok között, jó minőségben, egészen az áruk lehetőleg legalaposabb kipróbálásának végéig, sok szopástól menthetitek meg magatokat egy ilyen bizonyítékkal!), csak fotókat a törésről, a dobozban uralkodó állapotokról.
A webshopban fizettem biztosítási díjat is, ha megsérülne vagy nem érkezne meg a cucc, újraküldik reklámszöveggel.
Én hülye még pozitív véleményt is írtam az épségben megérkezett lámpákról, majd kértem őket, hogy a sérült motyót küldjék újra, mert törötten jött, szarul volt becsomagolva.
De biza' ők nem küldik, a 30 eurós árból adnak vissza 10 eurót, ha akarom, vagy kicserélik, HA visszapostázom Kínába! Most akinek van fogalma a magyar postának nevezett okádék, és a kínai posta árai között, az felröhög.
Akkor mondom jó, paypal-on indítottam a panaszt és pénzvisszakövetelést a termékre, a szállítási költségre, és a nem teljesített biztosítás díjára vonatkozóan.
Paypal az eladónak ítélt, szerintük is csak akkor kaphatom vissza a pénzem, ha visszapostázom. Mondom, másfélszer annyi a posta ára, mint a terméké, ezt hogy?
Közben felhívtam a PayPal-t is, az újabb 10 eurómba került, mire az amúgy segítőkész indiai fószer megígérte, hogy tesz egy ajánlatot az eladónak, mondtam, hogy megelégszem 20 euró fájdalomdíjjal is, illetve arról is ő világosított fel, hogy 30 euróig fedezi a PP a visszaküldéseket, ez még fontos nektek.
Nem tudom, hogy a PP-nál hány ember kezel egy ügyet, de másnap a diskurzusban a PP részéről az eladó felé a nevemben olyan üzenet ment, hogy teljes refund-ot, visszatérítést követelek, mindhárom termék árát. ami nem volt igaz. És én már nem tudtam többé hozzászólni, mert aPaypal lezárta az ügyet, nekem csak egy lehetőségem lett volna, hogy a postára adást bizonyító dokumentumokat prezentáljam a paypal-nak. Mivel ezt nem tettem meg, lezárták az ügyet, buktam 44 eurót zusammen.

Ezt csak azért írom le, hogy legyetek vele tisztában, a PayPal nem Óz, a nagy varázsló, sem Robin Hood, nem mindig védi meg a vevőket, van, amikor nekünk is anyagi áldozatot kell hozni, vállalni a visszapostázást. És semmi garancia nincs rá, hogy legközelebb jó terméket kapsz, és nem kezdődik elölről az egész. Sajnos az eladók azzal, hogy kiírják, a vevőt terheli a visszaküldés költsége (és 99%-uk kiírja) áthárítják a felelősséget, te pedig elfogadod ezt, mikor vásárolsz tőlük, és ez számít a PayPal-nak is.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.