Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pechman8


pechman8
aktív tag

Köszi a részletes leírást!
Jó és hasznos cikk.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#2) pschio


pschio
őstag

ezt a megoldást csak átmenetileg tudom elképzelni. egy friss telepítéssel szvsz jobban jár az ember. jó magam is mikor platformot váltottam vmware-ről virtualboxra kacérkodtam a konvertálás lehetőségével de inkább újracsináltam az egészet.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#3) danih


danih
addikt

Jó cikk!
Egy kis info
PS végigolvastam, és látom privátban kérted az ilyen irányú kiigazítást, de itt hagyom, sokak okulására :)

[ Szerkesztve ]

(#4) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Mindig jól jön egy ilyen leírás. :K

(#5) gaborbol válasza pschio (#2) üzenetére


gaborbol
őstag

Ha van ido es penz, persze jobb az uj szerver es az uj telepites (nekunk meg meg plane :) ). Csak igy orak alatt visszater a ceg az "eletbe", egy szinte minimalis kotlseg mellett.

Hogy csak a legfontosabbakat emlitsem, iden eddig 3 adobevallassal foglalkozo vallalkozas szervere adta be a kulcsot. Ezeket azonnal meg kell oldani, mivel adobevallasi szezon van aprilis 16-ig, fizetes meg hetente esetleg ket hetente mindenhol. Volt meg orvosi rendelo, biztonsagtechnika ceg es sorolhatnam.

Szinte mind Server 2000 vagy Sbs 2003 volt, tele regi programokkal, adatokkal, levelezessel nagyreszuk megszunt vagy mar nem tamogatja a regebbi szerver oprendszereket.nem annyira egyszeru dolog, minden ujrahuzni, persze minden megoldhato, csak penz es ido kerdese.

Hibakat javtottam, koszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#6) pschio válasza gaborbol (#5) üzenetére


pschio
őstag

ha ebből a szempontból nézzük, akkor valóban van helye a megoldásnak. mindenesetre mentettem a cikket. hasznos írás! :R

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7) Geller72


Geller72
veterán

Ez licensz ügyileg mennyire jogszerű?

(#8) gaborbol válasza Geller72 (#7) üzenetére


gaborbol
őstag

Full retail vagy volume license eseten ez teljesen jogszeru.
Amennyiben OEM licensz volt, azt nem lehet hivatatlosan ujraaktivalni sem virtualis, sem uj fizikai szerver eseteben, ergo mindket esetben fizetned kell.

(#9) qqcqqc


qqcqqc
őstag

nekem egy dolog nem egyértelmű a leírásodban:
elkészül a vmware-image, eddig tiszta, de a vmware servert egy másik gépre telepíted, nem arra , amiről lehúztad a "bőrt", és azon fut tovább a virtuális szerver.
a leírásodban mintha a második gép igénybevétele kimaradt volna.
vagy lehet, hogy értelmeztem félre valamit?

(#10) Geller72 válasza gaborbol (#8) üzenetére


Geller72
veterán

Ahh, a OEM miatt érdekelt a dolog. Tehát azt nem lehet. Köszi. :R.

(#11) AkosL


AkosL
aktív tag

Köszi a cikket, remek lett.

Én is pont most állok egy ilyen migrálás előtt, a minap vettem át a rendszer üzemeltetését.
(Most készül az első mentés a szerverről 3 év alatt, raid nélkül...!)

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az eredeti hardver javítása nem megoldható?
Mert egy asztali gépszever helyett használva, hm, szóval nem a legjobb választás (teljesítményben sem, és üzembiztonságban sem).

Persze a javítás idejére jó, ha egy tartalék gépet be lehet állítani :)

Viszont a cikk jó útmutató,ha ilyesmit kell csinálnom, jól fog jönni!

Amúgy kis cégeknél továbbra is hihetetlen állapotok tudnak uralkodni adatbiztonság, szerver téren. Bár nem csak ott, én egy multinál dolgozok, és nekünk is van nem egy olyan PC-nk, ami sima asztali gép, és kritikus alkalmazásokat futtat...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) gaborbol válasza qqcqqc (#9) üzenetére


gaborbol
őstag

Termeszetesen van masodik gep amire telepited a vmware szervert, pont ez a lenyege hogy kiszedjuk a mukodo szerver alol a doglodo hardvert.
Nem akartam annyira reszletezni, mert akkor sose ert volna a cikk.

hcl: Van nalunk egy olyan szabaly,hogy ha szerver elmult 4-5 eves, nem javitjuk max ha egy disk-ram dol ki azt csereljuk, minden mas esetben kikerul az eles kornyezetbol.

Dell precision workstationt szoktam ala tenni, az eleg massziv, vagy hp ml 150 g6 - Dell T310, az utobbi kettot mar szervernek hivjak, de mindketto egy kategoria a precisionnal.

Egy 5 eves atlagos olcso alap sbs szervert a fenti konfigok boven tulszarnyalnak minden teren.Panasz eddig nem volt sem sebessegre, sem stabilitasra.

[ Szerkesztve ]

(#14) Murphistic válasza gaborbol (#13) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy mennyire számít jogilag, hogy esetleg a gazda operációs rendszer "nem szerverre való"? Pl. van egy szerver operációs rendszered, ami ugye a virtuális gépen csücsül és jogilag tiszta, de bezavarhat-e, ha a hoszt mondjuk egy Windows 7? Nem lehet gond mondjuk azzal,hogy több felhasználó is kihasználja a gazda erőforrásait, mégha a virtuális gépen keresztül is?

Nekem jogilag egyszerűbbnek tűnik szerver operációs rendszert feltelepíteni a gazdára is, amit utána lehet virtualizálni (bár ugye ez bezavarhat a gyors átállásba).

u.i. Nem kötözködök, csak érdekel, hogy mennyire kell vigyázni jogilag az ilyen dolgokkal.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#15) hcl válasza gaborbol (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, igen, ha másik szerverre rakod, akkor OK, de szerintem sokan azt szűrték le, hogy jó oda egy asztali...

...frescho-nak volt egy "Öreg szerver nem vén szerver" c. cikke régebben, abban jól leírta, mitől szerver a szerver. Ha minimális a kihasználtsága, akkor miért ne lehetne tovább használni, pl. ha a tápja kezd behalni?

Amúgy persze, mindig a helyzethez kell alakítani a megoldást, szóval valószínű, hogy amikre az általad említett helyeken használnak egy szervert, arra egy workstation, vagy egy kisebb szervergép is megfelelt volna már alapból.

A virtualizáció másik haszna amúgy, hogy egy vasra összepakolhatsz több szerveroprendszert, így a vas nem fog 30%-on dolgozni, hanem 3 szerverrel 90-en, ami azért még mindig jobb, mintha 3db gépet kellene megvenni, managelni :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) qqcqqc válasza Murphistic (#14) üzenetére


qqcqqc
őstag

ha itt megnézed[link], akkor ott a válasz a problémádra :C
van linuxos vmware szerver, akár ingyenes disztróra is...

(#17) Marci79


Marci79
aktív tag

Köszi a cikket! Nagyon érdekes volt.
:R

(#18) Murphistic válasza qqcqqc (#16) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A pingvinnel hidegre lehet tenni az ügyvédeket ;] .
Igazából csak azért kérdeztem, mert meg volt említve, hogy munkaállomásra is fel van néha telepítve a vmware és felmerült bennem mi van, ha valaki az esetleg rajta lévő Windows 7 Professionalt akarja használni. Az EULA-jában nem találkoztam erre vonatkozó információval, csak azzal, hogy egyszer lehet felrakni virtuális gépre is (remélem jól értelmeztem).

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#19) siriq


siriq
őstag

Jo a cikk de engem az ellenkezo resze erdekel. Virtual to physical.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#20) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a részletes leírást, hasznos :R

Dave666

(#21) kraftxld válasza hcl (#15) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A világ másik felén a mérnökóradíjak miatt nem fognak döglődő régi szerverrel foglalkozni. Ha összesen 5x kell kiszállni halódó alkatrész miatti kókányolás ürügyén egy éven belől már jobban megérte venni egy erősebb desktopot és virtualizálni.

Az meg egy nagyon durva tévhit, hogy kevesebb gépet kell piszkálni ha virtualizálsz. Épp a komplexitás nő egy kicsit a host miatt, és egyel több oprendszered lesz amire figyelni kell ha rárakod a többi gépet. A virtuális gépeket is ugyanúgy kell menteni, patch-elni, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22) gaborbol válasza kraftxld (#21) üzenetére


gaborbol
őstag

Nalunk pl a hasznaltnak cuccnak egyszeruen nincs ara, kutyanak sem kell.

Vettem intel rack server-t amikor keszultem a VCP-re, Xeon 2.8 GHz, 8 Gb ram, 2 sata raptor vinyo, 2 lan, epp csak leajrt rola a 3 ev gar, 175 dodo.

Vagy a ami a cikkben szerepel szerver azt kompletten egy eve 60 dollarert vettem, szinte eladhatalanok ezek a regi szarok.

Mi cegunk majdem a legolcsobbnak szamit a kornyeken, oradij 120 dollar/ora meglevo szerzodott ugyfeleknek csak 100, ha eltokolok monjuk 4 orat egy regi szerverrel, az annyi mint egy uj dell T310-es alap szerver, 3 ev garral.

Peldaul egy virus irast-gep atnezes KEDVEZMENYES szerviz ara AKCIOSAN nalunk 175 dollar,csak a viszonyitas vegett.

[ Szerkesztve ]

(#23) kraftxld válasza siriq (#19) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
Vagy némi Acronis Trueimage Echo + Universal restore, vagy Shadowprotect + HIR

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) bobsys válasza gaborbol (#5) üzenetére


bobsys
addikt

Hogy csak a legfontosabbakat emlitsem, iden eddig 3 adobevallassal foglalkozo vallalkozas szervere adta be a kulcsot

De ha lehal a server akkor hogyan csinalsz imaget?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25) gaborbol válasza bobsys (#24) üzenetére


gaborbol
őstag

Minden cegnel akinek valamilyen szinten is dolgozunk image backup fut.

Elso dolog, amit az ugyfelnel csinalunk, mielott barminek nekikezdenenk, Macrium Reflect, 2 kulso hdd-re, email ertesites minden mentes utan, egy a tulajnak, egy nekunk amit minden reggel az instore tech. atnez.
Ez a progi mar annyira olcso, hogy nem lehet elmenni melette.

(Talan 2-3 ceg van ahol backup exec fut, de mint tudjuk az igazi ferfi BE-t hasznal :) )

Ha nincs buzi raid5,(es ha rajtam mulik akkor nem is lesz) es nincs image backup mentes, valamint a szerver nem indul barmilyen nem oprendszer hibabol kifolyolag, akkor meg mindig lehet image-t gyartani, majd konvertalni.

[ Szerkesztve ]

(#26) ncc1701 válasza Murphistic (#14) üzenetére


ncc1701
veterán

Hostnak érdemes linuxot választani, akkor biztos nincs liszensz gond, debian 6, és jóvan. Nálunk minden szerver gép virtualizált, tököm szórakozzon több géppel, kell venni egy rendes gépet, és kalap. Kevesebb fogyasztás, kevesebb hw hiba lehetőség. Viszont a rendszeres mentés továbbra is must have.

(#27) ncc1701 válasza qqcqqc (#16) üzenetére


ncc1701
veterán

ESXi még jobb, mint linuxra rakni, csak az esxi nagyon kényes a vasra.

(#28) kraftxld válasza ncc1701 (#26) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem a host hanem a guest licensze a kérdőjeles. Ugyanúgy meg kell(ene) venni OEM esetén az új licenszet ha linux host-on futtatod.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29) gaborbol válasza ncc1701 (#27) üzenetére


gaborbol
őstag

A hostnak szerintem nincs licensz gondja windows 7 eseten.N agyeskut nem mernem letenni erte, de van egy legalis W7 hostod, amin fut egy virtual guest ami szinten legalis, fix hogy nem ebbe fognak bellekotni.

A vmware servernek 1 nagy elonye van az esxi-vel szemben, ha windows-os hostra kerul.

Image backup progi le tudja menteni az aktualis hostot kompletten, ugy hogy a guest fut alatta es ez egy bazi nagy fegyverteny.

A masik pedig, hogy egyszerubb kezelni, kattingatni kell egy ablakban, egy mezei windows felhasznalo 5 perc alatt betanithato, hogy mit hogyan csinaljon, nincs szukseg meg egy gepre amin a kliens telepitve van es azon keresztul buzeralna. Egy gepen elotte ott a host, meg az ablakban fut a guest.Logmein fent a hoston, barmi gond van, barki ra tud nezni.

Jo az esxi, csak szerintem nem small businessbe valo, a free-vel el lehet lenni egesz jol, csak, ha gaz van akkor windows megis csak egyszerubb.(mondom ezt VCP-kent)
Igazabol a free ESXI nagyon is jo lenne, ha lenne ra normalis, konnyen kezelheto backup/restore lehetoseg, de azt meg nem veletlenul tiltjak le.

[ Szerkesztve ]

(#30) bobsys válasza gaborbol (#25) üzenetére


bobsys
addikt

Es nincs a 127 gigas korlat mint virtual PCben?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31) gaborbol válasza bobsys (#30) üzenetére


gaborbol
őstag

Legjobb tudomasom szerint nincs bennne limit, legalabb is eddig nem sikerult elernem.
Most rakerestem, de nem talatam konkret szamot, workstaionra irnak 950 Gb-ot.

[ Szerkesztve ]

(#32) siriq válasza gaborbol (#22) üzenetére


siriq
őstag

Az meg olcso is. A bestbuy valami $80 ert akarta installalni a memoriat a havernak.

#23 kraftxld : koszi de ettol nincsen egy hangyanyival egyszerubb megoldas? Baromi hosszadalmas. Ennyi ido alatt fel is rakom a cuccot.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#33) bobsys válasza gaborbol (#31) üzenetére


bobsys
addikt

Az jo. Akkor lehet bevezetem egy ugyfelunknel. Igaz ott eleve VMwaren fut a cucc, de van 2 exserveruk ami jelnleg nincs hasznalatban es epp jo lenne tarolni rajta mondjuk heti image mentest (windows 7-et ratolok meg a vmware servert)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34) kraftxld válasza siriq (#32) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, ahogy írtam trueimage vagy shadowprotect.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#35) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Jah, majd elfelejtettem: nagyon jó lett a cikk. Nekem tetszett.

qqcqqc: ncc1701: gaborbol: Köszönöm a válaszokat a licenszeléssel kapcsolatban!

Egyébként ezek a jogi dolgok néha zavarosak tudnak lenni és mi is olyan infót kaptunk, hogyha valami nagyon nem világos, akkor tessék felkeresni a jogi osztályt, hogy ők is dolgozzanak :DD .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#36) #92942848


#92942848
törölt tag

windows server ««« egy mondatban leirva. :DDD

(#37) kraftxld válasza #92942848 (#36) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi is a gond vele?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38) ronson


ronson
őstag

Az, hogy a kedves fórumtárs nem használ Windowst, nem néz RTL Klubot, nem hallgat "diszkó" zenét és ettől egyből nőt 100-al az IQ-ja.

Úgyhogy ne merd kétségbe vonni, hogy mi a jó. :D

(#39) #19617792 válasza kraftxld (#37) üzenetére


#19617792
törölt tag

szokásos anti-M$, anti-Winfos dolog.

(#40) nyaflaty


nyaflaty
tag

Sziasztok!

Látom elég régi már a fórum, de lenne egy talán hülye kérdésem. Az ilyen virtualizációhoz feltétel, hogy olyan proci legyen alatta ami támogatja a virtualizációt, vagy csak valamilyen előnyt jelent ilyen téren?

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#41) ThunderBoy válasza nyaflaty (#40) üzenetére


ThunderBoy
tag

A virtualizációhoz minden esetben szükséges a megfelelő támogatás processzorból. Egyébként nem is működik. De ma már a processzorok nagy része támogatja. Intel esetében a VT-x, AMD esetében AMD-V a jelölése a processzor tulajdonságainál.

Egy wikipédia bejegyzés.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#42) nyaflaty válasza ThunderBoy (#41) üzenetére


nyaflaty
tag

Köszönöm! :R

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#43) mzolee19 válasza gaborbol (#13) üzenetére


mzolee19
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék virtualizálni egy server 2003-at. Ez felkerülne egy server 2008 ra Hiper-v ben.

Mivel virtualizáljam le, hogy el is induljon Hyper-V ben?

(#44) ThunderBoy válasza mzolee19 (#43) üzenetére


ThunderBoy
tag

Egy meglévő 2003-at akarsz átvinni Hyper-V Server alá?

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#45) mzolee19 válasza ThunderBoy (#44) üzenetére


mzolee19
csendes tag

Igen,így van. Van egy meglévő server 2003. Most Hyper-V alatt üzemeltetném. Levirtualizálnám, hogy ne kelljen telepitgetni konfiguráltatni. Csak nem tudom milyen programmal virtualizáljam le, hogy Hyper-V ben elinduljon.

(#46) pschio válasza mzolee19 (#45) üzenetére


pschio
őstag

Itt a neked való cikk. Mindössze hyperv-vel kell eljátszanod.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#47) ThunderBoy válasza pschio (#46) üzenetére


ThunderBoy
tag

Pont ennek a cikknek a kommentjei között vagyunk.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#48) mzolee19 válasza pschio (#46) üzenetére


mzolee19
csendes tag

Igy próbáltam.
A gondd csak az hogy Hyper-V ben nem indul el.
Hiába konvertálom át VHD ba.
Nem Virtual Pc, Nem Virtual Box, hanem Hyper-V

(#49) pschio válasza ThunderBoy (#47) üzenetére


pschio
őstag

És tényleg :DDD :B

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#50) mzolee19 válasza pschio (#49) üzenetére


mzolee19
csendes tag

Na viccet félretéve:D
Valami okos gondolat? :)
Server 2003 virtualizálva 2008 Hyper-V ben beiizitva.
Meghaltam, eddig nem indul az Istennek sem :D :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.