Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kékes525 válasza tomiii007 (#50) üzenetére


Kékes525
félisten

Az nagyon kevés. Most Fitbit Versam van, az 6-7 napot simán kibír. Igaz kevesebbet tud mint a Galaxy Watch Active 2.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52) jacis válasza Kasya (#48) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is nagyon várom. Most jön meg az s10+ amit megrendeltem, de sztem tavasszal lecserélem a note10 pro-ra ha tényleg olyan lesz mint a beharangozott képeken/videókon.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#53) ambination válasza Demonseed (#19) üzenetére


ambination
tag

Az a tavalyi idén jelent meg(asszonykámnak vettem előrendeléssel és rose powerbank ajándékkal)de ahogy megy az idő lehet tavaly volt..jaa nem,idén😊

(#54) noro79


noro79
tag

Lehet sokat tud de nagyon nem szép.

(#55) Atlantis


Atlantis
veterán

Meglepően gyorsan jött új verzió...egyedül a fém ház miatt gondolkodtat el a csere az Actvie 1-ről.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#56) Csedit válasza Atlantis (#55) üzenetére


Csedit
aktív tag

Már a másik topikban [link] válaszoltak, hogy az Active 1 háza is fémből van....

(#57) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én egy darabig inkább hanyagolom az okosórákat, a Samsungokat meg különösen. Az üzemidők túl rövidek és meg sem közelítik a gyári specifikációban megadott időket. Frissítések nagyon ritkán jönnek és gyakran csak rontanak a dolgokon. Gear S3 Frontierem van és az új OS miatt fél nap alatt lemerül még kikapcsolt számlappal is.

Az meg eleve nem normális hogy a Samsung még a folyamatosra bekapcsolt számlapot is úgy értelmezi, hogy két fényerő között váltogat. Nem tudom úgy beállítani, hogy egy hagyományos órát szimuláljon, mert amint inaktivitást érzékel azonnal alacsony fényerőre kapcsol.

Szerintem ennél is nyugodtan lehet úgy számolni, hogy naponta tölteni kell ha nem akarja azt látni az ember hogy folyamatosan semmit sem mutat az óra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#58) Tigerclaw válasza Kékes525 (#36) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos a Samsung órái sem. Mikor megvettem az S3-at, 3 nappal hirdették, de dobozból kivéve se tudott többet 1 napnál minimális szinte passzív használattal. Én vagy egy évvel a start után vettem, szóval volt idejük javitani bugokat, meg optimalizálni.

Aztán vagy fél év múlva jött egy egész jó firmware, amivel olyan 2, 2-5 nap üzemidő lett. Megint rá vagy fél évre meg áttértek erre a One UI vagy micsodára a Tizen helyett és most olyan fél-egy nap az üzemideje, random egyszer így, egyszer úgy, miközben csak számlap van automatán, meg BT üzenetekkel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#59) Noukoum válasza Tigerclaw (#57) üzenetére


Noukoum
veterán

Inkább a Samsungot kerüld, borzasztó a supportja.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#60) Uuser


Uuser
tag

A számlapok elérhetőek vajon Galaxy Watch-ra ?

(#61) Kékes525 válasza Tigerclaw (#58) üzenetére


Kékes525
félisten

A Fitbit Versam 6-7 napot bír ki.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62) ollie válasza Uuser (#60) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az első kiadásé biztos.

***

(#63) Uuser válasza ollie (#62) üzenetére


Uuser
tag

Igen, már megtaláltam az infót, köszönöm. Nekem ebből a kiadásból "premium analog" nagyon tetszik. Gondolom elérhető lesz majd az is idővel.

(#64) Atlantis válasza Csedit (#56) üzenetére


Atlantis
veterán

Egyelőre szkeptikus vagyok, mennyire hiteles az az infó...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#65) icecave válasza Tigerclaw (#57) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is az üzemidő miatt váltottam másra, de nekem a 42-es Galaxy Watch volt. Most van ebből 44-es, nagyobb akkuval, ha már hozza majd a 3 napot legalább, akkor lehet visszajövök.

(#66) szebe válasza Kékes525 (#61) üzenetére


szebe
őstag

Azt jól látom, hogy abban nincs GPS?

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#67) Kékes525 válasza szebe (#66) üzenetére


Kékes525
félisten

Jól látod. Ezért is bír többet az akkumulátor. A telefonnal együtt használom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#68) Zoona válasza Kékes525 (#61) üzenetére


Zoona
aktív tag

Lehet kibír annyit, de nem egy kategória a kettő. Így értelmét is vesztette, mennyit bír ki.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#69) Kékes525 válasza Zoona (#68) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, nem vesztette értelmét, mert a telefonnal ugyanúgy használható. Nem mindenki használja távfutásra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#70) Zoona válasza Kékes525 (#69) üzenetére


Zoona
aktív tag

Igazad van :D

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#71) AS


AS
félisten

Tech2 szerint van benne hangszóró. Meg elég jó dolgokat mondanak róla.
Árazás is türthető még...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#72) icecave válasza AS (#71) üzenetére


icecave
nagyúr

Épp néztem én is az a videót, nem rossz... Még meg áron, mit mutat az új pulzusmérő a a fitness teszteken, aztán döntés lesz. Nem, mintha a Fitbit versa-mmal nem volnék elégedett.

(#73) AS válasza icecave (#72) üzenetére


AS
félisten

Ráadásul a telecomnál lesz E sim lehetőség :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#74) hhenry


hhenry
őstag

Jó ez a digitális lünetta de a rendes nekem jobban tetszik

(#75) icecave válasza hhenry (#74) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem azzal az volt a bajom, hogy sokszor mikor a kezem hozzáért a ruhához, bármihez, tekert rajta egy kicsit.

(#76) hhenry válasza icecave (#75) üzenetére


hhenry
őstag

Nekem ilyen nem volt :N
De mondjuk szerintem a 100k addig sok érte amíg nincs ekg

(#77) icecave


icecave
nagyúr

Emiatt a videó miatt mondtam, hogy kíváncsi vagyok, mennyit fejlődött a pulzusmérés. A simát ezért nem vettem meg: [link] 4. perctől kezdődik a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#78) whited


whited
addikt

Előrendeli hol lehet majd ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#79) Kékes525 válasza icecave (#77) üzenetére


Kékes525
félisten

Rosszul tetted. A video nem bizonyíték semmire, mert a két kézen nem egyformán lehet a pulzust mérni. Akkor lett volna hiteles, ha megcserélik az órákat, és pontosan ugyanabba a magasságba helyezik fel. Így nekem semmit nem mond a pulzus mérésről a video.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80) icecave válasza Kékes525 (#79) üzenetére


icecave
nagyúr

Igazad van, más is közrejátszott, mégpedig a pöttöm méret. Bár nagyon kicsi a csuklóm, még azon is nagyon picinek hat, ezzel együtt az akku sem fényes. Mindenesetre jól tettem, hogy nem vettem, most itt a 44-es méret :)

Viszont a Huawei Watch GT-ről meg azt mondták, micsoda jó a pulzus mérője. Hát máson biztos, nekem olyanokat mért, hogy egy sima egy órás szobaicajozás alatt ötször meghaltam, ebből háromszor a 180 feletti pulzus miatt, kétszer meg hogy már alig volt pulzusom szerinte :D

[ Szerkesztve ]

(#81) Atlantis válasza icecave (#80) üzenetére


Atlantis
veterán

Női kézen még a 40-es is nagy...asszonynak valami gyerekméret kellene belőle, persze az üzemideje a béka segge alatt lenne annak. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#82) Kékes525 válasza icecave (#80) üzenetére


Kékes525
félisten

Így már értem. Nekem is ezek a fontos szempontok. Ha veszek, akkor mindenféleképpen a nagyobbat fogom megvenni.

A 180-as pulzusszám nem az óra hibája, hanem a technológia sajátsága. Ez az egyes óráknál jobban, míg másoknál kevésbé jön elő. A pulzusszámot nem folyamatosan méri, mert úgy nagyon enné az akkumulátort, hanem mintákat vesz és átlagol. Mivel a szívritmus sohasem állandó 1 perc alatt sem, a mért eredmény nagyon függ attól, hogy mikor veszi a mintát. Így mérhet extrém értékeket. A nyugalmi ritmust viszont a legtöbb óra jól méri, mert ott kisebbek a szélső értékek.

Persze, ha ezt rosszul tudom, akkor majd megírjátok. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83) icecave válasza Kékes525 (#82) üzenetére


icecave
nagyúr

A többi, általam kipróbálthoz képest csak a Huawei volt, amelyik ilyet csinált. Olyan volt, hogy több is elveszítette a pulzust (na, az normális, ezért is kevésbé alkalmasak olyan sport alatti pulzusmérésre, ahol mindig feszül a kezed, (pl. súlyzós edzés, stb).

Eddig a Fitbit Versa, ami a legjobb ilyen téren, utána a sima Galaxy watch. Viszont előbbi meg a lépéseket becsli túl, utóbbi meg merül, mint állat (nem csoda, 42-esem volt, abban kicsi az akku).

(#84) Kékes525 válasza icecave (#83) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem Fitbit Versam van és néha előfordul, hogy gyors gyaloglás közben 180 körüli szívritmust.
Mivel hasonlítottad össze a mérésedet? A mellkasövek azok pontosabbak, mint az órák.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85) icecave válasza Kékes525 (#84) üzenetére


icecave
nagyúr

Csak az általam próbált órákat. Az rendben, hogy az optikai talán sosem lesz olyan, mint egy mellkaspánt. Ebből a szempontból a Polar-ok jók, ha akar az ember, hozzácsatlakoztat egy BT-os pántot. Viszont a Vantage széria nagyon nem éri meg a pénzt, amit kérnek érte, de most jött ki az Ignite, az érdemes lehet még egy-két szóra.

Bocsánat mindenkitő, kicsit eltértünk a tárgytól. :D

(#86) Tigerclaw válasza Atlantis (#81) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ennek se lesz jobb az üzemideje. Az amit megad a Samsung, annyira vehető komolyan, mint az autógyártók álltal megadott fogyasztási és kibocsátási adatok 10 éve. Azt adnak meg, amit akarnak. Itt a kezemen az egyik elődje és az első napon se hozta az ígért üzemidőt...még közelítőleg se. Talán ha kikapcsolsz minden okosóra funkciót és még az óra megjelenítését is, akkor eléred azt amit vállaltak, csak akkor semmi értelme nincs megvenni és használni.

Jelenleg még az OLED kijelzők is túl sok energiát fogyasztanak...még úgy is, hogy fekete a kijelző nagy része.
Jóval nagyobb akku kell, vagy más kijelző technológia...esetleg kevesebb funkció. Annyi a különbség egy Apple Watch-hoz képest, hogy ők bevallják, hogy naponta tölteni kell.

Én kivenném a pulzusmérő funkciót is ezekből és egy egyszerű, akár kijelző nélküli fitness karkötőre bíznám azt. A alvásfigyelés is ott bukik el, hogy nem kényelmes egy nagy bumszli órával aludni, illetve mikor töltöd, ha éjjel nappal használod? Semmiből se tartana a gyártóknak ha kettévennék a funkciókat és párban árulnának egy okosórát és egy vele együtt működő fitness karkötőt. Az utóbbi adná a pulzusmérést, alvásfigyelést meg lenne benne egy vibramotor az ébresztéshez. Kijelző azon max. egy kicsi csak időt mutató monochrom megoldás lenne, hogy hozzon folyamatos pulzusméréssel is vagy egy hetes üzemidőt. Ezeknek a helyére az okosórába kerülhetne jóval nagyobb akku, hogy az is hozzon egy hetes üzemidőt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#87) Atlantis válasza Tigerclaw (#86) üzenetére


Atlantis
veterán

Nézd, én megértem, hogy csalódtál, rendben, de ne általánosíts...nekem Active 1 van és erre 45 órás átlagos üzemidő ígér a Samsung, amit teljesít is. Nem is vártam többet tőle...kicsit úgy érzem, nem tájékozódtál kellőképpen, mielőtt megvetted az órát, de ez nem a gyártó hibája.

Nem vagyunk egyformák, nekem még sosem akart lemerülni, pedig alvást is figyeltetek vele (más kérdés, hogy ez szerintem fabatkát sem ér). Este, amíg kajálok/tusolok, stb. feldobom töltőre a órát, annyi elég is neki. Igen, naponta töltöm, de kb. 60%-on van nap végére, tehát a beígért időt tudná, ha muszáj lenne.

Én amúgy nem szívesen hordanék több eszközt, ha egyben is megoldható a feladatuk.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#88) Zé. válasza Tigerclaw (#86) üzenetére


Zé.
tag

A Vasárnapi töltés a siker kulcsa!

Hét napi üzemidő nagyon sok embernél a kívánatos! A Ticwatch Pro órában
kétrétegű / üzemű a kijelző. Okos üzemmódban egy nap, míg sima LCD óra
alapfunkcióban egy hét. Nyilvánvalóan kellene egy újítás! Például az óracsatba,
vagy az óra karpántban egy modul akku, mint a régi mobilok cserélhető
megoldásai. Ezeknek a helyére, a karpántba kerülhetne jóval nagyobb akku, hogy
az is hozzon egy hetes üzemidőt. Tehát külön lenne választva az órából a
tápellátás. Könnyen belátható, hogy a női, kisméretű órába ellentmondásos nagy
akkut tenni! Mellesleg a hölgyek meg eleve szeretnek karperecet, stb. hordani,
vagyis értelmet nyerne a csuklón hordott női karikák, miegyebek...
A vízállóság így persze nyitott kérdés... további újításra váró megoldandó feladat.
Áttörés lenne az egy hetes üzemidő, ekkor lehetne sikeres tömeg termék!..

,,Bocsánat mindenkitől, kicsit eltértem a tárgytól, --- egy kicsit a jövőbe."

(#89) Tigerclaw válasza icecave (#85) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha nem lenne okosórám, most talán én a Polar Iginte-ot választanám. Annyi hibát látok benne, hogy feleslegesen könnyű és vékony. Inkább tettek volna bele dupla akkora akkut. Nem értem, hogy minek kell az okosórákat is lefogyasztani feleslegesen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#90) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Szerintem jó lett, elegáns kinézet. A sportosabb nekem jobban bejön, de ezzel sincs semmi bajom.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#91) Kékes525 válasza Zé. (#88) üzenetére


Kékes525
félisten

"Például az óracsatba, vagy az óra karpántban egy modul akku, "

:K Ezen gondolkoznak. Ezzel a megoldással folyamatos használat is elérhető 2 óracsattal, mert csak cserélgetni kellene.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#92) tomiii007


tomiii007
senior tag

(#93) szabi9811 válasza tomiii007 (#92) üzenetére


szabi9811
tag

Viszont az EKG szenzora nincs feltüntetve.

(#94) Kasya válasza tomiii007 (#92) üzenetére


Kasya
nagyúr

Itthon csak alu verzió lesz vajon?

(#95) szabi9811 válasza Kasya (#94) üzenetére


szabi9811
tag

Szia,

Van a másik is.

http://www.220volt.hu/Samsung+Galaxy+Watch+Active+2+okosora+44+mm+ezust+bor

(#96) Kasya válasza szabi9811 (#95) üzenetére


Kasya
nagyúr

:R

Oh, hogy az usákok erre is elorendelesi ajandekot kapnak (Charger Portable Battery)

[ Szerkesztve ]

(#97) tomiii007


tomiii007
senior tag

Mi is fogunk, amit elindul itthon is normalisan az előrendelés.

(#98) ollie válasza Kasya (#96) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi is. Már láttam is magyar webshopban, hogy jár hozzá dupla vezetékmentes töltő.

[ Szerkesztve ]

***

(#99) Kasya válasza ollie (#98) üzenetére


Kasya
nagyúr

Elkerülhette a figyelmem. Kerhetek egy linket?
A hivatalos honlapon se lattam.

(#100) icecave válasza Kasya (#99) üzenetére


icecave
nagyúr

+1.

Én is kerestem már, nem találtam. Sőt ,azt sem, hogy igazából itthon mikor indul az előrendelés. Annyit találtam. hogy szept. 20-tól már meg lehet venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.