Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#755) Noukoum válasza Coyot (#740) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor nem egy országban élünk. Nálunk mindenhol a villany az első. Mire a benzines elindul, addigra a villanyost már nem is látod erős túlzással. Nehezen hiszem el hogy nálatok a villanyautók máshogy működnek.
virkir: Igen és? Nem tudom mi köze van ennek ahhoz amit írtam.

dabadab:
”Nyilván ezért van itt Európában az autók túlnyomó többségében az.
De egyébként egy kb. félmilliós plusz tétel az automata, nem oszt, nem szoroz.”

Azért van mert az az alap, illetve azért mert a legtöbb automata váltó a mai napig hulladék. Nem csak vezetés szempontjából (ebben sokat javultak) hanem éllettartamban. Igen félmilliós tétel, szóval nem mindegy hogy 7 millió vagy 7,5 millió. És mutattam hogy az új golf esetében 1,5m a felár, ami szintén nem kevés.

Értem. Az, de nem az.
Ja, nem, mégsem értem.”

De vicces vagy várj. Addig nem lesz hasonló sem azonos a specifikáció amíg manuális váltós árat nézel, meg olyan motort ami teljesítményben közelében sincs a villanynak.

Jó árat ír a peugeot, csak te látod rosszul. Igen még mindig gyengébb felszereltséget nézed, igen még mindig :) Ovi.

Feketelaszlo: A számítás szerintem korrekt, csakhogy ezeket a céges autókat arra veszik hogy akár több száz km-t megtudj tenni töltés nélkül, vagy nagyon rövid töltéssel és erre jelenleg sem megfelelő aksi (kevés autó van nagyobb hatótávval) sem töltőhálózat sincs itthon. Én nem próbálom megmagyarázni hogy az elektromos autó évszázad üzlete. Ez is pénzbe kerül. Csak éppen töredékébe. Jelenleg. Persze sosem lesz befektetés, ahogy “egyik autó sem”. Mindneki azt vesz amit akar (még), lehet örülni hogy van választék. És mindenki kitudja számolni magának hogy az adott helyzetben megéri-e és ha igen mennyire. Én azt nem szeretem mikor itt egyesek elferdítik a tényeket. Teljesen mindegy milyen okból teszik, ez nagyon nem korrekt.
Amíg ennyi a villany ára itthon, addig esélye sincs a benzinnek dízelnek az a helyzet. 5-600 forintba kerül 100km otthoni töltéssel a normál (vagy egyesek szerint matchbox, bevásárlókocsi) méretű autóknál. Ugye mondanom sem kell mennyi benzinesnél meg dízelnél a valós fogyasztás? Sajnos nem kétszer ennyi..
Majd ha megemelik 3-4szeresére a villany árát akkor lehet számolni újra, addig felesleges.

Donki Hóte: Nagyon jó amit írsz, régen minden jobb volt. Vagy nem? Miért fáj az neked hogy valaki megvesz egy új autót és kap benne egy funkciót? Ráadásul tök mindegy hogy benzin dízel villany, az autó akkor is X millió lesz, hiába írod hogy villanytopik. Gondolom te nem használsz semmilyen kényelmi funkciót, mert minden felesleges luxus.

Állj! Mi az hogy a barátnőd perceket várt villamosmegállónál? Miért várt ott, hiszen gyalog ment nem? Nem bírt ennyit gyalogolni?

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.