Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#215) #50192640 válasza #50192640 (#214) üzenetére


#50192640
törölt tag

sajnos kicsúsztam a szerkesztési időlimitből.

rájöttem, min pörögnek itt sokan, nevezetesen hogy drága a villanyautó, nem térül meg, meg az is koszos, hiszen a napelem, az akku legyártása, meg az áram termelése, stb.
na de:
1. azt mindenki (remélem) tudja és érti, hogy az áram se csak úgy keletkezik a falba'
2. az anyagi faktort én nem akarom kommentálni, erre költ., hát erre költ
3. még ha elfogadjuk is, hogy az akku maga is környezetszennyező lesz valamikor, illetve hogy az áramot magát is meg kell termelni, sok esetben fosszilis energiahordozókból, azt ne kelljen már magyarázni, hogy ezek figyelembe vételével is jobb a városba a villanyautó, mert nem ott pufog ki, nem produkál mikrorészecskéket vagy gázokat konkrétan a város közepén, hanem valahol máshol, jobb esetben olyan helyen, ahol a környezetterhelés menedzselhetőbb (nyilván ez sem tökéletes, de csak jobb, ha nem egy Budapest közepén pöfög a régidízel Saxo meg a régiolcsó benzines bármi), illetve a hajtás egyszerűbb mivolta miatt egy csomó alkatrész cseréje, gondozása, innentől kezdve nyersanyagok, kellékek legyártása, felhasználása, használat után kezelése (pl olaj) szükségtelenné válhat? ezek alapján nem egyértelmű, miért jobb a villanyautó _önmagában_?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.