Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1161) arnyekxxx válasza D1Rect (#1160) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Felújitok ide egy falat aztán betongerendás födémet újítunk téglakefnivel, aztán újítunk egy tetőszerkezetet betoncseréppel."

Nekem ez a mondat nem tűnik tökéletesnek.

(#1162) D1Rect válasza arnyekxxx (#1161) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért nem lego építés példát hoztál?
Az ugyanakkora ökörség lenne.

Az eredeti felvetés a ház építés vagy új ház építés és lakhatási engedélyből indult.
Amit te írsz az felújítás, nem építés.

(#1163) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Toyota a most elmaradt olimpián mutatta volna be az új akkumulátor technológiát, amit 2025-től szeretnének sorozatba gyártani.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1164) Mr K válasza Dluinet (#1163) üzenetére


Mr K
senior tag

Igen, általában öt év múlva készül el. Nézzünk vissza pl. 2017-be, akkor éppen 2022-re ígérték. Persze előbb-utóbb csak megcsinálják, de én csak óvatosan lennék optimista. (Amúgy az olimpia kétségtelenül elmaradt, de azért az akksit bemutathatták volna, ha már egyszer elkészült...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#1165) Füleske válasza Dluinet (#1163) üzenetére


Füleske
addikt

2 év múlva, 5 év múlva, 20 év múlva, 150 év múlva. Igen, a Toyota mint a hidrogén technológia élharcosa 150 évre tervez a hidrogén technológiával. Ezt Vályi Pistának mondták amikor ott járt. Szóval ezek a számok semmi konkrétat nem jelentenek, kb. mikor az autógyártók bejelentik hogy jövőre vagy x év múlva mennyi eladást várnak, akár összesen akár egy adott típusból.

(#1166) Neck


Neck
veterán

Napi 2x fél óra sétára vettél egy elektromos autót? :C Tipikus "first world problem".
Az ugye megvan, hogy az összes korábbi generáció a lábával és / vagy tömegközlekedéssel hidalta át ezt a frenetikus távolságot? :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1167) Ribi válasza Neck (#1166) üzenetére


Ribi
nagyúr

Számolás nem az erősséged ugye?
2-3 kilcsi magában kb fél óra, ezt 4x tenné meg naponta, 2x gyerekkel.
Vagyis napi 2 óra helyett kb. fél órát tölt feleslegesen. Nyilván kiköltözhetne timbuktuba és áram meg minden nélükül élhetne, hogy ne szólhass be försz vörld problémára hivatkozva.
Förszt vörld problem manapság a mindenkinek beszólunk ha épp úgy tetszik :W
Nem az, hogy megosztja tapasztalatait másokkal, hogy abból tudjanak ők is döntést hozni...
Itt csak neked van problémád, nem neki.

[ Szerkesztve ]

(#1168) Neck válasza Ribi (#1167) üzenetére


Neck
veterán

Nekem ugyan nincs. Én simán gyalog / tömegközlekedéssel csinálnám, nem vennék egy második (drága) autót emiatt.
Illetve, mi olyan közel költöztünk, hogy kényelmesen megoldható gyalog minden.

Egyébként, nincs azzal bajom, hogy valaki elektromos autót vesz. Csak ne adja már elő, hogy mekkora problémát oldott meg ezzel.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1169) Dluinet válasza Neck (#1168) üzenetére


Dluinet
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1170) dabadab válasza Neck (#1168) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem napi több óra gyaloglás eltüntetése az határozottan probléma.
De ha neked nem az, akkor szerintem jelenkezhetsz náluk, hogy te szívesen vállalod a gyerekek szállítását.

DRM is theft

(#1171) Eugene Roe válasza dabadab (#1170) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Csak azért nem zavar igazán, mert hosszú távon a saját gyerekével ****** ki, mondjuk közben az enyémmel is :B

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1172) Noukoum válasza Neck (#1166) üzenetére


Noukoum
veterán

Vehetett volna benzin, dízel autót is ugyanerre.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1173) Ribi válasza Noukoum (#1172) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont azért váltotta le a bezinest, mert nem jó napi 10 percekre használni. Elolvastad egyáltalán az egészet, vagy csak write only mode? :O

(#1174) Noukoum válasza Ribi (#1173) üzenetére


Noukoum
veterán

?
Valójában erre csak egy nagy kérdőjelet lehet írni, te elolvastad hogy mire válaszoltam? Nem gondolnám mert akkor nem írnál ilyet. Tudod mennyire gáz mikor kiakarsz oktatni valakit, és nem jön össze? Nagyon..

Egy kis magyarázat (sajnos látom hogy szükséges). Nem fog azért lemondani senki a második autóról mert a matyar szerint lehet gyalogolni is. Ha nem villanyt vesz (vagy használ, teljesen mindegy mert látom az értelmezés nem az erősséged) akkor benzint vagy dízelt fog.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1175) Neck válasza Ribi (#1173) üzenetére


Neck
veterán

Akkor egy mild hibrid, amivel lehet 60km-t menni tisztán. És jó hosszú távra is.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1176) Dluinet válasza Neck (#1175) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mild hibriddel egy 10 métert nem tudsz menni tisztán

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1177) Neck válasza Dluinet (#1176) üzenetére


Neck
veterán

Akkor nem mild hanem plugin hibrid. :C

Szerintem amúgy mindenki értette, a kijavításod nélkül is. De nagyon köszi, nagy szolgálatot tettél a közösségnek. :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1178) dabadab válasza Neck (#1177) üzenetére


dabadab
titán

Mivel pont az ellenkezőjét írtad, mint amire gondoltál, teljesen rendben volt, hogy kijavított.
Az, hogy ezen fennakadsz, téged minősít (ahogy mondjuk az eddigi kommentjeid is, amik leginkább csak tartalommentes fikázásból álltak).

DRM is theft

(#1179) Neck válasza dabadab (#1178) üzenetére


Neck
veterán

Ahogy most a tiéd is.

Mivel ez az egész Logout cikk és a hozzá tartozó fórum is az off topicban van, nem tudom milyen szakmai tartalmat vártál. Leírtam a véleményemet, hogy problémaként tálalt egy kifogást, amire tudott villanyautót venni. Szerencsés ember, hogy ilyen megoldást talál egy olyan problémára, amit a világ csóróbb 98%-a gyalog old meg.

A maradék nagyobb része meg plugin hibriddel.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1180) Noukoum válasza Neck (#1179) üzenetére


Noukoum
veterán

A plugin hibrid szerintem sokkal kevesebb embernek éri meg mint a villanyautó.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.