Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

Ára meg gondolom olyan, mintha színaranyból lenne.

szerk.: helyesírás

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) Peter13


Peter13
senior tag

Most komolyan: honnan szedik ezeket a neveket? Mi a búbánat lehet egy memóriamodulban "patriot"? :F
A 2 GHZ meg szép-szép, de ilyen késleltetésekkel nem fog levenni a lábamról. Nekem ennél több kellene hogy váltsak DDR2-ről: a "kicsit gyorsabb, de legalább sokkal drágább" felállás ehhez kevés.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#3) lsc válasza Peter13 (#2) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk a márkaneve, hogy Te nem ismered az nem igazán mérvadó .

Az élet kegyetlen .

(#4) shteer válasza Peter13 (#2) üzenetére


shteer
titán

Patriot a márka, Viper a típusnév :)

..szerintem jónak tűnik

(#5) juliabrilke válasza Peter13 (#2) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez a márkaneve. Viper Kit-re gondoltál esetleg? :U

(#6) Thrawn válasza Peter13 (#2) üzenetére


Thrawn
félisten

A Patriot (egész pontosan Patriot Memory) maga a gyártó a modul fantázianeve a Viper.
Hol itt a gond? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7) Oliverda válasza Peter13 (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

2000MHz/CL9 teljesen jó. Ajánlom a te figyelmedbe is ezt a kis olvasmányt: [link]

A Patriot pedig már egy elég régi márka csak itthon nem forgalmazzák...sajnos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) .mf válasza Oliverda (#7) üzenetére


.mf
veterán

Jó, de mihez?
C2D és C2Q-nak fölösleges ekkora sávszél, mert nem tudja kihasználni.
Nehalem (Ci7? :DDD) pedig a szinkron mem-feszültség miatt nem lesz ez jó.

1-2 hónapja hallottam egy hírt, ahol valamelyik gyártó kikísérletezett olyan DDR3 chipeket, amik alapfeszültségen (1.5V) mennek 2500-as effektív órajelen. Én inkább ezekre lennék kiváncsi, mint arra, hogy melyik gyártó milyen matricákkal dobja piacra a micron D9 és z9 chipeket...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Oliverda válasza .mf (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Legfeljebb jó lesz a Socket AM3-as AMD procik mellé. Bár az még egy bő fél év kb.

Illetve általában amelyik tud modul magasabb órajelet az alacsonyabb órajel mellett alacsonyabb késleletetésre is képes ami sosem jön rosszul.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Male válasza Peter13 (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Ahogy páran kifejtették, a cég neve ez... a választás meg talán azért, mert a Patriot rakéták elég ismertek... a rakéta meg ugyebár mindenki fejében összekapcsolódott azzal, hogy gyors. Így marketing szempontból jó név.

(#11) Oliverda válasza Oliverda (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

...tehát amelyik modul tud... :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) CYBERIA válasza Male (#10) üzenetére


CYBERIA
őstag

Patriot.
Érdekesség, hogy a Raytheon a gyártó, épp ezzel a névvel volt ebben a hírben egy gépház.
Vannak itt összefüggések, csak figyelmesnek kell lenni.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#13) .mf válasza Oliverda (#11) üzenetére


.mf
veterán

Boszorkány! Tűzre vele! :DDDD

CYBERIA: igen, én is említettem ott, hogy miért pont egy létező (és ismert) cég/nagyvállalat nevét használták egy termékhez.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) schwartz válasza .mf (#8) üzenetére


schwartz
addikt

Milyen szinkron feszultseg? Talan az i7 majd minimum 1.5V-ot fog kapni? (JEDEC DDR3). Ja persze... :)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#15) Male válasza schwartz (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Nem annyit kap az egész proci, csak egy része... vagy a fene tudja hogy lesz pontosan, de a hírek szerint a mem max 1.6V-on mehet mellette...

(#16) schwartz válasza Male (#15) üzenetére


schwartz
addikt

vagy a fene tudja hogy lesz pontosan

En is igy latom. ;)

If he dies, he dies.

(#17) Peter13 válasza Thrawn (#6) üzenetére


Peter13
senior tag

Sehol. Benéztem...sorry... :B
Ráadásul tényleg nem hallottam róla (errefelé sem túl ismert márka, persze ettől még tényleg lehet jó).

Oliverda: Köszi a linket, hasznos volt, főleg így egyben látva az evolúciós lépéseket :R Viszont továbbra is úgy gondolom, hogy ez még mindig a "kicsit gyorsabb de sokkal drágább" kategória: a teljesen mezei DDR800 cl4-hez képest alig több mint 10 százalékkal kevesebb a ciklusideje...persze ez is fejlődni fog még, belátom és értem, de ez még kevés ahhoz hogy cserére ösztökéljen.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó lesz ez a Vérpistikéknek.

(#19) HaGii válasza Peter13 (#2) üzenetére


HaGii
tag

Nnnnaaaa.ezt most egy életre megtanultad asszem :DDD

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#20) Peter13 válasza HaGii (#19) üzenetére


Peter13
senior tag

Az tuti... :) Megnéztem a weoboldalukat is, meg hogy miket csinálnak, tényleg szép és igényesen összerakott cuccaik vannak...nem is értem hogy nem botlottam bele beléjük az elmúlt 15 év alatt amióta PC-ket nyúzok...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#21) .mf válasza schwartz (#14) üzenetére


.mf
veterán

Talán előbb olvass utána :P :U
Lehet, hogy a végleges verzióra már sikerül kijavítaniuk, de a mostaniak nem tudnak a procifeszültségnél többet adni a memónak, tehát 1.6-1.7V körül van a max.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) littlelion21


littlelion21
addikt

Nah, ha így haladunk lassan kezd értelme lenni a DDR3-nak...

(#23) schwartz válasza .mf (#21) üzenetére


schwartz
addikt

Olvastam a pletykakat de szerintem semmi alapjuk. Elvileg egy 45nm-es prociba nem fognak 1.5V-ot pompalni. Kevesebb fesszel meg nem lesz stabil a ram. (szinkron feszultseget feltetelezve ez a minimum a stabil mukodeshez, memoria oldalrol)

If he dies, he dies.

(#24) v.tom


v.tom
őstag

Jé, milyen érdekes, hogy hasonl adatokkal rendelkező ramokra a legtöbb gyárto már brutális többventis szart sem érő de legalább hangos hűtéseket tett volna. Itt pedig elég egy kis borda. Ebből azért látszik, hogy a patriot nem elsősorban azzal akar vásárlot fogni, hogy neki milyen csini cuccai vannak, hanem azzal, mert egyszerűen jo. Mindig is szerettem a termékeit. Csak sajnos aranyárban mérik őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.