Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szép számok, látom az élettartamot már nem merték melléírni, mert a TLC sok jót nem sejtet. :(

Van már amúgy olyan eszköz amibe ez belemegy?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

A TLC megoldás miatt nehezen hihetőek ezek a sebességadatok

(#3) atus72 válasza szilagyiv (#2) üzenetére


atus72
senior tag

Miért?

(#4) lezso6 válasza atus72 (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kapcsolódó tudástár bejegyzés

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) Oliverda válasza lezso6 (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem kell attól annyira félni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) kriszpontaz válasza Oliverda (#5) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez így van, tanúsíthatom ;).

(#7) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A Plextor mindig is menő volt, ez meg szélvészgyors lett, csak vehetek hozzá új gépet is. :C

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Graphics válasza lezso6 (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tökéletesen kiszolgálja az TLC is az igényeket... ahogy mennek le az árak, úgy fogom én is leváltani a 120-ast és áttenni az asztaliba, a notiból, és a notiba meg jöhet egy nagyobb... / Samsung 840

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) TeeJay


TeeJay
félisten

akkor most ez a cucc lehet az elsődleges meghajtó a gépben? (C meghajtól pl)
tehát lehet róla bootolni úgy mintha SATA-n lenne bent egy SSD?
már csak azt nem értem mit tököltek eddig egy ilyen csatolóval és miért nincs már 5éve minden gyártó termékében? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10) Graphics válasza TeeJay (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert akkor még jobban irtóztak az SSD élettartamától... na meg pénz beszél, HDD volt még raktáron elég sok...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) bladegery válasza Graphics (#10) üzenetére


bladegery
senior tag

Nem számítottak árvízre:D

gergely-szabo.com

(#12) Graphics válasza bladegery (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"árvízre" így helyes, mert az ár csak egy mesterséges cunami volt, a valós katasztrófa idején és után még volt készleten bőven vinyó....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) bladegery válasza Graphics (#12) üzenetére


bladegery
senior tag

Nem tudtam erről az összeesküvés elméletről:(

gergely-szabo.com

(#14) DJ. Ru$y válasza bladegery (#13) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem elmélet... tény. Kartell.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#15) Graphics válasza bladegery (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) MZperX75


MZperX75
addikt

Inkább legyen jó és olcsó 256Gigást 20ezer alatt a népnek!

(#17) bteebi


bteebi
veterán

"Az NGFF által kínált natív 2 sávos PCI Express felületnek köszönhetően az SSD maximális olvasási sebessége akár a 700 MB/s-os tempót is elérheti, míg írásnál az 550 MB/s sem kizárt, 100 000 IOPS-os mellett."

Ez nem teljesen egyértelmű számomra. Most ez csak az NGFF korlátja, vagy tényleg tud is ennyit ez a konkrét SSD? (Ha tud ennyit, akkor minden bizonnyal a 256 GB-os változat.) Ezt egyébként én TLC-vel együtt, ekkora méretben nem tudom elképzelni :U. Persze nem bánnám, ha így lenne, mert akkor desktop fronton, pláne MLC-vel sokkal gyorsabb meghajtók készülhetnének, és akkor már tényleg PCIe-s megoldások kellenének, mert a SATA III sávszélessége kevésnek bizonyulna :K.

#16: Ha már merünk nagyot álmodni, akkor inkább 512 gigással kérjük :DDD. De a 256-os verzióval is kibékülnék... egyelőre. Attól már amúgy szerintem nem vagyunk annyira messze, nagyjából még egy árfelezés - feltéve ha az EURHUF árfolyam is úgy gondolja majd :(.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) F e Z o válasza lezso6 (#1) üzenetére


F e Z o
veterán

Manapság már 2-3 évenete mindenki cseréli a laposát, egyébként sem hiszem, hogy torrentezni fognak vele.

H2O über alles!

(#19) Oliverda válasza bteebi (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) atus72


atus72
senior tag

[link]
Brutál, az elméleti sávszélesség 4GB/s! :Y

(#21) atus72


atus72
senior tag

Azt nem értem hogy ezt mibe fogjuk beletenni mert még csírájában sem látni ilyen notebookot, vagy tud valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#22) Buci21


Buci21
addikt

Akkor ez most milyen csati: mSATA, PCI-E? mibe megy ez bele? van jelenleg ilyen eszköz?

(#23) Oliverda válasza atus72 (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Még csak most fognak jönni az ilyen foglalattal szerelt gépek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) Buci21 válasza Oliverda (#23) üzenetére


Buci21
addikt

szóval akkor ennek perpill semmi haszna számomra, már reménykedtem, h végre SSD miniPCI-E portba, ami nem mSATA-képes... :(

Ha már itt vagyok, feltenném a kérdést: van egy Asus F3E gépem, benne 2db mini PCI-E, az egyikben a wifi csücsül, a másik üres. a) tud-e a gép mSATA-t? b)ha nem, akkor tehetek-e oda SSD-t, és ha nem, akkor hogyan használhatom ki az extra slotot?

(#25) Oliverda válasza Buci21 (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Gőzöm sincs, de a google vagy az ASUS support biztos tudja a választ.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) Graphics válasza Buci21 (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem hiszem, hogy tudná, a te laptopod még akkor készült, amikor tervben se volt, hogy majd abba a portba SSD-t lehet majd tenni.

Ahhoz, hogy tudjon mSata-t be kell lenni-e vezetékelve úgymond. Ez pedig mostanság kezdett elterjedni az újabb notikban, a régiekkel nem lesz világmegváltás sajnos.

Marad a HDD Caddy :)

Abba az extra slotba pl tudsz tenni WWAN modult, 3G képességekkel , de ehhez megfelelő eszköz kell

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) dabadab válasza TeeJay (#9) üzenetére


dabadab
titán

"már csak azt nem értem mit tököltek eddig egy ilyen csatolóval és miért nincs már 5éve minden gyártó termékében?"

mSATA mar van par eve, legalabbis a jobb gyartok cuccaiban. Meg mondjuk ot evvel ezelott az SSD gyakorlatilag nem letezett notiban, a 2008-as Thinkpad X300 volt az elso, amit csak SSD-vel szallitottak, konkretan egy 64 GB-s darabbal, aranyaron.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28) Buci21 válasza Graphics (#26) üzenetére


Buci21
addikt

köszönöm a kimerítő választ, csak nemrég vettem észre, h mintha az a slot hasonlítana azokra az SSD-kre (mSATA), amit itt cikkekben emlegetnek :D

(#29) Oliverda:
köszi, belevetem magam :D

hogy én mennyire imádom ezt a fórumot, itt mindig találsz választ a kérdésedre :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Oliverda válasza Buci21 (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Graphics válasza Oliverda (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na ezt az írást kerestem :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Oliverda válasza Graphics (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

TUDÁSTÁR

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) Reggie0 válasza lezso6 (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez alapjan akar ugyanolyan gyors is lehet. Osszad el az idoket a bitek szamaval es kb. ugyan akkora az egy bitre eso ido MLC es TLC eseten.

(#33) TeeJay válasza dabadab (#27) üzenetére


TeeJay
félisten

azt vágom
én úgy értettem hogy miért nincs már évek óta egy olyan általánosan elfogadott port amibe lehet dugni SSD-t
SSD már nem 1éve van azért hanem 4-5éve is szóval lett volna idő egy szabványt elfogadni
elég sok laptopban még m-sata sincs erre most új formában jelennek meg ezek
kell 2év mire általános lesz az meg elég sok sajnos

egy USB3-nak is mennyi idő kellett mire alap dolog lett a laptopokon pedig már mikor kiadták...
sőt még az olcsóbb cuccokon mindig akad olyan amin nincs pedig na már illene...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34) dabadab válasza TeeJay (#33) üzenetére


dabadab
titán

"én úgy értettem hogy miért nincs már évek óta egy olyan általánosan elfogadott port amibe lehet dugni SSD-t"

Van, a SATA. (Sot, voltak PATA SSD-k is.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) tyaty1 válasza dabadab (#34) üzenetére


tyaty1
tag

Sőt a Kingfast még most is gyárt PATA csatolásúakat.

(#36) Reggie0 válasza dabadab (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg vannak PATA-k. Tavaly is adtak ki uj PATA szeriakat.

(#33) TeeJay: Gigabites infraport is evek ota van, megsem terjed el, helyette szuttyognek a BT/WIFI-vel.

[ Szerkesztve ]

(#37) madagascar


madagascar
csendes tag

oly szípek eme számok: olvasás/írás: 700/550. de hogy majd valójában mennyi lesz ez... a vertex 4 256gb-om is 560/510 és 450/470-et produkál macbook pro 8.2-ben :)

Hogy hívják a filmes technika görög Istenét?.. HD-sz! :D

(#38) Reggie0 válasza madagascar (#37) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol a linearis sebesseg egy szint felett kevesbe szamit, mint mas parameterek.

(#39) madagascar válasza Reggie0 (#38) üzenetére


madagascar
csendes tag

ez igaz,és tudom is. csak a kíváncsiságomat fogalmaztam meg... :)

Hogy hívják a filmes technika görög Istenét?.. HD-sz! :D

(#40) vinibali


vinibali
őstag

TLC alapokhoz képest villámgyors. bár remélem nem terjed el majd ez az NGFF! hasonlónak érzem már ezt a TLC alapú ssd-t, mint napjaink kis lökettérfogatú 150 Le körüli közös nyomócsöves dízeleit. majd kiderül mennyit mennek el :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#41) spyduck


spyduck
nagyúr

Két mondatban vki össze tudná nekem foglalni, h miért jobb az NGFF az mSata-nál a helytakarékosságot leszámítva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.