Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Khelben


Khelben
nagyúr

Ha tippelni kellene, hogy a játékosok hány százalékának van szüksége ezekre a fejlesztésekre, az én tippem 1 alatt lenne.

(#2) Silentfrog válasza Khelben (#1) üzenetére


Silentfrog
veterán

És mégis mennyien megveszik. Van egy nagy "gamer " ismerősöm aki fél órát tud beszélni egy egérről. :)

(#3) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Jól néz ki és nem is egy DPI fighter darab lett. Már csak a sniper gomb miatt is erősen gamer egér. Nem biztos, hogy jó helyen van az a gomb böngészés közben.
Silentfrog - Ha olyan lebilincselően teszi, mint Kovács Antal, akkor vlogoljon!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4) Silentfrog válasza Petyyyyy (#3) üzenetére


Silentfrog
veterán

Engem untat az ismerősöm! :D

(#5) worxland


worxland
addikt

inkább végre a G702-öt adnák ki...

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#6) Alchemist


Alchemist
addikt

Gyorsulásérzékelős..? akkor ezzel lehet a levegőben is hadonászni? :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#7) Tazsam01


Tazsam01
tag

Hmm.
Vezetékes, minden irányba nagyobb mint az Mx518, 1ms válaszidő, valós 4000 DPI, 8 programozható gomb. Hol lehet kipróbálni, hogy simul a kezembe, úgy látom 8 év (2db 518) után végre itt a következő egerem.

(#8) Tazsam01


Tazsam01
tag

Az árazást nem értem:
G400S 19199
G402 18999

(#9) hibavissza


hibavissza
veterán

Ahogy olvastam a cikket, minden bekezdés után 5000 Ft-tal emeltem az elképzelésem az árról. Ehhez képest a végén pozitív csalódás volt az ár. Bennem egyre inkább megfogalmazódik az a gondolat, hogy hány processzort is szolgál ki egy egér? Gyakorlatilag többet fogdosom mint a feleségem. :DDD Szóval nem biztos, hogy ezen kéne spórolnom.....

[ Szerkesztve ]

(#10) Wucky


Wucky
senior tag

A G400S 15k árukeresőn. Ha 20 alatt marad az ára karácsonyra veszek egyet a 400 mellé.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#11) Fr0z3n válasza hibavissza (#9) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Az asszony fogdosás a házasságban töltött idő arányában csökken :P

[ Szerkesztve ]

(#12) Zull


Zull
senior tag

"Fury is is ebbe a felső körbe szeretne bekerülni, amit alacsony tömegével..."

144 gramm alacsonyak számít? I don't want to live on this planet anymore.

[ Szerkesztve ]

(#13) Menthirist


Menthirist
veterán

inkább arra lennék kíváncsi, hogy ezt is a szokásos logitech kábellel látják-e el. nagy nagy megelégedéssel használom a mostani G400-amat és az előző MX510-em is vagy 8 évig volt velem, dede a kábelek mindig megkeményednek és kontaktosak lesznek. az 510-nél ez talán 3-4 év után fordult elő, a g400-nál már 2 után (de most szétszedtem és el tudtam rejteni a törött részt a házban úgy, hogy folyamatosan jó állapotban legyen). Gari szerintem csak 2 év volt rá, és most hirtelen nem akartam megint 20k-t áldozni egy jó egérre (bár most szerintem egy DeathAdder lett volna belőle, vagy egy Naga Hex)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14) b.


b.
félisten

Nekem nem tetszik ez az új dizájn, amit erőltetnek. Gagyi hatást kelt, emlékeztet az olcsóbb, noname gamer egerekre. Ettől még lehet szuper egér, lehet ezt is megveszem , legalább meglesz a 11. Logi egerem is :D

(Amúgy rohadtul kitaláhatnák már azt, hogy egy egyszerű usb kábellel lehessen rácsatlakozni az egér elejére, mint ahogy a G700-nál.
Mindig a kábelek mennek tönkre nálam is. Sokkal egyszerűbb lenne, ha az egér elejére kivezetnének egy usb portot és 3 másodperc alatt lehetne cserélni a megtört, elöregedett kábelt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) alevan


alevan
őstag

ARM? meg kell hekkelni hogy fusson rajta az android. D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#16) Daywalker válasza Zull (#12) üzenetére


Daywalker
addikt

Egy G500 164 gramm súlyok nélkül. Egy G400 133 g...
A G402 csak 108 gramm ha a kábelt nem számoljuk...(és szerintem a fent felsoroltaknál sincs számolva). Na most mondd h nehéz...
(És mivel ilyen kardinális kérdés lett, így beleírtam a cikkbe a 108-at is) ;)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17) gghrtz


gghrtz
őstag

Maradok a Logitech G400-nál... Ugy latszik a Logitech is kezd arra az utra raterni, mint a Razer. Hype, csilli-villi, drága, értelmetlen.

(#18) steven84


steven84
tag

Ennyiért szaladjon is gyorsan. :C

(#19) beteg


beteg
őstag

Aki jót akar magának, ne döljön be egyből a Logitech-nek! Várja meg a fórumos tapasztalatokat!
Mert nem kell csodálkozni ha tervezési hibás szemetet kap, amire azt mondja a gyártó, hogy jó az, hülyegyrek, ha nem tetszik, ved meg majd az új világmegváltó csodánkat, ami ugyan k.drága lesz, de lehet, hogy ugyan ilyen hulladék!

Csak futni kell!

(#20) Joci10 válasza Menthirist (#13) üzenetére


Joci10
őstag

Nekem még mindig megy az MX 530-asom (vagy mi a száma - a kábeles 500-as széria 'közepe' volt a számozásban), és semmi baja a kábelének. Most vagy én vagyok szerencsés, vagy nálad eszi meg valami a kábeleket belülről. :D

(#21) Ste


Ste
addikt

Sniper gomb eddig a Madcatz Cyborg R.A.T. egereken volt. Vajon honnan jöhetett az inspiràció? :)

(#22) mikk2000 válasza Joci10 (#20) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem MX510 van, és semmi baja a kábelnek. Bár igaz, én mindig úgy használtam, hogy valahová, pl. a monitor oldalára "fellógattam" a kábelt, így aztán súrlódásmentesen tudom használni. El tudom képzelni, ha valakinek csak simán az asztal végén lóg le, akkor az bizony ha éles az asztal, az nem használ a kábelnek.

(#23) Joci10 válasza mikk2000 (#22) üzenetére


Joci10
őstag

Nálam csak "simán lóg le az asztal" oldalán (meg az asztal oldala-háta közti átmenetnél is). Ja, és nem 'sima' az asztal széle sem (illetve hátul az átmenet sem)...

(#24) Menthirist válasza Joci10 (#20) üzenetére


Menthirist
veterán

hát azért a neten nem egy, nem két hasonló cipőben járó ember van mint én. Pl már most érzem hogy milyen merev a kábele a céges gigabyte-omhoz képest, ez pedig egyenes út a megtöréshez (nálam is az asztalon van, de pl rángatásnál el tudom képzelni hogy odanyomódik pl az egyik monitor talpazatához, illetve eleve sokat hajlong jobbra-balra.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#25) .mf válasza Menthirist (#13) üzenetére


.mf
veterán

Nos, nálam talán AMD Athlon XP-s gépem végnapjai vagy talán már C2D-ra váltás óta (kb. 6-8 év?) ugyanaz az MX518 tesz szolgálatot, s bár már a burkolat gumírozása a többet fogott helyeken lekopott, valamint a többi részen is jön lefelé, de mégis, a kábele még rendben van. Talán az játszik közre, hogy nálam magasra van az érzékenység állítva, kis kézmozdulatokat használok; valamint a kábel egyenesen vagy csak nagyobb ívvel megy a gép felé, nincs benne hirtelen nagy törés. Meg: utóbbi pár évben egyre kevesebb időm marad játékra, a sok munka, vagy tavasztól őszig a motorozás, kirándulás, fotózás mellett...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) gti16v


gti16v
őstag

már úgy is unom a G9x-et...

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#27) Menthirist válasza .mf (#25) üzenetére


Menthirist
veterán

az előző mx510-emet még első éves egyetemistaként vettem, és diplomázás után egy fél évvel cseréltem le, pedig elhiheted nem siettem el a diplomát :D :D :D Nem csak hogy az alja volt egyenesre kopva a cserélt glide-ok ellenére, de a hozzá vett Steelpad S&S-t is tükörsimává gyalulta. 2 vagy 3 évig használtam törött kábellel még, mert csak néha hagyott ki, de amikor már a kezembe olvadt a festés, akkor nyugdíjaztam. Kb 6-8 év alatt. Sajnos a g400-nál ez a törött kábel nem 5, hanem már 2 év után jelentkezett, de mondom, tünetmentessé sikerült szerelnem.

játék terén meg mindig parasztlengőkkel operáltam :D viszont volt mögöttem pár tucat lan az évek alatt

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#28) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Delta Zero szenzor

Valaki megmondaná, hogy ez mi?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29) X Factor válasza Tazsam01 (#7) üzenetére


X Factor
addikt

Hasonlóan vélekedek, 8 éve használok egy mx518-at. Tulajdonképpen a konfigom legrégebbi darabja. Pixel-ben szerintem hamarosan meglehet nézni.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#30) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

""sniper gomb" is említésre méltó, amivel a nyomva tartás ideje alatt átmenetileg csökkenthető az érzékenység a pontosabb célzás érdekében"
Ott nem inkább növelni kéne? Vagy csak elírás?

(#31) Menthirist válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


Menthirist
veterán

kisebb dpi = azonos mouse speed mellett nagyobb fizikai elmozdulásra kisebb kurzor mozdulat. tehát amíg mondjuk 800 dpi-t szoksz meg, 1600-nál minden kis mozdulatodra 2x akkora kilengést produkálsz a játékban, míg 400-nál fele annyit. Ha távolra kell pontosan lőni fejre mondjuk, akkor jobb ha nagyobbat mozoghatsz a kezeddel, míg a játékban a célkereszt messze nem mozdul annyit.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#32) Csabroncka válasza gti16v (#26) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egy jól strapabíróan megépített Ferrarin nem illik túladni!

Még a mai egerek mellé is a G9X büszkén odáll, 3 évig G9 majd görgőtörés miatt 5 éve G9X-el tolom ami a csövön kifér :))

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#33) SirCsimbók válasza .mf (#25) üzenetére


SirCsimbók
tag

"Talán az játszik közre, hogy nálam magasra van az érzékenység állítva, kis kézmozdulatokat használok..."

akkor te HSB ("High Sens Bastard") vagy! welcome to the club :C

(#34) Dr. Akula válasza Menthirist (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pont fordítva, a nagyobb dpi jelent kisebb, finomabb elmozdulást. Dpi = digit per inch, azaz egység / hüvelyk. Olyan mint a Hz. Minél nagyobb, annál részletesebb.

(#35) Menthirist válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


Menthirist
veterán

Aztán mégis ha 2000-re állítom az egeret, teleportál a kurzor minden kis mozdulatra, míg 400-on 1 métert kell mozgatni hogy pár centit mozduljon.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#36) gghrtz válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


gghrtz
őstag

Mondjuk egy bizonyos DPI felett már parasztvakítás kategória, arról nem is beszélve, hogy rá van írva, hogy 6 csillió dpi, közben meg csak fel van skálázva. :D
Én LSB vagyok. (voltam, már nem game-elek). 1x360° a játékban 80-100cm. :DDD

(#37) mikk2000 válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


mikk2000
őstag

Igen, ezért van az hogy nagyobb dpi-n kisebb mozgatásra nagyobbat mozog a kurzor a képernyőn.

(#38) SirCsimbók válasza gghrtz (#36) üzenetére


SirCsimbók
tag

(SZIGORÚAN CSAK 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK!)

"Én LSB vagyok. (voltam, már nem game-elek). 1x360° a játékban 80-100cm. :DDD"

de hát... ha 1 métert mozgatsz az egéren egy 360 fokos fordulás kedvéért, még a végén levered a sört az asztalról :DDD

(szerk.)
én HSB vagyo, de így is sikerült már :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39) Dr. Akula válasza Menthirist (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Minél nagyobb a dpi, annál többet kell tolni ugyanakkora elmozduláshoz. Nem véletlenül a gamer egerek magasabb dpi-sek. Fordítva nem sok értelme lenne.

(#40) gghrtz válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


gghrtz
őstag

Nem jól tudod.

(#41) BenHans


BenHans
addikt

Ez így kb 19k... Ennél olcsóbban ott van a Kone Pure és a G400s és nem vagyok benne biztos hogy bárkinek kellene ezeknél jobb. Nekem bőven elég lenne. :B

Amúgy engem pl rohadtul idegesítenek a villogós 187gombos übergémer vackok. Egyik ismerősöm vett egy [Razer Naga]-t és tényleg jól kézre állt, csak azok az oldalsó gombok sehogy sem illeszkedtek az ujjamhoz és többször félrenyomtam, és úgy felidegesített, hogy azt hittem megreptetem. :D

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#42) Menthirist válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


Menthirist
veterán

figyi, tapasztalok amit tapasztalok a 3600 dpi-re képes G400-ammal. adott fix egérsebesség mellett (tehát ha a windows-ban nem állítod), nagyobb dpi nagyobb sebességet produkál, várhatóan azért, mert a windows minden "tick"-hez egy picit mozdít az egéren, és ha 3600 dpi-nél ömlik a tick, akkor sokat is mozdít. Ez lehet az ok, de a tény az az hogy nagyobb dpi-re állítva vissza kell venni az egér sebességét, ha ugyanannyi elmozdulást akarunk elérni. Játékokban is ugyanez van. Erősen vissza kell venni az egérérzékenységet, ha magas dpi-vel akarsz játszani, de gyakran már 800-1000 dpi környékét használva is eléggé lenn kell hogy legyen, hogy ne forduljon 60 fokot a karakter 1 centis elmozdulástól.

Szóva nem, rosszul tudod. Adott egérsebesség mellett (ezt kihangsúlyoztam hogy akkor), a nagyobb dpi nagyobb elmozdulást eredményez, míg a kisebb kevesebbet. Egérérzékenységgel lehet korrigálni.

@BenHans: a sima naga szerintem nekem is sok lenne, de a naga hex már egész más tészta. 11 össz-gombszám azért már elég lenne nekem is :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#43) egyedülülő válasza X Factor (#29) üzenetére


egyedülülő
őstag

Pixel nem árul Logirech egereket.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#44) Taybore


Taybore
aktív tag

Hmmm, az árán meglepődtem. Simán 30eFt körülre vártam volna. De azt hiszem maradok még az MX518-nál egy darabig, hisz még a kábele is simán bírja. :K Mostanában már amúgy se játszok annyit mint régen, de ha cserélni kéne, akkor ezt a típust azért észben tartom.

(#45) Infranyuszi


Infranyuszi
tag

Úúúúú de tetszik :)

(#46) bakagaijin válasza X Factor (#29) üzenetére


bakagaijin
tag

Cordless Opticalt használtam... több mint 10 évet. Nemhogy a talpak lekoptak, de maga az egér szélén is látszik, hogy a műanyagot a súrlódás szépen beszabta :). Ami nagyon bejött, hogy a thumb gomb tényleg a hüvelykujjnál volt, egyszerűen csak be kellett nyomni. Egyszer kellett szétszedni, amikor a scroll már annyi porcicát begyűjtőtt, hogy az optika nem érzékelte :). Végül azért kellett cserélni, mert a gumi részek "elforrtak", egyszerűen gusztustalan volt hozzányúlni a görgőhöz.

Nem egy tipikus gamer egér, nehéz is, lassú is, de strapabíró és ami a legfontosabb: nekem baromi nehéz olyan egeret találnom ami nem viszi szét a csuklómat...

De valóban, Logi egerek általában vagy nagyon jók, vagy nagyon szarok :).

(#47) Akybron


Akybron
aktív tag

A dupla dpi-t (cpi-t) nem megszokni kell, hanem a játékban felére* levenni az egérérzékenységet. Ebben az esetben a fizikai mozgáshoz ugyanakkora játékbeli elfordulás fog tartozni. Annyi lesz a változás, hogy az eddigiekhez képest pontosabb lehetsz.

*
Bizonyos játékokban nem lineáris az egérérzékenység beállítás, tehát a felére beállított szám nem fele érzékenység lesz. Ebben az esetben addig variálsz, míg a nagy dpi-s egérrel azt az elmozdulást kapod, mint a kis dpi-s egérrel.

(Lehetne a Windowsban is felére venni, de egy jól nevelt játék amúgy is megkerüli a Windows beállításait, tehát hatástalan lesz. Esetleg a játékon belüli menüknél a Win beállítás megy, "akció" közben meg a saját. A legkorrektebb, ha van menü érzékenység és játék érzékenység is.)

73&DX HA5OJN

(#48) Duree


Duree
veterán

Remek egér remek tulajdonságokkal,jól is néz ki,igaz ez ebben az esetben csak másodlagos.Az ára az igazán kedvezö ,szokatlanul,mert a Logitech sohasem volt híres a korrekt árazásról.

duree54

(#49) IgnisFatuus válasza Khelben (#1) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Khelben:
Már jó ideje nem a szükség szüli a fejlesztéseket, hanem a fejlesztésekkel generálják az igényt. :)

Ste:
Ezen is jó ideje figyel már sniper gomb. :)
http://www.corsair.com/en-us/vengeance-m60-performance-fps-laser-gaming-mouse

Dr. Akula:
Nem, mert amikor rázoomolsz valamire, a legkisebb mozdulat is nagynak tűnik, így nem árt ha alacsonyabb az érzékenység.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#50) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ha tényleg jó, akkor ez a pénz nem sok érte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.