Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Nem emlékszem, hogy láttam volna valahol a vele készült fényképeket. Pedig ez a fő attrakció.

valami

(#2) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[I]28 milliméteres széleslátószögű optikát/I]

ezt hogy kell érteni, vagy mit nézzek? nem értek ezekhez, de ez hol 28mm ill. hogyan, mit kell nézni?

I humbly and respectfully decline™

(#3) Silencer83


Silencer83
addikt

kurvara bejon, iphone-m helyett/melle elfogadnam
kivancsi leszek az arara

(#4) Ndruu válasza Magnum_ (#2) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nagylátószög, ha így ismerősebb. Ha kiáll az ember egy nagy épület elé fotózni, akkor nem kell messze menni azért az épülettől, hogy beleférjen a képbe, mert nagylátószögű a kamera.

Példa - itt 37-38mm-en nem látszódtak volna a házak és lehet hogy még a templom csúcsából is lemaradt volna egy kevés. Fotós objektív, de attól még a lényeg ugyanaz...

TheSilencer: Így van :K És egy darabig még így is marad.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#5) Silencer83 válasza Ndruu (#4) üzenetére


Silencer83
addikt

elismeresem h igy fejlodik a mobilba integralt camerak techinikaja, de meg mindig szkeptikus vagyok.
aki fotozni akar ( minosegi kepekre gondolok ), az vegyen fenykepezogepet :R

(#6) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

[itt] meg [itt] találtam vele készült fotókat.

valami

(#7) Magnum_ válasza Ndruu (#4) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi

I humbly and respectfully decline™

(#8) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

QVGA = FAIL

(#9) #16820480 válasza Ndruu (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért az izgi lesz, hogy mit tudnak kihozni egy ekkora optikából. emlékszem amikro az első kompakt gépben megjelent a 28mm-es optika (talán Panasonic TZ1?), olyan hordótorzítást produkált, hogy rossz volt nézni.

(#10) Vtwo


Vtwo
senior tag

Ez jobban bejön mint az N97.

(#11) ROBOTER válasza Magnum_ (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azt jelenti, hogy hagyományos, filmes fényképezőgépen 28mm gyújtótávolságú objektív adná ezt a 75 fokos átlós készöget, mint ez a kamera készít.

Bővebben

Tehát ha az ebben lévő szenzor átlója mondjuk 4mm, a hagyományos kisfilm pedig kb. 44mm, akkor 11x kisebb gyújtótávolságú objektívvel (kb. 2.5mm) lehet elérni ugyanazt a "látványt" - magyarul ugyanazon a helyen állva ugyanaz fog beleférni a képbe.

(#12) Ndruu válasza #16820480 (#9) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Kompaktokban egy elég komplex optika van, jópár lencsetaggal. Vegyünk mondjuk egy 28-280mm átfogású optikát, ami ~10x-es optikai zoomot jelent. Ahhoz hogy nagylátószögön és telén is jó képminőséget adjon (ne legyen torz), rengeteg prakitkát alkalmaznak. 38mm környékén biztos jó képet csinál, de 28-nál már előjön a hordótorzítás.

Itt, a Nokia N86-ban egy fix gyújtótávolságú optika van, teljesen más felépítéssel mint a kompaktok esetén. 28mm-re van belőve, olyan mint egy fix 28mm-es "nagylátószögű" objektív egy tükrös gépre. Ott is ki vannak küszöbölve az ilyen hibák, minden arra a gyútávra van beállítva.

Ha megnézed a képeket amiket készít a készülék, látszik hogy elég nagy területet képes befogni, de torzítás nem látható, mert nem egy komplex lencsrendszerrel dolgozik.
Én sem vagyok nagy szakértő, úgyhogy ha tévednék, javítsatok ki. ;)

Harrrr!!!!

(#13) rudymester


rudymester
senior tag

Ezek a rizsszem formájú-méretű gombok szerintem nem valami jók. Leszokhatnának erről a gyártók.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#14) erdoke


erdoke
titán

Vastag, nehéz, viszont megkapta a Samsung i7110 kijelzőjét. Nokia development. :)

A legjobb aláírás a héten

(#15) Quasi_modo válasza erdoke (#14) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A baj ha a Nokia máshonnan vásárolja a kijelzőket?

valami

(#16) nrgia


nrgia
őstag

Tetszik a kicsike... :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#17) Szabeszka


Szabeszka
aktív tag

Jól néz ki, korrekt tudás, már csar az árára vagyok kíváncsi, meg az anyagminőségére.

On the road again

(#18) Pompi válasza erdoke (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az mellékes, hogy már az N85-ben is ez a kijelző volt tavaly augusztusban ;)

Feel Good Inc.

(#19) erdoke válasza Pompi (#18) üzenetére


erdoke
titán

Az bizony egyáltalán nem mellékes, mert az i7110 kijelzője lényegesen jobb. Nokia development visszavonva. :P

A legjobb aláírás a héten

(#20) Henkei válasza erdoke (#19) üzenetére


Henkei
tag

Kar hogy csak a kijelzo.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#21) erdoke válasza Henkei (#20) üzenetére


erdoke
titán

Csak a kijelzőről beszéltünk, nem flémelni akartam. Hacsak annyiban nem, hogy egy új modellben alig van újdonság, pedig igen méretesre sikerült.

A legjobb aláírás a héten

(#22) attisx válasza erdoke (#21) üzenetére


attisx
addikt

Karcálló üveg előlap, körülötte fém keret. Ez egy N-szériás Nokiánál önmagában is elég nagy dolog... ;]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#23) Napfénysüti

Hú ez tetszik. Nagyon komoly kis cucc. Karcálló üveg tényleg nem hülyeség. E51-em mostanában kezdett el karcolódni :(((

Més que un club!

(#24) plus44


plus44
veterán

Nekem ez a fajta előlapi gombkiosztás nagyon bejön, meg úgy maga a teló is igen szép.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#25) madarasz92


madarasz92
őstag

Nem tudom nekem ahogy megláttam az N95 8gb jutott eszembe! :D

(#26) bigmasterg


bigmasterg
addikt

240x320 :(((

(#27) Quasi_modo válasza bigmasterg (#26) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

De legalább OLED. A Nokiánál ez még nem mindennapos. (Sajnos)

valami

(#28) peter92


peter92
csendes tag

hy most ez hogy világszerte kapható most ez azt jelenti hogy bemegyek a boltba és adnak is vagy csak papíron kapható ?? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.