Hirdetés

2019. október 21., hétfő

Gyorskeresés

(#1) sNORh

sNORh
(addikt)

nemrossz kis lap.. :DD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2) BemApo

BemApo
(senior tag)

nah igen, az ára sem rossz...

(#3) mephi666

mephi666
(veterán)

hehe... alaplapi freki 133->215-225mhz elég szép tényleg... :) amikor nekem utoljára intelem volt kb 10éve... 133-as p1... azt szorzóból 200ig tudtam húzni simán :) csak hát utána jött a k6-2, a duron és most az x2 :) inteléknél "kicsivel" több volt mindig is a tuningra alkalmas széria...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) shteer

shteer
(félisten)

:C vajon mit tudnak amit asusék és gigáék nem? ;]

ecs, foxconn előre! :DDD

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#5) FehérHolló válasza shteer (#4) üzenetére

FehérHolló
(veterán)

Kitölteni az Abit helyét. Az emberek nagy része, aki eddig nem akart Gigát, vagy Asust venni, az vett Abitot. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#6) shteer válasza FehérHolló (#5) üzenetére

shteer
(félisten)

:K

de ahhoz nem elég 1-1 rekord, kiemlekedő lap... hosszútávon innovatív és megbízható termékekkel kell előrukkolni, mindezt versenyképes áron, kőkemény supporttal

de rájöttem közben: átvették az abit fejlesztőmérnökeit ;]

(#7) mephi666 válasza FehérHolló (#5) üzenetére

mephi666
(veterán)

tényleg, mi van az abit-tal? egyre kevesebb üzlet listáján látom :S régen pedig nagyon vitték a lapjaikat, mert nagyon jókat gyártottak... (pl bh6 környéke...) és akkor a nagyok között ott volt még az asus, msi, gigabyte... úgy néz ki, azóta kicsit átrendeződött a piac... meg én sem követtem úgy figyelemmel pár évig, mint előtte...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Achill3uS válasza shteer (#4) üzenetére

Achill3uS
(veterán)

semmit, azokkal is mentek már 220 bclk felett. :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9) szacsee

szacsee
(veterán)

Nice! :C
A kérdés, hogy Shteer által emlegetett support meglesz-e, illetve hosszabb távon lehet-e rá számítani...sok lap döglik meg mostanság. Bár ahogy megfigyelem általában a friss termékeknél jellemző ez.

[ Szerkesztve ]

(#10) kicsigeri

kicsigeri
(senior tag)

Alakúl ez a tuning verseny :D

(#11) Elrood válasza mephi666 (#7) üzenetére

Elrood
(őstag)

Kiszáll az alaplapgyártásból az Abit

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12) hemaka válasza mephi666 (#7) üzenetére

hemaka
(nagyúr)

Az Abit-ot már eltemettük, sajnos?!

Egy hozzászólással visszaább(meg mostmár előrébb is :DDD ), a kolléga már linkelt is.

[ Szerkesztve ]

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️

(#13) akosf válasza mephi666 (#7) üzenetére

akosf
(veterán)

"tényleg, mi van az abit-tal? egyre kevesebb üzlet listáján látom"

Alig két hónapos hír: Kiszáll az alaplapgyártásból az Abit

(#14) MZsoltee válasza mephi666 (#7) üzenetére

MZsoltee
(veterán)

Az Abit már sajna nem gyárt alaplapokat. :(

Kicsit megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#15) .mf válasza shteer (#6) üzenetére

.mf
(veterán)

Az ECS nem éppen a minőségi lapjairól, alkatrészeiről vagy biosáról volt híres... Lapjaik nagyrésze inkább Asrockhoz áll közelebb.

Az Abit-mérnökök nagyobb részét nem az ECS, hanem a Biostar fogadta. A Biostarnak egyre jobb tuning-lapjai voltak a 965-ösöktől kezdve, én inkább az X58-asuk megjelenésére figyelnék, mint erre...

(#16) mephi666

mephi666
(veterán)

thx a válaszokat :) sajnálom az abitot, mert a nagyok között volt elég sokáig és szerintem kár értük :( sajnálom, mint anno a 3dfx-et...
a hírről meg úgy néz ki, lemaradtam...

(#17) shteer válasza Achill3uS (#8) üzenetére

shteer
(félisten)

már vártalak :B melyik lappal?

a P6T-hez jött már új bios? ;]

(#18) shteer válasza .mf (#15) üzenetére

shteer
(félisten)

tudom, de ugyanez volt a foxconnal is - de a biostart se nagyon erőltették

(#19) bacsis

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

csak sajna nálunk nem igazán lehet kapni Biostar alaplapot, meg mostanság az ECS is eléggé eltűnt...

(#20) juliabrilke

juliabrilke
(addikt)

Szép eredmény , még szebb árcédulával... :U

(#21) RexpecT válasza bacsis (#19) üzenetére

RexpecT
(addikt)

Jah én mar nem tudom mióta nem láttam ECS alaplapot(igazabol azt hittem mar csődbe mentek/kiszálltak a bizniszből :B ).

----------------------------------------------Heisenberg----------------------------------------------

(#22) Franklin

Franklin
(őstag)

Tuningbajnok ECS lap? Ilyet se minden nap lát az ember :-)

Szerintem eddig a tuningosok szótárában nem is szerepelt az ECS szó... legfeljebb az "ezt nézd meg ECSém!" összetételben :-D

(#23) Robi BALBOA

Robi BALBOA
(őstag)

Ha még egy kicst lejebb tudnák nyomni az árát €200 körülire vagy kicsit alá akkor lenne igazán sikere, ja és lehessen is kapni. :)
De azért ez az ár sem rossz egy Asus-hoz képest! (Mondjuk nem egy kategória)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika-

(#24) Dilikutya válasza bacsis (#19) üzenetére

Dilikutya
(nagyúr)

Mikor utoljára én Biostar alaplapot láttam, akkor csak az olcsó gagyi kategóriában volt tőlük a boltokban, ECS-el együtt. Volt normális alaplapjuk is?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) Devid_81

Devid_81
(veterán)

Nah ezekről csak annyit, hogy az ASUS x58 deluxe+Core i7 920+3x2Gb OCZ 1600-7-7-7-yx épp most volt a kezeim között, amit itt felsoroltam az 300k kiskerben...és marhára nem kompatibilis a lap a ramokkal.
Jó ez az i7 de van még mit tanulni :W :W

Egy nagy szerencsétlenség, hogy megint mindent jumperelni kell a lapokon, mert a szerencsétlen intel kitalálta az anti-tuning tablettát...idióták! :O ;] :W

Remélem az AM3 nem lesz ilyen... ;]

[ Szerkesztve ]

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#26) akosf válasza Devid_81 (#25) üzenetére

akosf
(veterán)

"Egy nagy szerencsétlenség, hogy megint mindent jumperelni kell a lapokon"

Mi a szösz elfogytak a mosfetek? :U

(#27) Oliverda

Oliverda
(félisten)

Mennyit zabál ez az X58-as NB hogy mindegyik gyártó fél kilós réztömböket pakol rá?

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#28) szacsee válasza Oliverda (#27) üzenetére

szacsee
(veterán)

Passz, de jóval többet kajol összesen, mint egy Yorkos konfig.

(#29) JanR

JanR
(addikt)

Szep teljesitmeny, de nekem az ECS minosegrol inkabb az Asrock asszocial mint sem valami nevesebb tuninglap.
Azert ugyesek, csak igy tovabb. :R

(#30) daa-raa válasza RexpecT (#21) üzenetére

daa-raa
(titán)

Ahhoz képest, hogy Te csődre gondolsz, a mai napig is az egyik legnagyobb alaplapgyártó az ECS...

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#31) Taky válasza FehérHolló (#5) üzenetére

Taky
(senior tag)

Vagy Epoxot... :O

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#32) Puma K

Puma K
(veterán)

Második gépemben ECS lap volt (K7S5A Pro) AMD Athlon XP 2200+, 256Mb memóriával és egy Exair gforce 4 MX440 64Mb-os VGA társaságában. El voltam vele mint a befőtt :D Azt hittem, hogy az ECS már rég kiszállt az alaplapok piacáról mint gyártó, de ezek szerint még él! :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33) fekeandras válasza Puma K (#32) üzenetére

fekeandras
(őstag)

Jelenleg is egy ECS nForce4-A939 rev1.00 -ról pötyögök.Az SLI-n kívül mindent tud.3év garival volt 2005-ben alig 10k.Korrekt kis lap. :)

Ez az új lap sem tűnik szarnak! :U

[ Szerkesztve ]

(#34) Televan

Televan
(veterán)

Léteznek ECS alaplapok. Csak keresni kell.
Pl. itt: [link](a google tényleg a barátunk...) :C

Jó kis lap , szép eredménnyel!!!

[ Szerkesztve ]

???

(#35) [CS]Blade2 válasza fekeandras (#33) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Nekem Mercury-m volt, azt sem látni manapság. ;]

Azért ez még így elég kevés ide, szerintem más márka is könnyen el fogja érni ezt az FSB-t, csak még egy kis idő kell nekik.

(#36) DragonBlade válasza JanR (#29) üzenetére

DragonBlade
(csendes tag)

Erről annyit hogy öcsém gépében ECS K7S5A AMD Athlon XP 2000+@~3Ghz-et megy, 256-os 333Mhz-s DDR RAM-al. Lassan 3 éve minden gond nélkül egyszer nem csippantott hibát. Nemúgy Faterom IC7-es Abit-ja nah abba ha porszem kerül már sipákol. Aitből NF-7 4ever :DDD

Amúgy szép kis lap és jótt tenne a piacnak ha minnél több gyártó lenne minőségi és olcsó lapokkal ^^

[ Szerkesztve ]

(#37) fekeandras válasza [CS]Blade2 (#35) üzenetére

fekeandras
(őstag)

Van egy MERCURY P4VM800M alaplapom is, az van a netezős gépemben. :DDD
Kőkemény 2500forintért vettem kéz alól egy éve, azóta sincs vele semmi gond.Csomó ember odavan pl. az Asus-ért.Én az Asus p5nd2se-t cseréltem le az ECS-re mert az egy igazi foscsombék volt. ;]

DragonBlade: "Amúgy szép kis lap és jót tenne a piacnak ha minnél több gyártó lenne minőségi és olcsó lapokkal" Jaja. :K

[ Szerkesztve ]

(#38) Taky válasza fekeandras (#37) üzenetére

Taky
(senior tag)

Nah igen, a régi Mercury alaplapok tényleg strapabíróak és hosszú életűek az én tapasztalatom szerint, viszont a tápegységei katasztrófák!

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#39) Gismo válasza FehérHolló (#5) üzenetére

Gismo
(addikt)

És tényleg!

(#40) Gismo válasza [CS]Blade2 (#35) üzenetére

Gismo
(addikt)

Ha tudnád, hogy a Mercury is ECS!
Én részemről elégedett vagyok az ECS alaplapommal...sztem jópár évig marad!

[ Szerkesztve ]

(#41) joshua7 válasza Dilikutya (#24) üzenetére

joshua7
(veterán)

P45-ös Biostar T-Power lapok az egyik legjobbak Core2 alá. ;)

Semper Fi

(#42) Ste válasza joshua7 (#41) üzenetére

Ste
(addikt)

nekem a sima T-szériás is hibátlanul elmegy Amd alatt :K
amilyen kis "gagyinak" tűnik, annyira jó. eddig legalábbis :)

(#43) Dilikutya válasza DragonBlade (#36) üzenetére

Dilikutya
(nagyúr)

Csak megjegyezném, hogy az Athlon XP 2000+ egy 1.6GHz-es proci:). Ha ezt tudta volna a sok lüke, aki a 2500+ Bartont húzta 2.2GHz-re, ami a 3200+ órajele... Mibe fogadunk, hogy nem megy az 3GHz-en;]. Személy szerint én abban is kételkedem, hogy a 3000+ teljesítményére sikerült volna felhúzni, nem voltak azok tuningbajnokok. A Palomino mag 1.7GHz-nél tovább nemigen bírta, és csak a T-Bred-B -t lehetett (nyilván inkább a magasabb órajelűeket) esetleg 3000+ -ig felhúzni. Az ECS lap pedig a K7 generáció idején abszolút nem volt tuningra alkalmas, pláne nem ilyen mértékűre.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) Dr_Syrex válasza DragonBlade (#36) üzenetére

Dr_Syrex
(senior tag)

hát ez tényleg jó viccnek. :) komolyan, most már mindig mosolyra fog állni a szám, ha erre "tuningos" palomino magos athlonra gondolok :D

azokon a procikon alapórajelen megsült egy tojás :DDD

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#45) whiz válasza Puma K (#32) üzenetére

whiz
(aktív tag)

Az ECS a legnagyobb alaplap gyártó. Persze nem minőségben, de mennyiségben igen. Egyhamar nem fognak kivonulni valszeg :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#46) Dilikutya válasza Dr_Syrex (#44) üzenetére

Dilikutya
(nagyúr)

2000+ volt Tbred A és B maggal is, a B magosakból 2800+ volt az utolsó gyári sorozat, elvileg azok még mehettek esetleg 3000+ környékén, de a 2000+ szinte bizonyos, hogy nem. A 3GHz-nél pedig előbb lobbant volna lángra a proci, minthogy elérjék azt a sebességet;].

(#47) Gismo válasza whiz (#45) üzenetére

Gismo
(addikt)

Remélem is hogy nem fognak...

(#48) whiz válasza Dilikutya (#46) üzenetére

whiz
(aktív tag)

Nekem B magos volt, 2200Mhz-et sikerült kitaposni belőle (az alap ugye 1666), asszem akörül ment a 2600+ alapon. Az XP-k nem éppen tuningolhatóságukról voltak híresek, de azért ez a 32% nem rossz ;]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#49) Dr_Syrex válasza whiz (#48) üzenetére

Dr_Syrex
(senior tag)

a 32% tényleg nem rossz.
nekem egy A magos 2100+ -om volt. 1800és 2000 között biztos ment, bár nem néztem meg mi a max. itthon nem volt egy elterjedt típus, inkább a B variáns volt meghatározó (persz jobb is volt).
ezt csak azért írom le, mert amikor vettem a procit egy ECS L7VTA lapot vettem hozzá, ami néhány évet kibírt, aztán behaltak rajta a kondik és eladtam 600 Ft-ért alkatrésznek :D
és nagyon szép lila színe volt :C

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#50) fekeandras

fekeandras
(őstag)

Nekem anno egy 1133Mhz-s sima AMD Athlon procim volt már nem emlékszem pontosan milyen ECS lapban de nem pont olyanban mint amit írtatok.Akár mit is csináltunk vele az istenért sem akart 1300Mhz fölé menni.Mondjuk játékokban alap órajelen is szarrá verte az 1700-as cerkát. ;]

Hjajj de elkanyarodtunk a cikk témájától... :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.