Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akasp


akasp
senior tag

ez jó lett ! :) :C

(#2) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Ez nekem is tetszett! :C

(#3) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

...Van benne valami :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#4) z0d1AK


z0d1AK
veterán

köszi, éppen csak a novemberi gamestarban olvastam egy levelet a "világválságról", és gondoltam felvázolok gyorsan egy ilyen "katasztrófa elméletet"
TheChos3nOne miért kellene változtatni?

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) Chosen


Chosen
addikt

Elgondolkodtató ;)

Viszont címet javítsd! :U

(#6) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD

Belegondoltam, hogy mit műveltem szabadidőmben, mielőtt végképp kockává váltam volna valamikor az ezredforduló környékén.

1. Olvastam. Hihetetlen mennyiségű könyvön rágtam át magam, naponta-kétnaponta jártam könyvtárba cserélni az anyagot, az itthoni többezer kötetes könyvtárat (egy 6x2,5m-es polcrendszer fullra, édesanyám irodalom szakos) gyakorlatilag teljesen kivégeztem. Mostanság jó, ha havi 1 könyv megvan, már olvasni is interneten olvasok, a HVG-t is csak azért járatom, hogy gyakoroljam a papírról olvasást.

2. Filmeket néztem. VHS Rulezott, emlékszik még valaki az alámondásos filmekre? vagy amikor előre bejelölte a műsorújságban, hogy mikor lesz valami jó film, és egész héten azt várta? Manapság átálltam a sorozatokra, a tévéről viszont évek óta teljesen leszoktam. Mondjuk ez az, amit egyáltalán nem bánok. Filmek totálisan leértékelődtek a szememben, havonta talán egyet nézek belőlük, meg a kedvenceket megvettem DVD-n. Viszont végre mindent lehet nézni eredeti nyelven, akár eredeti nyelvű felirattal.

3. Szerepjáték. Ez szép volt. Középiskolásként éjszakába nyújtottuk a délutánokat, MAGUS agyba-főbe, gyaktunk, tápoltunk, látástul vakulásig. Aztán lett helyette Heroes, meg Might and Magic, meg Wizardry, meg diablo, mostanság meg Oblivion. Éjszakába nyúlóan. :D

4. Sportoltam. Többszáz km-es kerékpártúrák, minden nap egy kis kosárlabda, néha foci, bár azt nem nagyon szerettem. Manapság már az új NBA Live-ot sem próbálom ki, NBA-ből is csak a döntőt nézem, de akkor sem sírok, ha lemaradok róla. Olimpiából szinte semmit nem láttam, csak a híreket néztem neten. :U

5. Csajozás. Hehe, 10 éve nős vagyok, két gyerekkel, négyünknek van 5 számítógépe, MSN-en tartjuk a kapcsolatot. Párom két helyen fórumozik, két hobby-honlapot szerkeszt, lányok már pár perc szabadidő esetén is leülnek az internetes minijátékok elé. Egyéb kérdés? ;]

Hirtelen más nem jut eszembe, de azt hiszem, ebből is látszik, hogy valószínűleg nem élném túl a világvégét.

Re #4, #5: A célkült javítsd nélkülre, a világ után pedig nem kell vessző.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7) tiv83us válasza parandroid (#6) üzenetére


tiv83us
veterán

Epp irni akartam, hogy amikor en voltam "tini", a 90'-es evek elejen-kozepen, akkor mi meg kijartunk a terre focizni, elvetve volt a belga szomszedoktol kapott kvarcjatek es ugyanazt a Bud Spencer VHS-t neztuk meg minden Karacsonykor.
Neha ment egy kis Fifa 95 a 386DX-en, de aztan fel ora mulva inkabb ismet irany a hatso udvar az igazi borrel.
Nem is hianyzott a net. :U

Mostmar viszont en sem elnem tul a vilagveget :))

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#8) Stiky


Stiky
senior tag

Érdekes felvetés. :)

De ez a "90. napnál becsődölnek a hw/sw gyártók."
Ez még a feltételezett helyzetben is a túlzás túlzása.
Mert létezik offline disztribúció is. :U

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#9) nomotmo


nomotmo
csendes tag

Bár így történne. :U

DIÓ!

(#10) z0d1AK válasza parandroid (#6) üzenetére


z0d1AK
veterán

háát, erre reagálva én történetem:
pár éve van csak gépem, vagy 3-4..
azelőtt esténként tv-t néztem, sok spektrum, discovery, natgeo, de ma 1után nagynehezen ráveszem magam arra, hogy kikapcsoljam a gépet, és menjek aludni, bár azért még mindig discovery-re alszom el.
mást nem nézek, utálom az rtl-t és a tv2-t is a sok hülyeséggel.
sportot nagyjából már egyáltalán nem nézek, még azt sem tudom hogy veszem rá magam arra, hogy újra elmenjek futni, mivel futball játékvezető vagyok, és 1.5 hónap múlva jönnek a tesztek, utánna pedig márciustól a meccsek, ahol nem kicsit kellene bírni a futást...
filmeket még nézek is, de azt sem tv-ben, hanem dvd-n
szerepjátékok nekem kimaradtak, sosem voltak a nagy kedvenceim, de már a gépen is alig játszom, vagy csak elvétve:(
már lassan egy éve vagyok együtt barátnőmmel, de ő is nagyon mérges tud lenni, mikor írok még nála 2hsz-t a ph-re,, de nem tehetek róla, kocka vagyok...
itthon 1 gép van, azért is megy a harc néha 2 lánytesóm, és anyám között...
lehet én is az első hullámban hullanék el...
Stiky: te is láthatod az egyik nagy mobilszolgáltató reklámjában, vagy az óriásplakátokon, hogy a géped internet nélkül egy szakadt, 25 éves géppel ér fel, meg egy szép fehér egérrel, és van is benne így valami...

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11) tiv83us


tiv83us
veterán

A "Világ" utan meg mindig nem kell vesszo.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#12) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

hehe jó írás lett! :C és milyen igaz... :U ... én nem vok egy idős ember de anno én is sokkal többet fociztam, futottam, jártam erre-arra a haverokkal, sétáltam meg ilyenek.. mára pedig a net az életem egyik meghatározója és ha elmegy néhány órára akkor már a halálomon vok :U

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#13) ZCoyote válasza parandroid (#6) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nagyjából én is így jártam.
Legjobban az olvasás elmaradását sajnálom :(
Lehet, hogy elkezdenénk elbeszélgetni egymással (nem msn-en!) igazi személyes kapcsolatok alakulnának ki.
Persze a világ nem lenne sokkal jobb ha egyáltalán jobb lenne (bár szerintem igen).
Igazi, "kézzel" fogható tudást szereznénk könyvekből és arra alapozva alkotnánk valamit. A net előtt eltöltött rengeteg időt hasznos dolgokra fordítanánk.
Mondjuk én sem itt ülnék a hülye gép előtt de. 10-kor hanem beszélgetnék a feleségemmel, tákolnék valamit a műhelyben, lakást szépítenék vagy bármi egyebet csinálnék.
Szerintem nem lenne rossz.

Romani ite domum.

(#14) ati012


ati012
senior tag

...és nem lennének internetnácik :DD

[Vendetta-Internetnáci]

(#15) z0d1AK


z0d1AK
veterán

az emberiség mellett a film-, zeneipar is nagyon jól jönne ki belőle, mert azért jelentősen vissza szorulna a kalózkodás.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16) nomotmo válasza ati012 (#14) üzenetére


nomotmo
csendes tag

Ezt muszáj volt...

DIÓ!

(#17) z0d1AK


z0d1AK
veterán

elég jellemző, és ennek is van bőven igazság alapja...: Antifaces 5 - Függő V@gy0k

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#18) Magnum_


Magnum_
nagyúr

:R

I humbly and respectfully decline™

(#19) FishAir


FishAir
senior tag

Ezt a téma a South Parkos fiúknak is eszébe jutott már. Javaslom megtekintésre a 12. évad 6-ik (Over Logging) részét. Garantált fetrengés.

iDontcare

(#20) Dany007


Dany007
veterán

Érdekes írás :D Nemsemmi!
Viszont szerintem van real mondanivalója is. Érdemes lenne belegondolni, hogy mi lenne, ha tényleg megszűnne a net egyik napról a másikra.
Csak egy példa a reklámstúdió ahol dolgozok biztos bezárhatna pár hétre egy az egyben.
Nálunk már minden megrendelés e-mailen megy. Az ország bármely pontjáról. A készítendő anyag is Ftp-re jön, és onnan megy. Sőt a grafikai munkák 90%-hoz szükség van a netre, főként HQ képek letöltése miatt.
Szóval nehéz elképzelni, hogy Pestről, vagy Debrecenből ideutazik az ipse és hozza a készítendő nyersanyagot.
Na most jutott eszembe, hogy ott a Posta xD Most el kell képzelni, hogy kb 1-2 nap átfutási idő, amíg eljut a posta a címzetthez.... Főleg ha az ország másik felén van.
Aztán egy átlag grafikai munkánál átlag 5-6 e-mail váltás kell ahhoz, amire végre a kedves ügyfél elfogadja a tervet és lehet küldeni a nyomdába, persze oda is emailen.
Szal hihetetlen, de a net megszűnése durván 6-10x lelassítaná a cégünk munkatempóját. Ergo ennyivel kevesebb melót tudnánk elvégezni "kifizettetni" havonta.
De ez csak egy hirtelen példa volt, szerintem kis gondolkodással még vagy 10-20 másikat lehetne találni, ahol marha nagy veszteséget jelentene a net megszűnése.

Szal a poén kajak jó volt, fogtam a hasamat végig :D , de érdemes komolyan is belegondolni a helyzetbe.

(#21) Dany007 válasza FishAir (#19) üzenetére


Dany007
veterán

még nincs meg in hungarian, ugye ? =/ Én sajnos már nagyon megszoktam a magyar hangokat... Így megvárom amíg kijön az :)

(#22) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Ja és asszem én a szerencsés túlélők közé tartoznék.
Amikor elmegyünk nyaralni teljesen elfelejtem a gépet, körülnézek és jééé, fák, madarak, hegyek, séta, úszás, esti beszélgetések sör mellett szóval akkor kicsit sem hiányoznak a bitek.
Persze azért ha hazaérünk és ránézek a gépre befigyel egy kis izzadás, remegés és irány a power gomb.
Enyhe elvonási tünetek de ezeket kiheverném :)

Romani ite domum.

(#23) z0d1AK válasza Dany007 (#20) üzenetére


z0d1AK
veterán

én is próbáltam poénosabb oldaláról felfogni ezt, de valóban elég komoly téma, meg is bénulna a világ!
emlékszik még valaki a postai úton menő fanclubbokra?
11-12évesen mikor kezembe akadt 1 bravo újság, ott a fanclubbok között találtam meg akkori kedvencem, eminemet(no off, régen volt, kicsi voltam, akkor még jó volt...), aztán postán cserélgettünk posztereket, képeket, meg küldtek infót róla...
vajon ki küld ma még levelet a postán azért valakinek, hogy megkérdezze tőle, hogy van?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24) Dany007 válasza z0d1AK (#23) üzenetére


Dany007
veterán

nagyon kevesen használnak ma már postát. Pont a múltkor olvastam egy felmérést, hogy az országban postai levelezés 90-95%-át a cégek bonyolítják le, ugye a hivatalos ügyekben.

(#25) Dany007 válasza z0d1AK (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Végülis nem azt mondom, hogy belehalnánk, bár tény, hogy pár függő biztos :D , de megszenvednénk rendesen, mint átlagember, és gazdaságilag is padlóra tenne jópár céget.
A kifejezetten online cégek, mint pl a PH! vagy a Depo, vagy az Index vagy hasonlók v.színüleg 100%-ig csődbe mennének.

(#26) z0d1AK válasza Dany007 (#24) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát igen, bár itt ph-n is sokan használnak postát, de ott is csak a vga-t, alaplapot, egyéb cuccokat küldik, amit ugye nem tud ftp-n küldeni( :DDD )
ilyen szempontból megérthető hogy növelik az árat folyamatosan a postánál, de akkor legalább a szolgáltatás minőségét is emelnék...
szerk:
nemcsak hogy csődbe mennének, azonnal meg is szünnének, mivel csak az internet van, mint hirdető felület a számukra!
de ha nagyobb cégeket nézünk, akkor gondolj bele a wow gyártóinak, vagy az amazon, ebay tulajdonosainak sorsába...
dollár százmilliárdokról volna szó, és nem lepődnék meg azon sem, ha több ország gazdasági is felmondaná a szolgálatot

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27) FishAir válasza Dany007 (#21) üzenetére


FishAir
senior tag

Úgy tudom a a 11-ik évadig van szinkronizálva.

iDontcare

(#28) Dany007 válasza FishAir (#27) üzenetére


Dany007
veterán

igen, azt már rojtosra néztem xD Már a bitek is elkopnak lassan

(#29) balazs92117


balazs92117
csendes tag

Hát mindenestere elgondolkodtató :) Amugy szerintem én is megszenvedném.. :D

[ Szerkesztve ]

Nihill expectori in Omnibus

(#30) Vamp


Vamp
senior tag

"de őt vad fórumozók egy csordája eltaposta az óvodához vezető kereszteződésben."

Ez olyan, mintha én írtam volna. Mindenesetre vagy 10 percet röhögtem rajta:D

Ajánlom figyelmedbe:

Fáradtblog, nah ezt másodmagammal írom.:D:D

(#31) z0d1AK válasza Vamp (#30) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát legjobb tudomásom szerint én írtam :DDD
az a szakítosdis történetbe beleolvastam, 1x el lehetett olvasni :)) ;]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32) Bengio válasza z0d1AK (#10) üzenetére


Bengio
tag

"már lassan egy éve vagyok együtt barátnőmmel, de ő is nagyon mérges tud lenni, mikor írok még nála 2hsz-t a ph-re,, de nem tehetek róla, kocka vagyok..."

ez nagyon tetszett, hasonlo cipöben járok én is, csak nálam 1,5 év. Főleg akkor fordul ez elő, ha egy fontos bizniszt kell intézni, és résen kell lenni a priviket és a hsz-eket illetően.

szerény véleményem szerint akármekkora kocka is vagyok (mint itt egy jópáran), én azért átvészelném a net megszűnését. Nem hinném, hogy akkora bonyodalmat okozna (számomra) hogy inkább kimenjek, beszélgessek a szüleimmel, barátaimmal, barátnőmmel legyek. (mondjuk azért ha barátnő és gép között választanék, nyilván az előbbit választanám :DDD ) Esetleg elmenjek úszni, kerékpározni, kirándulni, stb...
Szóval ha közvetlenül egyesek nem is, közvetve biztosan megsínylené mindenki a net hiányát.
remélem világosan fogalmaztam. :C

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#33) Vamp válasza z0d1AK (#31) üzenetére


Vamp
senior tag

A bolygókutatásokat olvasd:D

(#34) Ligend


Ligend
tag

Ha megszűnne az Internet, vagy fogalmazzunk úgy, hogy minden, országokon átívelő IP alapú kommunikáció, megszűnne a jelenlegi bankrendszer is. Nem tudnál átutalni, nem kapnád meg a fizetésed. Nem férnél hozzá a megtakarításaidhoz (lekötött betét, részvények, stb.), de még készpénzt sem tudnál felvenni.

1-2 ilyen nap után nem jobbá válna a világ, hanem anarchiába süllyedne. Fosztogatás, háborúk, erőszak.

Még szerencse, hogy gyakorlatilag a vázolt szituációnak 0,0% az esélye. ;)

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#35) Csoky


Csoky
csendes tag

jó kis írás lett, bár ki tudja én melyik kategória vagyok :U :DDD

Legalábbis én így gondolom.

(#36) Prof01


Prof01
veterán

Kösz. Nagyon jó, van benne vmi! :D :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#37) Nunder


Nunder
őstag

Ez egy szörnyű utópia :D Az biztos hogy a gémer társadalomra úgy hatna mintha kiszabadult volna a T-vírus. Szinte már látom is magam előtt... gülüszemű wow-osok ostromolják a számtechboltokat... Belegondolni is szörnyű :DDD

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#38) edward2


edward2
addikt

Mondjuk azt az érdekes dolgot kihagytad, hogy az összes tv studio hiradojában csak ülnének a kamera előtt bambán, hogy "Bocsánat, de nem tudunk híreket mondani".

(#39) hcl válasza parandroid (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

- A MAGUS is RPG csak nem neten játszod. Remek terep a kockulásra. :D

- Én most is olvasok, hihetetlen mennyiségű könyvön rágom át magam. Le vanak töltve, PDA-n olvasom, de könyvek. Ha papíron lennének, valszeg nem tudnék bemenni a szobába.

- Filmeket régen sem nagyon néztem, most sem. A mai felhozatal színvonaltalan nagy részben.

- Sport? Amíg nem volt munkahelyem, addig nyomtam, bicikliztem sokat én is, de amióta a napi rohangászásadagom megkapom a melóhelyen, azóta örülök ha ülhetek :D

- Csajozás : monogám vagyok, van barátnő :D

@edward2 : Hmm, telefon még lenne nem? Meg aztán vannak füstjelek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) zsiga667


zsiga667
addikt

Én készülök az apokalipszisre, olyan mennyiségű filmet, sorozatot, zenét, játékot, ebookot halmoztam fel a gépemen hogy ha most bedőlne a net 4-5 évet túlélnék nélküle úgy hogy nem kéne kétszer ugyanazt megnéznem / meghallgatnom / végigjátszanom / elolvasnom. :)

(#41) Crystalheart válasza Ligend (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A bankok saját hálózattal is összeköttetésben állnak, az internet csak plusz lehetőség. Be lehet menni személyesen is. Tény, hogy lassú volna a rendszer, mint a dög, akárcsak réges-rég.

De amúgy igen, az egész internet úgysem dőlhet be, mert épp ez a lényege. :D Talán, ha egyáltalán nem volna elekrtomosság. :D

(#42) Chaser


Chaser
titán

Annyi történne, hogy jóval kevesebbet ülnék gép előtt, nem változtatnám a konfigomat rendszeresen, mert könyvtárban kuckulni és pc magazinokat olvasgatni állandóan nem lenne kedvem...:) Többet telefonálnék, többet edzenék..többet kellene bankba járnom. Sok ember munkája megszűnne, értelmét vesztené...így kapásból ennyit tudok mondani, ami biztos történne:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) lapa


lapa
veterán

elég nagy gebasz lenne. most még talán nem, de mondjuk 5 év múlva szinte minden erőforrás egy földrajzilag távol eső helyen fog tartózkodni, mind a telefon, mind a fax IP alapú.

az egy dolog, hogy nem lenne bankolás, de az összes logisztikai rendszer megállna, a boltok rendelései nem jutnának el a kereskedőkhöz, onnan meg a gyártókhoz. természetesen az emberek pánikhangulatban (meg mert úccse tudnak otthon mit csinálni IP-tévé nélkül) lerohannák a boltokat meg benzinkutakat, a készletek elfogynának. bankrendszer is beomlana, mert mindenki azonnal ki akarná venni a pénzét. az energiaellátásban gondolom többszörös biztosítás van, meg ott a termelés helyén lehet azért mérni mennyi fogy.

az első hét után a sokat szidott állam helyreállítaná némiképp az ellátást, gondolom részben a haderő bevetésével.

(#44) Lenry


Lenry
félisten

tavaly télen elment a netünk az albérletben, ahol négyen lakunk, akkor még csak 3an voltunk kockák... azt a szenvedést! nem tudtam mit csinálni a géppel, csak úgy volt... régi számokat hallgattunk, társasjátékoztunk, szenvedtünk, nem tudtam MSNezni Barátnőmmel, tényleg nem tudtunk mit kezdeni magunkkal... hihetetlen volt... akkor én is elgondolkoztam, hogy mi lenne, ha ez így maradna... egy darabig biztos rohadtul szenvednénk... aztán helyre állna (mondjuk az biztos nagyon szarul esne, hogy nem tudok esténként B.nőmmel beszélgetni, mert nem találkozunk olyan sűrűn, és az MSN elég fontos kapcsolattartó eszközzé vált nekünk)

inkább maradjon a net :)

(jah és a poén: miért ment el a netünk? mai napig érthetetlen okokból kicsúszott az UTP a lépcsőházi routerből! kijött a TVNetworkös szerelő, visszadugta, és visszajött a net :W )

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) Gabás


Gabás
addikt

hááát, nemcsak multimédia meg játék van... én első lépésben elveszíteném a munkám:)

(#46) lúzer


lúzer
veterán

20 éve nem volt Mo-n net, mégis itt vagyunk :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#47) Tomate


Tomate
veterán

Nem lehetne neten játszani? Na és? Simán túl lehet élni. De a játékon kívül végtelen számú praktikumot jelent az internet. Azoknak elvesztése lenne a húzós. Visszaállni az újságra, boltba járni :) filmet, zenét venni :)

Ha nem lenne net, honnan tudnám, hogy éppen hol tart a számítástechnika fejlődése? :U

(#48) Dany007 válasza lúzer (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Így van de azóta a mi kis hazánk is erőteljesen függővé vállt a nettől.

(#49) Dany007


Dany007
veterán

A legkisebb gond lenne a netfüggő kocka gémerek szenvedése :)
Az emberek egy része egyből elvesztené a melóhelyét. Cégek szünnének meg egyik hónapról a másikra.
Az emberek nagyrésze a fizetését se kapná meg. Pénzt se lehetne felvenni.
Ahogy fentebb írták a logisztikai rendszerek se működnének... És szerintem még lehetne sorolni jócskán... Nembeszélve a gazdasági veszteségekről...
Amikor a Finn-orosz "cyberháború" (lol) dúlt, akkor a finneknél vagy 3 napig nem volt net, se hálózat, utánna azt írták, hogy akkor kár keletkezett a gazdaságukban azalatt a 3 nap alatt, mint ha egy nagyobb környezeti katasztrófa sújtotta volna az országot.
Sajnos manapság már a fejlődő és fejlett országok is függővé váltak az internettől és amúgy minden féle ip alapú kom hálózattól.
És nem olyan szinten függővé mint a vérpista :) hanem annál sokkal komolyabb szinten...
Ezt egyáltalán nem muszáj beismerni, de akkoris így van. Túlélni túlélnénk, de vagy 5-8 év kéne, hogy újra normálisan menjen minden.

(#50) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Elgondolkodtató...mmo-sok tömeggyilkosok? :DDD
Volna benne igazság...mint aki gétéás mozdulatokat utánoz...jó lenne pár nap net nélkül 1eseknek :(

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.