Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) davidsone


davidsone
addikt

az a táp!!! :Y

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#2) tatararpad


tatararpad
őstag

A Delock beépítő kerettel annyi probléma lehet, hogy a notebookban az ODD nem biztos, hogy gyors portot kapott, vagyis hiába megy bele M.2 vagy mSATA SSD, ha a port sebessége a korlátozó. Egy régebbi laptopomban is úgy volt, hogy az ODD beépítőkeretbe a HDD ment, a HDD helyére pedig az SSD.

(#3) tatala77 válasza tatararpad (#2) üzenetére


tatala77
tag

Nekem ugyanez volt a HP Probook 4535s-ben.
De így már jó gyors :)

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#4) deja vu


deja vu
addikt

Magamnak én még mindig nem vennék Acer monitort, bár ajánlgatni szoktam mert mindenki olyan kevés pénzből akkor monitort, hogy jobb márka terméke nem jön ki annyiból.

A Phanteks házak továbbra is csodálatosak.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ahhoz képest, h milyen kedveltek, és megmenti a laptop eladásokat, sehol egy 2 in 1 gép, pedig fontolgatok egy ilyen szemrevaló teremtés beszerzését...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) -szabi-


-szabi-
őstag

FullHD-nál nagyobb monitorok nem akaródznak olcsóbbak lenni. :(

(#7) Reggie0 válasza pusszycat (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Az utolso ilyen gep a HP TC1100 volt szvsz.

(#8) BiP


BiP
nagyúr

Persze, hogy tápból a Corsair RM szériája most akció alatt nincs a boltban (PCX). És a többi Corsair is, mintha drágább lenne, mint korábban.

(#9) Scholes9 válasza -szabi- (#6) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az a 90 ezres és 110 ezres WQHD Acer elég jó áron van pedig :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) Zsmester89 válasza BiP (#8) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nézz seasonicot vagy enermax beles enermaxot.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#11) pusszycat válasza Reggie0 (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) troviko


troviko
senior tag

Notikban a DVD olvasó és a HDD igazán kihalhatna már, de végleg. Ugyan úgy, ahogy az 1366-os felbontás.
Főleg az a vicces, amikor 3-4-500 ezres gépekbe tesznek ilyen paneleket. Megspékelve a "fincsi" kis TN-el, csak hogy biztos okádék legyen.

De amúgy a magam részéről egy jó 10 colos, Windows tabletet várnék már. Az Asus most majdnem megcsinálta a Transformer 3 Mini-vel, de ott is el kellett szúrni a HD felbontással, csak hogy teljesen használhatatlan legyen.
Talán a következő széria...

(#5) pusszycat: Az Asus most dobott ki egy ilyen 2 in 1 ultrabook-ot, ZenBook Flip néven. Lehet magam is lecserélem rá a mostani Zenbook-omat, és akkor nem kell tablet sem.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#13) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Azt hittem, az első képen valami búvárfelszerelés, konkrétan egy búvárreduktor és éjjellátós búvárszemüveg van.
:DDD

Az Acer mennyire jó monitor fronton? Laptopom volt tőlük, ezt nagyon szerettem és meglepően strapabíró, minőségi darab volt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#14) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Üdvözlöm a delock-ot, nem 90-es évekbeli logót meg kialakítást kellene a kiegészítőjükre aggatniuk. :)

(#15) Reggie0 válasza pusszycat (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

2 in 1, azaz hibrid tablet.

(#16) HaZse válasza troviko (#12) üzenetére


HaZse
őstag

Ne haragudj, de nincs igazad a kijelző felbontással. Gondolj sok középkorú és idősebb emberekre. Nekik minek a FHD? A másik, hogy a nagyobb felbontás több energiát is eszik. A megjelenített tartalom is többet kér wattból és GPU-ból is.

A kommersz gépeknek bőven elég a HD, a gamernek a FHD, az üzleti gépeknél meg a választási lehetőség.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#17) zetor2000 válasza HaZse (#16) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért, mert egy kijelző FullHD, még nem jelenti azt, hogy a betűknek feltétlen kicsiknek kell lenniük.
Át lehet méretezni a Windowsban, hogy nagyobbak legyenek, és akkor a megjelenített egyéb tartalom lehet részletgazdagabb.
Örökölni is más érzés egy FullHDvel szerelt masinát, csak hogy egy nagyon rossz másik alternatívát mondjak.
Amúgy szerintem is kikophatna a most legáltalánosabb kijelzőpanel fajta. Lassan itt a 4-8K korszak, ezek a kijelzőgyártók meg vadull használják a HD paneleket.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18) TigerCat válasza zetor2000 (#17) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A felskálázás tökéletes Windows 10 alatt?
Tehát pl. 15 colon a 4K-s kijelzőből lehet normális, nagyjából 1600x900-as méretezést eszközölni úgy, hogy minden szépen jelenjen meg és ne essen szét a felület?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19) HyP3b0y válasza TigerCat (#18) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Nem tökéletes, de használható. Csak a nagyon régi windows elemek skálázása problémás (csak homályosan nagyítva jelenik meg), de ritkán jön szerintem elő ilyen elem, úgyhogy azt a havi max 1 alkalmat én speciel kibírom.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#20) TigerCat válasza HyP3b0y (#19) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ebben az esetben mehet a nagyobb felbontás, mert mégiscsak részletgazdagabb lesz a látvány... Mac-en nagyon jó, a retina kijelző és az arra optimalizált felület szédületes a hagyományos megjelenítőkhöz képest. Szeretem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#21) kromatika válasza HaZse (#16) üzenetére


kromatika
veterán

"A kommersz gépeknek bőven elég a HD" Miért is?Ki szereti ezeket a fako TN kijelzőket?Miért kellene még megtartani ami szinte a core 2 duos notiknál is így volt a belépő szinten?Azóta minden komponens fejlődött a belépő kategóriában is ,jócskán.Ideje lenne már ezeket a pocsik HD TN paneleket elfelejteni.Belépő szinten is.

(#22) pomorski válasza davidsone (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Erre gondolsz ugye?

(#23) Zsmester89 válasza pomorski (#22) üzenetére


Zsmester89
őstag

Bocs, de szerintem erre gondolt:

:C

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#24) asvald


asvald
senior tag

Super Flower Leadex 1000 w -os táp elég jónak tűnik ,csak kicsit drágállom !

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#25) davidsone válasza pomorski (#22) üzenetére


davidsone
addikt

;]
Zsmester89:

mentek ti a pi... :DDD

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#26) pomorski válasza davidsone (#25) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor ezek szerint tetszett! :K

[ Szerkesztve ]

(#27) Zen7


Zen7
tag

Ha már akció volt akkor össze is raktam egy új gépet pcx-en :D
Ház/tápon pár ezret spóroltam is :K

To Bullitz: "úgy hallom te se vagy a scoreboard magaslatán. A fenti kolléga írta hogy te se fényes stattal ücsörögsz a toplistán pedig aztán a leg op-b kasztot játszod a játékban." GOLD

(#28) sb válasza HyP3b0y (#19) üzenetére


sb
veterán

Nem megy ez annyira jól.
Egyrészt pl. 2 kijelzőn abszolút nem működik a külön skálázás. Vagy az egyik vagy a másik kijelző homály. (ill. van program ami teljesen jó, pl. Firefox)

Másrészt 1 kijelzővel is vannak gondok. a leginkább beszédes szerintem, hogy MS progikkal vagy Windowson belül is vannak gondok. Pl. egy Lync ablakban a szövegek egy része nagy a másik kicsi. De a jobbra tett taskbar mellett ha kinyitom a naptárat annak a jobb felét is kitakarja 125%-on a taskbar. Így pl. a hóváltás ikonból már csak az egyik használható. 100%-on semmi baja.

#4:
Én is épp ezen gondolkodtam. Acert magamnak soha... de ebben a szegmensben elég jó áruk van és a spec alapján nem is rossz a monitor. Bár ez csak spec.

Mondjuk ez a szint nekem még mindig drága. Mármint relatíve. A vállalható 50-60k körüli 24" FHD-khoz képest így is nagy még a felár +3" és némi plussz felbontásért.

[ Szerkesztve ]

(#29) mszabolcs


mszabolcs
csendes tag

Miért van az, hogy a mai világban, ahol az emberek 99,9%-a nem használ optikai meghajtót, a laptopok még alapfelszerelésként kezelik. Illetve miért van az, hogy egy M.2 foglalat nem fér el egy ilyen alaplapon? Akkor mehetne bele egy 128GB-s SSD, és megmaradhatna a winyó. De ha az ODD-t nem teszik bele, akkor a laptop alapterületének közel 1/3-a felszabadulna, amit értelmesen is ki lehetne használni. Pl nagyobb hűtő is elférne benne, és akkor nem az U utótagos procik lennének használatosak (kicsit nagyobb teljesítmény). Illetve az alapgépeken csak 3 USB van, az az esetek többségében kevés. Így is úgy is kiegészítőket kell venni egy laptophoz, ha rendesen akarja valaki használni, akkor már nem mindegy, hogy külső, USB-s optikát vesz az ember, vagy USB HUB-ot? Mondjuk én személy szerint már vagy 8 éve nem használtam ODD-t.......

(#30) davidsone válasza mszabolcs (#29) üzenetére


davidsone
addikt

Azért a 99,9% kicsit túlzás de teljesen igazad van tök felesleges akinek meg szüksége van rá vesz egy párezer forintos külsőt azt jóvan...
...legyen inkább tárhely v jobb hűtés

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#31) bit_bro


bit_bro
tag

Ezek a HP Pavilion gépek tényleg 100 Mbites Ethernet vezélőt kaptak, vagy csak elírták az adatlapon?

(#32) TigerCat válasza sb (#28) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az elején Mac-en is volt szívás a retinával, szóval Windows alatt is csak idő kérdése a nagy felbontású panelek kezelése...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33) tatararpad válasza bit_bro (#31) üzenetére


tatararpad
őstag

Dellnél is vannak ilyen vezérlős laptopok még mindig, simán elképzelhető hogy a HP nyakán is rajtamaradt egy raktárnyi 100 Mbites vezérlő, amit ki kell szórni. Szerencsére ha van USB 3, akkor külső adapterrel megoldható a Gigabites LAN.

[ Szerkesztve ]

(#34) vlevi válasza Scholes9 (#9) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, nekem is megakadt a szemem a Acer CB270HU-n

Át lehet méretezni a Windowsban..
Sajnos nem teljeskörűen.
Uwp appok kezelik a nagyitast, mert az a fejlesztokornyezet ezt már adja.
Régi alkalmazások pedig vagy-vagy.
És ha van a tucatnyi programod, ami jól kezeli a nagyitast, de van kettő fontos, ami viszont nem, akkor kénytelen vagy kikapcsolni az egészet.

Androidnak, iosnek annyi előnye van ezen a téren (is), hogy azok a remdzerek elsőkörben fel voltak készitve a változó dpi-re.
Windows wiszont kénytelen a 30 éves örökségêt magával húzni, vagyis a dpi helyett a képpontokra épülő szövegmegjelenitest. Emiatt jópár program, ha 125-150% nagyitassal használod, akkor olyan, mintha paintban nagyitanád ki. Rettentő.

[ Szerkesztve ]

(#35) TigerCat válasza vlevi (#34) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nézegettem ezt a kijelzőt [DELL U2515H], hogy milyen jó lenne 2db egymás mellett (egy munkatársamnak érik az új munkaállomás), de ha még mindig szívás a nagyítás, akkor esélytelen...

25" 2560x1440 » 117.49 PPI

Nem mondom, hogy nem tudom elolvasni, de ha sok a szöveges munka, hosszú távon fárasztó.

Minap kaptam egy 24"-os Dell kijelzőt, aminek 1920x1200-as felbontása volt. Komolyan mondom, felüdülés volt azon szöveget olvasni. Akár 2 méterről is... Persze közelről jóval pixelesebb minden, de mégis, összességében abszolút élvezhető volt.

24" 1920x1200 » 94.34 PPI

A Windows egyébként valahol 100 környékén használható a legjobban. Nekem legalábbis így jött le az évek során.

Amit most használok (OS X-szel) annak szinte tökéletes a méretezése.

34" 3440x1440 » 109.68 PPI

Egy hétig nem volt gépem, rettentően hiányzott. Illetve arra is rájöttem, hogy az OS X-szel szemben, Windows-on jobb a két kisebb kijelző, mint az egy nagy. Bár itt használok egy segédalkalmazást (BetterTouchTool) az ablakok helyzetnének definiálásához, de valahogy ott mégsem esett kézre. Minden munkatársamnak két megjelenítője van és régen én is így toltam. Messze sokkal hatékonyabb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36) vlevi válasza TigerCat (#35) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem itthon Dell u2311h van. 23", fullhd.
Ha nagyon nem lenne hova szorni a penzt, talán lecserélném egy 27", 2560-as flbontasura.

(#37) TigerCat válasza vlevi (#36) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vagy kettőre...
:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#38) vlevi válasza TigerCat (#37) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az teljességgel kizárt.
Melóhelyen van második monitorom, ki van kapcsolva.
Én úgy szeretek dolgozni, hogy a monitor előttem van. Ettőlkezdve a második monitor nagyon kiesik a képből.
Néhanéha, amikor bekapcsolom, akkor rövid idő után megint kilövöm, mert vagy feleslegesen világít a szemembe, vagy pedig az zavar, hogy vannak dolgok, amik ott nyíilnak meg, és nem az elsődleges monitiron.
Én nem bírtam megszeretni a többmonitoros konfigot, más viszont szereti húzgálni az egeret akár három között is, és másodpercekig keresni, hogy a word most wajon melyiken nyílt meg.

(#39) TigerCat válasza vlevi (#38) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Van, amihez hatékonyabb a két kijelző... Forrásanyag, vagy ellenőrző eszköz a másodlagoson, amivel dolgozol az elsődlegesen. Nem kell váltogatni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#40) vlevi válasza TigerCat (#39) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is mindják, hogy programozashoz is milyen jó a két kijelző.
Hát eccerkétszer próbálgattam, nekem marhára nem jött be.
Kollégáim közül is csak elvétve látom, hogy az egyik monitoron a kód lenne, a másikon a futó alkalmazás.
Amíg írom a kódot, nem fut a progi, amikor meg fut, nem kell a kód, nincs nagy szükség egyszerre a kettőre.

(#41) TigerCat válasza vlevi (#40) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kinek-hogy...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42) HyP3b0y válasza vlevi (#40) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Nekem most matlabbal megváltás volt.
Editorban így is minimum 4 script van megnyitva egymás mellett, de így látom a command window-t és a plotok is elférnek. Nekem nagyon kényelmes. Ami zavar, hogy néha nem találom az kurzort :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#43) TigerCat válasza HyP3b0y (#42) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kurzor?
Mac-en ez akkora gond volt, hogy lefejlesztették rá az ultimate megoldást. Megrázod és nagyobb lesz... De persze most épp nem működik.
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.