Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Pofaval leejtve ugyanugy torik.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#2) Kex613826


Kex613826
tag

A videón láttotak szerint elég strapabíró lett, csak mennyibe is fog ez nekünk kerülni? Valamint a káva ijesztően kicsi. :))

[ Szerkesztve ]

Be positive, nothing is perfect!

(#3) DMG


DMG
senior tag

Csak én érzem úgy, hogy megint úgy adják elő ezt a megoldást, mintha ők találták volna ki? Már az Ubuntu Edge is ezzel érkezett volna, ha sikerül a megcélzott támogatási összeget elérni.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#4) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Karcolás szempontjából most is a fém hátlap a veszélyeztetettebb, szóval ha nem térnek vissza a teljesen üveg hátlaphoz (nem), akkor ennek csak a törött előlap cseréjének további drágulása lesz a hozadéka. És az most se két fillér.

Vannak helyek, ahol tényleg fontos a teljes karcmentesség, pl. kamera, ujjlenyomat-olvasó, de amúgy ez is olyan innováció, ami9 nélkül azért el lehetne lenni.

@DMG: a "volna" az pont a "semmi" megfelelője, tudod, én már 20 éve ilyen okostelefont gyártottam VOLNA, ha tudtam VOLNA, hogy kell...

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg a fontos.

(#5) Peterson_ válasza wertigo1984 (#1) üzenetére


Peterson_
addikt

Ugyanúgy, ahogy a por is összekarcolja.
Nekem mindegy milyen üveg van a telefonomon, a fólia az első.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#6) Csapoati válasza Peterson_ (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

De lehet, hogy iden az iPhone-ra foliat gyarto cegek csodbe fognak menni. :D Jo otlet egyebkent, remelhetoleg nem nagyon dragit a telon.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) RECSKA válasza Csapoati (#6) üzenetére


RECSKA
veterán

Miert? 260 helyett 320 lesz? Ugyis megveszik...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8) wertigo1984 válasza Peterson_ (#5) üzenetére


wertigo1984
őstag

:K

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9) dilajoska1 válasza wertigo1984 (#8) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát nekem kicsit fura hogy egy zafír üveget ennyire lehet hajlítani :Y

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#10) kriszpontaz válasza Csapoati (#6) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Bele fog férni a 300-400K-ba, nyugodj meg :D.

[ Szerkesztve ]

(#11) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Most mi az árával a baj??:) nehogy már sok legyen egy autó ára az "almàért" :)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#12) Qukac


Qukac
tag

MKBHD videó mint Mobilarena hír :D
Engem amúgy meggyőzött és mivel tudom, hogy ő nem beépített maretinges srác ezért szerintem ez elég meggyőző cucc lesz. Ha még kap egy pár jó szolgáltatást az új iPhone és a teszterek is úgy vélik akkor lehet meglesz az első iPhone-om.

(#13) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ez nem inkább zafírkristállyal bevont üveg?

<< Heimdal >>

(#14) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Nem értem, mindenki az árakkal jön. 90% annyiba fog kerülni, mint az előző, meg az azt megelőző telefon, nevezetesen 199$, 299$, 399$, lehet ha lesz két modell, akkor az egyik vagy ez alatt lesz, vagy még lesz egy drágább. Persze ezek amerikában előfizetés mellett értendőek, de mivel az a fő piac, és ott mindenki kb így vásárolja meg a készüléket, ugyanúgy megveszik, mint eddig. Aztán, hogy a t-mobil és társai mennyiért, milyen konstrukcióban adja, az már más kérdés. Biztos drága lesz, ez van. Ezt leszámítva, ha ellenállóbb az üveg az tök jó dolog lesz, persze, ha ez nem kamu, bár az utóbbi időben egyre pontosabb ilyen pletykák láttak napvilágot, így ezt sem tartom kizártnak, hogy a leendő telefon üvege.

(#15) flexxx2 válasza Retekegér (#13) üzenetére


flexxx2
őstag

Szerintem se lehet teljes zafír, az nagyon törékeny, és minél vékonyabb annál törékenyebb.

(#16) bkercso


bkercso
nagyúr

Sugallta a video, hogy kőre ejtik, de aztán nem tették. Miért? ;]
Amúgy nem semmi, hasonlóan szívós, mint az üvegszálerősítésű műgyantakompozit! Kíváncsi vagyok, miből van. Kinél lehetett ezt először látni/hallani?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#17) TeeJay válasza flexxx2 (#15) üzenetére


TeeJay
félisten

ez parasztvakítós zafír lesz hogy rá lehessen majd írni a dobozra és cserébe 400ezertől indulhasson majd az ára. érdemes megnézni az LG G3 nyitóárát Telenornál :)
140körül kapni kártyásan, elég mocskosan odaver az összes gyártónak, de biztos lesz pár(millió) fanatikus aki megveszi ezt a szifont idehaza 2-3x annyiért

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) zsoltti


zsoltti
senior tag

Hol a sok fikázó apple buzi aki megmonnya hogy 4"nál nem kell nagyobb kijelző?? Valahogy elmaradtak :DDD

(#19) BazsiBazsi válasza Qukac (#12) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Én is így vagyok vele... Már csak a pénz kéne hozzá :)

(#20) Hobbbyt válasza flexxx2 (#15) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Biztos is, hogy nem csak zafír. Az úgy törne mint egy ropi.
Mindenesetre ha igaz, akkor tényleg egészen értékelhető védelmet nyújthat. :D
Bár az egy pontba kapott ütés az kicsit még mindig homályos terület.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#21) babkukta


babkukta
senior tag

Annak örülök, h az eddig kikerült ún. "kémfotók" nem valódiak. Ez már inkább Applés, kicsi káva oldalt, fent meg lent várható volt, h megmarad. De legalább sokkal szebb, mint amik eddig kikerültek. Ez az üveg meg majd bizonyít a való életben :K vagy nem

Üdvözlettel, Tibi

(#22) galaxys80 válasza zsoltti (#18) üzenetére


galaxys80
veterán

Én itt vagyok! :D Mondjuk túlzással sem lehetne apple buzinak nevezni. 5 év droidozás után váltottam Iphone-ra és jelenleg azt mondom soha többé vissza.
Az egyik fő indok a váltásra pont a kijelző mérete volt. Persze azóta rájöttem, hogy ez volt a legkevésbé jelentős különbség a két rendszer között, de ebbe nem mennék bele, mert háború lesz a fanboyok között. :))
Én kimondottan örülök, hogy ilyen nagy kijelzővel érkezik az I6. Így legalább tuti nem érzek, majd késztetést arra, hogy lecseréljem az I5-öt. :)

Az árra visszatérve.
Pont annyiba kerülnek, mint egy újonnan megjelenő Sony, Samu, HTC zászlóshajó.
Az LG próbál az árakkal most nyomulni, de míg így is képtelen normális mennyiségben értékesíteni a készülékeit egy Samsunghoz képest.

(#23) Csapoati válasza Mr. Teddy (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azert sanszos, hogy dragabbak lesznek a kijelzo novekedese miatt.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

A késsel, meg kulccsal való karcolgatást a Gorilla Glas is ugyanígy bírja. A gond a porral, homokszemekkel van.
Amúgy nekem maga a telefon dizájnja továbbra sem tetszik. Olyan 5c forma, fém házban.
Kíváncsi leszek az árára, szerintem emelnek majd rajta, és így már akár 3 VW Golf I-est is lehet majd venni belőle... ;]

Minden szavam magánvélemény!

(#25) Forest48


Forest48
aktív tag

Azért ezt majd hiszem ha látom. Volt már rá példa h olyan dolgokat küldtek ki tesztereknek, amibe egy kicsit több anyagot pakoltak, mint a sorozatgyártott és beépített elemekbe...

(#26) Mr. Teddy válasza Csapoati (#23) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Azért írtam, hogy sanszos a legnagyobb az lesz kint 499$ is, alá meg belövik a kisebb kijelzősöket.
Az biztos, hogy a t-mobilnál még a mostani méretű is, ha lesz, akkor drágább lesz, t-mobilnál és a többinél fog a cerka rendesen. Szerencsétlen ez a szitu sajna, de még eu szinten is drágább az iphone mint kint. Na mindegy, ezt lehet boncolgatni, ez van. :(

(#27) babkukta válasza galaxys80 (#22) üzenetére


babkukta
senior tag

Fogadjunk h nem annyiba fog kerülni? :D Jóval drágább lesz, mint az eddigi iPhone-ok. Nagyobb készülék, nagyobb felbontás, erősebb hardver, zafír üveg. Azt ne mond már, h annyiba fog fájni, mint az 5. Ez simán 250et fog környékezni, de lehet több is lesz

Üdvözlettel, Tibi

(#28) galaxys80 válasza babkukta (#27) üzenetére


galaxys80
veterán

Szerintem nem lesz több. De,ha több lesz, akkor sem igazán érdekel.
Egyébként mennyi is volt az S5, M8, Z2 nyitó ára?
Nem értem mit kell lovagolni bárminek is az árán. Ha neked van pénzed és tetszik valami, akkor megveszed. Ha nincs pénzed nem veszed.
Szerintem senki nem kényszerít senkit arra, hogy márpedig Iphone-t vegyen.
Van ezer másik gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#29) Mr President


Mr President
senior tag

Soha nem értettem ezt a karcolás parát, nekem az első dolgom hogy teszek rá egy 200 forintos fóliát, és bumm már nem is karcolódik a kijelző. Addig míg nem lesz törhetetlen engem nem érdekel az ilyen piti sérülésekkel szembeni ellenállósága.

Az ár már érdekes lesz, nemtudom mennyire engedheti meg magának az apple az áremelést. Nagyon erős a konkurencia. Szerintem marad az ár.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#30) TeeJay válasza galaxys80 (#28) üzenetére


TeeJay
félisten

LG G3 Telenornál
ettől biztos 2x de lehet 3x is drágább lesz az új szifon ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31) kispecek válasza babkukta (#27) üzenetére


kispecek
aktív tag

És az neked fájni fog?Nem.Akkor? :W

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#32) tothmaxy182 válasza kispecek (#31) üzenetére


tothmaxy182
őstag

És az neked most miért fájt, hogy leírta a gondolatát a kolléga? Nem volt agresszív, nem anyázott, csak válaszolt valakinek, aki szerint nem fog emelkedni az ár. Szerinte meg fog! Fáj ez neked? Nem! Akkor?

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#33) DMG válasza dreamdancer (#4) üzenetére


DMG
senior tag

Nem is az a lényeg, hogy az Ubuntu Edge nem készült el, de maga a technológia ha nem is a mobil piacon de létezik, pont azért mert mesterségesen előállítható, és olyan formára alakítják laborokban, amilyenre akarják, így olyan nagyon nem is költséges amennyire én tudodm, egy GG 3.0-ás üveg lehet egyáron van vele, de azért ettől függetlenül majd "jóárasítják" mert hogy zafír.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#34) mondomén válasza TeeJay (#17) üzenetére


mondomén
őstag

aki ios-t akar hasznalni az mit kezdjen azzal a telefonnal?

(#35) Simi87 válasza zsoltti (#18) üzenetére


Simi87
senior tag

b..inak itt vagy te. ;]
én amúgy várom, max, ha kényelmetlen visszaváltok 5/5S-re, nagy cucc.

(#36) etsmark


etsmark
tag

Mobilaréna és MKBHD, a legjobb hazai és külföldi tesztelők :))

(#37) daniel909


daniel909
addikt

az üveg nem hajlik ha jól tudom, szóval ez megint valami marketing bullshit lesz.
lehet van benne zafír x%ban de az biztos h a teljes üveg az nem hajlik. és ugyanúgy karcos lesz mint a többi.

szifon 4re is mondták uhhh nem karcolódik, mentek a tesztek azt 2 hét mulva már tiszta karc volt ha valaki nem vigyázott rá, és bedobálta a kulcs mellé....

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#38) kelly416


kelly416
veterán

Megint feltalálta valaki a Spanyol viaszt? Egy 100éves ház eredeti ablakát sem tudod megkarcolni késsel. Szorjon rá homokot, dörzsölgesse azt. Akkor már letettek valamit, ha az sem bántja.

A hajlítás meggyőző lehet, de a zafír üveg így hajlítható? :F

Szerk.:
daniel909:
Nem hajlik, az üveg szobahőmérsékleten folyik.

[ Szerkesztve ]

(#39) daniel909 válasza kelly416 (#38) üzenetére


daniel909
addikt

persze h műanyag ez a kijelző.
biztos 2%ban zafírt is tartalmaz..

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#40) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Már a GG1-et is ilyen videókkal demózták, meg minden hasonló terméket, de persze egyiknek sem ez zárt hanem ahogy írták előttem a finom por meg homok. Most akkor pont egy MKBHD miért ilyen parasztvakítást tesz közzé? :)

(#41) galaxys80 válasza TeeJay (#30) üzenetére


galaxys80
veterán

2X147.990=295.980
3X147.990=443.970

Most ezt komolyan gondoltad?

Egyébként itt [link] már 160.990.

(#42) blade zte


blade zte
őstag

Tudjátok azt veszem észre, hogy gorilla glass 3-nál tartunk, és még mindig látok embereket a fórumon írkálni, hogy törött a telefonja...

Oppo find 7 astro black

(#43) bkercso válasza daniel909 (#39) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez nem kijelző. :)
A hajlítással szerintem a szívósságot próbálták demózni/sugallni, hogy nyelni tudja az energiát, nem törik. De hát leejthették volna arra az utcai kőre...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44) kelly416 válasza bkercso (#43) üzenetére


kelly416
veterán

Igen, szerintem is olyan ez, mint a csatornafedél. Az acélnak egy szélsőséges állapota, ami a nagy nyomást bírja, de ha egy kalapáccsal rácsapna valaki, akkor nagy esélyel darabjaira hullva merülne el. Ez is bírja a feszültséget, csak ne egy ponton, meg ne hirtelen jöjjön az a feszültség.

(#45) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Nekem soha nem sikerült eddig sem megkarcolni a telefonjaimat, pedig nem vigyázok rájuk. Fólia meg kizárva. Ettől függetlenül kíváncsi vagyok erre. :)

(#46) Kex613826 válasza BulletBill27 (#45) üzenetére


Kex613826
tag

Nekem GG 2-tes üvegen vannak hajszálkarcok....

Be positive, nothing is perfect!

(#47) kelly416 válasza BulletBill27 (#45) üzenetére


kelly416
veterán

Verőfényes napsütésben "elcsúszó" fénynél látható hajszálkarcok sincsenek? Mert nekem is mindig mentes maradt a kijelzőm az árkoktól, de ilyen nagyon finom karcokat bizony én is begyűjtöttem, pedig egy kicsit vigyázok, és fóliát nem használok, ha el lehet kerülni.

De félek, hogy ezen a zafíron is kifog a zsebben megbújó por, és ezt is megkarcolja.

(#48) Simi87 válasza kelly416 (#47) üzenetére


Simi87
senior tag

nekem egy 0,2mm-es plussz üveglap van a kijelzőmön, aminek a szélei le vannak kerekítve. az ismerőseim le szoktak oltani, hogy miért nincs fólia a szifonomon. :D

[ Szerkesztve ]

(#49) BulletBill27 válasza kelly416 (#47) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Nincs, most direkt megnéztem. A műanyag hátlap karcos, meg a fém csík az oldalán, a képernyő nem (Xperia Ray). Pedig elmúlt már 2 éves a kicsike, karácsony körül akarom kukázni.

(#50) vicze


vicze
félisten

A hajlításnál azért elég egyértelmű, hogy sok köze ennek nincs a zafírüveghez. A kulcsos/késes tesztet meg 3éve a GG is tudta, húzza végig betonon, és dörzsölgesse kicsit homokban és meglátjuk...

@DMG: A prémium márkák már 1000év valódi zafírüveget használnak kijelzőnek, ez meg nem az. Canonical meg mondod valami maszlagot azt elég sokan bevették.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.