Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) geri|


geri|
aktív tag

remek...még mennyi az annyi?

LiveStrong

(#2) ByB


ByB
addikt

Jobb később, mint soha! Lassacskán akár még kényelmesen és jól használható szoftvere lesz az N97-nek... :R

(#3) hackeeeee válasza ByB (#2) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez a görgetés kéne már az 5800-ba is. :)

Véleményem szubjektív...

(#4) bolondember válasza hackeeeee (#3) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

igen.

én is ezen filóztam, h most már csak az első az amibe nem teszik bele. Éljen. avas búzán és kenyéren.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#5) hackeeeee válasza bolondember (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hátha majd a köv firmware. Bár ugye úgy volt, hogy a mostani is hoz sok újítást, aztán áttették a következőre... :\

Véleményem szubjektív...

(#6) Magnum_


Magnum_
nagyúr

jóvan, alakul ez.

I humbly and respectfully decline™

(#7) Konflikt


Konflikt
addikt

ennek mar alapban benn kellett volna lenni. a lenyeg h ideert, es egesz jo is lett.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#8) plus44


plus44
veterán

A végén még megéri N97-et venni. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#9) jety91 válasza hackeeeee (#5) üzenetére


jety91
őstag

Elméletileg a 31-esben leszünk nekünk 5800 tulajoknak...

(#10) Napfénysüti válasza plus44 (#8) üzenetére

Gondolkodom rajta de még túl drága. :U

Més que un club!

(#11) GALARDO válasza geri| (#1) üzenetére


GALARDO
addikt

Állítólag októberben jön ez a csodás szoftver.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#12) plus44 válasza Napfénysüti (#10) üzenetére


plus44
veterán

Hallod én is, de tényleg drága még. A mini nem kell, csak ez, de még drága...még.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#13) No-kia


No-kia
őstag

csak alakul ez az S60, bár a maemo még mindig jobban érdekel

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#14) Tommer


Tommer
tag

Nekem nem egyértelmű az első mondat:

"A Nokia World 2009 alkalmával Nseries N97 és Xseries X6 mellett hamarosan a Nokia N97 is megkapja a sokak által hiányolt kinetikus görgetőrutint...."

Most ez azt jeleni, hogy az X6 -ban alapból benne van a kinetikus görgetőrutin?
Mert én az eddig fellelhető videókon nem láttam a nyomát az X6 esetében!

AMD Ryzen

(#15) joey04 válasza Tommer (#14) üzenetére


joey04
titán

Igen alapból benne szerencsére, És az első capacative kijelzős Nokia! :R
ezen a videón is látszik a kinetic scroll, 2:00 környékén

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Tommer válasza joey04 (#15) üzenetére


Tommer
tag

Áhá! Igen ezt a videót már láttam, de azt hittem, hogy ilyen alapból a szoftver ezeken a symbian tapicskolós telókon (5800, N97).
Na most már egyre jobban hajlok az X6 felé!
És persze a legfontosabb amit említetél: capacative
Végre, végre, végre!
(Nem tudom, hogy lehet rezisztív kijelzőkkel szarakodni egy mobil esetében, újbeggyel sehogy sem tudtam egyiket sem használni, mert a második tapicskolásnál már a falhoz akartam vágni az összeset: LG Viewty, LG KP500, Nokia 5800.)
És persze kösz az infót! :DDD

AMD Ryzen

(#17) hackeeeee válasza joey04 (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na valami ilyesmit az 5800-ba....Ez a scrollozás jön majd abba is, ahogy írták lentebb is.. Remélhetőleg.

Csak ne évek múlva adják ki az új szoftvert.....

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Nem volt benne?!
pedig egy ilyen készüléket gondolhatták volna, hogy fogjak nagyobb weblapok megnyitására is használni, stb...

bár lassan tényleg ez is használható lesz...

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#19) skajwa válasza Magnum_ (#6) üzenetére


skajwa
senior tag

Végül is 3 hónap után használható lesz a készülék...;)

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#20) viszta99


viszta99
tag

Szerintem jó lett !

(#21) madarasz92


madarasz92
őstag

Miért videon mutogatják a softot jobban őrűlnének a tulajok szerintem a magán a telefonon lenne már... :)

(#22) Napfénysüti válasza plus44 (#12) üzenetére

Számomra a mini is jó lenne ha annyival olcsóbb lesz. Bár már láttam 128-ért is N97-et. :)

Més que un club!

(#23) majom2


majom2
senior tag

hát ez egyszerűen amazing... ezt eddig tartott megcsinálni?

jó kis finn akcentus, de régen hallottam már: csiro-csiro-fájv :) de legalább ők beszélik, nem ugy mint a magyarok

[ Szerkesztve ]

(#24) hatpersze válasza N-vidi-A (#18) üzenetére


hatpersze
tag

"...gondolhatták volna, hogy fogjak nagyobb weblapok megnyitására is használni..."

a beepitett bongeszo eddig is hasznalta ezt a ficsort ("kinetikus gorgeto rutin" vagy mi a szosz...), annyira nem ujdonsag. nem is ertem miert ennyire nagy szam...

(#25) joey04 válasza hatpersze (#24) üzenetére


joey04
titán

Mert nagyban megkönnyíti a használatot. Kényelmes.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) Necc


Necc
addikt

Azért az új firmware picit többről fog szólni, mint kinetikus görgetés meg új widgetek: [link]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#27) Karma válasza Necc (#26) üzenetére


Karma
félisten

Na ja. Nagyjából így kellett volna piacra hozni, nem a népen bétatesztelni - bár úgy tűnik a csorda nem bánja különösebben.

Viszont most olvastam a SymbianGuru-n, hogy garanciálisan, ingyen cserélik és a takarótól összekarcolt lencséket (meg megjavítják a mechanikát), ami egy elvárható, de legalább pozitív húzás.

“All nothings are not equal.”

(#28) hatpersze válasza joey04 (#25) üzenetére


hatpersze
tag

"Mert nagyban megkönnyíti a használatot. Kényelmes."

aha, eeeertem... de szerintem ami valtoztatasokat linkelt necc, azok sokkal fontosabb dolgok, megis mindenki evvel a kinetik biszbasszal foglalkozik, ezert ertetlenkedtem.

(#29) hatpersze válasza Karma (#27) üzenetére


hatpersze
tag

"bár úgy tűnik a csorda nem bánja különösebben."

ugyan pontosan nem ertem, nem tudom kire celzol mint csorda, de mivel en nem bantam meg a telo beszerzeset, magamra vettem a megjegyzesed.

picit tobb tiszteletet mutathatnal az embertarsaid fele, vélem ezt a csordazast szemtol szembe nem hangoztatnad senki elott, probalj ugy viselkedni a neten, mint egy erett, ertelmes ember, akinek adni lehet a szavaira. ne bujj egy primitiv alarc moge. senki nem tokeletes, es senki nem egyforma, ez a szeeep az eletben, legy megertobb, ha nem megy akkor ne szolalj meg.

remelem nem bantottalak meg, es kioktatni sem szandekoztalak, megha ugy is nez ki. egyszeruen zavar ha valaki ertelmes, de a megnyilvanulasai miatt sz@rt sem er a mondandoja.

(#30) Karma válasza hatpersze (#29) üzenetére


Karma
félisten

Nem Rad celoztam (hacsak nem teszel olyan kijelentest, mint ami hamarosan dolt betukkel lesz). Sokkal inkabb celpont az osszes reszrehajlo "fizetett hirdetes", ami a hibakat vagy elmismasolja, vagy egyszeruen nem is vesz rola tudomast, de ezeknek a telefonoknak az egyertelmu felsobbrenduseget kialtja ki. Szerencsere ezen a forumon ritka az ilyen, bar fogtam mar parszor a fejem facepalm-modra, amikor azt olvastam, hogy "En csak Nokiat veszek, mert az az igazi minoseg!!11!egy!!" meg hasonlok. Persze ez az elvakultsag barmelyik taborban elofordul, es ugyanugy csorda-feelingnek nevezem.

Ezt eloben is a szemebe mondom annak, aki megerdemli egyebkent.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#31) eXodus válasza Karma (#30) üzenetére


eXodus
őstag

Ezt ugyan ezt ellehetne mondani az iphoneról.
Korai SW egyszerű volt, mint egy kocka alakú faék. Alavető funkciók/tudás hiányzott belőle (, ami egy gagyi telóban is megvolt). Mégis elég jó értékeléseket kapott szinte minden portálon (legtöbb esetben a tapicskolós/fuzogatós felület miatt vakult a "nép").

Ehhez képest a nokia miben különb? Hát semmiben. Mégis a nokiánál jön elő ez a béta sw dolog.

[ Szerkesztve ]

(#32) joey04 válasza hatpersze (#28) üzenetére


joey04
titán

egy ilyen érintős telefonnál a kezelés a legfontosabb dolog. ha az kényelmetlen akkor tudhat az a készülék bármit, lehet akármilyen okos semmit nem ér. amióta megjelent a touch symbian rendszer azóta hiányolták belőle rengetegen. most végre használható rendszer lett belőle. ezért foglalkozik mindenki ezzel a biszbasszal.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Quasi_modo válasza joey04 (#32) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Megjegyezném, hogy nem ettől lett használható, csak használhatóbb bizonyos funkciókban.

valami

(#34) Karma válasza eXodus (#31) üzenetére


Karma
félisten

Ezt én is mondtam.

Egyébként azért jön elő a Nokiánál, mert itt a legdurvább. Pl. E71 legújabb firmware. Az 5800-t meg az E52-t már nem is idézem, szépek a topikok.

És akármilyen hibák van, mit tehetsz vele? Imádkozhatsz, hogy a telefonodhoz készüljön frissítés - nem tudhatjuk, mikor vágják el a supportját a telefonoknak - és hogy javítsák benne a hibát - erre hadd ne példálozzak. Nekem erős a gyanúm, hogy az FP1-es telefonoknak kb. most lesz vége - az új böngésző is csak FP2-re van, vannak cuccaik, amik csak 5th-re - és onnantól annyi, élvezd a bugokat és a multimédiás számítógép életérzést.

“All nothings are not equal.”

(#35) hatpersze válasza joey04 (#32) üzenetére


hatpersze
tag

"egy ilyen érintős telefonnál a kezelés a legfontosabb dolog. ha az kényelmetlen akkor tudhat az a készülék bármit, lehet akármilyen okos semmit nem ér. amióta megjelent a touch symbian rendszer azóta hiányolták belőle rengetegen. most végre használható rendszer lett belőle. ezért foglalkozik mindenki ezzel a biszbasszal."

ettol nem lesz kenyelmesebb a hasznalhatosaga az n97-nek... =) mint ven roka a keszulek hasznalataban mondom ezt. ahol esetleg hasznalhato ez a funkcio ott mar jelen van. egy egyszeru reklamfogas a dolog amire raharaptak az emberek, de ez egy "szakmai forum", itt azert inkabb a memoria jobb kihasznalhatosagara es egyeb nyalanksagra kellett volna "ugrani".

azt hiszem mar nem akarnek errol beszelni, reszemrol a tema befejezve...

(latod Karma, nem kell "csordazni", a velemenyt anelkul is meg lehet irni. a kinetikus biszbasszal a frissitest annak adjak el, akinek igazabol nem "valo" ez a telefon, tehat a "csordanak", aki meg hasznalgatja rendeltetes szeruen, annak becsopogtetik a memoria felszabaditast, a karakter bevitel valodi kenyelmesiteset, stbstbstb...)

(#36) Karma válasza hatpersze (#35) üzenetére


Karma
félisten

A kinetic scrolling nem csak parasztvakítás. Bár biztos bennem van a hiba, ha minden vele töltött másodperc után falhoz akarom vágni az 5800-át, annyira borzalmas használni. Szerintem. Ha Neked ez a vezérlési paradigma bejön, akkor használd egészséggel.

És le lehet pattanni a csorda-témáról.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#37) hatpersze válasza Karma (#36) üzenetére


hatpersze
tag

ez a topik az n97-rol szol nem pedig az 5800-rol, marpedig a beepitett billentyuzet mellett max jo moka hogy ezutan tud ilyet is. megegyszer hangsulyozom, az n97-rol van szo.
a tobbi ujitashoz kepest lopikula a kinetikus szkrollozas.
vagd foldhoz, add el, rakd fiokba, tegy amit akarsz, kit erdekel amig nem vagy hajlando elhagyni a primitiv lekezelo hangvetelt a forumon? ugy gondolod valami, valaki feljogosit erre? netan tobbnek kepzeled magad a tobbi embertarsaidnal?

ugy veszem eszre az altalad igen serto szoval titulalt embercsoporthoz Te kozelebb allsz mint gondolnad, termeszetesen eszre sem veszed...

ha most utalsz amiert belekotottem a mondandodba, cseppet sem zavar, mert tudom, a jovoben ha akarod ha nem eszedbe fog jutni ez a par perces adok-kapok, remelhetoleg nem egy sertett hiu onerzetes emberkent fogsz ragondolni. igazabol a lenyeg az hogy inkabb gondold at otszor mit irsz le, mielott betalalsz az ilyesfajta megnyilvanulasaiddal egy szamodra fontosabb eletteruleten. uh, utalok tanart jatszani, ha nem olvasnek toled is sok okossagot lesz@rnam nagy ivben mit firkalsz... szal ne szivd mellre, fogd fel tanacskent amit ha akarsz megtartasz, ha nem nem. lehet mar kicsit idosebb vagyok, azert harklizok ilyeneken, nem tudom... tobbet nem foglalkozom veled igerem...

(#38) joey04 válasza hatpersze (#35) üzenetére


joey04
titán

jelen volt a galériában, a telefonkönyvben, a menüben, és az almenükben? szerintem nem.
kiráz a hideg amikor touch symbainos telefont nyomogatok, és hiába gördítek a listába, nem csinál semmit. Hajamra kenhetem a jobb memória kihasználtságot, ha ugyanolyan gány marad a kezelése. ez bizony nagyon nem reklámfogás.A qwety bill és navipad meg csak kétkezes használatkor válthatja maximum ki, és egy igen hosszú lista esetén még akkor sem. :N

szerintem te vagy egy kicsit lekezelő, mi több beképzelt.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) Quasi_modo válasza joey04 (#38) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szvsz a touch-os mobilok előtt is elég jól elvoltunk a scrolling nélkül is. Én most is beírok 2-3 betüt és már meg is találtam 400 név között akit kerestem. Másrészt az alap s60 touch is tartalmaz scrollingot, csak nem olyan szépet és finomat mint az alma. Meg ugye nem csak a görgetősávval lehet görgetni. Az i8910-nél legalábbis. Gondolom a többinél is így van.

valami

(#40) joey04 válasza Quasi_modo (#39) üzenetére


joey04
titán

Nem azt mondta senki, hogy nem volt eddig scroll. de ez sokkal jobb megoldás

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) hatpersze válasza joey04 (#38) üzenetére


hatpersze
tag

"...kiráz a hideg amikor touch symbainos telefont nyomogatok..."

hm, valaki kenyszerit hogy nyomogasd oket...? =0 =)

viccet felreteve a gorgeto rutin nem valt ki semmit, max jobban kinezove varazsol. nem fogsz egy darab telefonszamot sem elobb megtalalni azert mert magatol csorog lefele vagy felfele a nevsor.
a memoria kezelest sem lehet hajra kenni. csak a nokiamaps telepites utan elfoglal huszonegynehany megat az amugy otvenegynehany megas memoriabol, es ez csak egy program.

mindegy joey20, ne menjunk bele vitaba, ha igy latod amen, nem vagyunk egyformak, nem akarok raderoltetni semmit.

nem er varatlanul hogy lekezelo bekepzeltnek tartasz, varhato volt. ha nem Te akkor valaki mas teszi szova. viszont a fogalmazasodon azt hiszem mar latszik hogy nem volt egeszen hiabavalo szetoffolnom ezt a topikot

(#42) joey04 válasza hatpersze (#41) üzenetére


joey04
titán

Más külföldi oldalak is a kinetic scrollt tartják a legfontosabbnak(The most notable change brought by the new firmware will be the system-wide kinetic scrolling), de nyilván mindenki vakul, hát persze. Én próbáltam mind a 2 féle módszert, valóban használható az oldalt lévő sáv is, de sokkal könnyebb ezzel az új technikával. Azért sem lehet parasztvakításnak mondani, mert azt ugye arra mondjuk, ha valamit a gyártó fontosnak állít be, és lenyomja a torkunkon, pl a hatalmas MP számok. Ezt a funkciót viszont már az elején is hiányolták sokan a rendszerből, mert sokkal kényelmesebb használatot tesz lehetővé. Nyilván így gondolja a Nokia is, ezért tette bele. És nem is úgy kívánja ezt tálalni, hogy vegyél új telefont, hanem az aktuálisba is beleteszi. (jelenleg csak az 5800 tulajok szívnak, de még náluk is lehet esetleg változás. Csak itt a topicban 2 5800 tulaj sír, hogy az övékbe mikor teszi bele a Nokia, és nem ezen hír hallatán kezdték verni az asztalt ők sem, hanem már korábban is, ha olvastad a fórumot, akkor tudod.)

A kényelem a kulcsszó. Ha ez nincs meg, akkor lehet akármekkora memória, akármilyen gyors reagálás stb nem lesz kényelmes a mindennapi használatban. És ez ellen nem érdemes vitázni, ezt már régen kérték a felhasználók is és végre a gyártó is meghallgatta őket, beletették.

valaki kenyszerit hogy nyomogasd oket
képzeld nem, de mivel érdekelnek a telefonok, a legtöbb rendszert kipróbálom, hátha lesz az éppen aktuálisnál nekem jobban fekvő készülék, és ha még pénz is lesz rá akkor megvenném. Ezért próbálgatok mindent amit csak tudok. Egyébként ha nyomogatom, akkor az a válasz, hogy minek? nem kötelező, ha meg nem, akkor meg az a válasz, hogy akkor meg honnan tudom, hogy jobb ha nem is próbáltam...

viszont a fogalmazasodon azt hiszem mar latszik hogy nem volt egeszen hiabavalo szetoffolnom ezt a topikot
Érdekes, velem talán még nem is volt párbeszéded a fórumon, (legalábbis ezzel a nickkel nem) szóval nem értem mi volt a cél. Karmának még azt írtad, azért játszod a tanítóbácsit, hogy gondolja át mit ír, mert te úgy érzed a csordás megjegyzése erős volt, figyeljen oda mit ír stb. Ehhez képest nálam pont az ellenkezőjét érted el, eddig nem írtam semmi "rosszat" rólad, most viszont már kimondottan beképzelt embernek tartalak, akinek kb semmit nem ér a szava. Ha ez volt a cél, akkor valóban jól csináltad. :R

De én tovább nem megyek, mert a személyeskedés egyébként is tiltott, és nincs is köze a témához, de Karmának igaza van. Plusz személyében sikerült belekötnöd a fórum egyik legkorrektebb emberébe, gratulálok.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) joey04


joey04
titán

Amikor az N97-et itthon is ki lehetett próbálni, rögtön el voltam szörnyedve a lassúságán és a fapados kezelőfelületen. De a legdurvább az volt, hogy sehol sem tudtam úgy görgetni az ablakokat, mint az iPhone-ban. Pedig az ember ma már elvárja ezt a funckiót egy érintőképernyős telefontól, és a legtöbb tudja is. Erre mi van az N97-ben? Oldalsó görgetősáv, pici pálcikával. Nem hittem el, hogy ez megtörténhet 2009-ben.

Októberben jön a 2.0 (v20.0.005) verziószámú új firmware, amely a sok tulaj által régóta várt kinetikus görgetést is lehetővé teszi.

Úgy tűnik, a Nokia hallgatott a felhasználói észrevételekre, ez mindenképp jó pont, A kinetikus görgetésnek valószínűleg minden felhasználó örülni fog, még az is, aki egyelőre nem tudja, hogy mit is jelent.

A kinetikus görgetőrutin mindenhol elérhető lesz, tehát a menüben vagy a képeknél éppen úgy, mint a zenelejátszóban.

Nokia N97 is megkapja a sokak által hiányolt kinetikus görgetőrutint, mely segítségével a hosszabb listák és a weboldalak görgetése is sokkal kényelmesebbé válik.

Minden olyan listánál, amely nem fér ki a képernyőre, kapunk oldalt egy csúszkát. Ez nagyon érzékeny, rettentő sebességgel tud lefelé gördülni például a névjegyzék, de lehet a megszokott, ujjhúzogatós módszerrel is haladni, ám valahogy az sem az igazi.

a fasorban sincs a kezelhetőség egy iPhone, vagy akár egy LG Arena mellett.

The most notable change brought by the new firmware will be the system-wide kinetic scrolling

Vagy a GSM Arena tesztjében innentől: The explanation is simple kb idáig: well, we've already pointed those out.

De persze az egész világon mindenki a parasztvakítás áldozata, felhasználó, szakértő egyaránt. :N

Nekem ennyi elég, aki ezután is szembe megy a tényekkel, az nevetség tárgya lesz. További szép napot.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) hatpersze válasza joey04 (#43) üzenetére


hatpersze
tag

nyugalom joey20, csigaver... =)))

miota megszulettel folyamatos manipulaciokon esel at. ezen nem kell csodalkozni, a media es a politika azt nyom le a torkodon amit csak akar, nem tudom most ezen a jelentektelen dolgon miert huzod fel magad ennyire...?

(#45) joey04 válasza hatpersze (#44) üzenetére


joey04
titán

aki ezután is szembe megy a tényekkel, az nevetség tárgya lesz.
te lettél az.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) GALARDO


GALARDO
addikt

Na most már csak pár nap alig várom! :C :DD :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.