Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -szp-


-szp-
aktív tag

A második videóban található elgépelésért elnézést, holnap kijavítjuk.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Júúj de nagy a felhajtás.

(#3) Narxis válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jah, mindjárt lepetézek.

Thanos was right.

(#4) tatararpad válasza Narxis (#3) üzenetére


tatararpad
őstag

Én valahol azt is olvastam hogy ez elvileg valami korszakalkotó rendszer vagy mi.

(#5) daczkó


daczkó
aktív tag

végre végre

/ignore wwenigma

(#6) Tin


Tin
veterán

azért a normális dpi kezelést megoldhatnák már végre, csak nem olyan nehéz, főleg most, hogy új rendszer jön...
nem érdekel, ha a régebbi programok felskálázzák a szar felbontású ikonokat, de azért az újakba már kerülhetnének különféle felbontásúak, és a system fontok is lehetnének kompatibilisek a dpi állítással.

képtelenség, hogy nem lehet egy nagyfelbontású monitoron normálisan windowst használni.

(#7) -szp- válasza Tin (#6) üzenetére


-szp-
aktív tag

Hogy ez hogy áll (nem túl fényesen), Daywalker mutatja majd be.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#8) King Unique


King Unique
titán

Hát ez szerintem eddig nem nagy szám, lehet nagyobb volt ennek az egésznek a füstje, mint a lángja... :DDD
Tableten jól használható, bár egyesek szerint itt-ott a 8.x kényelmesebb volt.
PC-n, ami érdemi újítás a felületen, az a start menü (egyeseknek), meg a virtuális asztal, jobb alkalmazásváltó és ablakok egymás mellett. Bár igazából ez se nagy szám annyira, mert meg lehet nézni más platform rendszereinél, ott hogyan van megoldva (jobban).
A teljes képernyős start menü meg nem az igazi, full screenbe jobb és kényelmesebb a 8-as kezdőképernyője és a vízszintes scrollozást is nem értem minek kellett kivenni...?
De sebaj, ezért van a multi-boot, több OS egy gépen... ;]

(#6) Tin: én notimon se működik normálisan, többek között ezért is van külön partíción, tesztrendszerként...

[ Szerkesztve ]

(#9) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szeretném megköszönni az MS-nek a megnövekedett boot időt és a kb 5 percenkénti freeeeez-t. talán ezt még le tudom gépelni. !

Nagyszerű a legális programom (mindegy mi) nem fogadja el a legális szériaszámomat....

[ Szerkesztve ]

(#10) King Unique válasza Kolondrum (#9) üzenetére


King Unique
titán

Sebaj, mostantól ugye szolgáltatás és a jövőben folyamatosan fejlesztik, majd idővel biztos ezek is javulnak, talán megoldják. A user viszont addig szívhat miatta x ideig... :(((
Ennyi erővel kiadhattak volna hamarabb vmi korábbi buildot is, hisz úgysincs tényleges RTM és majd azt is fejlesztgetik a jövőben. :D

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Koszi a videokat, biztos sokakbak hasznos lesz.
Ket gepre mar felpattintottam. Egyikre szuzen, a masikra win8.1-rol frissitve. Mindketto mukodik szepen es teszi a dolgat.

(#12) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Kérdés:

Tudja azt, hogy az intézőben, ha baloldalon a könyvtárstruktúra látszik, jobb oldalon meg az adott mappa tartalma, és az egeret, csak az egyik, másik fölé víve is görget az egér görgetésére, anélkül, hogy aktívvá kelljen tenni az adott ablak rész?

(#13) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Ez az "ablakok egymás mellett" engem erőssen emlékeztet a win 3.1-re. Az már ott is megoldott volt, most meg feltalálták a spanyolviaszt? :D

Miért mindig én???

(#14) kleinguru válasza gekkoXT (#12) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem biztos, hogy jól értem a kérdésed, de a fókusz váltás nélküli görgetésre vagy kíváncsi ha az egeret az adott rész fölé viszed. Igen a kérdésedre a válasz:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#15) Kékes525


Kékes525
félisten

Az univerzális alkalmazások megjelenése alatt a modern alkalmazásokat kinézetét értjük? Mert az nagyon csúnya...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Tableten sokkal használhatóbbnak néz ki, mint a 8 volt (bár az sem volt rossz).

Amúgy vannak a rendszerben még butaságok, meg félkész dolgok, de pont az az igéret, hogy ezeket a visszajelzések alapján idővel javítják. Egy 1 napja elindult OP-rendszertől ne várjátok már el, hogy azonnal minden pontosan úgy működjön, ahogy azt ti megálmodtátok. Szerintem nagyon sok fontos és hasznos újítás van benne, aminek örülni kéne. Valószínűleg fél-1 év múlva egy baromi jól használható OP-rendszer lesz.
Akik meg hiányolják az amazing dolgokat belőle, azok írjanak nyugodtan az MS-nek, hogy mit hiányolnak belőle ahhoz, hogy tényleg forradalmi legyen. Állítólag az MS most már hallgat a felhasználói visszajelzésekre. :)

(#9) SymbianOS: A rangodból arra következtetek, hogy értesz annyira az informatikához, hogy tudd, egy első napos OP-rendszertől ne várj csodát. Én még nem is mertem telepíteni, várok vele pár hónapot, míg az ilyen hülyeségeket kijavítják.

Minden szavam magánvélemény!

(#17) lorinser válasza Kolondrum (#9) üzenetére


lorinser
senior tag

Kb. 1 hete használom a 10240-et és semmi "freeeeez-t" nem tapasztalok. A rendszer hibernálásból is és teljes újra indítás után is villámgyorsan feláll. Ilyen szempontból (legalább is nálam) gyorsabb mint a 8.1 pedig az sem volt éppen lassú és a gépem nem atomerőmű.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#18) csabi63


csabi63
senior tag

"Főleg a Windows 7-hez képest gyorsult sokat a 10."
Nem tűnik gyorsabbnak, "sokkal" meg főleg nem. A boot idő egy dolog, de használat közben nem érzékelem a különbséget. Ha sokkal gyorsabb lenne, az azonnal feltűnt volna. Az valószínű, hogy egy több éves, teleszemetelt 7 után stopper nélkül is lesz különbség. De az nem az új rendszer diadala.

(#19) #16939776


#16939776
törölt tag

Multimonitor support/ablakkezelés, a dpi skálázódásról lesz még ilyen videós kis hír?

Ha ezt most jelenlegi relese-ben felrakom, beállítom úgy ahogy nekem kényelmes, akkor egy jótékony frissítés alkalmával megmaradnak a "finomhangolt" beállításaim? Vagy ha adott részt éri valami változás, akkor a frissítés alapbeállításai lépnek majd érvénybe?

(#20) rover45


rover45
senior tag

Ki a lány a videó hátterében? :B

(#22) shteer válasza rover45 (#20) üzenetére


shteer
titán

Carmen Jordá, a Lotus fejlesztő pilótája

..szerintem jónak tűnik

(#23) pzstm válasza Kolondrum (#9) üzenetére


pzstm
titán

Szeretném megköszönni az MS-nek a megnövekedett boot időt és a kb 5 percenkénti freeeeez-t. talán ezt még le tudom gépelni. !

Egyik sincs a feature listán, és egy 7 éves gépen is gyorsabb mint a Win 8.1 jelenleg.... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24) rover45 válasza shteer (#22) üzenetére


rover45
senior tag

Köszi :) :R Eddig Ő tetszik a legjobban a 10ben :D :D

[ Szerkesztve ]

(#25) seafood0102


seafood0102
csendes tag

Eddig óriási csalódás a Windows 10. Hasszabb boot idő, mint Win 7 alatt, ha egyáltalán bebootol és nem szál el kék halállal. Pedig HP Elite 7200-es gépem van.

BitDefender Total Security nem fut teljes funkcionalitásában: sem a tűzfalat, sem a vírusirtó modult nem lehet bekapcsolni. Többször újra telepítettem a BD-t, de nem akar működni.

A Leállítás-ra kattintva a számítógép újraindul, ahelyett hogy leállna. Win7 alatt gond nélkül megy ez a funkció.

Úgyhogy visszaraktam a Win7-et az legalább stabilan működik a gépen. Nincs kék halál, a BD megy rendesen, le lehet állítani, boot idő is normális.

(#26) edari válasza Kolondrum (#9) üzenetére


edari
őstag

User error?

(#27) CyberPunk666 válasza seafood0102 (#25) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Aham, és miért a windows 10 a csalódás, ha a 3. féltől származó program nem támogatja az új rendszert?
Talán a szoftver gyártója a csalódás, hogy több mint fél év win10 tesztelői időszak után, még mindig nem csinálták meg.

Egyébként ez USER error a részedről:

BT oldala

Kép nagyban

[L:http://oi58.tinypic.com/2i8un0k.jpg]http://oi58.tinypic.com/2i8un0k.jpg[/L]

[ Szerkesztve ]

(#28) CyberPunk666 válasza Kolondrum (#9) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Próbáld ki, hogy nem telepítesz fel nem win10 kompatibilis dolgokat, kiemelten gondolok itt a vírusirtókra és driverekre.

(#29) #56474624 válasza Kolondrum (#9) üzenetére


#56474624
törölt tag

Milyen szériaszámot adtál meg, ha szabad kérdeznem? Megvetted külön a 10-et?

(#30) _Smooth


_Smooth
senior tag

Itt megoldható lesz, hogy az asztalt/tálcát teljes egészében kizárjam és csak a start panelt használjam? Vagy semmiképp nem lehet forced rögzíteni a start menüt (full screen)?
Szerintem az asztalt kb XP-n használtam utoljára - azóta max háttérképnek, de azt is rtikán látom.
Viszont már a W8-on is jól jött volna, ha egy alkalmazásból (főleg x86-osból) kilépve nem az asztalra dob ki, hanem a start menüre.
Tök jól használható OS-ek lennének ezek, ha nem hagynák meg az ilyen kőkorszaki dolgokat benne (amit nyilván a "nép" követel).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#31) pzstm válasza seafood0102 (#25) üzenetére


pzstm
titán

És ezek miatt rosszabb a win10????

OMG.... Ez most ugye nem komoly?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32) MC Pite válasza rover45 (#20) üzenetére


MC Pite
veterán

Jöttem benézni a topikba, hogy hanyadik hsz-ben fogják ezt megkérdezni :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33) Szergely83


Szergely83
tag

Seems faster... 8.1-hez (frissen felhúzott) képest nálam látványosan jobb lett a boot idő, általános használatban nem nagyon vettem még észre különbséget sebesség terén, de a 8.1 is hasított már. Furcsamód az Nvidia (560Ti) kártyámmal nem birkózott meg, azt külön kellett telepítenem (nem mintha nem frissítettem volna le amúgyis...), illetve az Asus Xonar kártyámat sem szerette, de 8.1-es drivert eszközkezelőből megette (sajnos a szoftverét így viszont nélkülözni kell egy Asusos release-ig).
Az UI sokkal átgondoltabb, rendezettebb, mint a 8-as esetében. Jól átlátható, kézre áll minden.
Az aktiválás nálam is problémás volt az upgrade-hez, tegnap sehogy sem akarta, de ma reggel beaktiválta szépen, jöhet a clean install :)

(#34) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Nekem nagyon bejön a Win10 a 7 után maga a design csodája :D

(#35) PistiSan


PistiSan
addikt

Nekem tegnap került fel a win7 után a 10 egy nem túl új, kb 5 éve összerakott gépre, vga volt egyedül amit nem kezelt alapból jól, de szerencsére van már win10 driver hozzá, utána minden rendben volt. Alapból lehúzott még egy hangdrivert a win update, minden gond nélkül megy, ismerkedek a rendszerrel.
A virtual desktop miatt próbáltam ki főleg, illetve már csak jobb az egész rendszermag, gyorsabban ismeri fel az eszközöket.

(#36) h1mpi válasza Kolondrum (#9) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Egy hete van fent és gyakorlatilag semmi komoly hiba nem volt. Amik voltak, azok nagy részét az érkező frissítések megoldották. Bocs a dupláért... :B

[ Szerkesztve ]

(#37) snecy20 válasza Kolondrum (#9) üzenetére


snecy20
veterán

Ott valami más lesza te esetedben, nálam 1 másodperccel jobb a bootidő és nincs lagg. :P

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38) lorinho


lorinho
tag

Sziasztok!

Tetszik az új rendszer. De 2 dologra nem tudok rájönni.Hátha itt valaki vágja egyből.

1. Az ablakok fehér kerete hol állítható át más színre vagy átlátszóra?
2. Windows update-ben hogy tiltok le 1-2 driver frissítését?

Köszönöm a válaszokat előre is. :)

Azért leírom hogy én mit tapasztaltam. Telepítéssel nem volt gond. A start menü nagyon látványos. Az értesítési sáv hasznos lesz. A boot idő szerintem kb. ugyanannyi mint 8.1 alatt. Viszont több ram-ot eszik mint a 8.1, Kb. 1015%-al. Ezt nem értem mitől lehet.

(#39) lorinser


lorinser
senior tag

Amit még észre vettem, hogy Win10 alatt magyar oldalakra a Bing mint ha jobb találatokat adna. Nekem legalább is úgy tűnik.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#40) csabi63 válasza seafood0102 (#25) üzenetére


csabi63
senior tag

A Kaspersky is tegnap jött ki a hivatalosan is win10 kompatibilis verzióval. Nem idegelték magukat, hogy a 10TP már közel egy éve elérhető volt. A fórumukon le is írták, hogy nem faragják állandóan a szoftvert egy tesztelés állapotában lévő rendszerhez. Majd ha kijön a hivatalos win10, lesz rá védelem. Lett is.
Addig használtam mást, eszembe sem jutott az MS-t hibáztatni.

A boot idő nálam gyorsabb, de nem mondanám, hogy látványosan. A 7 nálam karbantartott rendszer volt SSD-vel, gyors volt az is. Kék halált meg 5-6 éve nem láttam. Még a TP alatt sem, pedig az produkált néhány érdekes dolgot.

Egy nap után azt mondanám, hogy semmi problémával nem találkoztam. Jó ez már most is, de még jobb lesz. Reméljük. :)

(#41) Воланд válasza lorinho (#38) üzenetére


Воланд
titán

1.: [link]
2.: sehol

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42) csabi63 válasza lorinho (#38) üzenetére


csabi63
senior tag

1. - WinAero progival. Még kísérletezem, de azzal sok mindent lehet állítani. [link]
2. - Van egy leírás itt.

(#43) shteer válasza pzstm (#31) üzenetére


shteer
titán

Hasszabb boot idő, mint Win 7 alatt, ha egyáltalán bebootol és nem szál el kék halállal

kékhalál miatt valszeg rosszabb :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#44) jeti128


jeti128
csendes tag

Hello Mindenki!

Valaki küldene nekem egy build kodot?
Az a problémám, hogy insider Preview-ot használok és most nem tudom, hogy jön egy frissítés és úgy lesz ez végleges vagy mi már megkaptuk a 2 hete a 10.0.10240-es frissítésel a végleges változatot és ennyi.
A segítséget előre is köszönöm.

Jeti

(#45) hemaka válasza jeti128 (#44) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mindenki a 10240-et kapja.

(#46) rover45 válasza MC Pite (#32) üzenetére


rover45
senior tag

Csak miattuk olvasom a PH!-t :D

(#47) szupermacs


szupermacs
veterán

Nem értem a sok boot idős hozzászólást. Ez nem általános probléma a rendszerben, nálam semmi ilyen nem volt. Gyorsan bootol a rendszer, nem fagy. Eddig win 7-et használtam. Ugyan olyan stabil és minden ugyan olyan gyorsan fut rajta. :F

(#48) jeti128 válasza hemaka (#45) üzenetére


jeti128
csendes tag

Küszi csak a teljes kod 10.0.10240.16488 aszem és nekem még csak 10.0.10240.16343 vagy valami ilyesmi van fenn.
Csak mert nem volt valami nagy update ez sem kb 10 perc allat felment a 10240 update már vagy 2 hete.
Akkor mi az hogy az insiderek kapják meg előszór a frissítést 29-én?

Jeti

(#49) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Egész korrekt :) Remélem jó lesz win7-es driverekkel :B

Finn the human

(#50) BiP válasza Kolondrum (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

(#9) SymbianOS: NEm tudom, milyen gépen futtatod, de eddig kb. mindenki arról számolt be, hogy a bootidő az gyorsabb, mint a 7/8/8.1 esetében. És bár biztos akadnak hibák, azért nálad valahogy halmozottan jelentkeznek ezek szerint. Nálam, meg sok embernél tökéletesen fut, úgy látszik, mi vagyunk a szerencsésebbek.

Win10-hez pedig nem kell szériaszámot megadni. (már ha ingyen akarsz frissíteni).
Frissíteni kell először a régi rendszert, akkor megjegyzi a hardveredet, utána nyugodtan csinálhatsz clean installt, de akkor meg már nem kell kulcsot megadni neki.

(#48) jeti128: A számokat majdnem sikerült eltalálni :)
A legújabb elérhető build a 10240.16393.
A legutolsó frissítés után is ez. Viszont az utolsó frissítés tartalmaz néhány file-t, aminek a build stringje 10240.16405. pl. explorer.exe (így le lehet ellenőrizni, hogy a legfrissebb van-e fent.)
De ettől még a rendszer a 393-nál tart.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.