Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) beyruth82 válasza rdt89 (#50) üzenetére


beyruth82
veterán

Akkor te az üdítő kisebbséghez tartozol 😊
Én és a nagy többség nem vállalja a legkisebb fáradtságot sem.

[ Szerkesztve ]

(#53) rdt89 válasza beyruth82 (#51) üzenetére


rdt89
addikt

Ebben mondjuk igazad van, mivel tényleg amiket használok app-okat azok 1 kivételével mind fent voltak a appgalery-ben, nekem ezért se nagy kiesés a GMS hiánya, de megértem azokat is akiknek ez hatalmas probléma, mert igen sajnos vannak olyan alkalmazások amik másoknak a minden napi tevékenységükhöz elengedhetetlen és Google szolgáltatás nélkül nem támogatott és el se indul, ez is megérthető. :R

(#60) k-adi válasza Aryon87 (#28) üzenetére


k-adi
nagyúr

a szokásos duma meg tőled. nem unod már? újra előjött látom a "böngészőből mindent IS meg lehet oldani" lemez? :DDD :U

megint hogy tudsz ennyi hülyeséget összehordani?

szerk.
ja látom (#38) kutyek már leoltott a földig és tételesen megcáfolt mindent amit írtál :C akkor én már nem is írok semmit csak hozom a popcornt

[ Szerkesztve ]

(#61) k-adi válasza beyruth82 (#48) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ezt a piac is alátámasztja.

Olyan mértékben esnek az áraik, hogy minden F5 után százassal kevesebb kb... még szerencsere hogy 400k-ról indult ;] karácsonykor már utánad dobják ha így halad

[ Szerkesztve ]

(#62) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem teljesen off ez sem.
Ettől függetlenül én kibírnám GMS nélkül. Legjobban a Google Drive hiánya fájna tán, de ott a Mega, vagy sok egyéb felhő.

(#63) juuzer


juuzer
addikt

Nem értem ezt a GMS-hisztit. Továbbra is tartom, hogy ez a legjobb dolog, ami az androiddal vala történt, hogy azt a sz@ros adatbánya googlet végre legalább az egyik gyártó saját droid iterációja alól kidobták a fenébe végre. Legalább nem merül úgy a telefon, mint a titanic.

Akinek ennyire szent a GMS, az akkor vegyen olyan telefont. Elég már ebből a "jajj úristen nincs gms akkor meghalok" meg "kína gonosz, megyek Trumphoz cicizni" dolog. És egyébként meg az Apple is pucsít a CIA-nak, ha muszáj. Szóval ennyit a biztonságról.

Tudtommal meg pl egy Netflixet be tudsz szerezni amazon app store-ból és köszöni szépen, működik.

Igaz azt is aláírom, hogy van, aki olyan appokat használ, amik nincsenek HMS-ben. Ez is oké, teljesen megértem.

WP-t használtam, megvoltam google nélkül, egyedül az volt a bajom, hogy az appok fejlesztése lassú volt. Pl Messengerbe később kaptuk meg az aktuális újításokat, meg a mi bandhez nem volt Mi Fit, cserébe olyan appot rittyentett egy srác hozzá, amit fejlesztett is, hogy le a kalappal. A Mi Fit kb semmit, vagy alig fejlődött úgy 3 év óta, mióta megvettem a Mi Band 2-t. (Emellett meg a Huawei Health baromira sokat. Emlékszem, hogy P9-en anno milyen volt és hogy milyen most.)

Bocsánat, nem flamelni meg ragelni akarok, de kicsit unalmas már, hogy minden Huawei cikknél, vagy tesztnél jön a rinya a GMS miatt, meg a "jajj de Kína a gonosz". Ne haragudjatok.

Igazából én nagyon várom a Harmony OS-t (#VörösÁlom), nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mennyire tudják optimalizálni az épp használatos hardverre. Bár ha Kirin lett volna alatta, akkor méginkább várnám.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#64) #24536576 válasza juuzer (#63) üzenetére


#24536576
törölt tag

Tehát szemét sz*r a Google, meg a GMS, de azért az Androidot szívesen használod? :DD

(#65) juuzer válasza #24536576 (#64) üzenetére


juuzer
addikt

Hát az android nem egyenlő a Google-lel továbbra sem. De ahogy látom ezt nagyon nem sikerül felfognod. És igen szívesen használom, tekintve, hogy nincs már WP. :)

Konkrétan GMail, Google Maps és Néha Keep, amit a csodás Google-ökoszisztémából használok. Ezeknek meg bőven van alternatívájuk is. Pl a gyári email-kliens, vagy a Here We Go. :)

Egyébként csak az állandó hisztit unom.

Engedjük már el pls ezt a GMS-es hisztit. Ha kell, aklor vegyél olyan telefont, amiben van és pont.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#66) #24536576 válasza juuzer (#65) üzenetére


#24536576
törölt tag

Na egy újabb jómadár. Inkább nem írok semmit, mert bünti lesz a vége.

(#67) juuzer válasza #24536576 (#66) üzenetére


juuzer
addikt

Talán nem kéne hülyeségeket beszélni és nem lesz bünti a vége. :)

Vamos a la playa.

(#68) joey04 válasza juuzer (#65) üzenetére


joey04
titán

Egyébként csak az állandó hisztit unom.

Itt csak te hisztizel pedig. Amit nehezményezel, az a negatív kritika. Mellesleg senki nem mondta, hogy mindenkinek szar gms nélkül, csak azt, hogy a legtöbb embernek szar.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) janeszgol válasza juuzer (#65) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Mindenki el tudja dönteni, kell-e neki vagy sem. Nekem telefonon simán jó a HMS, tableten nem még, mert van sok játékom. De ahogy nézem azért AG is növekszik ebben, és ha betalál néhány exkluzív, esetleg az Xcloud (MS partnerség, akkor hozzák a OneDrove-ot is, az legyen az alapértelmezett felhő), akkor simán jók nálam tableten is.

A hétköznapi szoftverek azok, melyek vízválasztók.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#70) janeszgol válasza juuzer (#67) üzenetére


janeszgol
félisten

Sosem fogja megérteni. Ő is abba tartozik, akik azt írogatták, hogy android nélkül nem kell a P40 széria. Amikor a P40-en android van. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#71) Aryon87 válasza janeszgol (#70) üzenetére


Aryon87
félisten

Még mindig sokaknál az Android = Google van fejben.
Google= Samsung és társai. Ennyi. De ez a lemez még sokáig fog pörögni.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#72) janeszgol válasza Aryon87 (#71) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen sajnos. És ezt itt. Mert ha az NLC-n menne, azt mondom oké. De itt?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#73) #95462144 válasza laci666 (#40) üzenetére


#95462144
törölt tag

Igen viszont ez a userek nagyon alacsony százaléka.

(#63) juuzer

Tökéletesen leírtad, illetve leírtátok, hogy miért is van akkora bajban a Huawei...

"WP-t használtam, megvoltam google nélkül, egyedül az volt a bajom, hogy az appok fejlesztése lassú volt."

Nagyon jó hasonlat a WP az AG-hez viszonyítva.
Egy alkalmazásáruháznak a fenntartását nem az ingyenes appok biztosítják, illetve a fejlesztők elcsábítását sem. Ha nincsenek fizető felhasználók, akkor egy idő után a bevételhiányból fakadó deficit nem kigazdálkodható. Ha a fejlesztőnek nincs elég bevétele az áruházi letöltésekből, akkor eleve halott ügyről beszélünk, mint a WP esetében. Nem fejlesztenek az adott áruházban nem kapnak frissítést az alkalmazások.

Erre az Apple nagyon jó példa, már régen nem az eladott termékekből domborítanak, hanem az Appstore hozza a bevétel döntő többségét, mert vannak vásárlók az áruházban.
Azzal nem fog fejlődni eléggé az AG, ha nincsenek tranzakciók és a fentartása is ellehetetlenül egy idő után, mint a WP esetében.
Ezért is kivárnak a fejlesztők, mert több áruházra való fejlesztés több idő, pénz és energia, és amiből nincs bevétel arra nem éri meg fejleszteni ez ilyen sajnos.
Most az, hogy a GMS nélküli Android userek alternatív megoldásokat használnak nagyon nem segíti elő az AG fejlődését. Nekik fizető userek kellenek, nem olyanok, akik életükben nem vettek semmit egyik áruházban sem.

[ Szerkesztve ]

(#74) beyruth82 válasza #95462144 (#73) üzenetére


beyruth82
veterán

Az ingyenes appok is termelhetnek pénzt,sőt nyereségesek is lehetnek.Egy több milliós letöltést elérő ingyenes app felületén megjelenő reklámok sok pénzt hozhatnak.Lásd doulingo.Teljesen ingyenes és bár van prémium, fizetős funkciója ezt az felhasznalók elenyésző része használja.Mégis az egyik legnépszerűbb,legsikeresebb alkalmazás a play áruházban.

(#75) #95462144 válasza beyruth82 (#74) üzenetére


#95462144
törölt tag

Igen, viszont az áruház fenntartásához mindez édes kevés, illetve nem véletlenül írtad feltételes módban, mert ez nem mondható el mindegyikről. Az AG-nak a vásárlásból számító %-os sarc a legfontosabb, mint a Play és az Appstore esetében a 30% (ez termeli a legnagyobb bevételt), amit az általad leírtak nem biztosítanak. Ezért is tart az akció, hogy az AG-n vásárolt appokból jelenleg kedvezmény van és kevesebbet vonnak a fejlesztőktől pont a "becsábítás miatt".

(#76) Ricardo válasza #24536576 (#41) üzenetére


Ricardo
félisten

"Remélem amikor bejelenti a hüvely a Harmonyt, a Google megszünteti az AOSP-t."

Ez azért lenne olyan nagyon jó neked mert... :F

Kíváncsi vagyok, hogy neked személy szerintmilyen előnyöd lenne belőle ha megtennék?


(#77) #24536576 válasza janeszgol (#70) üzenetére


#24536576
törölt tag

Megmutatnád, hogy mikor írtam ezt?

(#78) #24536576 válasza Aryon87 (#71) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ha neked van egy autód, akkor azért mert ingyen odaadod a haverodnak, már nem a te autód? 🤔

(#79) #24536576 válasza juuzer (#67) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ahogy nálad láthatjuk, azért nem jár bünti. :N

(#80) #24536576 válasza Ricardo (#76) üzenetére


#24536576
törölt tag

Kíváncsi lennék, hogy a sok nagyszájú Kína, huawei fan, Google gyűlölő mihez kezdene. Vicces lenne olvasni, hogy pl a Xiaomi az új király.

(#81) rdt89 válasza #24536576 (#80) üzenetére


rdt89
addikt

Ahogy törnek felfele, nem sok idő van már hátra az általad megnevezett titulusig. :)

(#82) janeszgol válasza #24536576 (#80) üzenetére


janeszgol
félisten

A Xiaomi ha így halad nem lesz nálam nagy király. Lásd Bog cikkét.
Amiket kedvelek még, az az Asus, Samsung, és hát anno a HMD Nokia termékei.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#83) k-adi válasza #95462144 (#73) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen igen, AG-ba akkor fognak tényleg ha a többi kínai is beáll mögé. De hát hülyék lennének amíg van gms nekik. Így most kivárnak, de addig elvérzik a Huwi. Story vége.

(#84) juuzer válasza joey04 (#68) üzenetére


juuzer
addikt

Igen, hiszti a hisztin. Win-win. :DDD


janeszgol (#69): Nem tudom, igazából tényleg a slágerappoknak kéne betalálni (Fácser, Insta, stb), hogy tényleg legyen húzónév. Igaz van Viber, Snapchat, Tinder meg HereWeGo is.

janeszgol (#70): Akkor nem veszi meg. Ennyi. Nekem se feltétlenül kéne annyiért. De annyiért úgy egy telefon sem. Én a Huawei helyében még mindig mocskosul alávágtam volna árban mindenkinek. Tudom, hogy R&D költség, HW-gyártás. meg stb, de így szerintem roppant ütős lehetett volna a P40 család.

Aryon87 (#71): Igen, és ez baj sajnos. De nem baj, mert úgyis "szar az android, az ájfon sokkal jobb" (Galaxy J3-ról i8-ra váltva lol. :DDD )

Rocket6 (#73): Csak részben értek egyet. Szerintem HMS-re sokkal egyszerűbb átportolni valamit, mint újra megírni WP-re. És szerintem a maintenance is jóval "kevesebbe kerül", mivel ugye kvázi ugyanazon az androidon kell elfutnia a dolognak. Max a Google-integráció, ha van az appban, az necces. Szerintem a WP-nél sokkal nagyobb volt a gap, mint egy GMS-HMS között.

(És örülök, hogy ezt nem telefonról írtam meg, mert valőszínűleg beleőszültem volna, mire leírom és még meg is szerkesztem. Lol. :DDD :DDD )

Vamos a la playa.

(#85) juuzer válasza janeszgol (#82) üzenetére


juuzer
addikt

Nokia 6, Nokia 7 Plus. Utóbbit majdnem meg is vettem, baromira tetszett. Azóta sajnos beálltak a "generic" gyártók sorába. De legalább update van normálisan. Nem úgy mint a Xiaomi A-szériánál.

Vamos a la playa.

(#86) juuzer válasza #24536576 (#80) üzenetére


juuzer
addikt

Az meg még viccesebb lenne, ha a Xiaomi meg az agyonimádott PlebPlus (#BetterSettle) is erre a sorsa jutna. Just fyi.

Vamos a la playa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.