Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bali


bali
tag

Kinézetre tiszta samu s10+... Az az undormány noccs a bal oldalon ritka ronda..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#2) hito


hito
nagyúr

Komolyan, ezt "a metrón véletlenül egy szerencsésnek sikerült lekapnia az adott gyártó bemutatás előtt álló flagship készülékét" bullshitet még benyeli valaki? :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3) janeszgol válasza hito (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Na ja. Egy az, hogy ezek a mai telefonok kinézetre nem túl izgalmasak, így tök mindegy mit tart a kezében. A másik pedig az, amit te is írsz.

(#4) atike válasza hito (#2) üzenetére


atike
nagyúr

Be. Minden évben újra és újra... :DDD

(#5) andor80


andor80
senior tag

Szép jó 400 + ért szánalmas google hiányával.
Majd jó lesz fél év műlva 150 ért
Huawees vagyok bírtam a márkát de az arroganciájuk mára visszataszító lett.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#6) #90305280 válasza andor80 (#5) üzenetére


#90305280
törölt tag

Minél kevesebb valami, annál több semmi. Érthető.

Kb. olyan, mint amikor elszabadul a Lada két féltengelye, máris nem 150.000.- a kocsi értéke, hanem 1.500.000.-.
Végül is csak egy nagy '0' a különbség... :)

(#7) #65577472


#65577472
törölt tag

andor80!

Valaki feltörte a fiókodat és csúnyát írt a hüvelyről. Ezért csúnyán le fognak pontozni odakint.

(#8) #95462144 válasza #65577472 (#7) üzenetére


#95462144
törölt tag

:DD

(#9) janeszgol válasza andor80 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Tényleg. Te most máshogy beszélsz. Lehet hogy arrogánsak, de egy csúcs készülék ára ennyi. A GMS árban pontosan nulla forint. Nulla euró. Nulla dollár.
Mert attól még az eszköznek ára van, a logisztikának ára van, a boltoknak havi áruk van, a szerviznek detto stb.
Ha a Samsungról levennék a GMS-t, egy petákkal nem lenne olcsóbb.

(#10) Aryon87 válasza janeszgol (#9) üzenetére


Aryon87
félisten

Kb en is ezt gondolom. Oke Google meg minden, de semmi a szoftver mint a hardver.

Kivancsi vagyok mit gurit a M40 csalad

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11) szkaroly


szkaroly
senior tag

Most nem azért de ez akár a p40 pro(+) is lehet, azon is ez a nagy akármi van a bal felső sarokban.

Andor80: Megnyugodhatsz, nem fogod megvenni féláron fél év múlva mivel esély sincs rá hogy ide is hozzanak. Nincs elég chip a kínai piacra se, nemhogy ide. :U

Poco X3 Pro

(#12) iFixit válasza janeszgol (#9) üzenetére


iFixit
tag

Semmi nincs ingyen,aki ezt hiszi az elég naiv... Ami ingyen van az a legdrágább...

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#13) joey04


joey04
titán

gms nélkül nincs is értelme kihozni kínából az már látszik. pláne nem magas áron. a p40 pro is 220-ig zuhant pár hónap alatt 400-ról.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) hito válasza joey04 (#13) üzenetére


hito
nagyúr

Már bőven 200 alatt van egy ideje ;) Azt hittem használtra gondolsz. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy 220-nál tart az új ára.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15) rdt89 válasza szkaroly (#11) üzenetére


rdt89
addikt

Ugyan ez jutott eszembe a kép láttán nekem is. :C

Andor80:
Egyébként a Huawei P40 Pro is olcsóbb a többi flagship-hez képest 2-300 Euoróval és a GMS hiányát mellőzve semmive lse rosszabb tőlük, sőt... (saját tapasztalat, mert én elengedtem a GMS-t és nem hiányzik, cserébe van egy P40 Pro-m ami használat közben brutális minden téren. Kezdem érteni miért kellett elgáncsolni ezt a márkát, de szerintem hamarosan a Xiaomi is mellé esik. :( )

(#14) hito :
2 év garanciával újonnan vettem 210-ért 1 hónapja kb. :) Sok egy telefonért ez tény, de akkor se 350+, mint amik ellen versenyez. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) juuzer válasza janeszgol (#9) üzenetére


juuzer
addikt

Hatalmas +1. :DD

Vamos a la playa.

(#17) janeszgol válasza iFixit (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Az, hogy ratedd, az nulla forint.

(#19) janeszgol válasza #24536576 (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Jo, akkor bizonyitsd be, hogy nincs igazam.

[ Szerkesztve ]

(#20) janeszgol válasza #24536576 (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Na gyerunk prutyike. Hol a link? Tetelesen szeretnem latni az arat.

(#21) Aryon87 válasza janeszgol (#20) üzenetére


Aryon87
félisten

Arra varhatsz..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#22) janeszgol válasza Aryon87 (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet hogynincs igazam, ezt konnyen elismerem. De mar rohadtul unom ezeket az egy soros baromsagait. Evek ota ezt nyomja. Dolgozzon meg a sikerert.

(#23) #24536576 válasza janeszgol (#19) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az Android ingyenes, a gms licencdíjas. De tegyük fel, hogy ingyenes, igazából nem is ez az ami miatt... Inkább nem megyek bele, még személyeskedés lenne. Szóval tegyük fel, hogy a GMS full ingyenes. Szerinted ugyan annyit ér egy olyan telefon amin nincs Google Play(ahonnan beszerezhetsz minden appot), mint amire kétes forrásból/összetákolt boltból lehet az appok töredékét beszerezni? Érted már, hogy miért írsz butaságot? Tudom, hogy a kicsinyes Huawei magasztalásból nehéz kiszakadni, de elkezdhetnél. Aryon pajtiddal együtt keresnetek kéne egy új gyártót, mert a Huaweit már nem sokáig tudjátok isteníteni. ;]

(#24) janeszgol válasza #24536576 (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor latom mar megint nem tudod, mibe szoltal bele. Arrol volt szo, hogy a vetelarban benne foglaltatik-e a GMS. Az hogy ki szerint mennyit er, egy dolog. Tehat nekem egy szubjektiv dolgot akarsz eladni?

(#25) #24536576 válasza janeszgol (#24) üzenetére


#24536576
törölt tag

Más gyártó fizet érte, a Huawei nem. Tehát korrekt, hogy ugyanannyiért árulja a telefonjait? :F

[ Szerkesztve ]

(#26) janeszgol válasza #24536576 (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Na ez erdekel engem. Ha fizet, akkor van ara. Na az mennyi?

(#27) laci666 válasza #24536576 (#23) üzenetére


laci666
senior tag

Nem értem minek kell isteniteni ennyire a gms-t.A Nova 5T én mindenre az Appgallerit használom nekem ami kell minden meg van ott legyen az Erste mobil app vagy Here wego..... Plusz erősen gondolkodok egy Mate 30 váltáson. Nem beszélve arról hogy még 4 Huawei van a családba mind Samsungról váltot és köszönik szépen megvannak (ja és S7, S8) szóval ennyit a Huawei sározásrol.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#28) Aryon87 válasza #24536576 (#23) üzenetére


Aryon87
félisten

Szokásos duma.
Tényleg érdekelne, mivel ad többet, hogy az megdobja az árat, azon kívül hogy x éve bejáratott (beégetett a tudatba) és onnan szerzed be a cuccokat, mint anélkül, ahonnan szintén egy helyről szeded le a cuccokat (Aptoide vagy APKPure, mind2 a Google alternatívája mellesleg, sőt, tört verziók is fent vannak, így még ingyé is van sokak örömére. Egyik se kétes, csak kevésbé ismert a Google árnyékában, sőt, a Petal Search is ugyanezekhez irányít, ráadásul a telefon ellenőrzi is az alkalmazást, hogy az biztonságos-e, ugyanezt tette korábban az S9+ is, mert azon is használtam már ezt a 2 alkamazásboltot).
A fejlesztési költséget most ne vegyük figyelembe, mert a G-ért semmit nem fizet az user, mivel regisztrációkor nem fizetsz semmit hogy használhasd a Play áruházat. Az csak egy plusz alkalmazás a telefonon, amin tizenéve eléred a dolgokat.
A hardverért viszont kell fizetni (telefon ára), mivel nem minden sarkon terem a hozzávaló anyag. Nem véletlen drágábbak a GMS-el rendelkező mobilok is. És nem a Google miatt.
Mára a telefonfelhasználók annyira elkényelmesedtek, hogy legtöbb már azt látja a telefon GMS-el ér valamit, anélkül meg halott. Pedig nem. Csak aki nem használja, fingja sincs mi merre hányadán, csak annyi jut el a kis buksijáig, hogy jaj nincs "jútúb" és "messzenger"... És fújjolni azt könnyebb, mert "kuka".
Igen, ott vannak a megvett cuccok (nekem is van 1, a Poweramp - 1000Ft volt anno) amik nem fognak menni, de valószínű, hogy meglesz azoknak is az alternatívája (én esetemben a gyári lejátszó), akinek meg kellenek a játékmentések, egyértelmű, hogy olyan mobilt fog venni, ahol eléri azokat. Ugyanez a drive és fotókra is érvényes, alkalmazás csak kényelmet szolgál, ugyanakkor böngészőből is elérhető minden (pont úgy, mintha PC-n csinálnád), ha azonnal kell. Tény, az automatikus mentés nem opció (én pl nem is bízom benne, volt hogy hazavágott pár ezer képet, mert valamit eltolt, így nálam PC-n van mentés), így akinek ez is fontos, mást vesz. És boldog továbbra is.
Mobilos fizetés? Mióta is létezik? Előtte hogy fizettünk? Naugye. Mellesleg még most se stabil a téma, rendre fennakadnak a vásárlók a mobilos fizetéssel, mert mindig valami hiba becsúszik, és mászik elő a jó öreg bankkártya (és nem csak az OTP vacakol).. Az hogy nincs mobilfizetés, az a bankok hibája inkább 1-2 kivétellel, az OTP pl ül és vakarja a golyóit, mert kivárnak. Csak eltelt fél év és még mindig érthetetlen hogy mégis mi a fenére várnak? Papra?

Én így látom a dolgokat. Lehet nem jól, de nem is tagadom hogy hibás a téma.
De sztem nem tőled fogom várni a valós, helyes indokot úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#29) joey04 válasza #24536576 (#25) üzenetére


joey04
titán

minek győzködöd őket? a piac megválaszolta a kérdést. kell a gms.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) janeszgol válasza Aryon87 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

En is attol tartok. Ilyet ir, hogy nem akar szemelyeskedni. Egesz evben azt csinalja. Na akkor talaltam egy hat eves cikket. Ennel frissebbet sajna nem.
[link]

(#31) Aryon87 válasza janeszgol (#30) üzenetére


Aryon87
félisten

Milyen rafinált a Google. Rádtukmálja azt is amit nem akarsz, ha kell, ha nem :D És akkor az adatgyűjtés meg is van oldva nekik bárhonnan.
Párom telóján az álláskeresési hirdetéseket dobálja fel, sőt, már a facebook is rendre azt adja ki, pedig nem ott lettek keresve a melók, mi több, gépen néztük, nem telón, max 1-2 alkalommal... Nekem ugye nincs Google, így én legalább meg vagyok kímélve többnyire az ilyen vackoktól. De a Honoron még van Gugli..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#32) janeszgol


janeszgol
félisten

Es igen, kell a GMS. Senki nem mondja, hogy nem. Meg kell a GMS. De eljohet az az ido, amikor mar nem mindenkinek kell.
Ha kijon az Xcloud HMS-re, es hasznalni is fogjak erdekel valakit a GMS hianya? Na, ha a mobiljatekokat is igy szolgaltatjak majd, akkor a jatekosoknak mindegy.
Szoftverek. A nagyobb ervagast itt latom. Es a Google szinkron elkerulhetetlen a megszokottsaghoz. Akinek nem, annak most sem problema.

Nekem telon mindegy, de tabletet szinte csak jatekra hasznalok. Es hat sok jatekom van, amit megvettem, es gyakorlatilag kell a GMS. De ha 50 ezerert adnanak egy HMS tabletet, nekem akkor sem kell. Nincs ilyen, hogy bizonyos arert kompromisszumot kot valaki. Igen tobben vennenek Mate 40-et 200 ezerert, de tobben is vinnek vissza vagy adnak el. Ha nem felel meg, akkor ingyen sem kell.

(#33) #24536576 válasza Aryon87 (#28) üzenetére


#24536576
törölt tag

Tört appok nem kétesek? Te amúgy dolgoznál ingyen? Nem tudom, mit szólnál, ha a főnököd odaállna, hogy na akkor mostantól nem kapsz fizut, mert valaki elvégzi ingyen is. Remélem mihamarabb letiltja az ilyen "boltokat" a google.

Még te is elismered, hogy alterbatívát kell keresned. Én nem akarok 1 olyan appomnak se alternatívát keresni ami már bizonyított és bevált. Poweramp talán a legjobb példa, mert ha nem jön a Spotify(nem tört), még ma is azon hallgatnék zenét.

Nem fontos a kényelem? Ezt te se gondolod komolyan. Ez a meghunyászkodás egy vállalatnak. Ennyit nem érhet az, hogy Huaweie legyen valakinek. Ha esetleg váltanál, akkor is böngészőt használnál? 🤔

Mobilos fizetés amióta elérhető, elő se vettem a bankkártyám. Egyre több ATM is működik telefonnal, a Simple pedig az egyik legjobb (magyar) program a Play-en. Miért akarnám büntetni magam azzal, hogy visszamegyek az időben nem tudom hány évet?

(#34) #24536576 válasza joey04 (#29) üzenetére


#24536576
törölt tag

Erre nem tudok válaszolni. Sokszor meg tudom állni, hogy írjak. :DDD

(#35) #24536576 válasza Aryon87 (#31) üzenetére


#24536576
törölt tag

Milyen hirdetések? :D Samsung böngésző megold mindent. FB-ra is a Simple Social-t használom, ott sincs reklám. YT prémiummal YT-on sincs.

(#36) Aryon87 válasza #24536576 (#33) üzenetére


Aryon87
félisten

Tört appokat passzolom, nem használtam még, csak tudom hogy van olyan is fent.
Nyilván a szoftveres brigád is pénzért dolgozik, de az bele van kalkulálva az árba, de semmiség az anyagéhoz képest.
Poweramp helyett a gyári megy most, ennyi a nagy alternatíva, amiért kompromisszumot kell kössek a nagy Googleval szemben. 1 vagyok a több millióból, másnak nyilván több lesz, ők úgyis másfele fognak szagolni. Nekem simán megérte, pedig a váltás előtt kicsit elgondolkodtam hogy mi lesz GMS nélkül. Egy nagy semmi, használom úgy a telót ahogy eddig a korábbiakat is :D
Sose használtam a mobilos fizetést, a kártya mindig nálam van, ugyanaz a mozdulatsor, mintha teló lenne a kezemben. és jobban is bízom a kártyában. Tudom, a Simple-vel 600 féle más folyamatot el lehet intézni.
Inkább maradok a megszokott kis régimódi rutinoknál, amiket szintén biztosabbnak látok (és adathalászat veszélye se áll fenn, vagy csak kevésbé :P )

Böngésző nálam marad a Chrome, Samus nem kell, egyik Samun se használtam. FB az marad FB, Yuotubenak meg a Vanced, ingyen és reklámmentesen.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#37) Gerybut


Gerybut
tag

A Mate 30 iszonyat jól néz ki, ha nincs a balhé, tuti most azt használok, Note 10,Note 20-ra meg elvből sem perkálok 400 ezret.
Ha ez így néz ki akkor P40 Pro copy...

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#38) kutyek válasza Aryon87 (#28) üzenetére


kutyek
senior tag

Hello, előre is bocs, ilyenre ritkán reagálok, de itt több nehézsúlyú demagógia is megjelent, amire muszáj visszajeleznem:

- "onnan szerzed be a cuccokat": szerintem itt sokakban még nem tiszta a kép. Itt nem szoftver disztribúciós problémáról van szó. Igazad van, totál irreleváns, hogy a user milyen forrásból szerzi be az apk-t. A probléma az, hogy a GMS nyújtja az android legalapvetőbb API-jait, amiket mindenki IS használ. Mindenki erre fejleszt. A HMS-nek ezekre kell adnia egy alternatívát, viszont ehhez a fejlesztőknek innentől egy új rendszert is szupportálnia kell, külön kódot kell gondoznia stb. Ez mind drága dolog. Nem az a kérdés, hogy GMS store vagy HMS store, hanem hogy HMS-re is ki van-e adva a 1st party app? És azonos tudású / minőségű-e a GMS verzióhoz képest? Mindig lesz jó pár app, ami hiányozni fog HMS-ről, és a "portolt" változat nem lesz tökéletes. Pl.

- "alkalmazás csak kényelmet szolgál, ugyanakkor böngészőből is elérhető minden (pont úgy, mintha PC-n csinálnád)"
Ehhez nem is fűzök kommentárt, pontosan megfogalmaztad, hogy miért írsz hülyeséget...
Csináld kizárólag PC-n egy hónapig, és meglátod.

- "gdrive és photos... az automatikus mentés nem opció" LOL :) ez kb. a legalapvetőbb user elvárás (függetlenül attól, hogy Te nem bízol benne;)).

- "Mobilos fizetés? Mióta is létezik?" ROFL :D ultimate érv. Tudod mit? Telefonálj egy hónapig kizárólag fülkéből! Mobiltelefon mióta is létezik? Naugye!

- "mert mindig valami hiba becsúszik" BS. Kb. 3 éve napi szinten fizetek mobillal, 1000+ tranzakció alatt volt kb. 1-2 alkalom, amikor hiba történt. Ez idő alatt kártyával jóval kevesebb tranzakció jóval több (de <10) hibát eredményezett. Vicces, hogy úgy nyilatkozol valamiről, hogy bevallottan nem használod (horrible dictu, nem is próbáltad).

- "hogy nincs mobilfizetés, az a bankok hibája inkább 1-2 kivétellel" ebben spec 100% igazad van. Látod milyen drága a fejlesztés, még egy Raiffeisennek se éri meg, még GMS-re sem (ezek szerint, egyelőre)... Szerinted natív HMS kliensük mikor lesz NFC fizetéssel? Én csak arra fogadnék, hogy jóval a GMS verzió után jelenik majd meg, ha valaha egyáltalán.

(#39) #95462144 válasza laci666 (#27) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nem hinném, hogy bárki isteníti. :U Csak, aki már 10 éve használ Androidos telefont nehezen hajlandó lemondani a vásárolt alkalmazásairól, könyveiről, játékairól vagy filmjeiről és váltani egy olyan ökoszisztémára, ami elismerten is jóval kevesebbet nyújt, mint a GMS és nem hajlandóak lemondani a mevásárolt appokról a frissítésekről nem is beszélve. Persze aki életében nem vásárolt semmit az áruházban, annak teljesen mindegy. Sőt a google még örülhet is, hogy nem a saját ökoszisztémája alatt használnak megbízhatatlan forrásból beszerzett tört appokat, amik sanszosan tele lehetnek kártékony férgekkel és lopják az adataikat a felhasználóknak. Főleg, aki külső forrásból származó banki appot használ és megadja az adatait. Ettől függetlenül az EMUI megbízható és jól használható fluid működést biztosít csak illene a helyén kezelni a dolgokat és nem úgy tenni, hogy a Huaweinek nem hiányzik a GMS, mert de nagyon is és nem csak a felhasználóknak.

(#40) laci666 válasza #95462144 (#39) üzenetére


laci666
senior tag

Hát igen, én soha a 10 év alatt nem töltöttem le fizetöset play áruházból, játék xbox, PC ezekért fizetek, film Netflix, Hbo go szintén fizetek szigorúan TV, laptopon, könyv papír alapon játszik sajna,nekem ezek nem alternativak nem szeretek egér mozizni meg hat collon se.Milyen külső banki appok, milyen kártékony programok el vagy te varázsolva.Mi az a külső?A Huaweinek mi hiányzik mi nem azt nemtudom, de én személy szerint örülök neki hogy van választás, sőt Harmony OS is város már.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#41) #24536576 válasza laci666 (#40) üzenetére


#24536576
törölt tag

Remélem amikor bejelenti a hüvely a Harmonyt, a Google megszünteti az AOSP-t. :D Na utána leshettek.

(#43) andor80 válasza janeszgol (#9) üzenetére


andor80
senior tag

Lehet ,hoigy annyi és ezzel mit ér el ha nem veszik.
Régen azért lett a huawei hatalmas mert mint a xiaomi nyomott áron tudtak piacot kialakítani.Most kezdhetnék elolről de nem arrogáns árazás amit senki nem vesz meg europában.Ázsia meg india ok piac az is nekik de látható,hogy az EU is annyit fektettek bele az évek foylamán.Most ez kampó erre a válaszuk meg a nagy büdös semmi.A másik meg még a samu is egy csomó /legtöbb"ficsőrt" viszaportol a régebbi készülékeire P30 meg kapott annokb a színes aodn kívűl semmit.Az is inkább emui 10 nem p40 pro cucc volt.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#46) janeszgol válasza #24536576 (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Android Open Source Project. :U

(#48) beyruth82 válasza Aryon87 (#28) üzenetére


beyruth82
veterán

Teljesen igazad van.Elkényelmesedtünk mi felhasználók.Pontosan ez az amiről nem akarunk lemondani 400 ezerért.A kényelemről.Nem akarunk 400 ezer forintért mindenféle alternatív megoldásokat keresni hogy az eddig megszokottak ugyan úgy működjenek.Nem akarunk akárcsak egyetlen másodperccel többet vesződni más alkalmazásokkal és megoldásokkal mint eddig. 400 ezerért semmiképpen sem.Ezért nem életképes gms nélkül jelenleg a huawei bizonyos piacokon.

[ Szerkesztve ]

(#50) rdt89 válasza beyruth82 (#48) üzenetére


rdt89
addikt

Igazából én inkább kínlódok kicsit, ami annyira nem nagy macera, mint olyan készüléket használjak ezen az ársávon, ami meg más téren kéri a kompromisszumot, ami külső forrásból se pótolható. :R

(#51) beyruth82 válasza rdt89 (#50) üzenetére


beyruth82
veterán

Akkor te az üdítő kisebbséghez tartozol 😊
Én és a nagy többség nem vállalja a legkisebb fáradtságot sem.

[ Szerkesztve ]

(#53) rdt89 válasza beyruth82 (#51) üzenetére


rdt89
addikt

Ebben mondjuk igazad van, mivel tényleg amiket használok app-okat azok 1 kivételével mind fent voltak a appgalery-ben, nekem ezért se nagy kiesés a GMS hiánya, de megértem azokat is akiknek ez hatalmas probléma, mert igen sajnos vannak olyan alkalmazások amik másoknak a minden napi tevékenységükhöz elengedhetetlen és Google szolgáltatás nélkül nem támogatott és el se indul, ez is megérthető. :R

(#60) k-adi válasza Aryon87 (#28) üzenetére


k-adi
nagyúr

a szokásos duma meg tőled. nem unod már? újra előjött látom a "böngészőből mindent IS meg lehet oldani" lemez? :DDD :U

megint hogy tudsz ennyi hülyeséget összehordani?

szerk.
ja látom (#38) kutyek már leoltott a földig és tételesen megcáfolt mindent amit írtál :C akkor én már nem is írok semmit csak hozom a popcornt

[ Szerkesztve ]

(#61) k-adi válasza beyruth82 (#48) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ezt a piac is alátámasztja.

Olyan mértékben esnek az áraik, hogy minden F5 után százassal kevesebb kb... még szerencsere hogy 400k-ról indult ;] karácsonykor már utánad dobják ha így halad

[ Szerkesztve ]

(#62) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem teljesen off ez sem.
Ettől függetlenül én kibírnám GMS nélkül. Legjobban a Google Drive hiánya fájna tán, de ott a Mega, vagy sok egyéb felhő.

(#63) juuzer


juuzer
addikt

Nem értem ezt a GMS-hisztit. Továbbra is tartom, hogy ez a legjobb dolog, ami az androiddal vala történt, hogy azt a sz@ros adatbánya googlet végre legalább az egyik gyártó saját droid iterációja alól kidobták a fenébe végre. Legalább nem merül úgy a telefon, mint a titanic.

Akinek ennyire szent a GMS, az akkor vegyen olyan telefont. Elég már ebből a "jajj úristen nincs gms akkor meghalok" meg "kína gonosz, megyek Trumphoz cicizni" dolog. És egyébként meg az Apple is pucsít a CIA-nak, ha muszáj. Szóval ennyit a biztonságról.

Tudtommal meg pl egy Netflixet be tudsz szerezni amazon app store-ból és köszöni szépen, működik.

Igaz azt is aláírom, hogy van, aki olyan appokat használ, amik nincsenek HMS-ben. Ez is oké, teljesen megértem.

WP-t használtam, megvoltam google nélkül, egyedül az volt a bajom, hogy az appok fejlesztése lassú volt. Pl Messengerbe később kaptuk meg az aktuális újításokat, meg a mi bandhez nem volt Mi Fit, cserébe olyan appot rittyentett egy srác hozzá, amit fejlesztett is, hogy le a kalappal. A Mi Fit kb semmit, vagy alig fejlődött úgy 3 év óta, mióta megvettem a Mi Band 2-t. (Emellett meg a Huawei Health baromira sokat. Emlékszem, hogy P9-en anno milyen volt és hogy milyen most.)

Bocsánat, nem flamelni meg ragelni akarok, de kicsit unalmas már, hogy minden Huawei cikknél, vagy tesztnél jön a rinya a GMS miatt, meg a "jajj de Kína a gonosz". Ne haragudjatok.

Igazából én nagyon várom a Harmony OS-t (#VörösÁlom), nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mennyire tudják optimalizálni az épp használatos hardverre. Bár ha Kirin lett volna alatta, akkor méginkább várnám.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#64) #24536576 válasza juuzer (#63) üzenetére


#24536576
törölt tag

Tehát szemét sz*r a Google, meg a GMS, de azért az Androidot szívesen használod? :DD

(#65) juuzer válasza #24536576 (#64) üzenetére


juuzer
addikt

Hát az android nem egyenlő a Google-lel továbbra sem. De ahogy látom ezt nagyon nem sikerül felfognod. És igen szívesen használom, tekintve, hogy nincs már WP. :)

Konkrétan GMail, Google Maps és Néha Keep, amit a csodás Google-ökoszisztémából használok. Ezeknek meg bőven van alternatívájuk is. Pl a gyári email-kliens, vagy a Here We Go. :)

Egyébként csak az állandó hisztit unom.

Engedjük már el pls ezt a GMS-es hisztit. Ha kell, aklor vegyél olyan telefont, amiben van és pont.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#66) #24536576 válasza juuzer (#65) üzenetére


#24536576
törölt tag

Na egy újabb jómadár. Inkább nem írok semmit, mert bünti lesz a vége.

(#67) juuzer válasza #24536576 (#66) üzenetére


juuzer
addikt

Talán nem kéne hülyeségeket beszélni és nem lesz bünti a vége. :)

Vamos a la playa.

(#68) joey04 válasza juuzer (#65) üzenetére


joey04
titán

Egyébként csak az állandó hisztit unom.

Itt csak te hisztizel pedig. Amit nehezményezel, az a negatív kritika. Mellesleg senki nem mondta, hogy mindenkinek szar gms nélkül, csak azt, hogy a legtöbb embernek szar.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) janeszgol válasza juuzer (#65) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Mindenki el tudja dönteni, kell-e neki vagy sem. Nekem telefonon simán jó a HMS, tableten nem még, mert van sok játékom. De ahogy nézem azért AG is növekszik ebben, és ha betalál néhány exkluzív, esetleg az Xcloud (MS partnerség, akkor hozzák a OneDrove-ot is, az legyen az alapértelmezett felhő), akkor simán jók nálam tableten is.

A hétköznapi szoftverek azok, melyek vízválasztók.

(#70) janeszgol válasza juuzer (#67) üzenetére


janeszgol
félisten

Sosem fogja megérteni. Ő is abba tartozik, akik azt írogatták, hogy android nélkül nem kell a P40 széria. Amikor a P40-en android van. :)

(#71) Aryon87 válasza janeszgol (#70) üzenetére


Aryon87
félisten

Még mindig sokaknál az Android = Google van fejben.
Google= Samsung és társai. Ennyi. De ez a lemez még sokáig fog pörögni.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#72) janeszgol válasza Aryon87 (#71) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen sajnos. És ezt itt. Mert ha az NLC-n menne, azt mondom oké. De itt?

(#73) #95462144 válasza laci666 (#40) üzenetére


#95462144
törölt tag

Igen viszont ez a userek nagyon alacsony százaléka.

(#63) juuzer

Tökéletesen leírtad, illetve leírtátok, hogy miért is van akkora bajban a Huawei...

"WP-t használtam, megvoltam google nélkül, egyedül az volt a bajom, hogy az appok fejlesztése lassú volt."

Nagyon jó hasonlat a WP az AG-hez viszonyítva.
Egy alkalmazásáruháznak a fenntartását nem az ingyenes appok biztosítják, illetve a fejlesztők elcsábítását sem. Ha nincsenek fizető felhasználók, akkor egy idő után a bevételhiányból fakadó deficit nem kigazdálkodható. Ha a fejlesztőnek nincs elég bevétele az áruházi letöltésekből, akkor eleve halott ügyről beszélünk, mint a WP esetében. Nem fejlesztenek az adott áruházban nem kapnak frissítést az alkalmazások.

Erre az Apple nagyon jó példa, már régen nem az eladott termékekből domborítanak, hanem az Appstore hozza a bevétel döntő többségét, mert vannak vásárlók az áruházban.
Azzal nem fog fejlődni eléggé az AG, ha nincsenek tranzakciók és a fentartása is ellehetetlenül egy idő után, mint a WP esetében.
Ezért is kivárnak a fejlesztők, mert több áruházra való fejlesztés több idő, pénz és energia, és amiből nincs bevétel arra nem éri meg fejleszteni ez ilyen sajnos.
Most az, hogy a GMS nélküli Android userek alternatív megoldásokat használnak nagyon nem segíti elő az AG fejlődését. Nekik fizető userek kellenek, nem olyanok, akik életükben nem vettek semmit egyik áruházban sem.

[ Szerkesztve ]

(#74) beyruth82 válasza #95462144 (#73) üzenetére


beyruth82
veterán

Az ingyenes appok is termelhetnek pénzt,sőt nyereségesek is lehetnek.Egy több milliós letöltést elérő ingyenes app felületén megjelenő reklámok sok pénzt hozhatnak.Lásd doulingo.Teljesen ingyenes és bár van prémium, fizetős funkciója ezt az felhasznalók elenyésző része használja.Mégis az egyik legnépszerűbb,legsikeresebb alkalmazás a play áruházban.

(#75) #95462144 válasza beyruth82 (#74) üzenetére


#95462144
törölt tag

Igen, viszont az áruház fenntartásához mindez édes kevés, illetve nem véletlenül írtad feltételes módban, mert ez nem mondható el mindegyikről. Az AG-nak a vásárlásból számító %-os sarc a legfontosabb, mint a Play és az Appstore esetében a 30% (ez termeli a legnagyobb bevételt), amit az általad leírtak nem biztosítanak. Ezért is tart az akció, hogy az AG-n vásárolt appokból jelenleg kedvezmény van és kevesebbet vonnak a fejlesztőktől pont a "becsábítás miatt".

(#76) Ricardo válasza #24536576 (#41) üzenetére


Ricardo
félisten

"Remélem amikor bejelenti a hüvely a Harmonyt, a Google megszünteti az AOSP-t."

Ez azért lenne olyan nagyon jó neked mert... :F

Kíváncsi vagyok, hogy neked személy szerintmilyen előnyöd lenne belőle ha megtennék?


(#77) #24536576 válasza janeszgol (#70) üzenetére


#24536576
törölt tag

Megmutatnád, hogy mikor írtam ezt?

(#78) #24536576 válasza Aryon87 (#71) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ha neked van egy autód, akkor azért mert ingyen odaadod a haverodnak, már nem a te autód? 🤔

(#79) #24536576 válasza juuzer (#67) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ahogy nálad láthatjuk, azért nem jár bünti. :N

(#80) #24536576 válasza Ricardo (#76) üzenetére


#24536576
törölt tag

Kíváncsi lennék, hogy a sok nagyszájú Kína, huawei fan, Google gyűlölő mihez kezdene. Vicces lenne olvasni, hogy pl a Xiaomi az új király.

(#81) rdt89 válasza #24536576 (#80) üzenetére


rdt89
addikt

Ahogy törnek felfele, nem sok idő van már hátra az általad megnevezett titulusig. :)

(#82) janeszgol válasza #24536576 (#80) üzenetére


janeszgol
félisten

A Xiaomi ha így halad nem lesz nálam nagy király. Lásd Bog cikkét.
Amiket kedvelek még, az az Asus, Samsung, és hát anno a HMD Nokia termékei.

(#83) k-adi válasza #95462144 (#73) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen igen, AG-ba akkor fognak tényleg ha a többi kínai is beáll mögé. De hát hülyék lennének amíg van gms nekik. Így most kivárnak, de addig elvérzik a Huwi. Story vége.

(#84) juuzer válasza joey04 (#68) üzenetére


juuzer
addikt

Igen, hiszti a hisztin. Win-win. :DDD


janeszgol (#69): Nem tudom, igazából tényleg a slágerappoknak kéne betalálni (Fácser, Insta, stb), hogy tényleg legyen húzónév. Igaz van Viber, Snapchat, Tinder meg HereWeGo is.

janeszgol (#70): Akkor nem veszi meg. Ennyi. Nekem se feltétlenül kéne annyiért. De annyiért úgy egy telefon sem. Én a Huawei helyében még mindig mocskosul alávágtam volna árban mindenkinek. Tudom, hogy R&D költség, HW-gyártás. meg stb, de így szerintem roppant ütős lehetett volna a P40 család.

Aryon87 (#71): Igen, és ez baj sajnos. De nem baj, mert úgyis "szar az android, az ájfon sokkal jobb" (Galaxy J3-ról i8-ra váltva lol. :DDD )

Rocket6 (#73): Csak részben értek egyet. Szerintem HMS-re sokkal egyszerűbb átportolni valamit, mint újra megírni WP-re. És szerintem a maintenance is jóval "kevesebbe kerül", mivel ugye kvázi ugyanazon az androidon kell elfutnia a dolognak. Max a Google-integráció, ha van az appban, az necces. Szerintem a WP-nél sokkal nagyobb volt a gap, mint egy GMS-HMS között.

(És örülök, hogy ezt nem telefonról írtam meg, mert valőszínűleg beleőszültem volna, mire leírom és még meg is szerkesztem. Lol. :DDD :DDD )

Vamos a la playa.

(#85) juuzer válasza janeszgol (#82) üzenetére


juuzer
addikt

Nokia 6, Nokia 7 Plus. Utóbbit majdnem meg is vettem, baromira tetszett. Azóta sajnos beálltak a "generic" gyártók sorába. De legalább update van normálisan. Nem úgy mint a Xiaomi A-szériánál.

Vamos a la playa.

(#86) juuzer válasza #24536576 (#80) üzenetére


juuzer
addikt

Az meg még viccesebb lenne, ha a Xiaomi meg az agyonimádott PlebPlus (#BetterSettle) is erre a sorsa jutna. Just fyi.

Vamos a la playa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.