Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Kicsi a kijelző, és a vastagsághoz képest az akkumulátor kapacitása is fölöttébb gyenge.

A legjobb aláírás a héten

(#2) Enjoy


Enjoy
addikt

Ezt a rendszert nagyon gyorsan el kell felejteni.
Szörnyű volt nézni a galériában való "lapozást". Nem nagyon volt összhangban azzal, amit a tulaj szeretett volna..

► més que un club ◄

(#3) Ankhiszesz


Ankhiszesz
tag

Nekem a kijelző fölötti rész egy kicsit magas és egy kicsit vaskos is a készülék, de azért ezt is elfogadnám karácsonyra :B :K

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#4) Xaels


Xaels
félisten

1. ránézésre az futott át az agyamon, hogy végre lehet megint 1 Nokia ami tetszik aztán ahogy matatott a telefonban a tesztelőnk, egyre jobban lelombozott. Szoftveresen van még mit javítani rajta.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#5) Murderer69


Murderer69
őstag

mekkorát flashelt a galériában a cucc :Y :DDD remélem ezt még így nem szándékozzák kiadni :U bár ki tudja nagyon nem lepődnék meg ;]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#6) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Szerintem meg elég jó kis telefon lesz. De 160 Mátyás kicsit sok érte. Ha elhagynánk a CWM-et akkor esetleg ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7) Seraph 16 válasza FRENK1988 (#6) üzenetére


Seraph 16
őstag

Jaja. Úgy rémlik, hogy az 5800 vhol 100k körül indított. Most viszont 60k körül van, szal így elsőre ez nem tűnik nekem annyival jobbnak, hogy megérje azt a plusz 100 ezret. Talán a zeneletöltés nélkül 8GB belső mem-mel (ha létezik egyáltalán ilyen változat)...

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8) Dare2Live válasza Murderer69 (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez még fulbéta....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) Quasi_modo válasza Enjoy (#2) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ezt a rendszert nagyon gyorsan el kell felejteni.
Szörnyű volt nézni a galériában való "lapozást".

Az a bizonyos lapozás egy bug lehet.
Miért is kell elfelejteni ezt a rendszert?
erdoke: Az az 1320-as akku akár elég is lehet. Meg talán nem akarták a súlyt növelni.

[ Szerkesztve ]

valami

(#10) gerilee válasza Enjoy (#2) üzenetére


gerilee
aktív tag

"Ezt a rendszert nagyon gyorsan el kell felejteni.
Szörnyű volt nézni a galériában való "lapozást"."
Nem hiszem, hogy egy rendszert az alaján kell megítélni, hogy hogyan lehet a "galériában lapozni". Bár az is igaz, hogy így ezzel nem lehet a haverok elött villogni.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#11) Lirion


Lirion
addikt

Az a spéci, XM-es multimédiás menüsor a jobb felső részén a kijelzőnek nagyon barátságosan fest így, hogy mindig ott sötétlik.. Video alapján ráadásul nekem nem ragacsnak tűnt, így ebben a formában biztos, hogy nem kéne..

(#12) ClioRS válasza Lirion (#11) üzenetére


ClioRS
őstag

Pedig az "ragacs", látni lehet a gyári fóliát ;)
1:08 után észrevehető igazán :K

(#13) Murderer69 válasza gerilee (#10) üzenetére


Murderer69
őstag

tudom hogy nem nekem szántad a mondani valódat DE
ember ha már ott is akad akkor valószínű hogy máshol is ilyen bugos a cucc nem?
ja és az amúgy villogás ha megmutatom a barátaimnak munkatársaimnak vagy a családnak a képeket a telefonon?
mert szerintem ez egy tök alap dolog azért vannak a képek hogy megosszuk másokkal is nem?

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#14) BOTICSELLI


BOTICSELLI
tag

Szerintem eleve lassú.
Egy ekkora érintőképernyőhöz kevés a 434 MHz-es processzor.

http://www.facebook.com/SBMembersOnly

(#15) FRENK1988 válasza Seraph 16 (#7) üzenetére


FRENK1988
veterán

Sőt ha megjelenne jót tenne az 5800 eladási árának :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) joey04 válasza Enjoy (#2) üzenetére


joey04
titán

Így van. A symbian a múlt. Lemaradt és kényelmetlen

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) gerilee válasza Murderer69 (#13) üzenetére


gerilee
aktív tag

"valószínű hogy máshol is ilyen bugos a cucc nem?"
Nekem úgy tűnt, hogy a névjegyzék és a számlista akadozás nélkül "pörgött". A készenléti képernyőn a főbb kontaktok eléggé jól követték a tesztelő ujjmozgását. Én magamból indulok ki, nekem ez a fontos, mert ezeket használom nap, mint nap, nekem ez az alapdolog. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor mutogattam képeket a telefonomon (3 lányom van, lenne mit... ;) ), de még akkor sem jelentett problémát, hogy a gombokat kellett nyomkodnom.
Sajnos ez többek között az Apple agymosásának az eredménye, hogy sokan azt hiszik ilyen dolgokból áll a "felhasználói élmény"... Boáááá...
De ha már a telefon képkezelésénél tartunk sokkal jobban zavart, hogy nehézkesen jelenítette meg mind a bélyegképeket, mind a rendes képet. Na ez valóban rontja a _felhasználói élményt_...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#18) plus44 válasza gerilee (#17) üzenetére


plus44
veterán

Neked miből áll a felhasználói élmény? Mert nekem abból, hogy nem vérok másodperceket arra, hogy bejöjjön egy egy kép, egyszerűsített és könnyű használhatóság, minden villámgyors, és ne kelljen hónapokat várni egy egy olyan frissítésre, ami kb. ahhoz kell, hogy a telefonomat normálisan tudjam használni (n97....).

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#19) salival


salival
aktív tag

A nokia új fejlesztése ez a féle lapozás a galériában :K :D

YNWA

(#20) gerilee válasza plus44 (#18) üzenetére


gerilee
aktív tag

Borzasztó egyszerű. Számomra a felhasználói élményt az jelenti, hogy a telefon képes tárolni és megjeleníteni egy képet. Hogy a képek közötti váltást egy gomb megnyomásával, a készülék rázásával, vagy a képernyő nyalogatásával oldották meg teljesen hidegen hagy. Mindez csak parasztvakítás...

[ Szerkesztve ]

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#21) geri|


geri|
aktív tag

"egy éven át korlátlan zeneletöltést kínál a Nokia teljes zenetárából."

Jól hangzik. vagy Jól hangzik?

LiveStrong

(#22) Karma válasza geri| (#21) üzenetére


Karma
félisten

Magyarországon nem elérhető, és egyébként is alacsony bitrátájú, DRM-mel fertőzött, fos WMA-ról van szó. Részemről megtarthatják maguknak.

“All nothings are not equal.”

(#23) Quasi_modo válasza joey04 (#16) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Így van. A symbian a múlt. Lemaradt és kényelmetlen
Szerencsére nem felejtetted ezt el, és ide is leírtad.
Gratulálok.

valami

(#24) Enjoy válasza gerilee (#10) üzenetére


Enjoy
addikt

Mondanám, hogy mindenki magából indul ki..
Én legalábbis a készülékeimet saját célokra használom, nem ismerősöknek való mutogatásra.

De én nem akarlak lebeszélni az S Touch rendszerről, csak nem ajánlom.

► més que un club ◄

(#25) erdoke válasza Quasi_modo (#9) üzenetére


erdoke
titán

Értem én, de ha egy 3,7" (ráadásul kevésbé széles) kijelzős készüléknél 12 mm-ben és hasonló tömeggel meg tudták oldani az 1500 mAh-t, akkor ez itt – óvatosan fogalmazva – nem mérnöki bravúr. De hozhatnám példának házon belülről az E52-t is.

A legjobb aláírás a héten

(#26) zH. válasza Enjoy (#24) üzenetére


zH.
senior tag

Vártam ,de ezt így látva nem lesz több Symbian érintős telefonom.
A galéria valami vicc.ilyen buggal videót venni.
satio-nál is ott az erős hardver ,és mégis lassúcska.

OFF : ezt meg ne hasonlítsuk már iphonehoz ,ami már két éve gyorsabb volt mint ez.
vannak hiányosságai ,de gyorsaságban és használhatóságban bőven a legjobb.

[ Szerkesztve ]

just be

(#27) gerilee válasza Enjoy (#24) üzenetére


gerilee
aktív tag

Így igaz. Mindenki magából indul ki. Nekem például eszembe sem jutna egy videón látott béta fázisban lévő szoftver egyetlen hibásan működő funkciójából azt a következtetést levonni, hogy "Ezt a rendszert nagyon gyorsan el kell felejteni." ;)

Az S Touch-ot meg fogalmam sincs miért hoztad fel... :F

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#28) Karma válasza gerilee (#27) üzenetére


Karma
félisten

Talán mert a Symbian Touch-ra (S60 5th Edition marketing-beceneve) gondolt, csak rövidített? Amire Te gondolsz, az meg az S-Class, az LG-ken?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#29) manchester85 válasza gerilee (#27) üzenetére


manchester85
addikt

Nem a béta verzióból kifolyólag kell eldönteni, hanem a rendszer használhatóságából adódóan. Persze, gondolom nincs viszonyítási alapod, úgy meg nehéz lesz... :)

Majd egyszer próbálj ki egy HTC Herot és/vagy egy iPhone-t, és hasonlítsd össze ezzel a telóval. Apámnak 5800-ja van, amin ugyanez a rendszer fut. A webböngészés katasztrófális, a képnézegetés nehézkes és körülményes az iPhone-omhoz képest. A kapacitív kijelző ezen nyilván segít vmi, de maga a rendszer elavult és korszerűtlen. :)

Talán úgy jön ide a Symbian touch, hogy ez a rendszer fut az X6-on is. :)

i6 Silver

(#30) gerilee válasza Karma (#28) üzenetére


gerilee
aktív tag

Hmmm. Ennyire mély nyomot hagyott bennem az LG rendszere, hogy még a nevét is rosszul jegyeztem meg. Köszi.

@manchester85: Van alapom. Kölcsönkaptam használatra iPhonet is (3G), 5800-at is. Mindkettőt szívfájdalom nélkül adtam vissza. Engem nem nyűgözött le egyik sem. Az iPhone nem arra készült amire én a telefont használom, az 5800 meg nem nyújtott annyival többet, hogy érdemes legyen pénzt áldoznom rá. (Ingyen elfogadtam volna. :) )

[ Szerkesztve ]

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#31) Quasi_modo válasza erdoke (#25) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

akkor ez itt – óvatosan fogalmazva – nem mérnöki bravúr.
Hát valóban nem az. Mindössze arra céloztam, hogy azért egy közepes teljesítményt azért hozhat ez az akku (nem olyat mint pl az N95-é), ami nem kiváló, de használható.
manchester85 Feltétlenül ide kellett keverni, hogy neked mid van és az mennyivel jobb?

[ Szerkesztve ]

valami

(#32) joey04 válasza manchester85 (#29) üzenetére


joey04
titán

Alátámasztom!
Van dolgom android és iphone rendszerrel is. Ezektől ez a symbian nagyon messze van. Egy rossz vicc.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) manchester85 válasza Quasi_modo (#31) üzenetére


manchester85
addikt

Nem ez lett volna a lényeg. Mondhattam volna azt is, hogy haveromnak van 5800-ja, és a nagyinak iPhone-ja. Annyit szerettem volna kiemelni a személyes példámmal, hogy mivel közvetlenül érintett vagyok mind2 telefonban, még laikusként is elég jó viszonyítási alapom van szerintem. Persze neked sikerült a dolgok lényegét megragadnod. :)

i6 Silver

(#34) norbesz74 válasza zH. (#26) üzenetére


norbesz74
aktív tag

Ha van egy rendszer, akkor hasonlítsuk össze!!! Vagy maradjunk az öskorban? Akkor nokia hova fejlődik? Még a n900 aimos quakja is pocsék.:)

(#35) manchester85 válasza gerilee (#30) üzenetére


manchester85
addikt

Megkérdezhetem, hogy akkor neked ezt az ideált mi teljesíti tökéletesen? :)

i6 Silver

(#36) tween


tween
őstag

Ezzel az árral beveheti a nokia! ;]

(#37) skajwa


skajwa
senior tag

Hiába a kapacitív kijelző, a görgetés még mindig nem az igazi:S

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#38) gerilee válasza manchester85 (#35) üzenetére


gerilee
aktív tag

Nagyszerű kérdés. :)
Sajnos még nem alkották meg azt a telefont.
- először a kinézet. Ez abszolút szubjektív, de muszáj, hogy tetsszen.
- tökéletes hangminőség, mert bármilyen hihetetlen én telefonálásra használom a mobilom a legtöbbet. :)
- érintőképernyő, főként a mérete miatt, hogy tudjam nézni a videókat. (A tapicskolásért, simi-simiért nem vagyok oda.)
- nyílt oprendszer, kötöttségek nélkül
- WIFI, 3G, teljes bluetooth, FM rádió (GPS is jöhet, de nem kizáró ok ha nincs)
- autófókuszos kamera, pixelszám tökmindegy, csak jó képet csináljon
- és a legjobb lenne, ha egyszerre 2 SIM-et kezelne

Az utóbbi idők mobiljai már az első ponton elbuknak. :)

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#39) #16820480 válasza gerilee (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

tökéletes hangminőség kritériummal nagyjából leszűkítetted a Blackberry-re a választékot :) esetleg a Strom2 lenne olyan, ami neked kell, de abba sincs rádió, meg azért a rendszer nem teljesen szabad.

(#40) gyoref1 válasza plus44 (#18) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Mondjuk ha lekonvertálná 640x480-ra a képeket ahogy az iphone teszi
biztos jobban menne a galéria ezen is. :DD

(#41) joey04 válasza gyoref1 (#40) üzenetére


joey04
titán

Jó az 2 mp-nek is, a GS meg 3 megásat csinál, és azt is pörgeti. ezen meg igazából sehogy nem megy a galéria.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) alien_ válasza Enjoy (#2) üzenetére


alien_
őstag

A srác bénázott.. Ha egyszer hozzáérsz, eltűnik a menü, utána lehet lapozgatni.
Maga a telefon nem lenne rossz, kezd kiforrni a Symbian Touch, elég gyors már a menü, meg a kinetikus scroll belerakásának is itt volt már az ideje (N97-ben nem tudom, az volt -e, de 5800-asba is ígérték az új firmware-rel), de tény, hogy a gyári képnézegetőt ki kéne vágni a francba.. Maga a készülék picit vaskosnak tűnik, remélem kárpótol érte a tartalma. Valami mégis van benne, ami miatt nem igazán jön be, de azért majd ránézek élőben is.

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#43) Dare2Live válasza joey04 (#41) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

minek 2mps ha a kijelző felbontása nincs fél mp?

nem tudom konkrétan, szifon hogy csinálja de már elsőn is more less gyors volt és tuti nem a benne dübörgő hwtól ergo....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44) Karma válasza Dare2Live (#43) üzenetére


Karma
félisten

Talán mert a user szeretne nagyítani a képen? :)

“All nothings are not equal.”

(#45) joey04 válasza Dare2Live (#43) üzenetére


joey04
titán

minek 2mps ha a kijelző felbontása nincs fél mp?
belenagyítok pl.
Én sokszor még a 2mp miatt is hőzöngök, ha több megapixeles (természetesen nem fos telefon kamerával készített) képeket teszek fel, és belezoomolva eltűnnek a részletek amire kíváncsi vagyok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) gyoref1 válasza joey04 (#45) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Mert ha az itunes-on keresztül rakod fel a képet lekonvertálja 640x480-ra. :K

(#47) joey04 válasza gyoref1 (#46) üzenetére


joey04
titán

az tuti 640*480?
akkor tévedésben vagyok, bocsánat. úgy tudtam az 2mpre rontja le, de akkor sem attól olyan gyors, mert a kamarával lőtt képek 2 megásak, és ugyanúgy "tekeri"

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) gyoref1 válasza joey04 (#47) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Azt nem kétlem :K

(#49) manchester85 válasza gerilee (#38) üzenetére


manchester85
addikt

Ha nem alkották meg azt a telefont, akkor mi alapján kritizálsz egy csúcskészüléket? Valami jó vagy rossz csak viszonyítottan lehet.

Szerintem jó az iPhone mikrofonja, bár max hangerőn kicsit torzít.

Az érintőképernyője az iPhone-nak a lehető legjobb, bár most a HTC Leo feladhatja a leckét. Mit értesz ezen, hogy tapicskolás, simi-simi? Nem igazán tudom értelmezni, mit akarsz ezzel mondani. Ha már érintős, legyen minél jobb, nem? Viszont felettébb jó rajta videókat nézni :)

Nyílt oprendszer a symbian és az iPhone OS egyaránt... Meg úgy az összes többi is ebben a kategóriában.

Ez a bluetooth téma is baromi uncsi, e-mailben el tudod küldeni, amit akarsz, gyorsabban, mint bluetooth-on. :)

Wifi, 3G, GPS van, de tulajdonképpen a legtöbb prémium kategóriàs telóra igaz az, amit elvársz. Rádió iPhone esetében online módon megoldott. :) amúgy meg ebben a kategóriában netcsomag nélkül teljesen értelmetlen telót venni. A 2 sim-es lehetőséget felejtsd el, de mivel azt sem kötelezően kötötted ki, fogalmam sincs, hogy ennyi teló közül miért nem találod meg a számodra megfelelőt. Ez csak kötekedés, semmi más.

i6 Silver

(#50) joey04 válasza manchester85 (#49) üzenetére


joey04
titán

Rádió és BT nem igazán megoldott, net rádió kajálja a megákat, és ha mellette netezel is, akkor adatcsomagból is jó nagyot kell venned. az meg nagyon dága.
bt kiváltására meg a mail nem mindig jó, ezt iphone (és hero) mellett tapasztalatom. Én bevállaltam ezt a kompromisszumot, de attól még nem uncsi, hanem létező, komoly hiba. Csak én tudok vele élni, más meg nem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.