Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

Már a lead is tetszik: "A magyar szülők többsége meghatározza, hogy milyen játékot vehet meg a gyerek, emellett tízből kilenc szülő használ valamilyen szoftveres megoldást a videójátékozás korlátozására."

Ilyenben dolgozóként én inkább azt látom, hogy 10-ből 9 szülő még csak be sem tud lépni a gyerek gépére, nemhogy még korlátozza, hogy mikor, mit, mennyit... És ez nem csak a játékra, a költésre is igaz. Volt már, akiről tudtam, hogy nincs jó helyzetben, de a gyereknek meg kell adni, amit akar, még akkor is, ha emiatt nehéz lesz a hóvége...
Meg már volt olyan erőszakos gyerek, akinél a szülő inkább ráhagyta, minthogy jól elverje a büdös kölkét, azért, ahogy viselkedik vele szemben. (Nem vagyok híve a dolognak, de már majdnem én pofoztam fel a kölkét.)

Úgyhogy, olyanról, hogy szülői szabályozás? Jóformán csak a mesében. Meg talán azoknál, akik már félig maguk benne voltak fiatalként, és látják, hogy mi a veszélye.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) VIC20 válasza Zotya84 (#1) üzenetére


VIC20
őstag

Épp ezért vagyok híve a hardveres korlátozásnak... :)

(U.i.: Szereted az ólmot...? :U )

[ Szerkesztve ]

(#3) ollie válasza Zotya84 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ilyenben dolgozóként

Mármint milyenben dolgozóként?

Azt meg ne felejtsd el, hogy amit látsz, az nem feltétlen az átlag.

***

(#4) fatpingvin


fatpingvin
őstag

azért a cikkben el tudtam volna képzelni pár kicsit konkrétabb számot, esetleg némi utánagondolást is

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) Zotya84 válasza ollie (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

Lényegtelen, hogy mi az az ilyenben. Igazából, sajnos az átlag, amit látok. A legaljától a legtetejéig. Bár a régiónak köszönhetően inkább a valamivel feletti, és még így is szörnyű a tapasztalat. A szerencsétlenebb hátterű családokban a szülők általában még az alapszintű használathoz is képzetlenek, a szerencsés hátterűek inkább azok, de azok meg a gyerekkel foglalkozást hanyagolják. Ahol a legtöbb jó tapasztalatot szerzem ezzel kapcsolatban, az a szűk középréteg...

VIC20: Persze az jobb megoldás. És igen, nincs bajom az ólommal. A(z egyik) hobbimhoz szükséges is.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) Necroman_Mk2 válasza Zotya84 (#1) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Emeljük ki, hogy ezt a kérdőívet kb. 800 szülő töltötte ki. És aki eljutott idáig, az gondolom tudatosabban használja a parenting control opciókat, mint a nagy átlag.
Más szóval: a minta nem reprezentatív, ahogy a te tapasztalataid is mutatják.

Ólomkatonákat készítesz?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.